cargo center

Založil chadzi, 04.12.2006, 19:41:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Shi-So

Citace od: Dansson kdy 06.12.2006, 01:05:40
Nechápu, že si tak moc ceníte MISBů, stejně to otevřeš ty, ne?
Neříkej, že bys na to rok nešáhnul a jenom se chodil dívat jak je to zabalené?! Proto nechápu jaké riziko máš na mysli?

A to by ses divil ;D
Ja treba MISBU par mam a nechavam je na opravdu vyjimecne prilezitosti (pul roku i vice ,zadna mira) a nektere zatim vubec otevirat nehodlam ;)

otaznik

Citace od: Dansson kdy 06.12.2006, 01:05:40
Nechápu, že si tak moc ceníte MISBů, stejně to otevřeš ty, ne?
Neříkej, že bys na to rok nešáhnul a jenom se chodil dívat jak je to zabalené?! Proto nechápu jaké riziko máš na mysli?

Že to nechápeš není vůbec žádné měřítko, navíc tvoje teorie o tom, co já dělám s MISBy, je hrubě nesprávná.

V tomto konkrétním případě jde o to, že set půjde za vysokou cenu a za takto vysokou cenu chci mít přiměřenou jistotu, že opravdu koupím to, co je v popisu. Jelikož je zde inzerován MISB, ale MISB to není, tak píšu, že riziko, za tuhle vysokou cenu, je už příliš vysoké. Kdo by chtěl za 250-300 (možná více) EUR koupit vykradený, případně už použitý set?

Já osobně všechny MISBy otevírám, žádný si nenechávám neotevřený. Co mě na MISBech přitahuje je to, že budu první, kdo tu krabici otevře, ten pocit rozbalování.
Také je skvělé, že tam jsou nepoužité samolepky, instrukce ve výborném stavu a i krabice je často v mnohem lepším stavu, než bych koupil s použitým setem.

Cavelon

Citace od: otaznik kdy 06.12.2006, 10:01:27
Já osobně všechny MISBy otevírám, žádný si nenechávám neotevřený. Co mě na MISBech přitahuje je to, že budu první, kdo tu krabici otevře, ten pocit rozbalování.
Také je skvělé, že tam jsou nepoužité samolepky, instrukce ve výborném stavu a i krabice je často v mnohem lepším stavu, než bych koupil s použitým setem.

Súhlas, aj ja tak zmýšľam. Iba je škoda, že v poslednom čase to tam do krabice všetko len tak nahádžu, dôsledkom čoho bývajú pokrčené, príp. aj natrhnuté návody a nálepky. :(

***Banana.com

#33
Já mám v tomto poněkud schizofrenní postoj, vždy bojuji mezi tím, zda MISB otevřít, či nechat jako investici do budoucna zavřený.
Souhlasím s Otazníkem, že ten pocit, kdy si člověk rozbalí MISB například 10 let starý, je nenahraditelný. Tak trochu se tím vracím do zlaté éry Lega a plním si dávné dětské sny. Ač v okamžiku rozbalení je 70% ceny staršího MISBu pryč, tak vzpomínka na to, jak jsem nad daným setem v dobových katalozích coby 6-12 letý snil, že ho jednou budu mít, mnohdy zvítězí, a set rozbalím.
Zbytečné vysvětlovat tomu, kdo to nechápe, ale s každým konkrétním setem se mi vybaví nejen rok, kdy jsem set poprvé viděl v katalogu, ale i děje s danou dobou související. Nestydím se přiznat, že pro mně osobně je to fantastická relaxace, kdy se na pár chvil vrátím v čase od řady běžných problémů do dob bezstarostného dětství, a to je z mého pohledu hlavní důvod, proč investuji mnohdy nemalé sumy do MISB variant setů, které ve slušném stavu seženu o 70% levněji.
Ideální varianta je pak mít každý set třikrát - jednou jako rozbalený z MISBu, jednou jako MISB pro sebe, a jednou jako MISB - investici. To je ovšem finančně dost těžko realizovatelné. ;D


Shi-So

MISB je pro me proste takova odmena a svatek ;D
O vanocich mam cca 6 dni volna aby na to byla ta spravna pohoda a klid :)
Uz tam mam par krabic pripravenych a tesim se na to jak malej uz nyni :D

chadzi

Citace od: otaznik kdy 06.12.2006, 10:01:27

Já osobně všechny MISBy otevírám, žádný si nenechávám neotevřený. Co mě na MISBech přitahuje je to, že budu první, kdo tu krabici otevře, ten pocit rozbalování.

jojo tohle mi jeden manik rikal kdyz mi vysvetloval proc si musi koupit novy auto a ne pul roku jety skoro jako novy o 20% levneji. odpovedel mi ze chce byt ten prvni kdo do toho auta posadi zadek  ;D

jinak co pise kanal, ja se taky vracim do detskych let ale na to mi staci ojeta barracuda s navodem, nemusim ji mit misb. misb je na kochani   ;D

Colonel32

no.. ja jsem si nedavno v aute pusti Beach Boys, a najednou mi pripadalo, jako by kolem me skutecne byla 60ta leta, takze verim, ze i otevirani MISBu muze cloveka prenaset v case.

