Autor Téma: Creator 2020  (Přečteno 8164 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Tomik

• Trade Count: (0)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
    • buildinst
Re:Creator 2020
« Odpověď #60 kdy: 23.04.2020, 20:59:16 »
Řekl bych, že pirátská loď i to auto s karavanem (především alternativní model obytného auta) se jim povedly. To samé ale rozhodně nemůžu říct o roveru, který je otřesný. Každopádně nové LEGO už nemám kam dávat, takže z této várky si pravděpodobně nic nepořídím.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
moje galerie na MOCpages, můj flickr

Offline STARHAWK

• Trade Count: (14)
  • furťák
  • STAR WARS zberatel
« Odpověď #61 kdy: 23.04.2020, 23:26:24 »
Nechápu další (kolikátou?) verzi rodinného karavanu, ale pěkná je. A jinak? Paráda! Dokonce došlo i na můj tajný sen: ke krásnému, ale obřímu a drahému pirátskému setu v Ideas udělat i menší, cenově dětem dostupnějši a hratelný set. To teda valím oči!

No 100Eur este nie je uplne cenove dostupna ale pri nejakych 30% zlavach to bude miznut urcite. Len to ma malo figov ak dobre vidim - len 3 to nie je zrovna moc na posadku piratskej lode a dalsia posadka ani nie je kde zohnat. Najviac mi tam ale chybaju tie rebriky, naopak plachty sa mi takto pacia. Kazdopadne velmy zaujimavy set - pockam na podrobne recenzie a potom na nejaku lepsiu cenu a mozno to aj vezmem.

Offline milanv

• Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #62 kdy: 23.04.2020, 23:57:24 »
Řekl bych, že pirátská loď i to auto s karavanem (především alternativní model obytného auta) se jim povedly. To samé ale rozhodně nemůžu říct o roveru, který je otřesný. Každopádně nové LEGO už nemám kam dávat, takže z této várky si pravděpodobně nic nepořídím.
Já preferuju hratelnost, nápad a využití dílů. Z tohoto pohledu je o parník přede všemi ta pirátská loď, protože všechny tři její modely jsou vysoce hratelné, plné příběhu, každý úplně jiný a využívají relativně víc dílů. Rover je na druhém místě, protože základna je hodně dobrá a raketka sice menší, ale pořád zábavná: něco úplně jiného než rover a základna a dá se s ní pořád hrát hodně příběhů (navíc ta sestava: základna, rover, raketka!). Kemping je v tomto směru úplně odfláknutý: nejenže to obytné auto je stavebně dost kostrbaté, ale vede na úplně stejnou scénku jako A model! Takže si dítě má hrát znova na to samé. Maják pak nemá ke hraní vůbec nic, nejhorší model úplně ze všech. Proto oželím ten kemping.
Pán na Žlutém hradě

Offline ThomasMorta

• Jsem AFOL a mám rád Nexo Knights
  • suprák
  • Legem si plním dětské sny!
    • Galerie mojí tvorby
« Odpověď #63 kdy: 24.04.2020, 08:29:06 »
(...) To samé ale rozhodně nemůžu říct o roveru, který je otřesný.(...)

A není to trochu tím, že rover jako typ vozidla je prostě divně bachratá věc? Já si takhle myslel, že LEGO Technic 42080 Forest Machine je ošklivý set a pak jsem viděl fotky, jak vypadají stroje, které znázorňuje a musel jsem uznat, že je povedený. Z hlediska různorodosti staveb, poslání série creator inspirovat k tvorbě alternativních modelů a příběhovém kompletu je to podle mě povedený set.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Offline Tomik

• furťák
    • buildinst
« Odpověď #64 kdy: 24.04.2020, 13:54:53 »
A není to trochu tím, že rover jako typ vozidla je prostě divně bachratá věc? Já si takhle myslel, že LEGO Technic 42080 Forest Machine je ošklivý set a pak jsem viděl fotky, jak vypadají stroje, které znázorňuje a musel jsem uznat, že je povedený. Z hlediska různorodosti staveb, poslání série creator inspirovat k tvorbě alternativních modelů a příběhovém kompletu je to podle mě povedený set.
Já se k setu vyjádřil z hlediska designu, který se mi nelíbí, a věrnost předloze na tom nic nezmění. Jediným designově povedeným alternativním modelem z tohoto setu je ta stíhačka/vesmírná loď. Je to ale jen můj subjektivní názor a nikomu ho nevnucuju.

