(Vlastní) Ledové sochy

Založil Chairudo, 11.12.2018, 18:37:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Poslední letošní MOC, 195cm zmenšenina sochy Svobody.
Hlavu jsem nezpřístupnil, ale pochodeň udrží asi tucet AFOLů  :)

...teď jdu uklízet kostičky a prach ať je na nový rok doma čisto  ;D







YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chikos

to teda čumím  :o čím dál lepší, super

martindavid

Nádhera .Nezkoušel jsi ji nasvítit zeleně jak by vypadala.

Chairudo

Citace od: martindavid kdy 28.12.2019, 11:21:50
Nádhera .Nezkoušel jsi ji nasvítit zeleně jak by vypadala.


Zkoušel, socha má v sobě stejně jako koník RGB ledky a tedy kompletní spektrum barev, ale třeba červená šíleně razí do očí a nedá se skoro fotit. Zelená samotná taky není moc dobrá.
Do budoucna zkusím vymyslet něco kde se dají barvy dobře kombinovat a společně to vytvoří zajímavý efekt.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Za mně  ji za zelená fakt sluší

poMOCník

Tohle je teda stavba! Krásně členitá a nesymetrická, na tu bych se přišel podívat. Kde ji mohu potkat?

Chairudo

Citace od: poMOCník kdy 28.12.2019, 17:45:54
Tohle je teda stavba! Krásně členitá a nesymetrická, na tu bych se přišel podívat. Kde ji mohu potkat?

Za výlohou v Praze na Národní, tuhle jsem stavěl pro Muzeumlega.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#67
Když jsem narazil na tohodle slizounka z krotitelů duchů, řekl jsem si, že ho musím z trans neon green kostek postavit  :)
To bylo v květnu 2020 a konečně je po třech letech hotov  8)
https://tcuvelier.com/projects/RZm0e
https://www.artstation.com/artwork/RZm0e

Slizounek má asi 85cm výšky a je z cca 12.000 kostek 1x2.
Byla to výzva protože trans neon green a orange kostky existují jen 1x2.
Model je celý dutý aby se dal nasvítit i zevnitř, zajímavým, ale málo využitelným bonusem je, že tyto kostky svítí pod UV světlem a v šeru model pěkně září, zkusím ho ještě dobře nafotit.
Pak už mi chybí jen vymyslet pěkné pozadí na které se zavěsí a je hotovo :D





YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yoshimaka

Když jsem před pár lety říkal, že tohle je téma, ve kterém ses našel, netušil jsem ani zdaleka, kam až to povede. Dobrá práce!
Lust och fägring stor

Borun

Paráda. A překvapuje mně ,že i bez vnitřních výztuh to tak drží. Přitom váha bude asi dost velká.

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Citace od: yoshimaka kdy 27.06.2023, 11:52:49Když jsem před pár lety říkal, že tohle je téma, ve kterém ses našel, netušil jsem ani zdaleka, kam až to povede. Dobrá práce!
Citace od: Foton kdy 27.06.2023, 17:43:10Móóóc pěkný!

Díky  :)

Citace od: Borun kdy 27.06.2023, 12:39:51Paráda. A překvapuje mně ,že i bez vnitřních výztuh to tak drží. Přitom váha bude asi dost velká.

Váha je asi 10 kilo a je to pevnější než jsem čekal, slepené to výztuže ani nepotřebuje.
Je to takový zatěžkávací test před mnohem větším pojektem co jsem chtěl stihnout do podzimu, ale asi ho budu stavět přes zimu  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

V menším bych si to dokázal představit i jako Lego set, to by se určitě prodávalo ;D. Jinak bych řekl, že jen ta vnější vrstva by stačila z těch zelených trans dílků a vnitřek jsi mohl klidně udělat s větších trans clear.

Foton

Citace od: Pool kdy 28.06.2023, 18:44:12V menším bych si to dokázal představit i jako Lego set, to by se určitě prodávalo ;D. Jinak bych řekl, že jen ta vnější vrstva by stačila z těch zelených trans dílků a vnitřek jsi mohl klidně udělat s větších trans clear.
Tím by si mohl i dosáhnout různé odstíny zelené (při nasvícení). Něco podobného, jako když jsem já vyráběl 2 odstíny průhledné černé u Spidermana
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Citace od: Pool kdy 28.06.2023, 18:44:12V menším bych si to dokázal představit i jako Lego set, to by se určitě prodávalo ;D. Jinak bych řekl, že jen ta vnější vrstva by stačila z těch zelených trans dílků a vnitřek jsi mohl klidně udělat s větších trans clear.

Citace od: Foton kdy 28.06.2023, 19:19:03
Citace od: Pool kdy 28.06.2023, 18:44:12V menším bych si to dokázal představit i jako Lego set, to by se určitě prodávalo ;D. Jinak bych řekl, že jen ta vnější vrstva by stačila z těch zelených trans dílků a vnitřek jsi mohl klidně udělat s větších trans clear.
Tím by si mohl i dosáhnout různé odstíny zelené (při nasvícení). Něco podobného, jako když jsem já vyráběl 2 odstíny průhledné černé u Spidermana

Tam žádná vnitřní vrstva není, stěny mají hloubku jen 1 studu  :)

Různé odstíny zelené tam jsou, na fotce to není tak dobře vidět, ale naživo je celej kropenatej. To je tím jak lego nedokáže udržet stejný odstín barev, tak i ty trans dílky mají dva odstíny, naštěstí to není na škodu.

Takto slizounek vypadá nasvícený UV světlem zvenku. Původní plán byl nasvítit ho zevnitř, což vypadá mnohem líp, ale do ruk a některých záhybů se světlo nedostane. To ještě nafotím.



YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Plameňák měl být původně do Ostravy, ale stihl jsem ho až na poslední chvíli do Jaroměře.

Na výšku měří asi 170cm a aby byl jednoduchý na přepravu, základna, nohy, trup a krk s hlavou, jsou 4 části na sebe jen nasazovací.
To mi taky pomohlo vyzkoušet nový způsob spojů el. vedení.

V nohách jsou schované 4mm ocelové tyčky a to nestačí, převažuje se, tak tento prototyp podpírá ještě jedna tyč zepředu. Naštěstí na něj na výstavě nikdo nesahal a nezřítil se
Plánuji postavit ještě pár kousků v jiných polohách a nohy vyměním za pevnější.



YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Citace od: Chairudo kdy 07.08.2023, 15:07:23Plameňák měl být původně do Ostravy, ale stihl jsem ho až na poslední chvíli do Jaroměře.


Viděl jsem naživo a vypadá impozantně. Ale abych řekl pravdu, nebyl jsem si jistý, jestli můžu v jeho blízkosti dýchat. Díky tomu Ryxeho model, který byl hned před ním, působil překvapivě skálopevně.