podpora akcí (výstav soutěží kostek.org) společností Lega

Založil peki, 27.01.2012, 12:19:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Citace od: kamil kdy 29.02.2012, 14:44:55
Otázka je či to tam stihnete do soboty dodať
Bohužel nestihne, ale zkusím to nějak vyřešit aby jste to v Bratislavě do konání hospody 14.3/15.3 bylo  ;)

S největší pravděpodobností ten úkol svěřím poště.

juraj

Ak ide len o to, tak ja urcite pojdem do Brna aj po tomto termine.
Staci dat vediet. S robbedom sa dohodnem na stretnuti v skole. Btw. ak to bude vyhovovat jemu.

Robbed

Včera jsem byl vyzvednout balíček pro Brno od pekiho kolegy. Pokud by bylo potřeba převzít balík pro Slovensko a předat dál (třeba jurajovi), tak není problém.

peki

Citace od: Robbed kdy 02.03.2012, 14:45:44
Včera jsem byl vyzvednout balíček pro Brno od pekiho kolegy. Pokud by bylo potřeba převzít balík pro Slovensko a předat dál (třeba jurajovi), tak není problém.

Nakonec se v Boskovicích mihnu určitě s sobotu do oběda, tak se mi snad nakonec povede předat i to Slovensko  ;)

peki

Citace od: juraj kdy 01.03.2012, 11:54:08
Ak ide len o to, tak ja urcite pojdem do Brna aj po tomto termine.
Staci dat vediet. S robbedom sa dohodnem na stretnuti v skole. Btw. ak to bude vyhovovat jemu.

Předáno (balíčky pro Bratislava Slovensko východ)v sobotu Robbedovi pro Juru. Doufám že se tedy podaří doručit do Bratislavy v čas.

pryb

Dopoledne jsem převzal dílky pro Prahu a odpoledne ulehl s horečkou.  :(
Hospodu začnu organizovat, jakmile se dám trochu dohromady.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

S.t.a.l.k.e.r.

Zaujimalo by ma, ci by sa v ramci podpory akcii dal vybavit takyto stol:
K tomu kiloware by sa to naramne hodilo.

Robbed


juraj

Tasky prijate, tasky uskladnene u STARHAWK.

peki

Hi all, please make sure to send me an overview about the AFOL events you plan to organize or participate in for 2013 – I need the information as soon as possible due to planning of support, budget, travel and to try to invite a lot of LEGO colleagues to visit the AFOL events. The support from our side will be partly based on the number and size of public events a LUG is organizing/participating. But this can only be done if I have an as complete as possible event overview as early as possible! So it is really important that you help me.

Je tu opět Dotazníková akce od LEGA ohledně našich aktivit na 2013. Co tedy plánujeme?

- V letě 2013 Lipno 


Legas

Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

peki

Dorazila další  zásilka tentokráte pro fanoušky Technic

Osobou zodpovědnou za distribuci je malý Měch. Materiál je na podporu team building akcí, Lego hospod, soutěží, , závodů a výstav (např. v Boskovicích) atd.

peki

1) V rámci podpory na rok 2013 máme možnost zvolit 21 setů pro podporu akcí a členů kostek.
7 velké
7 střední
7 malé

Jak nejlképe s nimi naložit? Část nebo klidně všechny mohou jít do soutěží Pro AFOly na vernisáži 1.6.2013

2) dostaneme 20 500 kostek jde o základní kostky (mám seznam ) LEGO ID a barvu je o :
BRICK 1X1
BRICK 1X2
BRICK 1X3
BRICK 1X4
BRICK 1X6
BRICK 1X8
BRICK 2X2
BRICK 2X3
BRICK 2X4
BRICK 2X6

Našel by se mezi koskaři někdo kdo by byl schopen postavit nějakou mozaiku, která by pak putovala po vystavách? České Slovenské Moravské znaky, Logo kostek atd. Mohlo by se to stihnout ještě na akci na Lipně

Nápady sem  ;)

blindmelon

#103
Napadlo mě (podle toho, co to je za barvy) udělat z nich nějaké "pozadí" pro architektonické skvosty. Jako první jsem přemýšlel o Hradčanech, ale takový pohled není od staroměstské radnice realistický, takže třeba fasády okolních (vzdálenějších) domů, co jsou na náměstí? Nebo nějaké romantické pozadí pro Hlubokou? "Problém" je, že by se to vázalo k těm stavbám, takže platnost bez nich by byla omezená. Snad jen tam, kde je příroda by to šlo.

Druhá možnost, trochu podobná, by byly různá známá místa po republice. Takže opět Hradčany, Ještěd... akorát zde trochu hrozí, že se to zvrhne v "kostely a hrady", protože mimo Špilbergu nevím, co by bylo v Brně (navrhněte), Ostrava (důlní věže, radnice?),  Budějovice(?), Plzeň(?).  Ale nemusela by to být nutně jen města, třeba přehrada Orlík (Lipno se sice nabízí, ale jako hráz není tak impresivní). Zkrátka v tomto duchu.

