stěna - OC Westfield Chodov

Založil peki, 23.11.2022, 11:18:28

Předchozí téma - Další téma

Avaris a 1 Host prohlíží toto téma.

Fricoolinek

A je takový problém si to koupit na LEGO shopu? Už jen to ušetření si cesty....

Eddie

Citace od: Fricoolinek kdy 18.05.2023, 21:48:58A je takový problém si to koupit na LEGO shopu? Už jen to ušetření si cesty....

Sice nevím na co přesně to je mířeno, ale níže několik důvodů, proč je lepší zajít/zajet do kamenné prodejny:

- na lego shopu je "build minifig" o dost dražší, "pick a brick" dokonce mnohonásobně
- přes web si nemůžu prohlédnout díl pořádně (jak vypadá, jaký přesně odstín barva má, jak odráží světlo..)
- výlet (cesta) je součástí kouzla
- nemůžu se pokochat vystavenými stavebnicemi, vzít je do ruky..

Mohl bych pokračovat, ale myslím, že to stačí  :)
Víc stavitel, sběratel a kecal (nejvíce), než vystavovatel..

milanv

Citace od: Eddie kdy 18.05.2023, 13:17:27
Citace od: Džejkob kdy 17.05.2023, 14:11:31v BaM jde rytíře pořád najít, akorát bez štítů. Kostěný pirát a čaroděj také v hojném počtu, pirátské čepice jsem taky nějaké našel

Tak to je zajímavá (a pozitivní) zpráva! Já když jsem se tam v sobotu ptal personálu, bylo mi řečeno, že samostatně torsa už nikdy nebudou,...

...kdyby personál na pokladně dělal svoji práci a řádně figy kontroloval při placení.
Jenom na vysvětlenou: personál dělá svou práci, ale snaží se co možná nejvíc vyjít vstříc fanouškům a záměrně uvolnili trochu pravidla. Např. že netrvají na tom, aby to byly kompletní panáčci. Jenže když někdo začne ve velkém ochotu zneužívat a narve si do každého obalu místo tří panáčků 3x5=15 tors rytíře, musejí reagovat, aby zbylo i na někoho jiného. A to dělají zase pro nás - jim může být jedno, kdo si to koupí, že jo...
Stejně tak, jak je vidět z toho, co píše @Džejkob, jakmile ta daná vlna šílenství pomine, zase zpátky se snaží vrátit vše do normálu. Prostě aby co nejvíc vyšli nám vstříc. Věřte, že je to celkem laborování s lidskou psychikou, párkrát jsem se s nimi o tom bavil...
Buďme rádi, že se pořád takhle aktivně snaží vymyslet, jak to udělat nejlepší pro co největší počet nás, fanoušků, a nechovají se jak znudění zaměstnanci korporátu!
Pán na Žlutém hradě

BenHarper

Co se týče stěny, dnes stále prakticky beze změny. V BaM doplněny castle štíty  se žlutým lvem na modrém pozadí.

Džejkob

Citace od: milanv kdy 19.05.2023, 09:08:56
Citace od: Eddie kdy 18.05.2023, 13:17:27
Citace od: Džejkob kdy 17.05.2023, 14:11:31v BaM jde rytíře pořád najít, akorát bez štítů. Kostěný pirát a čaroděj také v hojném počtu, pirátské čepice jsem taky nějaké našel

Tak to je zajímavá (a pozitivní) zpráva! Já když jsem se tam v sobotu ptal personálu, bylo mi řečeno, že samostatně torsa už nikdy nebudou,...

...kdyby personál na pokladně dělal svoji práci a řádně figy kontroloval při placení.
Jenom na vysvětlenou: personál dělá svou práci, ale snaží se co možná nejvíc vyjít vstříc fanouškům a záměrně uvolnili trochu pravidla. Např. že netrvají na tom, aby to byly kompletní panáčci. Jenže když někdo začne ve velkém ochotu zneužívat a narve si do každého obalu místo tří panáčků 3x5=15 tors rytíře, musejí reagovat, aby zbylo i na někoho jiného. A to dělají zase pro nás - jim může být jedno, kdo si to koupí, že jo...
Stejně tak, jak je vidět z toho, co píše @Džejkob, jakmile ta daná vlna šílenství pomine, zase zpátky se snaží vrátit vše do normálu. Prostě aby co nejvíc vyšli nám vstříc. Věřte, že je to celkem laborování s lidskou psychikou, párkrát jsem se s nimi o tom bavil...
Buďme rádi, že se pořád takhle aktivně snaží vymyslet, jak to udělat nejlepší pro co největší počet nás, fanoušků, a nechovají se jak znudění zaměstnanci korporátu!

