Autor Téma: Creator 2020  (Přečteno 4366 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline poMOCník

• Trade Count: (0)
  • mazák
  • Pohlaví: Mužské
  • ... pomáhá hledat kostky svému malému staviteli.
Re:Creator 2020
« Odpověď #30 kdy: 09.12.2019, 11:18:26 »
Jinak taková drobná zajímavost. Dům, který má č.p.107 nemá to číslo jen tak. Číslo 107 je totiž označení té barvy ve firemní paletě, z které je postaven ;)
Vsak ano, kto to daval pozor to zachytil, hovori to v tom videu, to mi nevadi, ale navyse clovek aby si este kupoval domov cudzich rodicov, aj s tym mam problemy, mali si tu informaciu nechat pre seba, to mi uz prekaza. Ja chcem sterilny, nezavadny, leskly produkt bez takych balastov ako cudzia familia, nechcem tych ludi.

Přesně tak. Až si to koupím, hodím ty legový cizí lidi rovnou do koše, ať je to pěkně sterilní! A to samý udělám s tímhle útulným obývákem, kde se usadili dokonce cizí herci!

Offline Anatyt

• Trade Count: (16)
  • furťák
« Odpověď #31 kdy: 09.12.2019, 11:28:23 »
 ;D ;D ;D ;D

Offline Villa Legina

• Trade Count: (5)
  • furťák
  • Pohlaví: Ženské
« Odpověď #32 kdy: 09.12.2019, 11:35:16 »
...útulným obývákem....
Ja chapem, ze je to pre TEBA a mnohych dalsich  utulny obyvak, ale pre mna je to horor, skus to pochopit. Nikomu nevycitam, ze sa mu to paci, iba vysvetlujem, preco to odmietam. Kedysi ked som este pozerala televizor, viem ze to bol nejaky serial, ak som to vydrzala pozerat tak mozno  pol minuty  a to mi stacilo aby som to vypla.  Nepamatam, nezaujima ma to, hercov nepoznam ani jedneho a ani nechcem poznat.

Edit: Ak to maju byt Friends, ak nieco ine, tak to fakt uz netusim.
« Poslední změna: 09.12.2019, 11:40:55 od Villa Legina »

Offline BlazejHolen

• Trade Count: (1)
  • mazák
« Odpověď #33 kdy: 09.12.2019, 12:06:37 »
Tak sety jako jsou Friends (TV series), nebo The Big Bang Theory mají jasnou cílovou skupinu - fanoušky těch seriálů že? Podobně jako Flinstouni, nebo Batman, Iron Man, Superman a další superhrdinové, případně Hvězdné Války... postupně tyto série nahraidily klasický "space" či akční témata jako "adventures" atd. Vše je nyní licencované. A pak je tu Crerator 3 v 1 a Creator Expert. Zatímco první zmíněné téma míří spíše na mladší, druhé je zase pro ty starší a Afoly. Každodenní život s příběhem který ve velké míře vytváří práve ten dko si stavebnici koupí a užije dle svého...

To že se autoři těchto setů inspirují například vlastní rodinou nebo zážitky z dětství je naopak přirozené a vítané. Alespoň za mne. Nevadí mi že Wess poskládal figy, které mu připomínají jeho rodiče. Zrovna figurky z Creator setů je možné poskládat libovolně (opstatně to i ty z těch licencovaných) a tvořit si tak vlastní spolu s vlastními příběhy... Tohle bych nevyčítal. Pokud by tu však skutečně byla touhla po sterilních setech, stálo by za zvážení kupovat jen kostky a skládat si svoje.

Žádný produkt dnes není sterilní. Kaýždý má svůj příběh (origin) a ten kdo daný produkt vymýšlí do něj vždy něco otiskne. Svůj styl atd.

Offline Villa Legina

• furťák
« Odpověď #34 kdy: 09.12.2019, 12:37:36 »
Tak sety jako jsou Friends (TV series), nebo The Big Bang Theory mají jasnou cílovou skupinu - fanoušky těch seriálů že? Podobně jako Flinstouni, nebo Batman....

