Autor Téma: Systém na popisky modelů na výstavě a další možnosti  (Přečteno 1302 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline milanv

• Trade Count: (4)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
  • Milan
Blíží se mi v práci náš tzv. Hackweek, kdy můžeme pracovat na vlastních projektech i v pracovní době. A mě napadlo, že bych vyrobil jednoduché stránky pro vystavovatele a hlavně organizátory výstav: byly by v něm akce a modely. Každý by se přihlásil a "klikl" svůj model na tu kterou výstavu. Nemusel by dokolečka zjišťovat někde ze starých SZ rozměry atp. A organizátor by měl ihned aktualizovaný seznam všech modelů na výstavě a mohl by s ním dál pracovat: nechat si automaticky vytisknout popisky (s logem výstavy a logem kostky.org) nebo papír se seznamem modelů, co byste chtěli.
Bylo by to automatické, takže vše by se tam zadávalo max. jednou a pak by si to pamatovalo: žádné znova a znova vyplňování občanských jmen nebo kontaktních údajů, názvů modelů, jejich rozměrů a dalších parametrů (elektrika, pohledové strany...) - prostě by to bylo na jeden klik!

Samozřejmě by údaje byly v systému a ven by se dostávaly jen takové, na kterých se shodneme (tj. nikdo se nemusí bát, že se zveřejní jeho např. občanské jméno, když se o něj bojí - zdravím Akiho :) )

hlavní otázka: stojíte o to?
Já to pro kostky.org rád udělám (mělo to být součástí nového webu, ale ten zatím spí, zatímco kolotoč výstav se točí neúprosně dál a dál)
Pán na Žlutém hradě

Offline Chairudo

• Trade Count: (2)
  • furťák
Re:Systém na popisky modelů na výstavě a další možnosti
« Odpověď #1 kdy: 12.06.2019, 23:08:34 »
Zajímavý nápad, program na standardizované kartičky modelů, kde se zadají údaje a bude připraveno pro tisk by bylo super, to by se hodilo na každou akci která chce propagovat kostky.

To ostatní nevím, nedokážu si představit, že by všichni updatovali do systému které modely mají postavené, rozebrané, přestavěné a aktuálně dostupné, či jak by byla tabulka veřejně dostupná pro úpravy?

Já osobně nemám problém info na každou akci poslat, ta minuta psaní mě nezabije :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Offline Izabella08

• Trade Count: (1)
  • furťák
  • Pohlaví: Ženské
« Odpověď #2 kdy: 13.06.2019, 06:27:38 »
Milane,

souhlasím, určitě to usnadní naši práci.

Offline Robbed

• Trade Count: (15)
  • furťák
    • flickr
« Odpověď #3 kdy: 13.06.2019, 07:59:20 »
Máš na mysli aplikaci, kde by měl každý svůj profil (podobně jako lugbulk aplikace) a v něm seznam modelů, které by mohl upravovat/mazat/přidávat a zároveň je nahlašovat na výstavy?

Offline milanv

• furťák
  • Milan
« Odpověď #4 kdy: 13.06.2019, 08:28:22 »
Máš na mysli aplikaci, kde by měl každý svůj profil (podobně jako lugbulk aplikace) a v něm seznam modelů, které by mohl upravovat/mazat/přidávat a zároveň je nahlašovat na výstavy?
Přesně tak.

Takže jak píše Chairudo, stejně bude muset každý organizátorovi napsat, akorát to nebude muset vypisovat ručně (a nebude se tvářit líně napsat ty parametry typu velikost atp.), protože už to tam bude mít z minulých výstav, jen zaklikne modely, které jedou, a případně zapíše nový model.

Organizátor pak bude moct nejen dát vytisknout popisky, ale mít třeba A4 se seznamem účastníků, seznamem model nebo co bude potřebovat - to už je jen otázka šablon, které si můžeme přidávat postupně podle vaší praxe - vy víte nejlíp, co potřebujete.
Pán na Žlutém hradě

Offline yoshimaka

• suprák
« Odpověď #5 kdy: 13.06.2019, 08:35:02 »
Přesně tak.

Takže jak píše Chairudo, stejně bude muset každý organizátorovi napsat, akorát to nebude muset vypisovat ručně (a nebude se tvářit líně napsat ty parametry typu velikost atp.), protože už to tam bude mít z minulých výstav, jen zaklikne modely, které jedou, a případně zapíše nový model.

Organizátor pak bude moct nejen dát vytisknout popisky, ale mít třeba A4 se seznamem účastníků, seznamem model nebo co bude potřebovat - to už je jen otázka šablon, které si můžeme přidávat postupně podle vaší praxe - vy víte nejlíp, co potřebujete.

