Bazarové Lego

Založil Llevelyn, 15.06.2006, 21:22:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

***Banana.com

Citace od: MildaPajda kdy 16.06.2006, 09:33:53
Ten clovek taky nabizi set ktery by se mi libil, ale za vzkutku dabelskou cenu 666,- mi prijde taky trochu dost... na eBayi je to tak za 15Ecek... :(
takze nic...
Tak počítej se mnou, 15 Euro = cca.440,- Kč, poštovné nejméně 8 Euro, to je 240,- Kč, a jsi na 680,- ;) Plus 80,- za cenný dopis, nemáš-li Paypal. Nemluvě o ceně hodin u netu, kdy pozoruješ aukce, které jdou za dobře...Takže pro toho, kdo chce jeden konkrétní set, je ten chlapík spásou ;D

MiP

Citace od: banana.com kdy 16.06.2006, 12:50:03
Tak počítej se mnou, 15 Euro = cca.440,- Kč, poštovné nejméně 8 Euro, to je 240,- Kč, a jsi na 680,- ;) Plus 80,- za cenný dopis, nemáš-li Paypal. Nemluvě o ceně hodin u netu, kdy pozoruješ aukce, které jdou za dobře...Takže pro toho, kdo chce jeden konkrétní set, je ten chlapík spásou ;D
Naprosto přesně a jasně spočítané. Ale to si, bohužel, spousta lidí při pohledu na cenu neuvědomí, nebo spíš "nechce" uvědomit, že v té ceně jsou ještě vedlejší náklady (v případě "kusového množství" nezanedbatelné).
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

MildaPajda

Citace od: banana.com kdy 16.06.2006, 12:50:03
Citace od: MildaPajda kdy 16.06.2006, 09:33:53
trochu dost... na eBayi je to tak za 15Ecek... :(
takze nic...
Tak počítej se mnou, 15 Euro = cca.440,- Kč, poštovné nejméně 8 Euro, to je 240,- Kč, a jsi na 680,- ;) Plus 80,- za cenný dopis, nemáš-li Paypal. Nemluvě o ceně hodin u netu, kdy pozoruješ aukce, které jdou za dobře...Takže pro toho, kdo chce jeden konkrétní set, je ten chlapík spásou ;D
Hodiny na netu nepocitam, pac u toho sedim celej den... ;)
Na ebyi nikdy nekupuju samotne setiky jen tak... bud teda v KW a tam jde cena dost dolu, nebo vic setu z nabidky prodejce.
Kdo nakupuje na netu, pak predpokladam, ze ma PayPal.. ;)
Postovne jde resit prs zname v reichu/anglii/usa...
na vic ne 500 bych se proto nedostal! a to nemluvim o tom, ze ten setik neni nijak exkluzivni, nedostupnej, MISB, nebo jinej duvod proc tak drahej... ;)
takze ANO, ma zajimave nabidky, ale ANO, ma je dost drahe...
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Leguán

Souhlas. Někdo si svého obyčejného pidisetu cení na 10.000 Kč tak ať si ho za tu cenu klidně nabízí. Je na každém, zda si ho koupí nebo nekoupí. Vysoké ceny samy o sobě rozhodně nejsou podvod. Podvod je poskytnutí nepravdivé informace - např. typu "doporučená cena byla 20.000 Kč a tak máte 50% slevu", což tenhle člověk nedělá.

otaznik

Velikost ceny je otázka názoru. Já si o tom myslím svoje.

Jindroush

Šak jistě, ale tím pádem je poměrně jasně řečeno, že je to subjektivní, tj. těžko se o tom dají pronášet nějaký generalizující tvrzení.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Marťan

Problém cen už se tady myslím jednou někde řešil ne?.....kdepak to jen bylo, teď si nemohu vzpomenout......... ??? ::)

***Banana.com

Citace od: otaznik kdy 17.06.2006, 10:36:18
Velikost ceny je otázka názoru. Já si o tom myslím svoje.
Můžeš upřesnit ;) , co přesně míníš pojmem "svoje" ;D?

otaznik

Citace od: banana.com kdy 17.06.2006, 12:13:39
Můžeš upřesnit ;) , co přesně míníš pojmem "svoje" ;D?

Myslím, že je neseriozní prodávat za o dost vyšší cenu, než je možné sehnat jinde (celková cena včetně dopravy) -> viz například ta kovárna za 6900,-. Kdo nabízí takovouhle cenu, tak si nezaslouží, aby od něj lidé kupovali.
Tohle předražování se mi prostě nelíbí.

Aki

Mimochodem a kde se tenhle set "normálně" dá sehnat? Ta cena je tedy dost vysoká, zvlášť když jí porovnáme s původní prodejní cenou, ale až tak moc ulítlá není, když si uvědomíte, že na celém BL se dá koupit jen 9 krabic a to i za cenu 205$. To už od téhle není až zas tak daleko.

