V čem evidujete?

Založil jvucka, 22.04.2008, 09:25:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

jvucka

Jaký používáte SW na skladovou evidenci? Protože se mi sbírka pomalu, ale trvale rozrůstá, už začínám cítit potřebu mít lepší přehled. On by asi nebyl problém mít nějakou tabulku v Excelu (a stejně se chci jednou naučit alespoň základy práce s Accessem), ale určitě existuje i speciální apliakce na skladovou evidenci kostiček lega.
Existuje-li něco včetně evidence cen metodou FIFO, bylo by to úplně ideální ...  ;D

Cavelon

Excel na tieto účely je samovražda alebo prinajmenšom cesta do nejakého ústavu. ;D
Veľmi dobrý program, ktorý sa mi maximálne osvedčil, je BrickStore. Vrele odporúčam! :)

Jindroush

Rozhraní Peerona bylo pro moje účely vždy dostačující (nejsem ovšem sběratel, ale stavitel) a mám tam naťukaný všechno.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

***Banana.com

Já logicky v BL databázi, všude jinde bych už jen dubloval...BL umožňuje evidenci i těm, co neprodávají. Stačí zavřít shop a díly označit jako "stockroom"  ;)

MasterWindu

Citace od: Cavelon kdy 22.04.2008, 09:31:23
Excel na tieto účely je samovražda alebo prinajmenšom cesta do nejakého ústavu. ;D
Veľmi dobrý program, ktorý sa mi maximálne osvedčil, je BrickStore. Vrele odporúčam! :)
THX....výborný tip. Program je výborný a jednoduchý  ;)
Dark ages forever ...

jvucka

...  no jo, to je fšechno pouze onlajn, že jo? Věřte tomu nebo ne, stále jsou dnes lidé, co odolávají a nechtějí mít ten ohavný internet doma!  >:D

***Banana.com

Citace od: jvucka kdy 22.04.2008, 12:36:06
...  no jo, to je fšechno pouze onlajn, že jo? Věřte tomu nebo ne, stále jsou dnes lidé, co odolávají a nechtějí mít ten ohavný internet doma!  >:D

uff...  >:D  Na Ukrajině v sile v děrevni jsem pár takových taky potkal  ;D

Cavelon

Citace od: jvucka kdy 22.04.2008, 12:36:06
...  no jo, to je fšechno pouze onlajn, že jo? Věřte tomu nebo ne, stále jsou dnes lidé, co odolávají a nechtějí mít ten ohavný internet doma!  >:D

BS vie pracovať aj v off-line mode.

Blake

#8
Citace od: Cavelon kdy 22.04.2008, 09:31:23
Excel na tieto účely je samovražda alebo prinajmenšom cesta do nejakého ústavu. ;D
Veľmi dobrý program, ktorý sa mi maximálne osvedčil, je BrickStore. Vrele odporúčam! :)


Dobré téma. Sety eviduji v exelu jiné použití evidence je opravdu sebevražda. Tento program se zdá být dobrou náhradou. Díky za tip!

otaznik

Sety eviduji v excelu, díly z nich neeviduji (pracuji se sety jako celky). Díly navíc mám na peeronu.

Miketuk

Ahoj,potřeboval bych poradit s Brickstorem. Naťukal jsem tam sety který vlastním a teď bych chtěl vědět jak udělám, aby se mi zobrazil seznam dílků který mám. Jde to? Ja jsem bohužel našel vždy jen dílky z jednoho setu. Dík
P.S. Omluvte,že odpovídám do starého tématu, ale lepší než zakládat novej topic.

STARHAWK

Citace od: banana.com kdy 22.04.2008, 12:48:11
Citace od: jvucka kdy 22.04.2008, 12:36:06
...  no jo, to je fšechno pouze onlajn, že jo? Věřte tomu nebo ne, stále jsou dnes lidé, co odolávají a nechtějí mít ten ohavný internet doma!  >:D

uff...  >:D  Na Ukrajině v sile v děrevni jsem pár takových taky potkal  ;D

Ja presne zhanam taky soft ktory pracuje off line pretoze nemam ziaden mobilny internet pre moje EEEcko, respektive nemienim si platit druhe mobilne pripojenie (mam pevny opticky net) len preto ze niekedy budem potrebovat prezret databazu off-line

Takze tento program urcite vyskusam

William

#12
Ozivuji, jak jste na tom ted? A co ostatni?
Btw, Excel je podle me velmi dobry nastroj. Pokud se do nej pronikne podrobneji nabizi netusene moznosti, at jiz tridici, tak statisticke, pocetni atd, dokud sme ho kdysi na skole celej semestr neprobirali, opovrhoval jsem jim take..