...
Len to ma malo figov ak dobre vidim - len 3 to nie je zrovna moc na posadku piratskej lode a dalsia posadka ani nie je kde zohnat.
...
Mně třeba tři figurky přijdou až moc - jsou to pouze drahé jednoúčelové díly, ze kterých nic kromě figurky nepostavíš. Třeba staré domky z Creatoru, jako např. 5891, nemají žádné figurky, což považuju za ideál. Creator pro mě vždy byl a je o stavění a přestavování, takže dávat do něj figurky je drahý luxus.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
moje galerie na MOCpages, můj flickr

Offline Villa Legina

• Trade Count: (5)
  • furťák
  • Pohlaví: Ženské
« Odpověď #65 kdy: 24.04.2020, 15:03:30 »
Leto 2020 zatial vsetko otrasne, nepaci sa mi ani jeden. Piratska lod ma mat normalne plachty a oni to urobili tak jak som sa obavala. Karavan s autom su extremne skarede veci. Ostatne tiez bieda, nicim nezaujimave pre mna. A krajsie v tychto temach uz bolo.

Offline STARHAWK

• Trade Count: (14)
  • furťák
  • STAR WARS zberatel
« Odpověď #66 kdy: 24.04.2020, 18:12:19 »
Piratska lod ma mat normalne plachty a oni to urobili tak jak som sa obavala.

No prave v creator je vsetko brickbuils / postavene z kociek. Tie zvieratka sa mi nikdy nejak extra nepacili ale je to proste creator styl. Tie plachty su dokonca dost pekne spravene z dobrych dielov.
Ja som zvedavy na detailnejsiu recenziu tej lode a aj tych dalsich modelov z tej lode.

Nepouzili ziadne specificke diely, ani len tie rebriky - tie skor vypadaju divne ked su len "lana"

Trup z kociek vypada vcelku ok.

Toto sa podla mna u nas bude predavat - je nedostatok tejto temy, 200e Ideas je uz trochu drahy a tuto su hned 3 modely, nie 2.
Pri nejakych 20-30% akciach podla mna tento set bude dobre miznut z obchodov. Snad to budu mat aj v Teskach :) nech na to mozem vyuzit aj body a samozrejme aj cashback.

Offline Villa Legina

• Trade Count: (5)
  • furťák
  • Pohlaví: Ženské
« Odpověď #67 kdy: 24.04.2020, 18:27:06 »
Starhawk, tak ako to pekne opisal na predchadzajucej strane milanv - jeden krasny, obri a drahy, a ten druhy mensi, dostupnejsi a hratelny... ja som sa uz rozhodla pre ten prvy  ;)

Offline Strider

• mazák
« Odpověď #68 kdy: 24.04.2020, 18:54:14 »
Loď je dobrá. Plachty se dají nahradit nějakou látkou, ale možná je nechám jak jsou - líbí se mi, že si každý může poskládat na plachty symbol, jaký se mu líbí.

Edit: Tak jsem se díval na recenze Pirate Bay a zjistil to, co ostatní dávno vědí, že to je loď! Úplně mě spletlo, že to prezentují jako nějakou zátoku ???. Přitom ta loď se legu povedla, jako nikdy předtím! Už jsem objednal. 
« Poslední změna: 25.04.2020, 23:49:57 od Strider »

Offline QuiGon

• Jinn
  • Trade Count: (1)
  • mazák
  • Lightsaber: ON
« Odpověď #69 kdy: 23.05.2020, 15:11:12 »
Vypadá to, že po několika letech opět vyjde Creator Expert vlak. Konkrétně:
10277 Crocodile Locomotive - 1271 pcs.

Offline Matthes_CS

• furťák
« Odpověď #70 kdy: 23.05.2020, 17:02:40 »
Vypadá to, že po několika letech opět vyjde Creator Expert vlak. Konkrétně:
10277 Crocodile Locomotive - 1271 pcs.

Už jsou obrázky na netu, i s podstavcem na výstavku, cena 99,99€.

Offline otaznik

• Moderátor
  • Trade Count: (174)
  • furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
« Odpověď #71 kdy: 23.05.2020, 17:54:39 »
Škoda, že na běžných kolejištích se neprojede.

Offline ramsey1

• mazák
« Odpověď #72 kdy: 23.05.2020, 17:58:45 »
Je to jisté, že motorizace a běžné kolejiště ne? V tom případě nic...

