Autor Téma: LEGO Art  (Přečteno 808 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline havlik.jakub666

• Trade Count: (0)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
LEGO Art
« kdy: 01.07.2020, 15:56:35 »
LEGO představilo novou řadu LEGO Art.
https://brickset.com/article/52230/introducing-lego-art

Za mě obrazy rozhodně vypadají pěkně, ale ta cena je šílená.
LEGO forever

Offline milanv

• Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
Re:LEGO Art
« Odpověď #1 kdy: 01.07.2020, 17:12:40 »
Tohle je snad pro kostkaře úplný nesmysl, ne? Možná pro někoho, kdo se legem nezabývá jako my a tím pádem neví, že se jinde dají koupit díly podstatně levněji - a předlohu si může každý udělat z libovolného obrázku a nemusí být odkázaný na to, co vydalo LEGO.

Pro kostkaře by to mělo smysl jedině jako levný zdroj materiálu, a to teda není ani omylem.
Pán na Žlutém hradě

Offline otaznik

• Moderátor
  • Trade Count: (174)
  • furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
« Odpověď #2 kdy: 01.07.2020, 19:18:26 »
Vychází to cca 1 Kč za díl, ne? To mi nepřijde tak hrozné.

Offline poMOCník

• Trade Count: (0)
  • suprák
  • ... pomáhá hledat kostky svému malému staviteli.
« Odpověď #3 kdy: 01.07.2020, 20:35:13 »
Ale ty obrazy vypadají překvapivě dobře na to, že jsou jen 48x48. Myslel jsem, že smysluplný portrét jde udělat až tak na 4 tyhle desky. Začnu se poohlížet po nějaké předloze a zkusím tenhle malý formát taky!

Jo a docela se mi líbí ta tloušťka desky, která se jednak neohýbá jako obyčejný baseplate a jednak jde dobře doplnit o rámeček a zavěsit.

Offline peter

• Trade Count: (22)
  • furťák
  • Jiný už nebudu
    • ARTpeter.net
« Odpověď #4 kdy: 02.07.2020, 08:28:57 »

Přesně, to si říkám i já, kde je problém. Mně ta cena také nepřijde nějak dramatická. Neříkám, že to je levné, ale že by to bylo nějak extra přepálené, to se mi také nezdá.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Offline Villa Legina

• Trade Count: (5)
  • furťák
  • Pohlaví: Ženské
« Odpověď #5 kdy: 02.07.2020, 08:58:50 »

Přesně, to si říkám i já, kde je problém. Mně ta cena také nepřijde nějak dramatická. Neříkám, že to je levné, ale že by to bylo nějak extra přepálené, to se mi také nezdá.

Samozrejme ze cena je premrstena s ohladom na to, o ake najmrnavejsie dieliky sa jedna (vsak si to uvedomte). Okrem toho, ak by som mala dat (4x120) 480 euro za moju milovanu MM tak to si radsej zaobstaram klasicku kopiu a nie toto.

Offline milanv

• furťák
  • Milan
« Odpověď #6 kdy: 02.07.2020, 10:38:09 »
Přesně jak píše Villa Legina, jen k tomu dodám: ano, je to v zásadě bricklinková cena za tyhle prťavce - ale když mám doma lega plné skříně a nakupuju ho průběžně celé roky, tak si můžu cenu přeci vybírat mnohem líp, a proto pak takové sety přestávají být výhodné. A to je proč jsem psal, že pro kostkaře asi nic moc...

No a celkově o tom, co za to člověk dostane, to Villa Legina popsala taky přesně: za tu cenu si udělám vlastní tisky přesně podle pop-artu. A tu rozjímací hudbu k tomu si pustím na youtube, příp. nějaké streamovací platformě.
Prostě mi to přijde škoda tolika kostek (a peněz za ně). Když bych dostal voucher na kostky po koruně, tak si teda vyberu jiné, na nějaký zajímavý stavební projekt.
Pán na Žlutém hradě

Offline Pool

• Trade Count: (1)
  • furťák
« Odpověď #7 kdy: 02.07.2020, 10:41:54 »
Souhlas, 1 Kč za tile 1x1 ke strašně moc!!! Když na ně člověk narazí v Lego store na AFOL den, tak vás ten dílek vyjde na 0,1 Kč a v závislosti na kurzu měny občas i lépe. Do jednoho velkého kelímku se jich vejde prý 4414 ks >:D.

