Autor Téma: Společný projekt - Vesmírná loď OK Kostka 2020  (Přečteno 6560 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline milanv

• organi
  • Trade Count: (4)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
  • Milan
Re:Společný projekt - Vesmírná loď OK Kostka 2020
« Odpověď #90 kdy: 16.10.2019, 22:15:12 »
Napíšu to na rovinu: promiň, ale tímhle příspěvkem jsi mě odradila od účasti na projektu. Když bude každý kousek 16 studů vypadat úplně jinak a ani nebude vedoucí projektu řešit jak, tak se pak nemusíme bavit, jestli to vypadá jako raketa nebo vesmírná loď. Budeme rádi, když to nebude vypadat jako ponorka nebo nádraží.

Offline Sihaja

• Trade Count: (0)
  • suprák
  • Pohlaví: Ženské
    • Sihájin pinterest i s vlastními výtvory z Lega
« Odpověď #91 kdy: 16.10.2019, 22:59:13 »
To je mi líto Milane.

Na začátku se mi to zdálo jako fajn myšlenka udělat vesmírnou loď jako společný projekt, který bude hodně o každém staviteli a tom, jak tu svou část pojme, budou se moct zapojit víc i děti a třeba i lidi ze zahraničí nebo třeba na nějakou akci i veřejnost, bohužel to neumím ale asi sepsat a vymyslet tu technickou část. Velmi oceňuji technické návrhy.

To co postoval HD, je nejblíž mojí představě. Ty dva prstence propojují ten obsah mezi nimi.

Offline milanv

• organi
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #92 kdy: 16.10.2019, 23:39:07 »
Já to myslel tak, že je mi to (hodně) líto a nechci tenhle projekt opustit. Jen tak jak jsi to popsala je to moc neřízené a bojím se o výsledek. Chápu tu volnost ve smyslu, že nechceš záviset na dodání všech modulů, ale proč to další, např. rezignace na jakákoli společná pravidla, která by dodala jasný design a vypadalo by to jako vesmírná loď?
Ostatní se dá taky řešit (tady píšu z pozice organizátora jiných společných projektů): vím, že to není diplomatické, ale prostě jsou lidé spolehlivější a méně spolehliví, je to tak. Takže se s tím dá počítat a některé důležité části buď postavit sám (sama) nebo být domluvená v užším kroužku prověřených stavitelů. To by se tady týkalo třeba té možnosti rozvětvení nebo modulů důležitých pro vzhled (špička, motorové sekce...).

Nechceš to ještě zvážit, prosím? Já se necítím na kompletní spoluorganizaci, ale zkušenosti z organizace rád předám a příp. si vezmu na starost nějakou menší podčást, co se domluvíme. A určitě najdeš víc lidí, kteří ti pomůžou. Když už letíme, tak ať se nám ve vesmírných přístavech nesmějí! :)

Offline Sihaja

• suprák
« Odpověď #93 kdy: 17.10.2019, 08:33:54 »
Koukala jsem, že na projektovou podporu máme dost času, takže je možno dále kontemplovat nad dílky, které jsou použitelné.

Pro iluzi letící lodi bych navrhovala udělat menší doprovodná plavidla, která bude možné zavěsit že stropu.

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
« Odpověď #94 kdy: 17.10.2019, 09:07:40 »
A co stavět více plavidel (tedy jak lodí tak raket)?

1) s definovaným venkovním dizajnem např. je tmavě šedé a černé kostky  s tím že na "okna = průhledné části" se použije také jedna barva.

2) "free style" 

Online Vasyk

• Trade Count: (129)
  • furťák
« Odpověď #95 kdy: 17.10.2019, 12:08:35 »
Tento projekt mě nadchnul právě tím, že si každý postaví modul, jaký se mu líbí. Bude to prostě takový "cirkus" ve vesmíru. Pokud se to bude ubírat něčím unifikovaným s proužky atd., tak to by mě asi nebavilo...

Offline yoshimaka

• suprák
« Odpověď #96 kdy: 17.10.2019, 12:10:21 »
..už mám nachystané mraky růžových kostek, vajíček a chapadel, tak jen doufám, že uniformita tam bude pouze ve znamení přechodů mezi jednotlivými moduly :-)
Lust och fägring stor

Offline Sihaja

• suprák
« Odpověď #97 kdy: 18.10.2019, 09:20:35 »
A co stavět více plavidel (tedy jak lodí tak raket)?

1) s definovaným venkovním dizajnem např. je tmavě šedé a černé kostky  s tím že na "okna = průhledné části" se použije také jedna barva.

2) "free style"

Ja jsem kapitankou lodi Free style OK Kostka 2020.

Vesmir je velky!

Offline skywalker007

• Trade Count: (3)
  • suprák
« Odpověď #98 kdy: 18.10.2019, 12:14:41 »
Taky jsem pro "freestyle" .