....To že se autoři těchto setů inspirují například vlastní rodinou nebo zážitky z dětství je naopak přirozené a vítané. Alespoň za mne. Nevadí mi že Wess poskládal figy, které mu připomínají jeho rodiče.

Žádný produkt dnes není sterilní. Kaýždý má svůj příběh (origin) a ten kdo daný produkt vymýšlí do něj vždy něco otiskne. Svůj styl atd.

Aby sme sa rozumeli, mne to je vsetko jasne, a suhlasim, ze to je tak ako popisujes. Rozdiel je v tom, ze ja tu informaciu nechcem dostat. Mal si to dizajner s tou rodinou atd. nechat pre seba. Tak ako som si mala ja nechat informaciu s mojim snom pre seba, len vzdy zabudnem, ze priatelov tu moc nemam, ze, ved o to ide,  ja na rozdiel od lega svoj sen  nepredavam a vidis, aj tak nechtiac drazdim. Ked idem v taxiku, viem ze taxikar ma rodinu, emocie, ale ja som zakaznik nie jeho kamarat, ja nechcem o nom nic vediet, nechcem aby mi rozpraval svoje veci,  len to chcem aby ma odviezol z A do B. A toto je podstata, nechcem aby mi touto formou liezlo TLG pod kozu, nie su to kamarati, je to firma a ja som zakaznik.

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
« Odpověď #35 kdy: 09.12.2019, 13:11:32 »
.....nechcem aby mi touto formou liezlo TLG pod kozu, nie su to kamarati, je to firma a ja som zakaznik.

V tom případě (a opravdu to myslím upřímně) nevyhledávej další informace  ;) :
- video od návrháře, kde občas něco takového padne
- diskuse o setu jako takové

Za mne k setu samotnému, ten hnědý mi vzdáleně připomněl Jonasův westernový obchod (barevná kompozice, využití baráku kdy je dole obchod).

Moduláry jsou poslední věc co pořizuji pravidelně jako rozšíření města ke kolejišti. U každého jsem našel spoustu zajímavých stavebních triků, takže je to hodně zajímavý studijně stavební materiál. Modrý domek mi přide taky malý, to patro bych tam klidně snesl. Kostky na něj mohli dát klidně do krabice. Nevím jak vychází poměr kostek a ceny v porovnání s předchozími MD. 

Z ostatních MD stylem ale nejsem profík "vybočuje" akorát ten Dinner, přišel mi takový hodně americký, ale stavění to bylo taky zajímavé. 
« Poslední změna: 09.12.2019, 13:20:37 od peki »

Offline BlazejHolen

• mazák
« Odpověď #36 kdy: 09.12.2019, 13:13:55 »
Rozumím tomu co píšeš. Osobně si s taxikáři a obecně upovídanými lidmi, které neznám, také nerad povídám (je to mým nastavením že jsem trochu introvert) ale nemám to těm lidem za zlé. To video chápu jako rozhovor s designerem setu a zdá se že odpovídal / pokrýval nějaké otázky (které samozřejmě ve videu nezazněly).

Beru to ale jako menší "zlo", než když TLG dělalo kampaň na nové stavitele. Bylo to až otravné jak ve svých videích k jednotlivým exkluzivitám a velkým setům cpali pořád tu myšlenku že "každý může být designerem v Legu". O setu se nakonec člověk moc nedozvěděl ale zato byl takto virálně verbován...

Nyní asi změnili strategii, neboť u posledních videí už tyhle komentáře nejsou. Mě osobně přišli fajn videa s Jaimem, který nikomu nic necpal ale prostě propagoval set. Vyzařovalo z něj to nadšení Afola a mluvil vždy o setu a ne o sobě. Já bych do těchto "rozhovorů" ještě zakomponoval i krátké okénko z tvůrčího procesu a záběry na nějaké beta verze finalních setů (krátce to bylo vidět např. ve videu k setu "Vítejte v Apokalypseburgu").

