Autor Téma: Speed Champions 2020  (Přečteno 685 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ramsey1

• Trade Count: (0)
  • mazák
  • Pohlaví: Mužské
Speed Champions 2020
« kdy: 02.12.2019, 16:43:03 »
Není tu vlákno na Speed Champions, tak přispěji sem. Co říkáte na nové sety? Nejprve mě velice potěšil přechod na 8-studs šířku, představil jsem si z toho plynoucí pozitiva jako detailnější modely a přirozenější výšku autíček vzhledem k šířce, místo pro dva minifigy znělo ještě lépe... a pak to Lego opět zabilo předními světlomety z nálepek, což u šířky modelu 8 studů opravdu nechápu. I když třeba chybí daný díl v transparentním provedení z jakéhokoli důvodu, žlutá nebo šedá by vypadala lépe než ty nálepky... Auta mají skvělou záď díky transparentním brickům a předek vypadá velmi lacině. Myslel jsem, že začnu toto téma sbírat, ale nakonec jsem zklamán.
« Poslední změna: 02.12.2019, 16:58:28 od Igorus »

Offline smart400

• bažant
  • **
Re:Speed Champions 2020
« Odpověď #1 kdy: 02.12.2019, 16:49:38 »
Mě se popravdě líbí já určitě pujdu do Audi a Lamborghini. Btw Audi má transparent světla a né nálepky.
« Poslední změna: 02.12.2019, 16:58:37 od Igorus »

Offline yoshimaka

• Trade Count: (4)
  • suprák
« Odpověď #2 kdy: 02.12.2019, 17:09:53 »
Poprvé jsem začal uvažovat o tom, že bych z této série něco pořídil - a to Nissana. Navíc tím pádem existuje určitá naděje, že by mohli začít dělat Micáka Evo nebo snad i Imprezu STI..  ;D
Lust och fägring stor

Offline ramsey1

• mazák
« Odpověď #3 kdy: 02.12.2019, 19:03:31 »
Audi je super, právě i díky světlům, jenže mám problém, že si nedokážu koupit jen jednu stavebnici :) Pokud koupím Audi, koupil bych všech 5 stavebnic, aby byla sbírka kompletní, no a ostatní až na výjimky se mi nelíbí kvůli světlům z nálepek. Lambo by bylo dokonalé, ale přední světla jej sráží dolů.

Ještě přemýšlím, jak tam dostat transparent nebo yellow/grey bricks a modely si předělat. Však i to druhé lambo má brick built přední světlomety a vypadá to super, i když je to oproti druhému Huracánu krabice :)

Audi má jen jedinou chybu, že je to rally auto a není tam spolujezdec - navigátor, a to je přeci nesmysl :)
« Poslední změna: 02.12.2019, 19:09:19 od ramsey1 »

Offline RTG

• Trade Count: (1)
  • bažant
  • **
« Odpověď #4 kdy: 02.12.2019, 19:25:23 »
Ja som si az teraz vsimol, ze to rozsirili zo 6 na 8. Vobec sa mi to nepaci, pretoze to k tym doterajsim vobec nepasuje. Za mna modely fajn, ale mali s tym bud ist uplne od zaciatku, alebo sa snazit zachovat rozmery - podla mna sa im to darilo relativne dobre. Naviac aj kolsea teraz vyzeraju neproporcne k velkosti aut.
Aktualny Pocet dielikov: 41688
                    minifigov:     282

Offline ramsey1

• mazák
« Odpověď #5 kdy: 02.12.2019, 22:11:50 »
Toto téma jsem zatím nesbíral, ale z obrázků starších setů mi přijde, že auta jsou stejně vysoká, jen nová budou širší, tedy kola na mě opticky působí víceméně stejně.

Offline Anatyt

• Trade Count: (16)
  • furťák
« Odpověď #6 kdy: 02.12.2019, 22:31:02 »
Si pozri kolesá (hlavne zadné) na tom Nissane a pochopíš o čom píšu.

Offline smart400

• bažant
  • **
« Odpověď #7 kdy: 03.12.2019, 10:51:33 »
Na tom Nissanu tak nesedí to je fakt ale třeba u Audi sedí parádně asi to bude záležet "kus od kusu". Jinak u Audi spolujezdec není protože to není přímo Rallye verze ale Hill climb verze pokud se nemýlím a tam spolujezdec není. Já doufám že budou i další starý auta jako stará M3 nebo 3.0 ČSL by bylo super.

