(Vlastní) Otazníkovy lokomotivy a vagóny

Založil otaznik, 06.11.2018, 21:03:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jonas

Je to opravdu hezký model a snadno rozpoznatelný.
Upřímně řečeno, klidně bych ho udělal i trošku nižší a kratší, právě proto, že stavby z Lega beru jako zkratky (počínaje budovami a konče auty a vlaky). Myslím, že není důležité jestli má vlak reálný počet oken, ale spíše jestli (z dálky) vypadá jako reálný a jestli sedí na kolejích.

Musím se trochu usmívat nad těmi ručičkami a trubičkami. Aneb, co všechno je třeba udělat, aby se mohlo říct, že stavba je "pure".
Jonas - Můj Brickshelf

otaznik

Citace z: Jonas kdy 13.07.2020, 17:00:20
Upřímně řečeno, klidně bych ho udělal i trošku nižší a kratší, právě proto, že stavby z Lega beru jako zkratky (počínaje budovami a konče auty a vlaky).
Už jsem ho snižoval na minimum, další snížení už by zasáhlo do prvků, které jsou pro mě na vlaku důležité. Stejně je na tom i délka. Pak už by to pro mě byla až příliš velká (nebo malá? :) ) zkratka. Každý to zkrátka má posunuté trošičku jinak.  ;)

otaznik

Už jistou dobu se mi špatně kouká na vlaky na originálních R40 zatáčkách. Dlouho jsem přemýšlel, jaký poloměr by byl pro mě vhodný a vybral jsem R104, časem dokoupím buď R88 nebo R120.
Jedinou volbou pro mě byl 9V okruh, volba padla na nejkvalitnější fx tracks (a také nejdražší). Kvalita vypadá velmi podobně jako originální LEGO koleje, vlaky na R104 ale vypadají mnohem lépe. :-)
Jen se mi zdá, že koleje se na své vnější části od sebe mírně odtahují, ale to by měl vyřešit jakýkoliv jejich spoj pomocí kostek.

Nemilá je jen cena, přes 200 Kč za jednu zatáčku (na okruh je jich potřeba 32).

Tak snad budou k dispozici i výhybky, jejich obrázky mají už dlouho, ale zatím se mi nepovedlo je někde objednat.

otaznik

Takže odteď už tu může být přívlastek - POZOR, použití neLEGO dílů.
Přiznejte se, kdo z vás to čekal? :-D

fanda

Teď jsem dostal strach.

Když se zkazil na tomto fóru už i poslední, nejpřísnější obhájce a kontrolor čistoty, půjde to s námi už jen s kopce. Až se bojím té šílené jízdy dolů do žumpy nelégového řešení.  >:D

Ale možná se nám zločincům bude lépe dýchat.  :)