Jinak, podle me je lepsi koupit 2 roky stare auto za 50% ceny nez pul roku stare za 80%

minifig

nejlepší je koupit 3 roky starý auto za 35% ceny novýho  ;D letos sem si tu radost udělal a musim říct že je v takovym stavu že se cejtim jak kdybych ho koupil MISB  :D ale použitý lego fakt nemusim  :P

Jonas

Citace od: Colonel32 kdy 06.12.2006, 14:35:11
no.. ja jsem si nedavno v aute pusti Beach Boys, a najednou mi pripadalo, jako by kolem me skutecne byla 60ta leta, takze verim, ze i otevirani MISBu muze cloveka prenaset v case.

Jen tak pro zajimavost: Kolik ti bylo v 60. letech, kdyz na ne tak rad vzpominas ;)?
Jonas - Můj Brickshelf

Colonel32

ono i to cargo center je jaksi starsi nez ja...

***Banana.com

Citace od: minifig kdy 06.12.2006, 15:46:02
nejlepší je koupit 3 roky starý auto za 35% ceny novýho  ;D letos sem si tu radost udělal a musim říct že je v takovym stavu že se cejtim jak kdybych ho koupil MISB  :D ale použitý lego fakt nemusim  :P

No, pokud jde o auto, se kterým někdo jezdí více, tak po třech letech se akorát začíná vše sypat. Mám firemní Octavii 1,6 74 kW, r.v.2001 podzim, teď mám najeto 200000 km, a už to začalo - pumpa, obložení brzd, aj....

matny

K veciam ku ktorým máme hlboký až vášnivý vzťah ako k milovanej osobe  majú skutočne tú magickú moc Vás preniesť v čase. Nedávno som otváral dva MISB sety (722 – moje prvé lego a 6380), ktoré som ako malý chlapec dostal pod stromček. Dovtedy spomienka nato bola veľmi skreslená až neidentifikovateľná, ale v momente ako som začal rozbaľovať prvý set bola moja spomienka tak kryštalicky jasná a ja som na moment nadobudol pocit, že som znova ten malý sediaci chlapec pod stromčekom – s prežívanou spomienkou sa preniesla i samotná radosť a zimomriavky sa po mojom tele preháňali ako snowboardisti po strmom svahu.

Pri kúpe auta preferujem jednu nemenovanú značku – auto tejto značky momentálne nevlastním, ale chcel by som ho len nové. Pri kúpe iných značiek áut mi bolo úplne jedno či je auto nové alebo použité.  :D
U lega preferujem Black Falcons, ktorý vlastním komplet MISB. Tieto sety nikdy neotvorím a s radosťou ich budem zbavovať vrstvy prachu, objímať a pod.  ;D Nebudem zbytočne vysvetľovať prečo – každý máme ten svoj dôvod.  ;) Samozrejme, že okrem MISB mám od Black Falcons aj pár kúskov otvorených – použitých setov s ktorými sa hrávam.

Keď som sa pred vyše rokom vrátil k legu a kúpil si prvé castle sety nevedel som pochopiť prečo ma tak neuveriteľne priťahuje Black Falcons – spomienka na môj prvý hrad bola nečitateľná až do chvíle pokiaľ som neotvoril krabicu so setom 6073 - bol to môj prvý hrad, ktorý som dostal ako 9 ročný chlapec. Otázka nad magickou príťažlivosťou bola rozlúštená.
Je to ako keď vstúpite po 20 rokoch do miestnosti v dome, avšak netušíte, že ste v tom dome niekedy predtým boli a pri odchode z miestnosti automaticky siahnete na kľučku dverí, ktoré dnes už neexistujú, ale pred 20 rokmi tam boli.

Micho

Citace od: matny kdy 06.12.2006, 18:58:50
K veciam ku ktorým máme hlboký až vášnivý vzťah ako k milovanej osobe  majú skutočne tú magickú moc Vás preniesť v čase.  ...

To je celé krásne napísané ...  8)  8)  8)

Škoda, že ja to nezažijem. Ako dieťa som nemal žiadne lego.  :(

chadzi

sakrys komplet falconi v misb, ajajaj  ... :o

matny

#44
Citace od: chadzi kdy 06.12.2006, 19:24:36
sakrys komplet falconi v misb, ajajaj  ... :o

Chcem sa poopraviť - ešte mi ku štastiu chýba práve ten hradík 6073 MISB - stroj času mi ho prinesie v januári 2007  ;D
Potom sem hodím aj nejaké photo...

chadzi


Shi-So

Citace od: chadzi kdy 06.12.2006, 19:33:51
misb 6073? uf....