Offline otaznik

• Moderátor
  • furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
« Odpověď #73 kdy: 23.05.2020, 18:02:06 »
Je to jisté, že motorizace a běžné kolejiště ne? V tom případě nic...
Tak dokud to opravdu nevyjde, jisté není nic.  ;)
Ale podle těch pár obrázků na netu mi přijde moc velký na to, aby se na LEGO vlakové zatáčce vytočil. V motorizaci problém nebude.

Offline smart400

• mazák
« Odpověď #74 kdy: 23.05.2020, 18:02:58 »
Mě se vcelku líbí a mám rad vlaky tak do něj půjdu ale zdá se mě to nebo je užší než na normální lego koleje ?

Offline otaznik

• Moderátor
  • furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
« Odpověď #75 kdy: 23.05.2020, 18:13:40 »
Mě se vcelku líbí a mám rad vlaky tak do něj půjdu ale zdá se mě to nebo je užší než na normální lego koleje ?
Ne, to je jen zdání.

Offline smart400

• mazák
« Odpověď #76 kdy: 23.05.2020, 18:18:19 »
A tak to jo tak to je dobře děkuji za ujištění. :D

Offline smart400

• mazák
« Odpověď #77 kdy: 23.05.2020, 18:22:43 »
Jinak jen pro upozornění tak corcodile v realu je rozdělenej na tři část předek, prostředek a konec, přičemž klouby jsou zhruba pod stanovištěm strojedoucího tudíž se domnívám, že by se klidně mohl vejít do lego zatáčky.

Offline smart400

• mazák
« Odpověď #78 kdy: 23.05.2020, 18:29:05 »
A teď když jsem pozorně zkoukl ten obrázek, i když je v šílený kvalitě :D, tak vidím, že prostřední velké kolo je bez okolku jako je tomu u emerald expressu takže myslím, že asi u toho i trochu přemjšleli aby se to dalo využít na kolejišti.

Offline ramsey1

• mazák
« Odpověď #79 kdy: 23.05.2020, 18:44:58 »
Zdá se mi to, nebo přední a zadní část je na 100% šířka 7 studů? Protože vidím nahoře vedle sebe 3 tiles - dvě o šířce 2 studů a uprostřed 1 stud. A dále po každé straně 1 stud rantl...

Střed je 6 nebo 8 studů, jde to špatně poznat, ale bojím se spíš 6... 8 by byla paráda, Lego potřebuje 8 stud vlaky, aby byly realističtější.

EDIT: Tak ta střední část při bližším zkoumání vypadá také na 7, spíše 8, takže jestli to i pojede, no tak za mě zatím nejlepší lokomotiva všech dob. Vždy mě na Lego vlacích štvala stejná šířka souprav jako rozchod obou kolejnic a pražce přečuhující :)

EIDT2: Při velkém zvětšení obrázku vidím na přední části na kole červenou gumu, takže to i pojede!!!
« Poslední změna: 23.05.2020, 18:53:47 od ramsey1 »

Offline otaznik

• Moderátor
  • furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
« Odpověď #80 kdy: 23.05.2020, 18:59:03 »
EDIT: Tak ta střední část při bližším zkoumání vypadá také na 7, spíše 8, takže jestli to i pojede, no tak za mě zatím nejlepší lokomotiva všech dob. Vždy mě na Lego vlacích štvala stejná šířka souprav jako rozchod obou kolejnic a pražce přečuhující :)
Ano, ale širší vlaky také musí být delší, tím pádem mnohem hůře zvládají oblouky z LEGO kolejí. Není problém postavit 8 (nebo i 9, 10) studů široký vlak, problém je to pak všechno dát to měřítka a někde rozumně s tím jezdit (aniž bys potřeboval tělocvičnu a mraky kolejí).

A teď když jsem pozorně zkoukl ten obrázek, i když je v šílený kvalitě :D, tak vidím, že prostřední velké kolo je bez okolku jako je tomu u emerald expressu takže myslím, že asi u toho i trochu přemjšleli aby se to dalo využít na kolejišti.
To je spíše z toho důvodu, že tato velká vlaková kola se dávají do stavebnic v setech po třech, kde je jedno kolo bez nákolku. Ale nechme se překvapit, až budou dostupné oficiální informace.

Offline smart400

• mazák
« Odpověď #81 kdy: 23.05.2020, 19:22:12 »
Citace
To je spíše z toho důvodu, že tato velká vlaková kola se dávají do stavebnic v setech po třech, kde je jedno kolo bez nákolku. Ale nechme se překvapit, až budou dostupné oficiální informace.
Aha to sem nevědel tak sem opět zase o něco chytřejší. :D Jinak ze zvědavosti datum vydání je asi nejasné co ?

