IDEAS

Založil Anatyt, 13.01.2023, 15:51:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Anatyt

Pocta Galileo Galileiovi odhalená! Ako GWP v novembri vo vašich objednávkách!



https://brickset.com/article/101258/tribute-to-galileo-galilei-revealed!

otaznik

21344 - Orient Express asi 1.11.2023 nebude...

ramsey1

Asi týden, dva zpátky jsem v nějakém leaku četl, že to bude 1.12.

otaznik

Citace od: ramsey1 kdy 01.11.2023, 19:09:44Asi týden, dva zpátky jsem v nějakém leaku četl, že to bude 1.12.
Jo, jasně, také si myslím. Jen jsem si tak povzdechnul.  ;)

starbuilder

Orient Express oficiálně představen
7599 Kč, 1. prosince
https://brickset.com/article/101948/orient-express-press-release

hobby

Tak co, vláčkaři (těch nás asi 10), jdete do toho?

fanda

Já určitě ne, i když uznávám, že to je jeden z nejmodelověji zpracovaných setů, co TLG kdy vytvořilo - jinými slovy je NÁDHERNÝ.

Mě na něm vadi JEN 2 věci:
1) HNUSNÉ poháněcí ústrojí
2) VÝRAZNĚ rozdílná výška os parních válců a osy hnací nápravy nad kolejnicí.

A přes to u mě nejede vlak, protože to je snadno řešitelné pro afola, natož pro TLG.

Ale uznávám že nejsem normální ;-)

dědek

Citace od: hobby kdy 16.11.2023, 16:08:30Tak co, vláčkaři (těch nás asi 10), jdete do toho?
Hobby, já nejsem vláčkař, ale jdu do toho. :)
Dnes jsem si jej prohlížel a vyfotil na Chodově.

Anatyt

3) Nepoužitelné v Lego kolajisku. Čiže hrací potenciál nulový, čistý poličkový lapač prachu. Ale áno, až na hnacie ústrojenstvo je to hezké.

milanv

Set vypadá krásně (až na hnací ústrojí :) ).
Ale dvě čísla mi na něm přijdou fascinující: délka postaveného modelu je opravdu úctyhodná, 1 metr a 16 cm. A přesto i tak každý centimetr délky toho modelu stojí v průměru cca 65 Kč!
Pán na Žlutém hradě

hobby

fanda: máš pravdu, ty výhrady mám také a asi bych je řešil, když to neudělali dizajnéři. Ale to nové hnací
       soustrojí je pořád lepší, než dřívější z technik dílů.
dědek: dědku, ty jsi přeci vláčkař, já tě tak beru.
Analyt: ano, já ho beru jako poličkový doplněk interieru. S prachem je to tak, jak říkáš. Právě přemýšlím,
        kam bych ho případně umístil (dlouhá police na zdi) a jak ho před prachem zakrýt.
milanv: už dávno měli vymyslet parní hnací soustrojí, čekám na to již 20 let

otaznik

Citace od: hobby kdy 16.11.2023, 16:08:30Tak co, vláčkaři (těch nás asi 10), jdete do toho?
Ano, objednám 1 ks (i když cena je IMHO zbytečně vysoká), a pokud v tom bude potenciál, objednám i další a předělám podle sebe. Obecně parní lokomotivy nejsou můj šálek čaje, ale když mi dá TLC takovou příležitost... Navíc pro mé poloměry kolejí to nebude žádný problém.
Ale musím přiznat, že detailnější obrázky mě spíše odradily.

smart400

Nic hele parní loko bude na díly a tahat to bude krokodýl no.

Anatyt

Človek si kladie otázku, či má ten projekt IDEAS vlastne zmysel? To vážne na krabicu toho setu napíšu meno autora IDEAS projektu? Veď to s tým jeho návrhom nemá spoločné vôbec nič! Lego vytvorilo od základu nový model. Je mi ľúto autora.

Petronel

Citace od: starbuilder kdy 16.11.2023, 15:27:11Orient Express oficiálně představen
7599 Kč, 1. prosince
https://brickset.com/article/101948/orient-express-press-release

Tam se stala ta vražda? ;D
Mohli tam dát figurku připomínající Poirota. :D

Vlak moc hezký, barvy, detaily... Jen ta cenovka.  ::) 7600,- 2,5tis dílků.

otaznik

Citace od: Anatyt kdy 16.11.2023, 19:38:38Človek si kladie otázku, či má ten projekt IDEAS vlastne zmysel? To vážne na krabicu toho setu napíšu meno autora IDEAS projektu? Veď to s tým jeho návrhom nemá spoločné vôbec nič! Lego vytvorilo od základu nový model. Je mi ľúto autora.
Naprostý souhlas, to bylo to první, co mě napadlo.

fanda

Musím přiznat, že jsem i přes mé výhrady každou hodinu víc zamilovanej. 

Nějakou náhodou (nebo AI) jsem narazil na toto poučné video o OE:
https://www.youtube.com/watch?v=-cH-BCGgIHo

ramsey1

Ta chybějíci možnost oficálně podporované motorizace je pro mě osobně brutální zklamání. MOCerské bastlení neberu.

