Anketa

Která varianta označení se ti nejvíce líbí a budeš jí hrdě nosit na akcích kostek?

Plastová jmenovka s papírovou vizitkou s logem Kostek
17 (58.6%)
Odznáček s jménem a logem Kostek
5 (17.2%)
Potištěná Kostka
7 (24.1%)

Celkem hlasů: 29

Autor Téma: Vizitky  (Přečteno 2693 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Foton

• Trade Count: (3)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
Re:Vizitky
« Odpověď #30 kdy: 09.09.2019, 13:07:22 »
No vlastně ty magnety se dají přidělat na tu visačku. Takže nebude problém si ji doupravit, aby byla bezděrová a neplandavá.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Offline Igorus

• Globální moderátor
  • Trade Count: (25)
  • furťák
  • Furt ve střehu
    • Brickshelf Gallery
« Odpověď #31 kdy: 18.09.2019, 10:04:21 »
V rámci třídění bylo Sihajou prezentováno řešení s magnetkem a gravírovanou/potištěnou kostkou. Jak jsem psal na začátku tohoto tématu. Osobně mi přijde tento způsob nejefektnější, ale má spoustu úskalí oproti papír/plast řešení.

Smysl to dává za předpokladu, že by všichni měli svojí gravírovanou kostku.

A druhá věc, potištěné kostky pro akci by pak bylo ideální mít před výstavou (což by mj. umožnilo i snadnou distribuci).

Ánébo... Taky by se mohla udělat univerzální kostka výstavy (bez datumu) která by se pak k tomu použila.

A když jsem u toho rozvíjení tématu, tak by pak bylo možné mít vygravírované různé pozice - vystavovatel, pomocník, pořadatel, ředitel, prodejce.

Offline Stimpi

• Trade Count: (2)
  • furťák
« Odpověď #32 kdy: 18.09.2019, 10:06:29 »
a nebo nápis negravírovat a mít ho jako řezanou samolepku na kostce ... tím myslím jméno ... Náhradní řešení

Offline Chairudo

• furťák
« Odpověď #33 kdy: 18.09.2019, 10:19:24 »
Myslím, že takové škatulkování je přehnané, vizitka má být přece od toho aby jsme na výstavě poznali, případně návštěvníci viděli že jsme vystavovatelé.
Klasika na většině zahraničních akcích je prostě jméno, vyjímečně i vlajka státu nebo název Lugu.

Cpát tam něco víc jako pozice, na které výstavě jsme, nebo jakou mám krevní skupinu mi přijde zbytečné  ;)

Pak gravírovaná kostka se jménem a případně kostka "kostky" bude úplně stačit.
Navrhuji univerzální vizitku Kostek na všechny akce.

Pro aktivní členy můžeme každému kostku jednorázově udělat a pro nováčky či zahraniční se dá kdykoli podle potřeby dotisknout.
« Poslední změna: 18.09.2019, 10:29:21 od Chairudo »
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Offline Matthes_CS

• Trade Count: (1)
  • furťák
« Odpověď #34 kdy: 18.09.2019, 10:28:52 »
Kostky s jménem, lugem, figem a akcí s magnetkou jsou dobré řešení pro členy spolku, kteří by měli tu kostku dlouho dopředu a neřešilo se to jen před akcí. Pro nováčky a nějaké pomocníky by pak stačily ty papírové vizitky. Dělat kostku akce před akcí by bylo dobré, Clermont to tuším psal, že v Polsku jim to tak funguje.

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
« Odpověď #35 kdy: 18.09.2019, 11:30:56 »
Myslím, že takové škatulkování je přehnané, vizitka má být přece od toho aby jsme na výstavě poznali, případně návštěvníci viděli že jsme vystavovatelé.

Já myslím že tady na drsném severu bychom se nemuseli oslovovat plnými tituly, stačí když mi budeš říkat učitel (J.C, Dobytí severního polu)  ;)

Taky mi to příde zbytečné. Jméno lugu, NICk
Ta magnetka musí být přes 2 kostky. Kdo bude chtít přidat další informace/kostky (jméno příjmení) je na něm. Já bych to nabízel jako službu členům spolku, která bude i praktická. Jestli to někdo bude nosit nebo ne to už bude na dotyčném. 