Obecně s tím ale problém nemám, v tomto konkrétním videu bylo vidět že z Wesse vyzařuje radost a zapálení pro věc. Každý jsme hold jiný :)
« Poslední změna: 09.12.2019, 13:15:52 od BlazejHolen »

Offline Villa Legina

• furťák
« Odpověď #37 kdy: 09.12.2019, 14:17:47 »
V tom případě (a opravdu to myslím upřímně) nevyhledávej další informace  ;) :
- video od návrháře, kde občas něco takového padne
- diskuse o setu jako takové
To mas svatu pravdu, videa od navrharov nesledujem, lebo mi idu na nervy. A velmi. Toto bola vynimka, ze som si to pozrela dokladne, z dovodov uz uvedenych predtym. A diskuse o setoch, citam uz iba tu a letmo na bricksete, a sledujem este na youtube chlapika menom Thomas Panke, to vzdy v sobotu doobeda tak pomimo, popri upratovani, to mam pustene, moj muz ho neznasa.

Offline Anatyt

• furťák
« Odpověď #38 kdy: 09.12.2019, 14:22:33 »
sledujem este na youtube chlapika menom Thomas Panke

To veľa vysvetluje... :D

Offline Villa Legina

• furťák
« Odpověď #39 kdy: 09.12.2019, 14:35:07 »
sledujem este na youtube chlapika menom Thomas Panke

To veľa vysvetluje... :D

Praveze nevysvetluje, mam rada jeho humor, dobre sa mi pocuva jeho fajn hlas, to ako rozprava, na 50 percent sice  nesuhlasim s jeho nazormi, ale je prijemny a vtipny a velmi pozitivny mlady muz. A neni sprosty. A netliacha, ma naozaj pekny, suvisly recovy prejav.

Offline Matthes_CS

• furťák
« Odpověď #40 kdy: 18.12.2019, 19:35:06 »
Hodím to do Creatoru, i když je to classis. Na Bricksetu je pár nových setů a mezi nimi bílá baseplate 48*48:
https://brickset.com/sets/11010-1/White-baseplate

Tak podle německého katalogu na netu má 25cm, takže 32*32 studů.

Offline peter

• Trade Count: (22)
  • furťák
  • Jiný už nebudu
    • ARTpeter.net
« Odpověď #41 kdy: 19.12.2019, 08:06:13 »
Přesně tak, je to 32x32.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Offline skyrider

• rumskib rumskib RUMSKIB!!!
  • Trade Count: (9)
  • suprák
  • spaceship spaceship SPACESHIP !!!
« Odpověď #42 kdy: 09.01.2020, 23:38:21 »
Nový set  ??? ?
10272-stadion Manchester United.
Má obsahovat 3898 kostiček.
Jestli je to pravda, tak za mě docela zklamání, podle mě zaměřen na úzkou skupinu. Ale uvidíme až budou oficiální obrázky ...

Není tady téma Ideas 2020, tak to píší sem:
21321- ISS
« Poslední změna: 10.01.2020, 04:39:00 od skyrider »

Offline VocucBat

• Trade Count: (6)
  • suprák
    • Papoušci Batůškovi
« Odpověď #43 kdy: 10.01.2020, 09:36:29 »
Fotky obojího se dají najít na netu a obojí poměrně nic moc. Ten stadion je dobrá věc pro fanoušky.
ISS nijak nerozvíjí původní model, ale o jejím pořízení budu přemýšlet.

Offline ramsey1

• mazák
« Odpověď #44 kdy: 12.01.2020, 20:07:31 »
Tak ISS mě tentokrát nenadchla a obejdu se bez ní, i když Saturn a Lunar Lander jsem bral hned... :( Zatím to z Ideas pro letošní rok u mě vypadá pouze na pirátský ostrov.

A ten MU stadion je set, který mě nezaujal už vůbec, ale jsem popravdě dost překvapen, očekával jsem spíše CMF nebo něco podobného, když Lego nedávno oznámilo partnerství s MU a jejich licenci. Navíc jsem pod tímhle číslem Creator Expert a počtem dílků očekával fairground set, když loni žádný nebyl :)

Offline Anatyt

• furťák
« Odpověď #45 kdy: 12.01.2020, 20:51:24 »
Navíc jsem pod tímhle číslem Creator Expert a počtem dílků očekával fairground set, když loni žádný nebyl :)

A nebude ani tento rok. Musíš to rozdýchať.