Offline Igorus

• organi
  • Trade Count: (25)
  • furťák
  • Furt ve střehu
    • Brickshelf Gallery
« Odpověď #99 kdy: 18.10.2019, 13:18:21 »
Mám rád přesnost, systém, logiku... Ale mám zároveň spousty divných dílů a občas je potřeba se pustit do nějakého bizáru tak jsem pro freestyle :)

Offline Foton

• furťák
« Odpověď #100 kdy: 18.10.2019, 14:59:05 »
Já myslím, že podstatné bude, jestli se to bude prezentovat pro "nadhled", "bokohled", "podhled".
Mě by se třeba líbilo velká kosmické cosi, co se vznáší nad hlavami diváků. Tudíž je podstatný pohled zespoda a z boku. Nebo přidat stupínky/štafle :-)
Ale vesmír je přece "tam nahoře".

Ostatně ve vesmíru není gravitace, takže by se to dalo i otočit "hlavou dolů".
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Offline Robkteryten

• Trade Count: (16)
  • suprák
    • BrickLink
« Odpověď #101 kdy: 18.10.2019, 15:34:01 »
Rozhodně freestyle

Offline Mtron

• Mtron 300 figů
  • Trade Count: (14)
  • furťák
  • VIVAT MTRON
    • www.mtron.cz
« Odpověď #102 kdy: 21.10.2019, 16:38:49 »
Vážení

je to freestyle, ovšem jediné omezení je spojovací krček. Výška, šířka, délka je na jednotlivých stavitelích. Barvy jak spojovacího krčku či celého modulu jsou čistě na vaší fantazii. Takže může to být placka přistávací, dok, nemocnice, opravářský centrum, diskotéka, CIRKUS, cokoliv co by na vesmírné lodi nemělo chybět. Přimlouvám se za vězení pro zlotřilce Blaktronského typu, případně hned popravčí komoru. Každopádně svůj modul můžete pomocí  krčků rozšiřovat i do boků.

a nepleťte si raketu s vesmírnou lodí...ve finále je to to samé jen z jiného úhlu pohledu

každý modul může mít své výsostné znaky rodu. Tvary kulaté, hranaté, zaoblené, atd. antény hejblátka, radary, světýlka, co Vás napadne. Přestaňte v tom hledat nekonečno a stavte klidně i nákres co Vás napadne.

do boků - solarní panely, přistávací plochy, připojovací prvky, připojený náklad cokoliv
do výšky - kopule, radary, jeřáby, horská dráha atd. miliarda věcí

vypisovat vše nebudu, stavte stavte stavte nebo nepoletíte. A ti co jsou odrazeni upřímně, slabé články nespojujeme  ;D ;D ;D ;D

HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Offline Mtron

• Mtron 300 figů
  • furťák
  • VIVAT MTRON
    • www.mtron.cz
« Odpověď #103 kdy: 21.10.2019, 16:47:30 »
pro ukázku dvě foto inspirativní

Offline Foton

• furťák
« Odpověď #104 kdy: 21.10.2019, 17:19:08 »
A je definována "jednotková" délka modulu mezi krčky. Aby se pak dalo spojovat i do obdélníků, a ne jen do "větviček".
Respektive by to asi měla být délka modul + jeden krček.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Offline Mtron

• Mtron 300 figů
  • furťák
  • VIVAT MTRON
    • www.mtron.cz
« Odpověď #105 kdy: 21.10.2019, 18:10:47 »
A je definována "jednotková" délka modulu mezi krčky. Aby se pak dalo spojovat i do obdélníků, a ne jen do "větviček".
Respektive by to asi měla být délka modul + jeden krček.

délka je libovolná záleží na každém staviteli a jeho možnostech a je to pouze větev kterou si můžeš rozvětvit. V překladu svůj modul může byt libovolně dlouhý na study a široký, aby se vešel na stůl což je na výstavách max 96 studů. Pokud by chtěl někdo více modulů není v tom problém. Třeba jako Cirkus a další modul pokladny  ;D ;D ;D

Offline Sihaja

• suprák
« Odpověď #106 kdy: 22.10.2019, 12:22:17 »
Děkuji hlavnímu inženýrovi Mtronovi, že dokáže verbalizovat kapitánský záměr.

Co se týše pohledovosti, tak bych ráda z boku, popřípadě shora, ale nevím, zda bude možnost nějakého nízkého stolu na všech výstavách.
Nějaká jíná pozice by byla zajímavá, ale tam pak nevím, jak s usazením zavěšením modulu.

Stále jsem pro vytvořit malá doprovodná plavidla, která by, dá-li strop vystavovacího protoru nebo vymyslíme-li konstrukci, "létala" kolem mateřské lodi.

Offline HD

• organi
  • Trade Count: (1)
  • furťák
  • Horcik Designs
« Odpověď #107 kdy: 22.10.2019, 13:45:54 »
V tom případě se hlásím do flotily jako konstruktér jednoho doprovodného plavidla. :)