To zní velice dobře - rovnou by to mohlo sloužit jako přihlašování na jednotlivé akce, kde by měli přístup jak jednotliví účastníci, tak třeba i vedoucí společných projektů, kteří by přihlašovali už hotový projekt včetně jednotlivých stavitelů. Tím pádem by si organizátor akce přečetl, kdo všechno se přihlásil, a  s jakou velikostí, a měl by rovnou jasno, co chce/nechce, a jak velké to bude. Za mne palec nahoru!
Lust och fägring stor

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
« Odpověď #6 kdy: 13.06.2019, 09:04:03 »
Já jsem pro každou inovaci, která nás může posunout. Jsou to ty malinké krůčky jednotlivců ale veliký skok pro KOSTKY.org.

Některé věci logicky nedopadnou, ale dokud to nezkusíme nevíme (jak říká klasik J.C někdo musí světu říci že vyfukováním tabákového dýmu do vody zlato vyrobit nelze a neustále prošlapávat ty slepé uličky).

Offline danyboy

• ...
  • Trade Count: (28)
  • furťák
« Odpověď #7 kdy: 13.06.2019, 09:24:19 »
Určitě zajímavá myšlenka. Jsem pro :)

Online Hardegon

• Trade Count: (27)
  • furťák
« Odpověď #8 kdy: 13.06.2019, 09:47:47 »
Přesně tak.

Nápad se mi líbí. Trochu se bojim, jak se bude udržovat aktuálnost. Když ale někoho budu brát na výstavu, stejně si ověřím, jestli všechny modely "jsou v nabídce". Takže dobrý nápad, rád ho podpořím alespoň účastí.

Offline networ

• Trade Count: (0)
  • mazák
« Odpověď #9 kdy: 13.06.2019, 10:52:40 »
Mohu nabídnout hosting na aplikaci :)
Učím se stavět ...

Offline Igorus

• Globální moderátor
  • Trade Count: (25)
  • furťák
  • Furt ve střehu
    • Brickshelf Gallery
« Odpověď #10 kdy: 13.06.2019, 10:54:13 »
Nápad super. O kvalitě realizace nepochybuji :)

V podstatě nám tu začíná vznikat databáze modelů. Pokud to bude generovat dokumenty k tisku, tak značka ideál :)

Offline milanv

• furťák
  • Milan
« Odpověď #11 kdy: 13.06.2019, 11:12:30 »
@Igorus: takový "semi-ideál" :) Úplný by byl, kdybychom to měli jako součást našeho webu. Proto jsem tehdy navrhoval to webové řešení, které jsem navrhoval - aby neumělo jen články jako fórum, ale i rozšíření o takovéto praktické věci. Např. proto, abychom nemuseli mít uživatelská konta ještě někde jinde, ale stačilo nám na to přihlášení na kostky.

@networ: Díky! Z důvodu v předchozím odstavci se pokusím domluvit nejdřív s prybem, abychom to měli alespoň na stejném místě a se stejným přihlašováním jako Lugbulk, ale pokud by to nešlo, tak se tě zeptám, co umí tvůj hosting :)
Pán na Žlutém hradě

Offline milanv

• furťák
  • Milan
« Odpověď #12 kdy: 13.06.2019, 11:16:26 »
Díky všem za reakce - a za jejich rychlost. Navrhnu tedy jak by to mělo přesně fungovat a na přelomu června a července se do toho pustím - to máme ten Hackweek. Budu rád, když tou dobou budete někdo (ideálně organizátor výstavy) ochotný testovat, abyste se mohli vyjádřit, jestli to splňuje vaše potřeby.

No a jako jeden z vedlejších efektů bude to, že každý vystavovatel bude u svých modelů vědět, na jakých všech výstavách byly - a může si to k němu dát na tu chlubící kartičku, jak někdo navrhoval :)
Pán na Žlutém hradě

Offline Igorus

• Globální moderátor
  • Trade Count: (25)
  • furťák
  • Furt ve střehu
    • Brickshelf Gallery
« Odpověď #13 kdy: 13.06.2019, 12:24:30 »
@Igorus: takový "semi-ideál" :) Úplný by byl, kdybychom to měli jako součást našeho webu. Proto jsem tehdy navrhoval to webové řešení, které jsem navrhoval - aby neumělo jen články jako fórum, ale i rozšíření o takovéto praktické věci. Např. proto, abychom nemuseli mít uživatelská konta ještě někde jinde, ale stačilo nám na to přihlášení na kostky.