Offline Chairudo

• furťák
« Odpověď #36 kdy: 18.09.2019, 11:40:15 »
Jméno lugu, NICk

Otázka je jestli si tam dáme jméno, nebo Nick.
- klasicky bývá Jméno, je to rozumnější i vůči návštěvníkům a zahraničním účastníkům, ale jestli budeme originální, já se s tím smířím  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Offline Clermont

• Trade Count: (0)
  • suprák
« Odpověď #37 kdy: 18.09.2019, 11:49:41 »
Tady je fotka z Polské výstavy Pszczyna 2019 kde jde vidět a sami mi to řekli že už mají kostky dopředu na každou akci udělané.
Jde i vidět jak mají logo lugbulku na kostce.
Omlouvám se za kvalitu, fotil jsem tohle zrovna "načerno"  :)

Offline Igorus

• Globální moderátor
  • furťák
  • Furt ve střehu
    • Brickshelf Gallery
« Odpověď #38 kdy: 18.09.2019, 12:46:50 »
Klasika na většině zahraničních akcích je prostě jméno, vyjímečně i vlajka státu nebo název Lugu.

Cpát tam něco víc jako pozice, na které výstavě jsme, nebo jakou mám krevní skupinu mi přijde zbytečné  ;)

Pak gravírovaná kostka se jménem a případně kostka "kostky" bude úplně stačit.
Navrhuji univerzální vizitku Kostek na všechny akce.

Pro aktivní členy můžeme každému kostku jednorázově udělat a pro nováčky či zahraniční se dá kdykoli podle potřeby dotisknout.

Tak je to o předpokladu, že by se do označení nevystavovatelů chtěli pustit i pořadatelé výstav. Jako jestli jen my budeme mít kostky a ostatní budou mít visačky. Já jsem v tomto ohledu za jeden způsob označení. Byť to sebou nese další náklady.

Jméno lugu, NICk

- klasicky bývá Jméno, je to rozumnější i vůči návštěvníkům a zahraničním účastníkům, ale jestli budeme originální, já se s tím smířím  ;)

Tohle by pak bylo spíš na každém ať se sám rozhodne.

Tady je fotka z Polské výstavy Pszczyna 2019 kde jde vidět a sami mi to řekli že už mají kostky dopředu na každou akci udělané.

Jo, ale mít tam všechny výstavy mi přijde nepraktické a evokující sovětské generály. Stačí fakt Jméno / Lug / Kostka konkrétní výstavy
« Poslední změna: 18.09.2019, 12:49:58 od Igorus »

Offline Clermont

• Trade Count: (0)
  • suprák
« Odpověď #39 kdy: 18.09.2019, 12:59:27 »

Jo, ale mít tam všechny výstavy mi přijde nepraktické a evokující sovětské generály. Stačí fakt Jméno / Lug / Kostka konkrétní výstavy

Souhlas, to jen byla ukázka co oni měli. Já bych to taky tak nenosil, bych měl triko stahnuté až k pupku a to nemluvím o lidech co už mají 30 kostek a více   ;D

Offline yoshimaka

• Trade Count: (4)
  • suprák
« Odpověď #40 kdy: 18.09.2019, 13:49:26 »
Jméno lugu, NICk

Ještě bych navrhnul variantu: Kostky - NICK (jedna kostka) + Jméno Příjmení (druhá kostka) - dvě kostky triko udrží
Lust och fägring stor

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #41 kdy: 18.09.2019, 14:14:15 »

Ještě bych navrhnul variantu: Kostky - NICK (jedna kostka) + Jméno Příjmení (druhá kostka) - dvě kostky triko udrží

Kosky budou jako jméno RLUGu vždy samostatně. O tom nediskutujeme.
Z osobní zkušenosti vím že mnozí Afolové nemají potřebu, prezentovat svoje jméno (ani na popisu svého modelu), proto bych to nechal na dobrovolnosti. Kostky se vytisknou/vyrobí 3 (protože ty informace o členovi spolku stejně budeme mít) jak to pak dotyčný bude nosit je na něm. To co měla SIHAJA mi přišlo naprosto OK, přehledné, čisté a takové "legové" = kdo chce může si s tím hrát dále nacvakáním dalších kostek, třeba u popisu modelu. Můžeme těch kostek vyrobit pro jednoho člena více. 