Jsem rád, že nejsou úplní pedanti na ty minifigurky, ale ani na kelímky (občas je narvu tak, že sice víčko je zacvaknuté, ale drží jen silou vůle). Jak píšeš, je to o tom najít určitej balanc mezi přísností, že v balení budou jen 3 plně vybavené figurky (mimochodem nevím, kde Eddie sebral toto pravidlo, nic takového u BaM napsaný není, jen musíš dodržet 3x5 elementů, tedy 15 dohromady) a naopak zase nenechat určitý chytrolíny a oportunisty vybrat 15x vzácných torz v jedný krabičce... zlatý střed je podle mě cestou k obecné spokojenosti všech:) Už ale dost s tímto polemizováním, toto vlánko má být o stavu zdi
Star Wars, Western, Fantasy Castle, různý věci stavím a sbírám :)
Jsem také aktivní na Instagramu: @CzechMateBricks

Icewalker

AKTUÁLNÍ NABÍDKA STĚNY

P.S.: V minifizích mají ještě nějaká torza a štíty lvích rytířů.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

poMOCník

Takhle vypadá stěna dnes před zavíračkou.

Pozor nový dílek!
Brick Round Corner 3 x 3 x 1 with Bottom Cut Outs [No Studs] [1/4 Arch]White656176294351Bricklink

Prý budou od teď každý týden přidávat nějaké zajímavé nové dílky. Rozuměl jsem tomu tak, že skutečně  novější typy dílků.

Obsluha opět naprosto bezkonkurenční, dávám 5 hvězdiček (z pěti pro šťouraly)

V minifig hrabárně se pořád vyskytují rytíři v menším množství. Trochu je podezřívám, že chodí a občas tam nějakého přihodí aby byli neustále v nabídce.

juggleman

Ahoj vsem, dnes jsem si byl nahmatat Disney Figurky. Bohuzel tam uz vubec neni ani Stich ani Ernesto. Nekdo to vyhmatal :) A jelikoz Miguel je taky vzacnejsi, tak davam vedet, ze ten tam je presne 3x :)
Mejte se.

Strider

Byl jsem hmatat minulý týden. Pořadí od nejnižšího po nejvyšší výskyt:
1) Ernesto
2) Miguel
3) The Queen
4) Stitch
5) Cruella
6) Aurora
7) Mickey
8) Pocahontas
9) Pinocchio
10)Mulan
11)Robin Hood
12)Oswald
13)Prince John
14)Dr Facillier
15)Queen of Hearts
16)Jiminy
17)Tiana
18)Baymax

tif

stav k 6.6.2023

poMOCník

Citace od: tif kdy 06.06.2023, 21:16:29stav k 6.6.2023

Teda to není vůbec špatný! Vrátily se i bily dlazdice koukám.

Eddie

Citace od: tif kdy 06.06.2023, 21:16:29stav k 6.6.2023

Zkresluje fotka barvy, nebo je na první fotce brick 2x1 v dark grey?

EDIT: Omlouvám se, zkresluje :D Porovnal jsem s plates vpravo nahoře a skutečně jsou to naprosto odlišný barvy - asi moc ráno :D
Víc stavitel, sběratel a kecal (nejvíce), než vystavovatel..

Skyrider

v sobotu je Afol den (-15%).  8)
Jinak přidávám aktuální fotky stěny.

poMOCník

Stav včera před zavíračkou.

Hradaři pozor, jsou tam 1x3 bricky LBG!

A ve figurkách se stále dají najít rytíři i slepice.

Colonel32

Nová je zhruba půlka sortimentu.

Spousta "jako fakt hustejch" věcí.

(mimopražským připomínám, že není problém se domluvit)

Fricoolinek

No, kdo si před měsícem nabral kelímek stonků, ten si může začít dělat pěkné květinové lány...  :D

poMOCník

včera večer

Fricoolinek

Dnes už byly smrčky fuč, žebříky fuč, naopak přibyly lavender Plant Leaves 6x5 a green Plat Leaves 4x3. "Cihly" 1x2 pak změnily barvu na světle šedou.