Veliky uf uf ......... (to bych snad nikdy nerozbalil ,jen se na nej chodil divat :D )

otaznik

Citace od: matny kdy 06.12.2006, 18:58:50
U lega preferujem Black Falcons, ktorý vlastním komplet MISB.

Ooooops, tak to je nářez..... :o :o :o :o :o

minifig

Citace od: banana.com kdy 06.12.2006, 17:38:19
No, pokud jde o auto, se kterým někdo jezdí více, tak po třech letech se akorát začíná vše sypat. Mám firemní Octavii 1,6 74 kW, r.v.2001 podzim, teď mám najeto 200000 km, a už to začalo - pumpa, obložení brzd, aj....

to už je sice 5 let a ne 3 ale budiž, pumpa a brzdy sou furt jenom spotřební zboží, o sypání můžeš mluvit až ti odejde motor, klima (jestli to má) a podobný láce  :-*

Dansson

V tom případě vás obdivuji za vaši pevnou vůli,že to prostě nerozbalíte.
I kdybych měl vedle toho úplně stejný rozbalený set, asi bych chtěl i ten MISB časem rozbalit.
Ale zajímalo by mě, jak je to do budoucna? Myslíte, že ho nikdy nerozbalíte? Ani na smrtelné posteli?
Je mi jasné, že si ho někdo šetří na speciální chvilku, ale soudím dle toho co psal Matny, že ten to asi nerozbalí nikdy...................co? ;)

Micho

Citace od: Dansson kdy 07.12.2006, 09:28:52
V tom případě vás obdivuji za vaši pevnou vůli,že to prostě nerozbalíte.
I kdybych měl vedle toho úplně stejný rozbalený set, asi bych chtěl i ten MISB časem rozbalit.
Ale zajímalo by mě, jak je to do budoucna? Myslíte, že ho nikdy nerozbalíte? Ani na smrtelné posteli?
Je mi jasné, že si ho někdo šetří na speciální chvilku, ale soudím dle toho co psal Matny, že ten to asi nerozbalí nikdy...................co? ;)

A niekedy v roku 2040 -2050 budeme v správach vidieť, že sa práve vydražila z výroby neotvorená kompletná séria Lega Black Falcons za 10.000.000 eur z pozostalostí jedného pána M. zo Slovenka z Banskej Bystrice.  ;)  8)

Dansson

Tož to bych pak chtěl být jeho zatoulaným vnukem......... ;)...


....abych to pak koupil znova, jak by někdo dodal :)

matny

Ak by tá kolekcia o 50 rokov mala mať takú hodnotu tak verím, že z tohto sveta som prirodzenou cestou neodišiel.  >:D

Kto z nás čo má doma rare MISB set si trúfa dnes odpovedať na hamletovu otázku:
Otvorím či neotvorím v budúcnosti svoj MISB set??

otaznik

Citace od: matny kdy 07.12.2006, 13:26:28
Ak by tá kolekcia o 50 rokov mala mať takú hodnotu tak verím, že z tohto sveta som prirodzenou cestou neodišiel.  >:D

Kto z nás čo má doma rare MISB set si trúfa dnes odpovedať na hamletovu otázku:
Otvorím či neotvorím v budúcnosti svoj MISB set??

Nevzpomínám si na nějaký svůj úplně RARE set, ale otevřel jsem všechny MISBy (namátkou 6543, 4555, 6571 atd.) a plánuju to i do budoucna.

Dansson

Které sety se vůbec dají považovat za RARE?

Mates

Citace od: Dansson kdy 08.12.2006, 10:00:08
Které sety se vůbec dají považovat za RARE?
Většinou ty, které někdo má a ty ne... >:D ;D

...myslím, že sety "US ONLY" určitě... pak většina Promotional, zejména od firmy Maersk ;)

otaznik

Tak nakonec 474 EUR, to je moc, i kdyby to byl opravdu MISB.

***Banana.com

Citace od: otaznik kdy 10.12.2006, 22:20:46
Tak nakonec 474 EUR, to je moc, i kdyby to byl opravdu MISB.

To tedy ano. Za opravdový MISB bych dal se skřípěním zubů 300 Euro, víc ani omylem.

Colonel32

jeste pockejme na feedback  ;D

***Banana.com

#59
Citace od: Colonel32 kdy 10.12.2006, 23:28:23
jeste pockejme na feedback  ;D

Tak tak, a jestli se potvrdí, že to nebyl tak úplně MISB, budu se kupci velice zlomyslně a od srdce smát... ;D >:D
Btw. to bude muset kupec prodat hóodně tulipánů, aby to zalepil... ;D