Offline milanv

• Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #42 kdy: 18.09.2019, 14:25:24 »
Souhlasím s pekim, že tak by to bylo jasné, přehledné a pěkné. Prostě 3 kostky, a kdo chce něco z toho zamlčet, tak si tu danou kostku odendá.
Má to jedinou nevýhodu: nenatiskneme to nikdo rychle, např. před akcí pro lidi, kteří nemají.
To chce domyslet. Např. navrhuju mít připravenou šablonu na samolepku a takhle přechodně někomu nalepit samolepku na prázdnou kostku, potištěnou dostane později.

Co vy na to?

Ohledně potisku kostek: pokud se tak rozhodneme, jsem samozřejmě ochotný zajistit technickou část (přípravu grafiky, kostky, potisk), jen budu chtít pomoct to zorganizovat (domluvím s pekim, Igorusem)
Pán na Žlutém hradě

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #43 kdy: 18.09.2019, 15:11:39 »
Má to jedinou nevýhodu: nenatiskneme to nikdo rychle, např. před akcí pro lidi, kteří nemají.

Já bych to ani nezval nevýhodou jako jasnou vlastnosti. Je to to samé jako triko s potiskem KOSTKY. Je podle mne normální aby členové RLUGU na akci měli nějakou možnost (znova opakuji možnost, né povinnost) se s RLUGEM indentifikovat:
Tričko
Vizitka z kostek.

To vše by mělo být v ruku v ruce s plánovaným řízeným rozvojem značky RLUGU kostky.  Představuji si to jako službu členům spolku.

Jak potom označit další pořadatele vystavovatele, předpokládám dokážeme vyřešit třeba formou platových připínacích kartiček. To že to nebude jednotné mi nevadí, předpokládám (na akci kostek) že bude převládat skupina AFOLů z kostek.

Offline Igorus

• Globální moderátor
  • furťák
  • Furt ve střehu
    • Brickshelf Gallery
« Odpověď #44 kdy: 18.09.2019, 15:19:37 »
Navíc nových vystavovatelů je vždy v jednotkách kusů. Masová základna to bude mít k dispozici.

Offline Petronel

• furťák
« Odpověď #45 kdy: 18.09.2019, 19:39:00 »
Zajímavé, jak jste změnili názor. :D
Ještě o stránku zpět to i řídící orgáni viděli obráceně.
Neříkám, že potištěné kostičky na triku by nebyly fajn. Určitě to bude vypadat pěkně. Ale má to nevýhody o kterých jsme psali. Hlavní je obnovitelnost, výroba a to, že to zkrátka nikdy nebudou mít všichni. Stejně jako trička.
Myslel jsem, že by bylo dobré, kdyby na výstavách by byl označen každý, kdo k výstavě patří. Navíc by se na velkých akcích všichni lépe poznali. Mít oboje je ale také divné.

Bricky bude mít/používat třeba jen polovina lidu. A z toho ještě polovina z této poloviny je v té rychlosti před výstavou zapomene doma. ;D

Každopádně rozhodněte si to dle vašeho nejlepšího úsudku samozřejmě. ;) Nepohrdnu ani kostičkami.

Offline Matthes_CS

• furťák
« Odpověď #46 kdy: 18.09.2019, 20:53:33 »
Myslím, že bricky pro kostkaře to chce (hlavě pro ty co je ještě nemají  >:D ), ale bricky všichni mít nebudou, takže na výstavě bude mix. Hlavně třeba nějací brigádníci, nebo třeba mě bude u kolejiště pomáhat kolega z výtopny, těm asi ani nemá cenu kostky dělat, ani se samolepkou. I když kdyby to někdo zajistil a prostě v pátek večer vytiskl potřebné samolepky a nalepil je na kostky i takovýmto a pak se samolepky zase sundaly…