Kolko MISBov...

Založil MwK, 11.09.2006, 16:08:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kolko MISBov obsahuje vaša zbierka???

Ani jeden...
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
10 až 20
20 až 30
30 až 40
Viac ako 40...
Mam samé MISBi

MwK

Mi napadla takáto milá anketa!!! ::)
Tak hlasujte! >:D ;)
Mimochodom ja hlasujem za možnosť 3 MISBi v mojej zbierke,pretože rád rozbaľujem. :)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

betakaroten

Je to dvojznačné. Znamená to:
- kolik mám ještě nerozbalených setů?
nebo
- kolik setů ze své sbírky jsem rozbaloval osobně (a třeba i před delší dobou)?

MwK

Citace od: betakaroten kdy 11.09.2006, 16:18:33
Je to dvojznačné. Znamená to:
- kolik mám ještě nerozbalených setů?
nebo
- kolik setů ze své sbírky jsem rozbaloval osobně (a třeba i před delší dobou)?
Koľko mate ešte nerozbalených setov???... ;)
(to je hlavná otázka...)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Colonel32

moje sbirka obsahuje celkem 0 MISB setu, protoze vse okamzite rozbaluji, prijde mi zbytecne na to cekat.

otaznik

Zavádějící anketa,

Když už, tak měla být o tom, jestli někdo sbírá lego sety tak, že je ani neotevírá. Že mu jen stačí, že je má.

Numbi2

jen 1 MISB  ;) ... a to jenom proto, že je (zatím) na cestě k mým nenechavým rukám  ;D ;D >:D >:D
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

Raistlin M

Já jsem volil víc než 40. Já to prostě nestíhám otvírat. Jsou také některé sety, co je mám víckrát a prostě dokud je nebudu potřebovat na stavbu, tak si je nechám v MISBu a budu se na ně koukat. Krabice je pěkná věc.
Také si myslím, že by to mělo být spíš o tom, kolik kdo má stavebnic koupených v MISB.

Benelli_2000

Já mám 6278 - Enchanted Island a kupodivu jsem na něj ještě nevztáhl své nenechavé pracky. No, mám jej na skříni již déle jak měsíc - uvidíme, jak mi to vydrží  ;D
Blue coats of the Carribean. No more Jack Sparrow (Captain jack Sparrow).

Leguán

Hlasoval jsem 5, ale jediný důvod proč je mám je ten, že jsem je zatím nestihl rozbalit. Jinak cílový stav je 0.

chadzi

podle me by to chtelo vic upresnit - muzu mit 10 MISBU z 2006 a pak jeden z 1992  - totalne neporovnatelny. navic muzes mit nejaky creator boxy u kterych je uplne jedno misb nemisb.... ja myslim ze ma cenu se ptat kdo ma misby tak do roku 1999, pripadne nejaky hodnotny pozdejsi sety (republic gunship, atd...)

Raistlin M

Citace od: chadzi kdy 11.09.2006, 19:57:51
podle me by to chtelo vic upresnit - muzu mit 10 MISBU z 2006 a pak jeden z 1992  - totalne neporovnatelny. navic muzes mit nejaky creator boxy u kterych je uplne jedno misb nemisb.... ja myslim ze ma cenu se ptat kdo ma misby tak do roku 1999, pripadne nejaky hodnotny pozdejsi sety (republic gunship, atd...)

Ona ta anketa vlastně nemá příliš velkou vypovídací hodnotu. Je to jen taková statistika. Něco jako počet setů. ;D

***Banana.com

#11
Hlasoval jsem 20-30, ty, kterých si cením nejvíce, a na 99% si je nechám, jsou červeně, Ty, co jsou na prodej, zeleně. U černých je mi celkem jedno, zda je prodám, či mi tu zbydou.

6411,6410,6416, 6403,6405,6401, 1761 1 ks, 4478

6319,6315,6755,2365,3200,2554 2 ks, 4130, 4768 2 ks, 1761 5 ks

4884, 7297,7417,4756,4766,7899 5 ks, 4768,8652,

Petrjr

Heh no, naše sbírka neobsahuje žádný MISB, protože všechny nerozbalené jsou schované jako dárky a tudíž ještě nejsou součástí sbírky - tuším, že to je to, na co narážel Chadzi s rokem 2006. Navíc, u mnoha z nás se do toho můžou zamíchat sety co půjdou dále na prodej/předání - a je otázka, zda je chápat jako součást sbírky.

   Shrnuto a podtrženo, velmi špatně/nejednoznačně položená otázka i dovysvětlení a tudíž dle mého názoru odpověď nemá ani tu statistickou hodnotu.

P.S.: Nehlasoval jsem.
P.P.S.: Asi mám příliš tvrdé hodnocení - důsledek cvičení Statistika a pravděpodobnost pod Havrdou (znalí vědí).

Jonas

Když tu běží taková zásadní anketa, rád bych se zeptal velkých MISB sběratelů na pár podrobností:
- jaká je optimální teplota a světelné podmínky pro ukládání MISB setů,
- máte sety uložené raději nastojato nebo naležato,
- je pravda, že by se alespoň jednou ročně měly otáčet, aby se příliš neotlačily?
;)
Jonas - Můj Brickshelf

rdk

Citace od: Jonas kdy 11.09.2006, 20:35:29
Když tu běží taková zásadní anketa, rád bych se zeptal velkých MISB sběratelů na pár podrobností:
- jaká je optimální teplota a světelné podmínky pro ukládání MISB setů,
- máte sety uložené raději nastojato nebo naležato,
- je pravda, že by se alespoň jednou ročně měly otáčet, aby se příliš neotlačily?
;)

a) 21 stupňů Celsia, tma, nejlépe ochranná atmosféra (dusík)
b) jedině naležato!
c) 2-4x ročně

;D

Raistlin M

#15
To rdk:

ad b) Na ležato je nejhorší varianta. Vychází to už ze samotné teorie materiálů.

