matny's lego collection

Založil matny, 21.07.2007, 18:29:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

matny

#30

otaznik

Krásné. Takhle starý MISB (jako 6694) bohužel nemám žádný.

MiP

Citace od: otaznik kdy 12.02.2008, 22:48:35
Krásné. Takhle starý MISB (jako 6694) bohužel nemám žádný.

Se nediv, když vše hned kucháš  ;D ;D ;D
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

matny

#33
Metro Park & Service Tower #6394+Shell Service Station #6378 (MISB)

Po dlhšej pauze spôsobenej tým, že sa mi doposiaľ nepodarilo skompletizovať moje primárne témy (ako naschváľ mi z každej témy chýba jeden set), prichádzam s kolekciou setov Shell, ktorá je pre mna osobne nostalgickou záležitosťou - set 6378 som dostal do daru v roku 1988.
Ďaľšie sety z tejto kolekcie predstavím neskôr.



Kaja

Krasne sety, obzvlast ty shell:) na kolik si tak cenis svoji MISB sbirku?

MwK

Citace od: Kaja kdy 25.01.2009, 13:27:51na kolik si tak cenis svoji MISB sbirku?
Myslím že to je tá správna otázka... >:D
Však matny? >:D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

matny

Citace od: MwK kdy 25.01.2009, 14:06:04
Citace od: Kaja kdy 25.01.2009, 13:27:51na kolik si tak cenis svoji MISB sbirku?
Myslím že to je tá správna otázka... >:D
Však matny? >:D

To je nevhodná otázka!
Nie som snob, ktorý kalkuluje, pretože považuje lego za formu investície.
Hodnota mojej zbierky má inú výpovednú hodnotu, nezmerateľnú peniazmi, sety ktoré zbieram sú ako starožitnosti hodnotné svojou nenávratnosťou.
Ak je predmetom tvojej otázky preukázanie vynaložených prostriedkov do mojej zbierky, tak na podobné otázky zo zásady neodpovedám – nebudem riskovať prehlásenie za nesvojprávneho.  ;)


Colonel32

coz jen podporuje muj odhad, ze Matnyho sbirka ma hodnotu nekolik milionu korun.

MwK

For Matny:
Prepáč,takúto rekciu som nechcel vyvolať,šlo mi len o poštenkerovanie ťa,obvzlášť keď som videl časť tvojich pokladov...
Samozrejme nikdy by som od teba nechcel žiadne číslo,mne stačí ak sem budeš častejšie dávať fotky,aby som sa mohol pokochať. ;)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

otaznik

Citace od: matny kdy 24.01.2009, 22:55:00
Metro Park & Service Tower #6394+Shell Service Station #6378 (MISB)

Po dlhšej pauze spôsobenej tým, že sa mi doposiaľ nepodarilo skompletizovať moje primárne témy (ako naschváľ mi z každej témy chýba jeden set), prichádzam s kolekciou setov Shell, ktorá je pre mna osobne  nostalgickou záležitosťou - set 6378 som dostal do daru v roku 1988.
Ďaľšie sety z tejto kolekcie predstavím neskôr.




Velmi pěkné. Opět musím použít stejnou větu jako vždy, když vidím něco z tvé sbírky - ještě, že nesbírám MISBy.  ;)

matny

Citace od: otaznik kdy 25.01.2009, 19:40:46
Velmi pěkné. Opět musím použít stejnou větu jako vždy, když vidím něco z tvé sbírky - ještě, že nesbírám MISBy.  ;)

A čo set 1490 ??
Prepáč to je vlastne MIB, ale aj tak by som ho hneď vymenil za celú svoju kolekciu Shell setov v stave MISB!  8)


otaznik

Citace od: matny kdy 25.01.2009, 19:52:16
A čo set 1490 ??
Prepáč to je vlastne MIB, ale aj tak by som ho hneď vymenil za celú svoju kolekciu Shell setov v stave MISB!  8)
Je pravdou, že pár MISBů mám, ale jsou to většinou obyčejné menší nebo novější sety.
Na setech 1490, 1581 a podobných je krásné to, že i kdyby je někdo s dostatkem peněz chtěl, tak bude velký problém najít někoho, kdo je bude chtít prodat (nebo je vůbec bude v požadavaném stavu mít). Proto jsem rád, že je mám - je to rarita.