Každopádně se mi ta cená také nelíbí, nekoupil bych to za ní, ale chápu, že pro někoho to takovouhle cenu mít může. Holt záleží na kupujícím.  >:D

Jindroush

#40
Teď je OVP na ebay.de se sofort cenou 130 ojro, což je 3770 Kč.

Used šly nedávno za 41 a 46 euro (1189, resp. 1334 Kč).

I když si připočteš poštovný a tak (bejvá to tak 10-15%) ceny, tak to vyjde celkem levně.

6900 Kč za used je tudíž poměrně přemrštěná cena.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Aki kdy 17.06.2006, 13:53:43
Mimochodem a kde se tenhle set "normálně" dá sehnat? Ta cena je tedy dost vysoká, zvlášť když jí porovnáme s původní prodejní cenou, ale až tak moc ulítlá není, když si uvědomíte, že na celém BL se dá koupit jen 9 krabic a to i za cenu 205$. To už od téhle není až zas tak daleko.

Každopádně se mi ta cená také nelíbí, nekoupil bych to za ní, ale chápu, že pro někoho to takovouhle cenu mít může. Holt záleží na kupujícím.  >:D

Pokud by to člověk jo chtěl hned, tak se může plácnout přes kapsu a dát 4K za nový, případně cca 2,5k za jetý. A kdyby čekal, tak na ebayi určitě nějaký za lepší cenu půjde.

rdk

Nechápu, že to furt řešíte... ::)

Chce za to nesmyslnou cenu? Tak ať! Pomyslete si o něm co chcete, nekupte to a tím to hasne, ne?

***Banana.com

To souhlas, tu kovárnu má o tolik dražší, než je běžná cena, že si myslím, že to snad ani nemůže být úmysl...To by ten dotyčný musel být úplně hloupý..Jinak na ten MISB, o kterém píše Jindroush, jsem také koukal, jen pro zajímavost, a IMHO i těch 130,- Euro je za tento set moc..To už bych raději za ty peníze vzal 6399 ;D

Jindroush

6399 za 130 euro? Možná tak used a s hromadou štěstí.  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 17.06.2006, 14:54:53
6399 za 130 euro? Možná tak used a s hromadou štěstí.  ;D

...a bez poštovného.

***Banana.com

No jasně, že used, ale i tak se mi líbí více 6399 used než ta chýš MISB...ale to bude tím, že nejsem Castlař ;D

***Banana.com

Tož jsem na pana Niederleho narazil i na E-Bayi, na 99% je to on ;D

Llevelyn

Nakupoval? By mě zajímalo, kolik našich se pravidelně pohybuje na e-bay a pod jakým nickem, není-li to jejich místní nick. >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

***Banana.com

Jo jo, nakupoval o 106, a někdy se mu povedly i docela lahůdkov nákupy...

http://feedback.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback&userid=luborn123&iid=140000622498

To je on, luborn123...


Tohle je lahůdková cena, to bych za ty prachy vzal malé 3..
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=84942&item=6056364451


Benelli_2000

Tak od pana Nied... mám objednáno dost pirátů. Poté co celková cena překročila 1000,- kč (jak jsem chtěl více a více setů) tak pravil, že dopravu platí ze svého a ještě navíc nabídl slevu. Sám mě varoval na to, že některé sety nejsou 100% kompletní a že záleží jen na mě, zda-li do nich půjdu, že mě do toho nenutí. Pouze jeden set, který jsem od něj objednával byl předražený (vzhledem ke stavu - chybějící dílky) ale zbytek cca odpovídal "normálním cenám" a navíc odpadla nutnost hradit poštovné a jiné náklady spojené s nákupem.

Peníze jsem poslal, tak uvidím, až jak dorazí zboží. Pakliže dorazí vše co jsem si objednal vpořádku, tak nebudu mít žádných výhrad. A to že jsem jeden set bral i za přemrštěnou cenu je čistě moje věc (blbost).

Tak uvidím, jak to dopadne.
Blue coats of the Carribean. No more Jack Sparrow (Captain jack Sparrow).

Llevelyn

Kdo má gusto na Life on Mars, 2 pidisety MISB zde

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=42191
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

otaznik

Citace od: Benelli_2000 kdy 29.06.2006, 01:28:49
Tak od pana Nied... mám objednáno dost pirátů. Poté co celková cena překročila 1000,- kč (jak jsem chtěl více a více setů) tak pravil, že dopravu platí ze svého a ještě navíc nabídl slevu. Sám mě varoval na to, že některé sety nejsou 100% kompletní a že záleží jen na mě, zda-li do nich půjdu, že mě do toho nenutí. Pouze jeden set, který jsem od něj objednával byl předražený (vzhledem ke stavu - chybějící dílky) ale zbytek cca odpovídal "normálním cenám" a navíc odpadla nutnost hradit poštovné a jiné náklady spojené s nákupem.

Peníze jsem poslal, tak uvidím, až jak dorazí zboží. Pakliže dorazí vše co jsem si objednal vpořádku, tak nebudu mít žádných výhrad. A to že jsem jeden set bral i za přemrštěnou cenu je čistě moje věc (blbost).