Všechny na stojato je taky blbost, ale to zase kvůli stabilitě.
Máme pár kvalitních a dobře umístěných ležáků. Zbytek na stojáka. Pokud vše leží, spodní polovina dostává takový kouř, že krabice praskají (rozlepují se), nebo se rovnou bortí.
Máme tedy spodní část na stojáka, pak jeden pevný ležák (Yoda) a pak zase stoják. Pak na ležato dvojvrstva vagónků, pak zase stojáky. Poslední ležák je Bitva o Metro Nui, která jako prostřední ležák vydržela se nehroutit asi 10 minut. Jako horní ležák je solidní. Mezi "věží" a zdí je dost místa pro skladování menších kousků, co si vzájemě neublížej.

A přestavba takové 2m věže je třeba co tři týdny.

Rudy

Mám zatiaľ 7 MISBov, ale tiež mojím cieľom je ich mať O. Lenže niet miesto.

A to skladovanie čo sa tu spomína. Nie je potom väčší predpoklad, keď sa sety skladujú nastojato, že potom vo vnútri tie návody budú dokrčené? Predsa len, vnútri sú len sáčky a plán u tých väčších setov veľkosťou formátu A4.

Globus

Momentálně mám také O MISBů. Vše rozbaluji jakmile si najdu chvilku času.

nukum

Daří se mi držet číslo na nule!  :P

legator

#19
Přijde mi, ze opravdu jen hard-core sběratele, či sběratelé kteří počítají s budoucím zpeněžením, či ti kteří mají sety na zpeněženi, maji nerozbalenky. Protože stavitelé (mezi které se počítám já) nepotřebuji de facto vůbec sety, ale samotné kostky.  A Jasně, určité se muže stát, ze nestíháme rozbalit. ale když už držím krabici v ruce tak chci co nejrychleji stavět.. ostatní jde stranou :-)

Holkamodrooká

My jich máme doma nerozbalených okolo 25, přesně to nevím, protože jsou dobře schované v komoře na té néééjvyšší polici. A že máme stropy vysoké 3,60, můžeme si být jistí, že se tam náš malý skutečně, ale skutečně nedostane.  ;D
Jedinečný Absolutně Nezničitelný Inteligentní Cizinec na Kastraci Agentů

Jarmila

Do vánoc nepočítaně, po vánocích jich ještě několik zbude na moje narozeniny, můj svátek, synovi za vysvědčení v pololetí, pak MDŽ  ;D , pak synovo svátek, 1. máje, Den matek, synovo narozeniny, MDD, vysvědčení ....... Prostě jakmile se nějaký prostor uvolní, tak se plynule zase zaplní jiným MISBem.  ;D Takový kolotoč. Konce nevidím. Možná z toho syn vyroste. To bych si to pak odstěhovala do domova důchodců, až mne tam šoupne.  ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

***Banana.com

Citace od: Jarmila kdy 02.11.2007, 19:40:03
pak MDŽ  ;D ,

Na MDŽ se odjakživa ženám dává láhev rumu  ;D >:D

Jarmila

Citace od: banana.com kdy 02.11.2007, 19:45:30
Citace od: Jarmila kdy 02.11.2007, 19:40:03
pak MDŽ  ;D ,

Na MDŽ se odjakživa ženám dává láhev rumu  ;D >:D

Leda tak lahev od rumu, kterou by držel v ruce manžel. Pán Bůh zaplať, že už ty doby skončily a já mám navíc doma abstinenta. Aspoň mi ten rum nevychlastá a zůstane pro mne.  :P
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Skyder

Ja mam doma momentalne 2 väcsie MISBy, ale tie uz po Vianociach asi nebudu tym co boli... ;) Ale celkovo proste nevydrzim sa pozerat len na zabalene LEGO, vzdy mam nutkanie to otvorit.

Ale prechovavam respekt k ludom co to vydrzia.  :o
Skyder

Dejv

Hlasoval jsem pro jeden, a sice adventní kalendář od Kanála. Čekám jen na první prosinec, až ho odMISBím. Je to ale krutá zkouška, každý den se na něj bezmocně dívat  :-\  Ještě že mě kočina psychicky podporuje, jinak bych se na něj vrhnul advent neadvent >:D

tomasus

Tak mám doma taky "MISB" Popíků 7991, ale je to jen přechodný stav, jsem nemocný, nejdu do školy tak se na něj zejtra ráno v posteli vrhnu  >:D
V životě mi chybí jen jedna věc - IGNORE LIST !
SW sety/figy  3/7 :) (doufám že na to neni licence)

nesquick

já hlasoval pro 5 a to proto že sou schovaný na vánoce  ;D
ale je to pro mě teda trápení musím na ně furt myslet :-[

stomcova

Taky se musíme pochlubit, v úložném prostoru trůní 4 MISBY Star Wars a další přijdou poštou, díky Vasykovi. Tak cca 7, ale to číslo dlouho nevydrží.
Batman, forever...

Colonel32

planujete dat vse najednou pod stromecek?