Teda, jak se do těch horních fochů dostanou lidé menšího vzrůstu...?

roko86

Citace od: Fricoolinek kdy 16.07.2023, 16:14:19Dnes už byly smrčky fuč, žebříky fuč, naopak přibyly lavender Plant Leaves 6x5 a green Plat Leaves 4x3. "Cihly" 1x2 pak změnily barvu na světle šedou.

Teda, jak se do těch horních fochů dostanou lidé menšího vzrůstu...?
Tvoje starostí asi řeknu prodavači ten my je podá
Kdybys radši udělal fotku co tam mají než povídát co nemají

tazzy

Co jsem tak vypozoroval, tak v nejvyšších ,,patrech" se již jen opakují dílky, které je možné najít v těch nižších. Naopak do těch nejnižších se prý záměrně dávají velké díly, aby si je nějaké dítko nestrčilo do pusy a nebyl malér  :)

Fricoolinek

Citace od: roko86 kdy 16.07.2023, 21:27:01
Citace od: Fricoolinek kdy 16.07.2023, 16:14:19Dnes už byly smrčky fuč, žebříky fuč, naopak přibyly lavender Plant Leaves 6x5 a green Plat Leaves 4x3. "Cihly" 1x2 pak změnily barvu na světle šedou.

Teda, jak se do těch horních fochů dostanou lidé menšího vzrůstu...?
Tvoje starostí asi řeknu prodavači ten my je podá
Kdybys radši udělal fotku co tam mají než povídát co nemají

Myslim si, že aby bylo zboží (v tomto případě fyzicky, ne cenově) dostupné, by mělo být vizitkou každého obchodu.

Fotku jsem neudělal, protože jsem si právě myslel, že od té poslední zveřejněné se to prakticky neposunulo.

Pool

Je to více méně jak píše tazzy. Buď dávají horní a dolní stejné nebo v horních řadách bývají prázdné a mají tam jen foto nasypaných kostiček, takže jen falešné estetické dotvoření té stěny. U nás jim asi ty falešné papíry s potisky nedodali, tak tam aspoň něco nasypali. Tak naše stěna je tak miniaturní, že by tam mohli začít dávat dílky ne stejné jako dole a aspoň by to tím zvětšili. Ale holt nebude to pro trpaslíky, kdo nemá 180 cm si tam asi nedohrábne.

poMOCník

tipněte si, bez čeho jsem nemohl odejít při dnešní kontrole zdi :)

Pool

Citace od: poMOCník kdy 19.07.2023, 20:59:11tipněte si, bez čeho jsem nemohl odejít při dnešní kontrole zdi :)

Nevím, nevidím tam nic moc zajímavého, co to bylo?

poMOCník

Bar 1 x 12 with 1 x 2 Plate End with Solid Studs and 1 x 1 Round Plate EndTrans-Clear424456276993Bricklink

... do kelímku se jich vešlo celkem hodně.

fulda

Citace od: poMOCník kdy 19.07.2023, 23:30:47
Bar 1 x 12 with 1 x 2 Plate End with Solid Studs and 1 x 1 Round Plate EndTrans-Clear424456276993Bricklink

... do kelímku se jich vešlo celkem hodně.

Ideální, když na párty děláš jednohubky, můžeš na každou přicvaknout figurku :)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

Fricoolinek

Pěkný. Květy i stonky v jeden čas na jednom místě. Bylo to tak někdy předtím?  :o

Fricoolinek

#117
Citace od: fulda kdy 20.07.2023, 10:17:02
Citace od: poMOCník kdy 19.07.2023, 23:30:47
Bar 1 x 12 with 1 x 2 Plate End with Solid Studs and 1 x 1 Round Plate EndTrans-Clear424456276993Bricklink

... do kelímku se jich vešlo celkem hodně.

Ideální, když na párty děláš jednohubky, můžeš na každou přicvaknout figurku :)


Nebo samozřejmě na vedení figurky při dělaní videjek. A další možnosti jsou jaký?  :o Resp. kdy se jich potřebuje velké množství...?

fulda

Citace od: Fricoolinek kdy 21.07.2023, 02:44:08Nebo samozřejmě na vedení figurky při dělaní videjek. A další možnosti jsou jaký?  :o Resp. kdy se jich potřebuje velké množství...?
Přece když stavíš včelí úl. Jak jinak by jsi namodeloval včely přilétající na česna?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

tomfow