Online STARHAWK

• Trade Count: (14)
  • furťák
  • STAR WARS zberatel
« Odpověď #8 kdy: 02.07.2020, 11:56:47 »
Tiez sa pripajam k nazoru ze cena nie je fanusikov lega. Je to dalsi zo snobskych produktov, ktorimi sa snazi lego oslovit nelego komunitu. OK nech to skusia a uvidia ci sa cielovka chyti alebo nie.

Dots som babam kupil len 2 samostatne naramky a potom ked som nasiel krabicu kde ich je 5ks (lebo len tam bol zlty naramok, ktory jedna z cer chcela) a viac do tej znacky vrazat uz nebudem lebo je to opet vela penazi za tie prtave dieliky co davaju zadarmo do kazdeho setu kde ich pouziju a teda kazdy kto ma dostatok lega si vie tie dieliky vytriedit a pouzit.
Za cas, ked uz kazdy bude mat zakladnu sadu a tie prtave 3-4e rozsirovacie balicky a nebudu predavat to mozno spravia na kila v stene kde si naber do pohara kolko len farieb a tvarov chces.

Offline otaznik

• Moderátor
  • Trade Count: (174)
  • furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
« Odpověď #9 kdy: 02.07.2020, 15:35:50 »
Souhlas, 1 Kč za tile 1x1 ke strašně moc!!! Když na ně člověk narazí v Lego store na AFOL den, tak vás ten dílek vyjde na 0,1 Kč a v závislosti na kurzu měny občas i lépe. Do jednoho velkého kelímku se jich vejde prý 4414 ks >:D.
Ale o tom to je, čas je mnohem dražší. Takže když by se mi tyhle mozaiky líbily, bylo by pro mě levnější si je koupit, než je shánět někde po dílech a čekat a hledat, kam si mám jezdit plnit kelímky.

Offline Robbed

• Trade Count: (15)
  • furťák
    • flickr
« Odpověď #10 kdy: 02.07.2020, 16:17:44 »
Zároveň je tam taky dost dílků v nové barvě, to asi po lego shopech jen tak sehnat nepůjde

Citace
Plate 1x1 round
Based on the images my guesses for the new ones are:

- Dark Brown
- Dark Tan
- The yellowish colour in Sith looks like Cool Yellow/ Bright Light Yellow to me
- There is a light blue which looks like Sand Blue to me but I guess could be Medium Blue
- There are a few orangey browns present and I always find these hard to distinguish but I think it is Dark Orange we are getting newly here. We already have this part in Medium Nougat.
Returning after a very long absence are:

- Dark Blue, used only in two sets in 2003 & 2004
- Dark Red, used in seven sets between 2004 and 2005

Tile 1x1 round

Marilyn
- Bright Reddish Violet/ Magenta
- Medium Reddish Violet/ Dark Pink
- Medium Azure

The Beatles
- Dark Brown
- Dark Tan
- The yellowish colour looks like Flame Yellowish Orange/Bright Light Orange to me
- There is a light blue again but this time it looks like Medium Blue to me rather than Sand Blue
- Again there are a couple of orangey browns and Dark Orange is my guess

https://www.newelementary.com/2020/07/lego-art-new-mosaic-theme.html

Offline milanv

• furťák
  • Milan
« Odpověď #11 kdy: 02.07.2020, 16:35:24 »
Zároveň je tam taky dost dílků v nové barvě, to asi po lego shopech jen tak sehnat nepůjde
Jo, to jsem úplně zapomněl - to je druhá výhoda takovýchto setů a možný důvod k jejich koupi. Nebo k nominaci nějakých těch dílů v dalším LB :)
Pán na Žlutém hradě