Tak uvidím, jak to dopadne.
Takže sis objednal sety, které nejsou kompletní a nevíš co v nich chybí? Jestli ano, tak je to dost velký risk.

Peetrs

#53
Citace od: otaznik kdy 29.06.2006, 16:04:02
Takže sis objednal sety, které nejsou kompletní a nevíš co v nich chybí? Jestli ano, tak je to dost velký risk.

Zase tak velký risk to není, protože mě poslal všechny sety na fotkách. Dobře a detailně vyfocené, takže se dalo dost dobře určit co je v jakém stavu. Je ovšem znát, že nejde o sběratele, nebo fandu. Některé kombinace těl a hlav pirátů a jiné drobnosti byly dosti šílené...  ;D

Benelli_2000

Citace od: otaznik kdy 29.06.2006, 16:04:02
Citace od: Benelli_2000 kdy 29.06.2006, 01:28:49
Tak od pana Nied... mám objednáno dost pirátů. Poté co celková cena překročila 1000,- kč (jak jsem chtěl více a více setů) tak pravil, že dopravu platí ze svého a ještě navíc nabídl slevu. Sám mě varoval na to, že některé sety nejsou 100% kompletní a že záleží jen na mě, zda-li do nich půjdu, že mě do toho nenutí. Pouze jeden set, který jsem od něj objednával byl předražený (vzhledem ke stavu - chybějící dílky) ale zbytek cca odpovídal "normálním cenám" a navíc odpadla nutnost hradit poštovné a jiné náklady spojené s nákupem.

Peníze jsem poslal, tak uvidím, až jak dorazí zboží. Pakliže dorazí vše co jsem si objednal vpořádku, tak nebudu mít žádných výhrad. A to že jsem jeden set bral i za přemrštěnou cenu je čistě moje věc (blbost).

Tak uvidím, jak to dopadne.
Takže sis objednal sety, které nejsou kompletní a nevíš co v nich chybí? Jestli ano, tak je to dost velký risk.

NN, předem mne upozornil na to, že objednáám to, co je na fotce. Fota jsou dosti detailní - Povětšinou se jedná o 1 - 2 fota setu + zvlášť foto figů, takže si čloevěk dokáže udělat velmi dobrou představu o tom, co ho čeká. Pakliže pošle to, co jsem si objednal, tak budu spokojen, jelikož všechny objednané sety již mám, a ty co objednácá, chci jen kvůli figům a náhradním dílům...
Blue coats of the Carribean. No more Jack Sparrow (Captain jack Sparrow).

otaznik

Jasně, asi jen přeprodává to, co koupil na Ebayi a nesnaží se s tím ani nic dělat.

***Banana.com

Citace od: otaznik kdy 30.06.2006, 16:20:23
Jasně, asi jen přeprodává to, co koupil na Ebayi a nesnaží se s tím ani nic dělat.
A jelikož jsem ho na E-Bayi našel, tak IMHO přeprodává s nekřesťanským ziskem...ale budiž mu přáno, když to někdo koupí...

Raistlin M

Já ho včera na e-bay v jedné aukci opřeválcoval. Na poslední chvíli jsem bidoval a hodil tam ve spěchu kulatý číslo s tím, že to stejnak nikdo nedá a on tu nesmyslnou částku skoro dal. Já prodělal pár euro, ale u něj je jasný, že zjevně nevěděl na co bidoval. Dozvěděl jsem se, že se někdo prodejce před aukcí dotazoval, zda je to kompletní. Prodejce už nestihl odpovědět..pro jistotu mi po aukci napsal, zda jsem si vědom, že jsou to jen části setů. V aukci to bylo přitom jasně napsáno, takže to musel bejt někdo "neněmeckej" a asi to byl Niederle. Jsem přesvědčenej, že neví zas tak dobře co kupuje. Ceny asi určuje všelijak (BL...typuju). Docela by mně zajímala kvalita toho, co prodává (ožranost, zažloutlost a tak) . Myslím, že do lega zase tak moc nevidí.

Jinak , co se jeho cen týče, tak zjevně má běžné ceny orientovány tak, aby lidem dal slevu. Běžný obchodní tah...nijak nemorální postup. A ten jeden předraženej set? Ten by myslím dal mnohem levněji, pokud by někdo u něj chtěl víc nakoupit. Nebo se ho nechce zbavit. >:D

***Banana.com

V Legu se IMHO opravdu nevyzná, ale vytáhni si jeho aukce, a zjistiš, že na spousta věcech má fakt přiraženo nehorázně, ale to je jeho věc. Jak se říká, z každého vlaku vystoupí jeden trouba, a ten si to koupí... ;D

Benelli_2000

Třebá já....
já si to koupím :-)
Ale né to na čwem má přirážku 200%
Každopádně dám vědět, jakmile mi to dorazí - tak poinformuju o stavu
Blue coats of the Carribean. No more Jack Sparrow (Captain jack Sparrow).