@networ: Díky! Z důvodu v předchozím odstavci se pokusím domluvit nejdřív s prybem, abychom to měli alespoň na stejném místě a se stejným přihlašováním jako Lugbulk, ale pokud by to nešlo, tak se tě zeptám, co umí tvůj hosting :)

Tak ono by obecně dávalo smysl mít všechno v rámci jedné aplikace  :-\

Offline networ

• mazák
« Odpověď #14 kdy: 13.06.2019, 12:52:45 »
@milanv - buď klasická hosting: PHP/Python.... nebo VPS. Dle chuti

a btw nebylo by špatné tu dát HTTPS, hází mi to už červený trojúhelník:
Učím se stavět ...

Offline milanv

• furťák
  • Milan
« Odpověď #15 kdy: 13.06.2019, 13:10:02 »
Tak ono by obecně dávalo smysl mít všechno v rámci jedné aplikace  :-\
Samozřejmě. Pamatuj na to, až bude zase na stole otázka webu, abys věděl co mi chceš pomoct protlačit do jeho zadání...
(a je úplně jedno, jestli se pak vybere řešení moje, Franty, Pepíka nebo externí firmy vlastněné Božetěchou - důležité je umět sepsat to zadání, co jako kostky.org potřebujeme)
« Poslední změna: 13.06.2019, 13:12:40 od milanv »
Pán na Žlutém hradě

Offline Petronel

• Trade Count: (1)
  • furťák
« Odpověď #16 kdy: 13.06.2019, 21:28:40 »
Milane to je super šance!
Díky ti. Takže to by znamenalo, že vytvoříš celý program? Nebude to tedy vycházet z nějakého základu, který by mohl přestat fungovat? (jako viz. galerie na projekt Sousedé atp. :D)

Máme ti posílat nějaké tipy co a jak by mohlo fungovat?
Já jsem měl nějakou takovou představu, podělím se o ní. S teorií pomoc můžu. >:D
- údaje k přihlášení pokud by šlo, tak vytáhnout z kostek (u LB aplikace to také šlo)
- po přihlášení by tam mohly být sekce profil, modely, výstavy
Profil: tam by se mohlo vyplnit co bude zobrazováno na všech popiskách spolu s nickem: jméno a příjmení, bydliště (město) -jak tu někteří psali-ať návštěvníci vidí z jakých všech koutů jsme, ?poznámka?

Modely (přihlášeného uživatele): -> přehled modelů ->  1. modely aktivní   2. neaktivní (zrušené, rozbourané - historie jak jsi psal
                                                      -> přidat model
U modelů by se dalo vyplnit: název modelu, popis (vymezit prostor např. na 3 řádky), rozměry (přímo kolonky š,v,h+možnost poznámky k uvedení např. "ze dvou částí, s podstavcem,nutný prostor okolo...), elektrifikace-potřeba zásuvky (ano/ne), pohledové z kolika stran a přidat jednu fotku.
Počet dílků a hodin stavby bych neuváděl, protože většina z nás neví. Nebo případně to tam dát jako další body s tím, že při nevyplnění nebudou zobrazeny (stejně jako údaje z profilu a popis modelu).
Jedna malá fotka nám a hlavně organizátorům u každého modelu také pomůže k evidenci, na popisku by se netiskla.
Dále by tam bylo u každého modelu "přidat na výstavu" - výběr z budoucích výstav.
Modely by se nedaly smazat kvůli historii, jen příp.upravit, označit/převést jako neaktivní.
Dále by tam byla možnost "Vytisknout/vygenerovat popisku" a tím by dotyčný mohl vytisknout/dotisknout konkrétní ke svému modelu. +možnost vytisk. popisky ke všem autorovým aktivním modelům

Výstavy: přehled výstav - proběhlé, budoucí
přidat výstavu (udělal bych to jednoduše a nedělal bych práva konkrétním lidem, tisk a vytvoření/založení výstavy by mohl udělat kdokoliv (s tím, že u té výstavy by bylo zobrazeno kdo ji založil)
U přidávání výstavy by se uváděl název a datum zahájení výstavy. Aby nám to pěkně rozklíčovalo již proběhlé a nadcházející výstavy. U proběhlých by šlo vše zobrazit, ale již ne přidat nebo odstranit model.
U budoucích přidat, odhlásit model, tisk všech popisek modelů na výstavu.

U konkrétní výstavy by pak tedy bylo uvedeno, kdo ji pořádá (založil téma), již přihlášené modely a ideálně i nějaká data k modelům (kdo ho přihlásil a zobrazit datum a času přihlášení, rozměry, elektrifikace a možnost vše seřadit, filtrovat)
Odhlásit model by mohl buďto majitel co ho přihlásil, nebo organizátor co založil výstavu.
Bylo by určitě dobré, kdyby organizátor měl i další možnosti jako uvést k modelům poznámku, dát je do skupin - kvůli vymýšlení umístění atp.