Offline Matthes_CS

• furťák
« Odpověď #82 kdy: 23.05.2020, 19:49:42 »
Řekl bych, že průjezd obloukama budou mít vyřešen, aspoň tak nějak špatně jako u Emeraldky. Na netu hodně diskutují o tom, že je to okopčenej ideas návrh, který neprošel.

Offline QuiGon

• Jinn
  • mazák
« Odpověď #83 kdy: 23.05.2020, 19:55:11 »
Řekl bych, že průjezd obloukama budou mít vyřešen, aspoň tak nějak špatně jako u Emeraldky. Na netu hodně diskutují o tom, že je to okopčenej ideas návrh, který neprošel.
Ano, vypadá to tak. Původní Ideas zde:
https://ideas.lego.com/projects/899ca545-49a5-4102-aef8-154bb71ac6ea

Offline Anatyt

• Trade Count: (16)
  • furťák
« Odpověď #84 kdy: 23.05.2020, 20:17:36 »
A ako to mali spraviť, aby to nebolo okopčené a zároveň to bol krokodýl mudrlanti?

Offline QuiGon

• Jinn
  • mazák
« Odpověď #85 kdy: 23.05.2020, 20:27:05 »
A ako to mali spraviť, aby to nebolo okopčené a zároveň to bol krokodýl mudrlanti?
Nevím z čeho usuzuješ, že mi to vadí. Jsem rád, že ten set bude, protože se mi líbí a koupil bych ho jako Ideas i Creator Expert. Pokud by to bylo “okopčené”, tak je to vlastně dobře, protože Ideas návrh je skvělý.
Taky je mi jasné, že LEGO mohlo klidně tento vlak plánovat ještě dříve, než někdo zveřejnil Ideas projekt.
« Poslední změna: 23.05.2020, 20:45:45 od QuiGon »

Offline otaznik

• Moderátor
  • furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
« Odpověď #86 kdy: 23.05.2020, 20:29:35 »
Je to neuvěřitelné, ale musím s tebou naprosto souhlasit!  >:D
Navíc, ten Ideas návrh je široký 10 studů. Tolik, předpokládám, ten LEGO oficiální krokodýl, mít nebude. A tím ta "podobnost" dost výrazně padá.
Podobně to komentovali na Eurobricks - když se pokoušíš postavit stejnou věc, je pravděpodovné, že to bude podobné...

Offline Matthes_CS

• furťák
« Odpověď #87 kdy: 23.05.2020, 20:54:09 »
Já ty diskuze, jestli je to okopčené, nebo ne ani nečetl, na ten ideas návrh nekoukal, je mi to jedno. Lego má u ideas jasně napsáno tolika věcí k tomuto, že i kdyby to okopčili, tak stačí říct, že to tak není a hotovo.

Našel jsem další obrázek, podobně jako SW UCSka bude mít kostičku s popiskem. A spojené jsou jen dvě nápravy na pohyblivých předcích, ty dvě prostřední nejsou, ale všechny vypadají s okolky, takže by to mělo být 6 sad těch koleček (2 kolečka s okolky a jedno bez).

Offline smart400

• mazák
« Odpověď #88 kdy: 24.05.2020, 09:23:19 »
Mám pocit, že ty prostřední nejsou spojený proto, protože ten kloub je už před něma ale kdyby tomu tak nebylo tak bych se asi pokusil reprodukovat ojnice jako tomu je v tom ideas setu.

Offline Strider

• mazák
« Odpověď #89 kdy: 24.05.2020, 14:35:06 »
...Taky je mi jasné, že LEGO mohlo klidně tento vlak plánovat ještě dříve, než někdo zveřejnil Ideas projekt.
Je jedno jak to bylo doopravdy, ale autorství jde v každém případě za rederou00. Tohle se prostě nedělá - jestliže někdo představí model, těžko mohu potom tvrdit, že mě stejná myšlenka napadla dřív. Neumím si představit, že designéři nekoukali na ideas model při navrhování toho jejich. Navíc tam vidím jednu nekonzistentnost s Pirate Bay. Ideas model tu byl zcela o něčem jiném. Lego zde použilo jen pouhou autorovu myšlenku (a i o tom by se dalo diskutovat). A přece nemělo problém přiznat autorství Bricky_Brickovi. Tak v čem je problém u Crocodile?