Offline žabák

• zelenáč
  • *
« Odpověď #8 kdy: 03.12.2019, 13:08:56 »
Tato série má poměrně široký záběr. K některým vozům seděla stávající šířka, auta z Le Mans či jiné specilály po 8 studech přímo volaly dávno, ostatně přestaveb už také několik vzniklo. Mnohé modely také v reálu vypadají lépe, než ty hrátky s perspektivou na krabicích. "Problém" Nissanu podle mne není v zadním kole, ale v tom, co je nad ním.

Offline RTG

• Trade Count: (1)
  • bažant
  • **
« Odpověď #9 kdy: 03.12.2019, 19:46:41 »
Na F8 Tributo je to este s odretymi usami. GTR vyzera s tymi kolesami smiesne, Quattro ok, ale Jaguare predovsetkym I-pace uz znovu zle. Huracan vyzera akoby bol na "zimnych" a Urus ma vecsie kolesa ako zvysok. Ze sa zvecsili moznosti dizajnu je v poriadku, ale ak je toto argument - tak preco odignorovali disky?
Aktualny Pocet dielikov: 41688
                    minifigov:     282

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
« Odpověď #10 kdy: 04.12.2019, 08:42:10 »
Já to bral jako zajímavé rozšíření do kolejiště (sporťák do města, prodejna luxusních vozů, nějaký ten závod v pozadí) takže u 8 studu půjdu už je do něčeho co mne opravdu zaujme.

Souhlasím s tím co bylo psáno výše.

1) Některá 6 studová auta byla nepovedená. Neříkám že bych to udělal lépe, prostě to v daném měřítku nedávalo příliš smysl.
2) Za sebe přidám  Vadí mi trčící study, které jsou většinou nad blatníkem. Když vidím jaké nové dílky Lego vyrábí, tak by to těm autům také slušelo s pěkným blatníkem bez studů. Nicméně u letošního modelu mini jsem pochopil, že ty study jsou tam schválně, asi aby bylo poznat že je to Lego. Na obou mini je v místě kde se dá použít hladká tiles dodaná plates

Jen pro ukázku jak to řeší COBI

3) 8 studů otevře nové možnosti, ale zatím se bojím že to zůstane někde napůl cesty viz ty avizované disproporce s koly.

Offline Igorus

• organi
  • Trade Count: (25)
  • furťák
  • Furt ve střehu
    • Brickshelf Gallery
« Odpověď #11 kdy: 04.12.2019, 09:48:31 »
Když už jsi Peki zmínil toho trabiho, tak jsem si vzpomněl že jsem zahlédl další produkty COBI:

Offline ramsey1

• mazák
« Odpověď #12 kdy: 04.12.2019, 12:03:19 »
Ale toto, pánové, už opravdu přeci ne. Vždyť to COBI ani nevypadá na první pohled jako stavebnice, ale z Lego Speed Champions pořád na mě kouká Lego přesně tak, jak to mám rád :) Mně pár studů nevadí, naopak bez nich by to nebylo ono :)

Offline ramsey1

• mazák
« Odpověď #13 kdy: 05.12.2019, 22:20:39 »
Na Bricksetu jsou už high-res obrázky ke všem setům a čím více na ně koukám, tím méně mi přijdou ta kola mimo a zdá se mi to OK. Jinak na krabici od Audi na druhé straně v pravém dolním rohu je foto reálného Audi a má navigátora... :)

Offline Ooopko

• bažant
  • **
« Odpověď #14 kdy: 06.12.2019, 08:31:31 »
Ale toto, pánové, už opravdu přeci ne. Vždyť to COBI ani nevypadá na první pohled jako stavebnice, ale z Lego Speed Champions pořád na mě kouká Lego přesně tak, jak to mám rád :) Mně pár studů nevadí, naopak bez nich by to nebylo ono :)
Ramsey1, to si pekne napísal. Súhlasím, nech z tých stavebníc je aspoň trochu vidieť že je to Lego a nepomýliš si to s plastovým modelom.