germik

Já taky používám Excel - počítám sety, plus nákupy kw - Excel mi spočítá cenu celkovou, cenu za díl ( v setě i celkově), počet figů, počet kostek i počet setů, nic víc vědět jakožto stavitel nepotřebuju ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

otaznik

Citace od: William kdy 30.03.2012, 19:37:55
Ozivuji, jak jste na tom ted? A co ostatni?
Btw, Excel je podle me velmi dobry nastroj. Pokud se do nej pronikne podrobneji nabizi netusene moznosti, at jiz tridici, tak statisticke, pocetni atd, dokud sme ho kdysi na skole celej semestr neprobirali, opovrhoval jsem jim take..
Ale proč to dělat v Excelu, když existují programy, kde jsou názvy dílů, jejich obrázky a další informace již připravené?
V Excelu mám evidenci setů, ale díly si v tom moc dobře představit nedovedu (v poměru námaha/výsledek).

William

Myslel jsem to hlavne na sety, zitra se chystam to zevidovat(dily zatim nemam). Premyslim jestli to zexcelovat, udelat db nebo jina moznost. Vyse jmenovane rickstore je od 2k8 neaktualizovano, coz me desi. Peeron nevim, ze dokaze vest evidenci dilu. Kouknu, diky.

Robbed

Brickstore využívá databázi z Bricklinku, takže je aktuální tak, jak Bricklink (je třeba jednou za čas kliknou na tlačítko Update database). Nic lepšího na evidenci neznám.

William

#17
Myslel jsem spis program jako takovy, jednou prijde patch a.. vsichni to zname, v cem jsou pak ulozene data? Daji se nejak vytahnout a pripadne zpracovat jinam?

Edit: Umi exportovat jako xml, zda se to velmi sikovne na dily.

phoenicis

Citace od: otaznik kdy 22.04.2008, 21:59:46
Sety eviduji v excelu, díly z nich neeviduji (pracuji se sety jako celky). Díly navíc mám na peeronu.

Ako zberateľ tiež evidujem v Exceli. Dieliky zatiaľ neevidujem - tie hádžem len to TXT spolu s počtom a farbou, ak mi chýbajú v nejakom nekompletnom sete a postupne z BL dopĺňam...

pryb

#19
Sety jsem poměrně dlouho evidoval jako bookmarks (převážně odkazy na peeron - narozdíl od BL je v odkazu název setu). Když už to začalo být nepřehledné, chtěl jsem využít brickstore, nicméně přímo naimportovat seznam se mi nepovedlo. Pro konverzi jsem chtěl využít http://www.basebrick.com - ten umí import seznamu a má umět i export pro brickstore. Basebrick se mi zalíbil, zůstal jsem tedy u něj.

Citace od: phoenicis kdy 31.03.2012, 19:35:44
Dieliky zatiaľ neevidujem - tie hádžem len to TXT spolu s počtom a farbou, ak mi chýbajú v nejakom nekompletnom sete a postupne z BL dopĺňam...

To mi přijde zbytečně komplikované, pracné a nejspíš nepříliš přehledné - chybějící díly eviduji ve wanted listech na BL. Snadná tvorba, snadné vyhledání obchodu, kde mohu chybějící díly dokoupit. Na postup, který používám, jsem kdysi udělal návod:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=28970.msg129347#msg129347
Případně pak z wanted listu z BL dělám automaticky poptávku na Kostky (což mi připomíná, že už by bylo na čase).
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Ondrej

Donedávna jsem používal BrickStore, ale ten se přestal aktualizovat cca kolem února a od té doby se nic nedělo. Proto jsem přešel na BrickStock, což je v podstatě to samé, ale momentálně funguje. Po doporučení jsem se zaregistroval na BASEBRICK.com, jenomže mám problém s funkcí mass upload do basebricku z programu brickstore, který napíše Error: Wrong file type or too big file.
I když velikost i formát sedí (jak Chrome tak Explorer).
Má někdo zkušenost jak seznam ve formátu XML/.bsx dostat do Basebricku z brickstore/brickstock?

Ondrej

Řešení problému s mass uploadem bylo nakonec velmi snadné. Stačí nahrávat přes Mozillu Firefox a jde to hned.

Jinak pro sběratele doporučuji spíše BrickStock, protože tam se dají dobře a přehledně evidovat i krabice, naopak Basebrick je spíše pro stavitele, můžete vidět všechny vaše díly včetně těch co jsou v setech společně s jednotlivými díly plus v jakých barvách je máte k dispozici.
Nějak mi u těchto dvou programů nesedí váha dílů, každej ukazuje něco jinýho, tak nevím čemu věřit.