Offline MLT

• Prodejce
  • Trade Count: (3)
  • suprák
  • *
    • Muzeum lega Tábor
« Odpověď #46 kdy: 17.01.2020, 21:18:17 »
Nový set  ??? ?
10272-stadion Manchester United.
Má obsahovat 3898 kostiček.
Jestli je to pravda, tak za mě docela zklamání, podle mě zaměřen na úzkou skupinu. Ale uvidíme až budou oficiální obrázky ...

Tak 10272 je již dostupný pro VIP na lego shopu.

https://www.lego.com/cs-cz/product/old-trafford-manchester-united-10272?icmp=HP-SHH-EX-CE-oldtra-1501

Offline Robbed

• Trade Count: (15)
  • furťák
    • flickr
« Odpověď #47 kdy: 21.01.2020, 23:48:53 »
Vidím nový dílek?

Offline Matthes_CS

• furťák
« Odpověď #48 kdy: 22.01.2020, 07:44:53 »
Vidím nový dílek?

Vidíš  :o
Citace
They also feature a new 1x4x2 2/3 curved brick that slots inside 1x1x3 1/3 arch bricks.

https://brickset.com/article/48356/review-10272-old-trafford-manchester-united

Offline Tomik

• furťák
    • buildinst
« Odpověď #49 kdy: 30.01.2020, 19:41:33 »
Na bricksetu je shrnutí dosud známých informací o letních setech:

• 31107 - Space Rover (49,99 EUR) - patrně půjde o nějaké vesmírné vozítko pro průzkum Marsu nebo Měsíce, pochybuju, že to bude tématicky svázané s Classic Space
  • 31108 - Camper Van (79,99 EUR) - set obsahuje vozidlo v barvě medium azure
  • 31109 - Pirátská loď (99,99 EUR) - loď má bílé plachty, které jsou spíše postavené z kostek, než z kusu látky
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
moje galerie na MOCpages, můj flickr

Offline BlazejHolen

• mazák
« Odpověď #50 kdy: 31.01.2020, 17:43:09 »
Pirátská loď má bý komplet z jkostek, tj. žádné vělké díly na trup ani látkové plachty pod. viz info z Bricksfanatics:

31109 Pirate Ship is an entirely brick built model, with no cloth sails. Instead, the sails are built using white elements with black pieces providing the detail. Moulded hull pieces are no-where to be seen, instead the set is built from smaller pieces right from the off.

While the minifigures seen on the set may have been placeholders, they look to have been inspired by classic LEGO Pirates in a similar to way to how those in 2010 and 2015 were. The ship is not as large as the beloved pirate ships of the dedicated theme, but it clearly takes inspiration from them.

Offline BlazejHolen

• mazák
« Odpověď #51 kdy: 04.02.2020, 23:46:43 »
Lego Creator Expert 10271 - Fiat 500. 960 dílů, 79 EUR (Promobricks). Více zde https://www.eurobricks.com/forum/index.php?/forums/topic/175647-lego-creator-expert-10271-fiat-500/

Offline Strider

• mazák
« Odpověď #52 kdy: 06.02.2020, 23:22:18 »
Lego Creator Expert 10271 - Fiat 500. 960 dílů, 79 EUR (Promobricks).
Předek horní kapoty budí zcela jiný dojem, než předloha - měl by začínat níž a jít hned do oblouku Možná někdo navrhne, jak to předělat.

Offline racco42

• bažant
  • **
« Odpověď #53 kdy: 07.02.2020, 09:55:49 »
Ja myslim, ze zacina spravne (teda aspon u toho stareho Fiata, na urovni "ryhy" pod klikou dveri ), akorat je moc "tlustej" a to vypada divne.
https://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_500

Offline yoshimaka

• Trade Count: (4)
  • suprák
« Odpověď #54 kdy: 13.02.2020, 14:38:24 »
Lego Creator Expert 10271 - Fiat 500. 960 dílů, 79 EUR (Promobricks). Více zde https://www.eurobricks.com/forum/index.php?/forums/topic/175647-lego-creator-expert-10271-fiat-500/

Nemůžu si pomoci, ale oproti Mustangovi mi tohleto přijde jako krok zpátky..
Lust och fägring stor