V obou případech by mohlo být nahoru vetknuto logo kostek a/nebo Lega.

Další nápad je Logo Kostek "3D".
Hezký den, Blindmelon

William


Hana129

#105
Nebo by  nebyla špatná nějaká větší putovní socha - maskot s logem kostky.org na tričku.

Putovní mozaiky je dobrý nápad.

Colonel32

#106
Sety lze rozdělit následujícími způsoby:

Přidělit soutěží:

- stavitelská soutěž vyhlašovaná a vyhodnocovaná přes internet
- zručnostní soutěž organizovaná a vyhodocovaná na nějakém místě
- kombinace stavitelské a zrušnostní soutěže (soutěžení s modelem, kdrý člověk sám postavil)
- soutěžit přímo s obdrženými modely (vzít více stejných kusů a pak v týmech stavět na čas), pak by zůstaly členům vítězného týmu

Přidělit vlastním uvážením:

- organizátorům LugBulku
- přidat mezi honoráře za účast na výstavavách
- přidělit za jinou činnost, která do předchozích kategorií nespadá, ale stále pomáhá rozvoji a propagaci kostek

Nepřidělit vůbec:

- set zůstane ve "společném majetku Kostek" a bude putovat po výstavách (ideální pro nějaké sculpturové modely - camel, VW camper, architecture sety?)


Co se mého názoru týče, nepřijde mi ideální, aby se všechny ceny dávaly jen za výhry v soutěžích. Ne každému je soutěžení příjemné, jsou lidé, kterým vyhovuje vlastní tempo stavění, ale tvoří veledíla. Ať se Peki a Mates vyberou po jednom středním setu.


blindmelon

Na mozaiku by bylo ideální, kdyby to všechno byly jen bricky 1x1 a k nim moře podložek 48x48 (i tak by se musely slepit). Pokud by to mělo charakter "stěny", tak je to jedno, dlouhými bricky by to drželo pohromadě, ale v místech detailů by to stejně moc pevné nebylo. Muselo by se doplnit nějakými 2xněco a zezadu podpořit konstrukcí.
Hezký den, Blindmelon

linhi

Citace od: Colonel32 kdy 16.01.2013, 13:34:49
Sety lze rozdělit následujícími způsoby:

Přidělit soutěží:

- stavitelská soutěž vyhlašovaná a vyhodnocovaná přes internet
- zručnostní soutěž organizovaná a vyhodocovaná na nějakém místě
- kombinace stavitelské a zrušnostní soutěže (soutěžení s modelem, kdrý člověk sám postavil)
- soutěžit přímo s obdrženými modely (vzít více stejných kusů a pak v týmech stavět na čas), pak by zůstaly členům vítězného týmu

Přidělit vlastním uvážením:

- organizátorům LugBulku
- přidat mezi honoráře za účast na výstavavách
- přidělit za jinou činnost, která do předchozích kategorií nespadá, ale stále pomáhá rozvoji a propagaci kostek

Nepřidělit vůbec:

- set zůstane ve "společném majetku Kostek" a bude putovat po výstavách (ideální pro nějaké sculpturové modely - camel, VW camper, architecture sety?)


Co se mého názoru týče, nepřijde mi ideální, aby se všechny ceny dávaly jen za výhry v soutěžích. Ne každému je soutěžení příjemné, jsou lidé, kterým vyhovuje vlastní tempo stavění, ale tvoří veledíla. Ať se Peki a Mates vyberou po jednom středním setu.


A co se mozaiky týče, já sám bych udělal portrét Stany Katic a na výstavách ho věšel mezi hrady a zkoušet, kolika lidem to dojde. Ale jako vážně, zatím jsme jako mozaiku vždy dělali nějaké logo nebo - nemuselo by být špatné lidem ukázat, že z placatého lega jde udělat i umění.


Absolutně souhlasím,myslím že je hodně lidí co si setík zaslouží a nemají čas na stavění do soutěží,jinak také souhlas s tím aby si Mates i Peki vzali jeden set.
Podle mě bych dal tak 7 setů do soutěží,2 klukům - Mates a Peki - zbytek rozdělil dle uvážení,myslím že na to jsou také určeny,mají podpořit aktivní členy kteří staví mocy a propagují tak LEGO... Ale je to jen můj názor. 

linhi

Také by to šlo udělat stylem že se  z velkých setů podělí několik lidí - např 1 set pro tři stavitele,víc lidí se tím potěší a přeci jen každému se hodí něco..
Na Lipně by se pak sety rozebrickovali :-D
Ale to je jen nápad.