Matného sbírku jsem (bohužel) zatím neviděl, ale bezesporu to bude něco úžasného.
Myslím, že tato návštěva by mi velmi prospěla, uvědomil bych si, jak má taková pořádná sbírka vypadat a získal bych další motivaci.  ;)

Colonel32

Citace od: matny kdy 25.01.2009, 19:52:16
A čo set 1490 ??
Prepáč to je vlastne MIB, ale aj tak by som ho hneď vymenil za celú svoju kolekciu Shell setov v stave MISB!  8)

To zni jako vyzva... co ty na to, Otazniku?

matny

#43
Tanker Truck #6695 (MISB)

Dnes sa mi podaril vyloviť a oprášiť zo zatúlanej krabice s legom set 6695 v stave NEW, ktorý vlastním hádam už aj dva roky a jeho objavenie ma milo prekvapilo.  8)



otaznik

Citace od: matny kdy 25.01.2009, 20:26:13
Tanker Truck #6695 (MISB)

Dnes sa mi podaril vyloviť a oprášiť zo zatúlanej krabice s legom set 6695 v stave NEW, ktorý vlastním hádam už aj dva roky a jeho objavenie ma milo prekvapilo. 8)

Tak takovéhle překvapení bych si také dal líbit. Tento set bohužel nevlastním, v požadovaném stavu a ceně jsem ho zatím nesehnal...  :'(

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 25.01.2009, 20:23:15
To zni jako vyzva... co ty na to, Otazniku?
Kdybych na toto přistoupil, tak bych odporoval sám sobě.

matny

Night Patroller #6430 + Jetport Fire Squad #6440 + Mobile Police Truck #6450 + Hook and Ladder Truck #6480 + Construction Crew #6481 + Rescue Helicopter #6482 + Coastal Patrol #6483 + F1 Hauler #6484 (Vol#1)

Dnes Vám predstavujem jeden zo svojich nesplnených detských lego snov v podobe komletnej série LIGHT & SOUND v stave MISB. Po objavení jedného z týchto setov v katalógu niekedy v roku 1986 som začal byť posadnutý vyhladávaním dielu, ktorý bliká v každej novej stavebnice lega, ktorú som dostal, až do takej miery, že som podobné diely hladal aj v hradoch. Cestu ku mne si však žiaden zo setov z tejto kolekcie nenašiel, tak som našiel adekvátnu náhradu v žiarovkách, ktoré pôvodne osvetľovali  osobné vozne z produkcie BTTB. 

matny


otaznik

Moc pěkné, možná trošku škoda, že to jsou MISBy a člověk se s tím nemůže "pomazlit". Mně ze serie L&S Town chybí ještě jedna krabička (ale se zbytkem ještě nejsem úplně spokojen), tak snad se také zadaří.  ;)

peter

Myslím, že aby tato sbírka byla kompletní, tak by tam ještě pár setů mělo být. Hned mě napadají např. BASIC sety 735, 846 a ze systému pak samozřejmě Monoraily.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

matny

Citace od: peter kdy 08.02.2010, 21:25:23
Myslím, že aby tato sbírka byla kompletní, tak by tam ještě pár setů mělo být. Hned mě napadají např. BASIC sety 735, 846 a ze systému pak samozřejmě Monoraily.

Prezentácia obsahuje len tie sety, ktoré z môjho pohladu považujem za primárne v rámci kolekcie L&S. Samozrejme sety 735 alebo 846 vlastním taktiež, okrem 6991.