Tohle mohl být s přehledem ten nejlepší vlakový set všech dob a tímhle to úplně zabili :(

smart400


Citace od: ramsey1 kdy 16.11.2023, 23:02:11Ta chybějíci možnost oficálně podporované motorizace je pro mě osobně brutální zklamání. MOCerské bastlení neberu.

Tohle mohl být s přehledem ten nejlepší vlakový set všech dob a tímhle to úplně zabili :(

Popravdě jsem měl celou dobu za to že, obětovali vzhled té loko tak aby šla motorizovat a byla funkční takže o to větší je to zklamání, že tu lokomotivu odflákli defakto pro nic.

Strider

#139
Vozy jsou hezké - kategorie 18+. Lokomotiva je dětská - kategorie 8+.
Vyvolávací cena - kategorie 40+

ramsey1

Citace od: smart400 kdy 17.11.2023, 06:52:20Popravdě jsem měl celou dobu za to že, obětovali vzhled té loko tak aby šla motorizovat a byla funkční takže o to větší je to zklamání, že tu lokomotivu odflákli defakto pro nic.

Přesně to jsem si myslel celou dobu také, no a nakonec je za tím zas nějaké obligátní dodržení budgetu pro daný set, kdy se prostě něco muselo asi zase osekat :-\ Fakt veliká škoda, už roky jsem na nějaký set nebyl tak natěšený, ach jo.

hobby

Citace od: fanda kdy 16.11.2023, 20:49:32Musím přiznat, že jsem i přes mé výhrady každou hodinu víc zamilovanej.

To víš, že si ho koupíš fando. Je to osmistudovka - tvoje srdcovka
Já nejspíše také, ty vagony jsou krásné. Lokotka je chudší, ale lze ji vylepšit - ty vysoko umístěné válce  (jako by si nóbl díma vykasala sukni nad kolena) je třeba dát co nejníž, ale přitom umpžnit vybočování běhounů do stran. Atd. Jde to, jako jsem upravil sedmistudovou Esmeraldu, šestistudového papouška, nebo Harryho, tak to půjde i u osmistudového Orientu.
PS:
postnul jsi sem hezký filmek, hezké. Když vlak projížděl nepřítelskými zeměmi, tak konduktéra zajímala více než jízdenka, zda má pasažér zbraň. Nebo jak buharský král, ten arogantní blbec řídil vlak a mohl havarovat, atd. Je to holt romantika, ten Orient expres.

smart400

Já furt vidím jako schůdnou variantu toho krokodýla historicky taky tahal Orient express a aspoň tam bude nějaká barvená diverzita jak je všechno modrý tak to tak nějak splývá dohromady.

otaznik

Citace od: smart400 kdy 17.11.2023, 09:50:50Já furt vidím jako schůdnou variantu toho krokodýla historicky taky tahal Orient express a aspoň tam bude nějaká barvená diverzita jak je všechno modrý tak to tak nějak splývá dohromady.
To budeš muset udělat MOC, originál krokodýl je také nic moc, stejně jako tato lokomotiva u Orient Expressu.

ramsey1

Stejně ale, čím víc na ten set koukám, tím víc se mi líbí a chci ho i bez té motorizace, snad i kdybych ho měl po kolejišti posunovat ručně nebo jen zaparkovat na odstavné koleji.

otaznik

Citace od: ramsey1 kdy 17.11.2023, 13:00:45Stejně ale, čím víc na ten set koukám, tím víc se mi líbí ...
Já to mám přesně obráceně.  :)

ramsey1

Chápu, a co pořád nechápu, je ta lokomotiva, když měli jasno v tom, že to nebude jezdit, tak nechápu, proč ji tak ošidili oproti vagonům, hlava mi to nebere. Opravdu snad jedině proto, že na set byl daný určitý rozpočet a museli se do něj vejít.

Strider

#147
Mohli to rozdělit na lokomotivu s jedním vozem a další vozy zvlášť na dokupování. A lokomotiva mohla vypadat jako třeba tato sovietská z roku 1937:
https://ideas.lego.com/projects/c07905dc-52a7-4d2b-9335-967e64141048

Colonel32

Citace od: ramsey1 kdy 17.11.2023, 20:26:51Chápu, a co pořád nechápu, je ta lokomotiva, když měli jasno v tom, že to nebude jezdit, tak nechápu, proč ji tak ošidili oproti vagonům, hlava mi to nebere. Opravdu snad jedině proto, že na set byl daný určitý rozpočet a museli se do něj vejít.

A nebo proto, že jedou ideu, a to že nosným elementem Orient expressu jsou vozy a nikoli lokomotiva, které je fakticky a historicky naprosto správně.

Anatyt

Citace od: Colonel32 kdy 18.11.2023, 11:57:29lokomotiva, které je fakticky a historicky naprosto správně.

Ale zďaleka nie TECHNICKY!