Tisk konkrétního modelu, všech mých aktivních modelů nebo všech modelů na konkr. výstavu by vždy vygeneroval popisku v podobě:
Název modelu
Popis
Nick autora
další vyplněné údaje z profilu
(rozměr, fotka, pohledové z x stran, elektrifikace a další by bylo jen v aplikaci pro nás)

Co myslíš/myslíte?
Milane, to je můj návrh. Příp. si z toho vyklofej co potřebuješ. ;) Snažil jsem se pomýšlet i na detaily a funkčnost. Ale samozřejmě to hlavně až čas a provoz ukáže...

Offline Ongon

• Corn-Man
  • bažant
  • **
« Odpověď #17 kdy: 13.06.2019, 22:20:35 »
a nejde t udělat rovnou tady ? (je třeba založit zase další profil a také ho pravidelně aktualizovat)

Offline pryb

• Trade Count: (49)
  • furťák
« Odpověď #18 kdy: 13.06.2019, 22:54:49 »
- údaje k přihlášení pokud by šlo, tak vytáhnout z kostek (u LB aplikace to také šlo)

Jenom pro pořádek - u LB aplikace to tak nebylo, ta je na přihlašovacích údajích z fóra nezávislá.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Offline Aki

• Trade Count: (45)
  • furťák
« Odpověď #19 kdy: 14.06.2019, 10:52:09 »
nikdo se nemusí bát, že se zveřejní jeho např. občanské jméno, když se o něj bojí - zdravím Akiho :)
A Aki taky pozdrav opětuje.

Nápad je to super a rozhodně usnadní život nejen organizátorům výstav.

Offline milanv

• furťák
  • Milan
« Odpověď #20 kdy: 14.06.2019, 13:00:16 »
Milane to je super šance!
Díky ti. Takže to by znamenalo, že vytvoříš celý program? Nebude to tedy vycházet z nějakého základu, který by mohl přestat fungovat? (jako viz. galerie na projekt Sousedé atp. :D)

Petře, díky za takovou podrobnou odpověď!

Tvoje nápady se hodně podobaly mým, zapracoval jsem i detaily, co mi chyběly. Dokument pak dám na github, až tam budu celý projekt vytvářet. V cílích si asi rozumíme, i základ rozvržení "sajty", teď musím "jen" dořešit spoustu technických záležitostí. A jedna z prvních je právě použitý systém, aby to nedopadlo jako s galerií na první Sousedy. Ta mě hodně mrzí a jelikož jsem si tehdy neudělal poznámky o použitých verzích každého kousku SW, tak když mi to rozbili na druhé straně, už jsem se neuměl vrátit. Rozhodně ponaučení z krizového vývoje. Teď jsem zaprvé minimalizoval použitý cizí SW (a ještě na tom dělám dál) a zadruhé cokoliv použiju, stáhnu k nám, aby to bylo stálé a neměnilo se to pod rukama.

Dobrá zpráva je, že to zatím jde dobře: pryb slíbil pomoc s napojením na lugbulkové přihlašování, takže budeme mít stejná konta jako tam, dokonce bych mohl být i na stejné adrese, akorát tam je problém s poskytovaným SW (je ho úplné minimum a chybí i důležité části pro web, hledám náhrady). Našel jsem i dobře minimalistický šablonovací systém, ještě o řád jednodušší než co jsem ukazoval tehdy pro web kostek. Tak snad to půjde :)

Co se týče stránek, tak bych to držel pro začátek co nejjednodušší - a přidával až podle konkrétních potřeb např. organizátorů výstav. Zatím tedy mám pod hlavní stránkou: úprava uživatelského profilu, úprava údajů o výstavě, seznam modelů autora s možností úprav, přihlašování modelů na výstavu. A pak samozřejmě všechny ty tisky.

U shromažďovaných dat jsem se pokusil tomu dát také co nejjednodušší formu a zároveň už jsem se zamýšlel i nad technickými záležitostmi "na pozadí" - co za neviditelné položky bude potřebovat systém sám, aby např. fungovala ta editace, nejlépe jen autorem modelu :) Organizátor výstavy si bude moct přidávat ke každému modelu své vlastní poznámky, tedy i k cizím. A budou označené jako jeho - jen pro něj. Pro jinou výstavu jiného organizátora můžou být klidně úplně jiné.

Až budu mít ten projekt, dám vědět. Ideálně až bude co testovat :)
Pán na Žlutém hradě