MildaPajda

Klobouk dolu!!!
Spadla mi brada na zem!.. :)
nejsem sberatel hradu, tak to neocenim, ale ty klasicke LEGOLANDi sety a L&S no to je proste nadhera!!!

na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

csgeronimo

Taky se musím vrátit k tvým Castle. Super !!!
Já mám Castle kompletní, ale skoro půlku bez krabic - postupně to však napravuji. Sehnat s krabicí 6040 nebo 6041 - to je kunšt. Za půl roku jsem měl jen dvě nabídky a obě kolem 150dol.
Ty tvoje ale  MISB nejsou, nebo jo?

Colonel32

Jednou za čas mě vždycky napadne, že bych vyplázl patnáct tisíc za 6086 v MISBu a udělal si přijemný večer. Ale pak si spočítám, kolik by za to bylo jiných dílů a zase si to rozmyslím.

matny

Ja som zatiaľ nepodľahol sladkému pokušeniu a neotvoril okrem pár výnimiek žiaden zo svojich MISB setov. Liekom proti prípadnému pokušeniu je alternatíva v stave USED, nehovoriac o tom, že nie som vyslovene zameraný na MISB sety, čo deklarujem aj v pilotnom príspevku. Moja zbierka lega (Town+Castle+MT+Train 12V) obsahuje len tretinu setov v stave MISB.

Citace od: csgeronimo kdy 09.02.2010, 09:18:36
Ty tvoje ale  MISB nejsou, nebo jo?

Všetky sety, ktoré prezentujem sú v stave MISB.  8)
V blízkej dobe ešte plánujem odfotiť Forestov a dám si konečne pauzu. Len vyhladať a sústrediť na jedno miesto L&S mi trvalo skoro mesiac.  ::)

fero

Veľmi nerád píšem komentáre a toto je môj prvý komentár na tomto fóre. Ivo, klobúk dole, Tvoja ZBIERKA je EXCELENTNÁ!!!
Set 6480 (L.S. požiarnikov) som dostal v roku 1986 na Vianoce. Tvoja zbierka je najkvalitnejšia a najrozsiahlejšia na Slovensku i v Čechách.  ;)

otaznik

Citace od: fero kdy 09.02.2010, 19:25:23
Tvoja zbierka je najkvalitnejšia a najrozsiahlejšia na Slovensku i v Čechách.  ;)
Ne, že bych tvrdil něco jiného, ale kolik dalších sbírek jsi viděl?  :P

drSEBY

Citace od: otaznik kdy 09.02.2010, 21:59:20
Citace od: fero kdy 09.02.2010, 19:25:23
Tvoja zbierka je najkvalitnejšia a najrozsiahlejšia na Slovensku i v Čechách.  ;)
Ne, že bych tvrdil něco jiného, ale kolik dalších sbírek jsi viděl?  :P

tak s otaznikem souhlasim :-) ten mi vždy ukáže nějakou raritu, o které jsem ani netušil, že existuje ... na Town bych rád viděl Valentina a maryho - tam mi toho ještě chybí :-)
nevím a netuším, co mají za klenoty další AFOLové, jen se zde neprezentují ....

Ivo, některé sety jsem ani po třech letech neměl šanci sehnat :-) gratuluji ;-)

fero

Som si 100% isty že taku KVALITNU zbierku TOWN+CASTLE z 80 rokov v MISB  alebo MIB stave aku ma Matny nemá na Slovensku a v Čechach NIKTO.Snáď mu nechcete konkurovať s tymi vašimi USED zbierkami.Takto si predstavujem KVALITNU zbierku.Ja mám podobnu MISB+MIB zbierku ALE v kombinacii TECHNIC+MODEL TEAM.

otaznik

Citace od: fero kdy 18.07.2010, 15:00:42
Snáď mu nechcete konkurovať s tymi vašimi USED zbierkami.
A proč ne?