Hardegon

Co podpořit konání hospod? S těmi díly, které nám poskytlo posledně TLC, se v Plzni dlouho a vydatně blblo. Set by byl ještě zábavnější.

linhi


Colonel32

Citace od: linhi kdy 16.01.2013, 15:12:11
Také by to šlo udělat stylem že se  z velkých setů podělí několik lidí - např 1 set pro tři stavitele,víc lidí se tím potěší a přeci jen každému se hodí něco..
Na Lipně by se pak sety rozebrickovali :-D

Jsem proti. Pokud už dostáváme jako sety, myslím, že bychom se k nim měli chovat alespoň s minimem úcty, a ne sesypávad díly do jedné kádě a pak se v tom rochnit jak prasátka. Dále bych z ekonomického hlediska volil sety, které nejsou v běžné distribuci, a tudíž je nepravděpodobné, že by se povedlo je sehnat s větší slevou ve výprodejích, případně můžeme zkusit poptat nějaké ty speciální polybagy, které se běžně sehnat vůbec nedají.

peki

Citace od: linhi kdy 16.01.2013, 15:31:59
Nevím,do hospody nemůže každý...

Přesně, primárně do půjde do akcí kostek, kterých se může zúčastnit každý. Proto soutěže. Předpokládám že na velké výstavě kostek, kterou ta na Lipně určitě bude, se sejde hodně členů. Proto je na místě připravit nějaký doprovodný program s cenami o které se bude nelítostně ale férově soutěžit.


Co ty mozaiky (z těch 20500 kostek)? Byl by zde nějaký mozaikář?
 

Colonel32

#114
Citace od: peki kdy 16.01.2013, 15:53:50
Proto je na místě připravit nějaký doprovodný program s cenami o které se bude nelítostně ale férově soutěžit.

Už vidím mirka nebo hobbyho, jak v nějaké z takových soutěží vítězí.  ::)

Robbed

Určitě bych to nějakým způsobem rozptýlil a nedával všechno jen do soutěží.
souhlas:

Citace od: linhi kdy 16.01.2013, 14:25:01
Podle mě bych dal tak 7 setů do soutěží,2 klukům - Mates a Peki - zbytek rozdělil dle uvážení,myslím že na to jsou také určeny,mají podpořit aktivní členy kteří staví mocy a propagují tak LEGO... Ale je to jen můj názor. 
To hromadné rozebírání na výstavě zní taky dobře ;D kiloware posledně měl docela úspěch.

Micho

Citace od: peki kdy 16.01.2013, 11:02:13
Našel by se mezi koskaři někdo kdo by byl schopen postavit nějakou mozaiku, která by pak putovala po vystavách? České Slovenské Moravské znaky, Logo kostek atd. Mohlo by se to stihnout ještě na akci na Lipně

Slovenský znak z Lega mi visí stále na stene v kancelárií. Bol už na výstavách v Brne, v Banskej Štiavnici a v Prahe. Nemám problém postaviť aj iné znaky, aj soft mám. Napr. erb mesta Prešova z výstavy v Prešove som nechal v našej prešovskej kancelárií. Obidve sú stabilizované v plexiskle, viď tu: LEGO MOZAIKA

Micho

Citace od: Robbed kdy 16.01.2013, 17:15:06
Určitě bych to nějakým způsobem rozptýlil a nedával všechno jen do soutěží.
souhlas:

Citace od: linhi kdy 16.01.2013, 14:25:01
Podle mě bych dal tak 7 setů do soutěží,2 klukům - Mates a Peki - zbytek rozdělil dle uvážení,myslím že na to jsou také určeny,mají podpořit aktivní členy kteří staví mocy a propagují tak LEGO... Ale je to jen můj názor. 
To hromadné rozebírání na výstavě zní taky dobře ;D kiloware posledně měl docela úspěch.

Podporujem.

peki

Jestli ještě někdo založí duplicitní téma tak ho zase smažu a dotyčnému dám moderaci. Sety jsou na podporu akcí a soutěží. Vymýšlejte akce a soutěže.

Akce jsou letos nahlášené 2 (Lipno, Boskovice - jsou brzo, ale jedna cena je již připravená z loňska)
Soutěžím se meze nekladou. 

MeNadruhou

#119
Souhlasím s Linhi ho návrhem,
Citace od: linhi kdy 16.01.2013, 14:25:01
Podle mě bych dal tak 7 setů do soutěží,2 klukům - Mates a Peki - zbytek rozdělil dle uvážení,myslím že na to jsou také určeny,mají podpořit aktivní členy kteří staví mocy a propagují tak LEGO... Ale je to jen můj názor. 
. Uvítal bych z těch středních a malých setů něco na takové akce jako ty v Boskovicích, třeba 1+1. Budeme podobnou akci pořádat v Brně a ve Vyškově a bodlo by to.

Se setem by bylo naloženo asi následovně: dát k dispozici dětem na hraní během trvání akce, pak by-
-si je vystavovatelé na místě rozebrali jako kiloware ( jak tu někdo navrhoval),
-set věnovat nejlepšímu MOCu výstavy  (jeden na vystavovatele),
-set schovat pro dalšítakovou pořádanou akci, a až by byl set velmi nekompletní jej rozebrat jako kiloware, nebo spojit s jinými sety jako kiloware na hraní
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou