Autor Téma: Lugbulk 2020 - Projektový - třídění a distribuce  (Přečteno 8490 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Matthes_CS

• Trade Count: (1)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
Re:Lugbulk 2020 - Projektový - třídění a distribuce
« Odpověď #60 kdy: 20.09.2020, 09:59:53 »
Fotky ode mě, přístupné pouze přes odkaz:
https://www.flickr.com/gp/matthes_cs/6w4a2a

Edit: nějakou chybou se to dalo veřejně, ale když je to na FB, tak to už je asi jedno

« Poslední změna: 22.09.2020, 14:08:05 od Matthes_CS »

Offline milanv

• Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
Re:Lugbulk 2020 - Postřehy a náměty na příště
« Odpověď #61 kdy: 20.09.2020, 11:54:40 »
Tak než zapomeneme, naše postřehy od vážící linky:

máme drobné náměty na seznamy dílů - asi na pryba? (ty s obrázkem, pro vážiče):
1. místo počtu lotů psát taky počet kusů, jako na štítkách
2. zákazníka kostky.org vyčlenit na začátek nebo na konec
3. sloupec hmotnost dílu je zbytečný a stejně se nevyplňuje

Ale hlavní je poděkování hawranovi za nové štítky, ty jsou prostě SUPER! Práce s nimi šla mnohem líp od ruky a i rozstřihávání štítků bylo snazší a rychlejší, prostě celkově urychlily práci. To určitě zachovat pro příště!

No a procesně: ze zkušenosti je potřeba každý vzorek projít dvakrát: jednou ho někdo napočítá a podruhé někdo jiný přepočítá. Chyba ve vzorku totiž jinak nejde jinde zjistit a ovlivní celou dodávku jednoho dílu.
« Poslední změna: 20.09.2020, 11:56:34 od milanv »
Pán na Žlutém hradě

Offline davroman

• Trade Count: (18)
  • furťák
    • TDH Bricks
« Odpověď #62 kdy: 20.09.2020, 14:47:30 »
Tak než zapomeneme, naše postřehy od vážící linky:

máme drobné náměty na seznamy dílů - asi na pryba? (ty s obrázkem, pro vážiče):
1. místo počtu lotů psát taky počet kusů, jako na štítkách
3. sloupec hmotnost dílu je zbytečný a stejně se nevyplňuje

Ale hlavní je poděkování hawranovi za nové štítky, ty jsou prostě SUPER! Práce s nimi šla mnohem líp od ruky a i rozstřihávání štítků bylo snazší a rychlejší, prostě celkově urychlily práci. To určitě zachovat pro příště!

No a procesně: ze zkušenosti je potřeba každý vzorek projít dvakrát: jednou ho někdo napočítá a podruhé někdo jiný přepočítá. Chyba ve vzorku totiž jinak nejde jinde zjistit a ovlivní celou dodávku jednoho dílu.

Potvrzuji vše výše napsané od dalšího vážícího místa.   ;)

Nové štítky byly super, hlavně pomohlo uvedení počtu objednaných kusů namísto lotů, na seznamu objednatelů daného dílu nám počet lotů nevadil. Stejně tak pozice štítku "Kostky.org" nevadila - přeskakovali jsme jej.
Počet kusů na štítku také velmi pomáhal při finální kontrole pytlů pro jednotlivé kostkaře, zde velmi prospělo jejich zvětšení.
Co bychom uvítali jsou prázdné štítky "Kostky.org" pro velký Lugbulk na polepování přebytků. Ideálně je tisknout přímo ke každému dílu jako to bylo u štítků projektového Lugbulku s tím, že vážiči na něj dopíší počet kusů.

Také potvrzuji, že je potřeba každý vzorek (etalon) nechat projít kontrolou čtyř očí - my jsme před vážením všechny vzorky přepočítávali a chyb bylo víc než by jeden čekal.   :(

Z procesního pohledu ještě dodám, že váhy jsou nejužší místo celého zpracování a od jejich provozu/vytížení se odvíjí rychlost zpracování celého Lugbulku, tedy by měly "jet" nonstop. Možná vyčlenit jeden vážící tým navíc, který by střídal vážící týmy o přestávkách.   >:D
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Offline Stimpi

• Trade Count: (2)
  • furťák
« Odpověď #63 kdy: 20.09.2020, 14:56:57 »
Myslim ze docela dobre frcelo i rucni pocitani, kde to trochu odlehcilo vaham. Byť asi za cenu vyzsi chybovosti. Mam napad na rychle rucni pocitani velkych pravidelnych dilu. Zpracuju to a poslu do fora

Offline samy405

• Trade Count: (0)
  • mazák
« Odpověď #64 kdy: 20.09.2020, 14:59:24 »
Ahoj všem :)

Děkuji za fajn atmosféru na třízení a vše za ten den :) Poznatky byly napsány a snad se dostanou do praxe :)

Doprava : Byla náročná ... z Ostravy jsem vyjížděl 4:20 - dojezd do Prahy 8:40, třízení a balení do auta - odjezd z Prahy 20:15 směr Brno (celý Brněnský + okolí má u sebe uživatel Alex (vykládka 23:14) poté přejezd do Olomouce kde pro tento region má lb Yoshimaka (vykládka 0:34) a pak směr Ostrava kde došlo k zaparkování vozidla na oplocené hlídané parkoviště aby se nemusel vykládat (odstavení 1:48) Ostravský region Samy405 (po domluvě možnost předat dále)

shruntí ... výjezd 4:20 , příjezd 1:48 ... ne nejsou v čase chyby. Poprosím všechny kteří si nechali dovéz lb alespoň do svozového města tak aby brali v potaz obětavost,náročnost jak fyzickou tak finanční. Za drobný finanční příspěvek na naftu,provoz vozidla a řidiče budu rád ... zde jest číslo účtu 3289907001/5500 (nebudu rozpočítávat a nechám na každém aby si vyhodnotili náročnost atd. příště si to případně může někdo zkusit)

Doplňuji informaci : 70l nafty a 819km :)

P.S. Vstal jsem z mrtvých ...
« Poslední změna: 20.09.2020, 18:19:16 od samy405 »

Offline tomas.

• Trade Count: (14)
  • suprák
    • moje lego
« Odpověď #65 kdy: 20.09.2020, 17:21:16 »
Měl bych ještě drobnost - když se pytle rozbalují, tak se přimlouvám, aby byly rozbaleny pokud možno co nejšetrněji. Některé pytle na chodbě, kde se vzorkovalo, byly roztrhlé až do půlky a následné přesuny s nimi byly komplikovanější.

Offline Matthes_CS

• furťák
« Odpověď #66 kdy: 20.09.2020, 17:56:55 »
To se vzorky mě taky napadlo, že by to chtělo radši přepočítávat, snažil jsem se to dělat tak, aby nemohlo dojít k omylu, ale u dvou případů jsem si nebyl jistý, jestli jsem se nesekl.

A při rozhazování jsem narazil na problém Borun vs Bruno, nicky moc podobné, ale to už bych chtěl moc  >:D

Offline tomas.

• Trade Count: (14)
  • suprák
    • moje lego
« Odpověď #67 kdy: 20.09.2020, 18:56:26 »
Citace: davroman
Také potvrzuji, že je potřeba každý vzorek (etalon) nechat projít kontrolou čtyř očí - my jsme před vážením všechny vzorky přepočítávali a chyb bylo víc než by jeden čekal.   :

Já myslel, že se to ověřuje při zadávání do váhy (Hačislav a Bruno to tak dělali), kdy se to ověří, když se přidá nebo odebere dílek a ukáže se, zda to na kusy sedí.

Offline Hardegon

• Trade Count: (27)
  • furťák
« Odpověď #68 kdy: 20.09.2020, 23:31:53 »
To se vzorky mě taky napadlo, že by to chtělo radši přepočítávat, snažil jsem se to dělat tak, aby nemohlo dojít k omylu, ale u dvou případů jsem si nebyl jistý, jestli jsem se nesekl.

A přepočítával jsi to? Hlavně ty dva vzorky?

Já bych rozhodně ke každé váze pořídil něco podobného:
Vleze se víc dílů, ale pořád do limitu hmotnosti váhy a pak se to lépe přesype do pytlíků.

Offline peter

• Trade Count: (22)
  • furťák
  • Jiný už nebudu
    • ARTpeter.net
« Odpověď #69 kdy: 21.09.2020, 08:11:10 »
Vytřídit na pohodu 2 LUGBULKY, je neuvěřitelné

Jestli tomu tedy správně rozumím, tak třídění klasického LB nebude, jelikož je to už hotové?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Offline Stimpi

• Trade Count: (2)
  • furťák
« Odpověď #70 kdy: 21.09.2020, 08:19:01 »
jop ;)

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #71 kdy: 21.09.2020, 09:23:28 »

Rezervu objednávky budeme brát vždy na uživatele kostky.org.
Slouží k vybalancování chyby při dodávce od LEGA. Bude se kompletovat vždy jako poslední. Čili na seznamu poslední. Nezávisle na velikosti jeho objednávky

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #72 kdy: 21.09.2020, 09:33:06 »
1) A přepočítával jsi to? Hlavně ty dva vzorky?
2) Já bych rozhodně ke každé váze pořídil něco podobného:

Etalon se přepočítat musí, klidně bych na to udělal formulář :) napočital NICK, zkontroloval NICK. Prostě kontrolo 4 očí. Chápu, že  po obědě už jsou lidé více unavení.

Nádoby na  lepší sypání asi k diskusi.

Dále by jsem zvážil nákup ještě jedné váhy. Pokud budeme třídit 2 Lugbulky najednou, bude se hodit. Účast v projektovém Lugbulku, záleží převážně na naší aktivitě. Věřím, že z Pohledu LEGA nebude problém. Z dlouhodobého pohledu to bude jedna z původních aktivit která zůstane (zatím) nezměněna.

Offline hawran

• Trade Count: (0)
  • suprák
    • www.lokofoto.cz
« Odpověď #73 kdy: 21.09.2020, 11:51:10 »
Dík za pozitivní hodnocení štítků... kromě Milanovy invence ve smyslu jak to má vypadat co má být tučně a pod jsem větší štítky zvolil hlavně z toho důvodu že arch má měřitelné okraje kam se nic netiskne a adjustace je mnohem jednodušší než u malých...
Dřív to bylo tak, že se vyplýtvalo cca 10-20 archů papíru A4 a pak stejně dalších několik archů štítků než se to správně vytisklo a nastavilo. V Excelu se krásně dá nastavit jak má štítek vypadat ale finální adjustace je dost vopruz.

Tentokrát to bylo tak že se vytisknul jeden zkušební arch A4 a pak už jely rovnou štítky...

Pro mě to byla noční můra ale teď už je to OK
Bricks Forever!

Offline Matthes_CS

• furťák
« Odpověď #74 kdy: 21.09.2020, 14:08:39 »

A přepočítával jsi to? Hlavně ty dva vzorky?

Ty dva vzorky jsem jediné přepočítával, ale druhý jsem si nebyl i tak jistý, chtělo by to přepočítat někým jiným, ale to jsem pak zapomněl sehnat, protože jsem byl zaúkolován jinde.

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #75 kdy: 21.09.2020, 16:55:04 »
Nesbalil někdo omylem krabici s vločkama?

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #76 kdy: 21.09.2020, 17:04:53 »
Tak krabice s vločkami je na recepci ICZ, kde jsem jí ráno nechal. Nicméně agentura dneska odvezla z budovy (asi hlavní recepce) krabici s obsahem LUGBULKU janopr. Čili problém s vločkami jsem si vyřešil. Vyměním zítra za krabici s Lugbulkem Janopr. Ale něco mi říká že se někde stala nějaká chyba  :o

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #77 kdy: 25.09.2020, 09:43:58 »
Připomínám.

Vyúčtování aukce zde

Offline Icewalker

• Trade Count: (20)
  • furťák
    • DallArt - amatérské filmové studio
« Odpověď #78 kdy: 25.09.2020, 17:14:13 »
Děkuji všem tridičům, vše v pořádku jako vždy  :)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr