Autor Téma: výroba propagačního materiálu LUGu  (Přečteno 17089 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
Re:výroba propagačního materiálu LUGu
« Odpověď #60 kdy: 03.08.2018, 16:57:46 »

Placky jsem tu posílal, peki fotku smazal (možná kvůli nepoužívanému logu). Pokud mi někdo řekne jaké logo, udělám demo kousky a zjistím cenu (bude asi podle objemu).

Já nic nemazal  :( adminů je tu více.

Offline networ

• Trade Count: (0)
  • mazák
« Odpověď #61 kdy: 03.08.2018, 20:25:29 »

Placky jsem tu posílal, peki fotku smazal (možná kvůli nepoužívanému logu). Pokud mi někdo řekne jaké logo, udělám demo kousky a zjistím cenu (bude asi podle objemu).

Já nic nemazal  :( adminů je tu více.

peki: v tom případě přijmi moji nejhlubší omluvu ...

Připojuji tedy ještě jednou co jsem vytvořil, pokud někdo má s tím problém, prosím, řekněte v čem a proč. Děkuji
Učím se stavět ...

Offline Chairudo

• Trade Count: (2)
  • furťák
« Odpověď #62 kdy: 03.08.2018, 20:48:44 »
Předpokládám že proto, že se to škrtlo a už to neplatí. Toto není naše logo, tak není vhodné to někam brát a ukazovat to.  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #63 kdy: 03.08.2018, 21:22:00 »
Předpokládám že proto, že se to škrtlo a už to neplatí. Toto není naše logo, tak není vhodné to někam brát a ukazovat to.  :)

To je pravda. Tuhle verzi prosím nešířit.

Milan má vyčištěnou verzi puvodního loga.
« Poslední změna: 04.08.2018, 08:30:52 od peki »

Offline Marty713

• Trade Count: (6)
  • furťák
    • Brickshelf
« Odpověď #64 kdy: 03.08.2018, 23:32:16 »
Marty, beru tě za slovo, mohl bys prosím připravit sadu roll-upů? Texty, to co tu dal Peki, grafiku pořešíme (napadá mě ala sedlčanský komix + foto), dát tomu myšlenku
Pokud to klapne ta to bude supr  :)

Dobře, není problém. :)

Prosím jen o jediné. Zašlete mi všechny podklady, materiály a dokumenty popsané a seřazené do emailu (zmínili jste nějaké tématické části). Ať to nemusím hledat, domýšlet si a ať se nestane, že na něco zapomenu nebo přehlédnu. Nebyl jsem v Sedlčanech ani na jiných výstavách v poslední době a nevím, co tam bylo nebo nebylo. Vlastně z těch fotek vůbec nepoznám, co je aktuální, co se používá a není třeba nahrazovat, nebo co se musí udělat celé znovu. Vidím jen různé plochy s texty o historii lega, o výstavě, o minifigurkách atd., ale už nevím, co patří k akci/prostoru/vystavovateli, a co patří fóru.

To, co jsem řekl o roller-upech za 3 dny, to samozřejmě platí, ale jen za předpokladu, že dostanu kompletní textaci se základní strukturou, kterou stačí upravit, dokrášlit a maximálně zpřeházet a zestručnit. Neplatí to pro textaci, která není aktuální, chybí v ní důležité informace a netvoří kompaktní celek.

Co vy na to? ;)

Online Stimpi

• furťák
« Odpověď #65 kdy: 03.08.2018, 23:46:08 »
Ok, super ...

PS: Proč používáš slovo roller up ... (ten co něco roluje) místo roll up (něco co se vyroluje nahoru)? něco mi uniká

Offline Marty713

• furťák
    • Brickshelf
« Odpověď #66 kdy: 03.08.2018, 23:59:20 »
PS: Proč používáš slovo roller up ... (ten co něco roluje) místo roll up (něco co se vyroluje nahoru)? něco mi uniká

To je tak. Jsou to "roll up bannery" nebo "roller bannery". A já si to zkrátil na "roller-up". Samotný "roll up" mi jako infinitiv nějak nejde přes pusu.

Online Stimpi

• furťák
« Odpověď #67 kdy: 04.08.2018, 00:09:37 »
Ok, dík ;)

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #68 kdy: 04.08.2018, 08:28:12 »
Dobře, není problém. :)
Prosím jen o jediné. Zašlete mi všechny podklady, materiály a dokumenty popsané a seřazené 

Vše je nakopírovno ve vlákně, kromě materiálu od lega a materiálu od petera. Hawran a Milan má zdrojové sb. Já se k nim do středy nedosranu Milan má i vyčistěnou verzi puvodního loga kostek.

Materiály bude chtít doplnit/rozšířit. Vznikalo to živelně, podle toho jestli byl v dané oblasti někdo se zájmem něco napsat.
« Poslední změna: 08.08.2018, 12:00:32 od peki »

Online Stimpi

• furťák
« Odpověď #69 kdy: 04.08.2018, 09:57:10 »
Pokusim se to zítra nějak sehrát do jednoho celku, který pak projdeme ;)

Offline Marty713

• furťák
    • Brickshelf
« Odpověď #70 kdy: 04.08.2018, 12:57:11 »
Takže bychom to preci jen vzali podle toho postupu, který jsme psal? Nemůžu začít zpracovávat výstupy, když nemám kompletní podklady. Rád pomuzu s jejich kompletaci, ale potřebuju aspoň strukturu, podle které bych začal doplňovat. Teď ani nevím, co chybí.

Beru to tedy tak, že začínáme bodem 1a? Ok?

Online Stimpi

• furťák
« Odpověď #71 kdy: 04.08.2018, 23:20:44 »
Nevezmeme, proste ti pripravim zadani na roll-upy, nejake podklady a zacneme tvorit ;-) presne jak si psal pozdeji. Zitra na to snad sednu.

Offline networ

• mazák
« Odpověď #72 kdy: 06.08.2018, 12:50:28 »
Kde se bude moci stáhnout nové logo?

Placky jsem nebral, jsou připraveny k likvidaci.
Učím se stavět ...

Online milanv

• Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #73 kdy: 07.08.2018, 12:19:09 »
Vždyť to ale píšu, říkám a dělám celou dobu. Od toho, že musíme dělat jednu propagaci (jednu koncepci v rámci které rozhodnout co na FB, co na web, co na bannery...),
Milane promiň mluvíš o něčem jiném. Já opravdu řeším v tomto vlákně propagační materiály na výstavu.
...
 a řeči o koncepci a povídání o tom jak se to musí řešit komplexně vedou k tomu že se nevyřeší nic. Ty jsem ochotný řešit až v rámci spolku, kde budou termíny, hlasování členů spolku atd.
[/quote]
Já ti rozumím - však jsem také psal, že pokud nechceš víc čekat (např. na ten web, až se domluvíme atp.), tak to lze, ale pak bych všude důsledně psal "kostky.org" jen jako naši značku, ne ve smyslu odkazu - protože se tam není na co dívat, aspoň zatím. Chápu, že už chceš nějak začít.

A také bez koncepce hrozí, že buď budou věci rozházené a nepřehledné (něco na FB, něco na webu, něco ještě jinde...) nebo nebude zřejmé, co dát kam a kdo to tam dá - to už je vidět i v tomto vlákně, střídá se tu nejistota (co kam, kdo) a nadšení (pojďme dát třeba tohle třeba sem). Proto jsem psal zcela vážně, že pokud s tím má někdo zkušenosti jako Marty a byl by ochotný na tom dlouhodobě pracovat, tak jsem jedině pro.
Ale to můžeme řešit klidně v jiném vlákně a tady jen ty bannery.
Pán na Žlutém hradě

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #74 kdy: 24.08.2018, 11:01:58 »
Tak jak to jde? Termín podzimních výstav se blíží. Stihneme aspoň něco navrhnout, abych to nechal vyrobit?

Online Stimpi

• furťák
« Odpověď #75 kdy: 24.08.2018, 16:03:59 »
Ahoj, já jsem brzda. Výroba je rychlá. Po neděli pošlu něco k prohlídce.

Offline Marty713

• furťák
    • Brickshelf
« Odpověď #76 kdy: 27.08.2018, 08:47:06 »
Tak jak to jde? Termín podzimních výstav se blíží. Stihneme aspoň něco navrhnout, abych to nechal vyrobit?

peki: Je nějaké téma, které není vůbec zpracované a mělo by být? Že bychom se na něj se Stimpim vrhli přednostně.

Stimpi: Čekám na podklady, platí ještě domluva?

Online Stimpi

• furťák
« Odpověď #77 kdy: 27.08.2018, 10:08:24 »
Ahoj,
ano platí, pracuju na tom, trochu mě přibrzdili pracovní projekty.
Sti

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #78 kdy: 28.08.2018, 08:11:37 »

peki: Je nějaké téma, které není vůbec zpracované a mělo by být? Že bychom se na něj se Stimpim vrhli přednostně.

To co jsem měl jsem předal. Pro začátek by bylo fajn mít představení Kostek - RLUGu. Tím  bych začal. S nějakým kontaktem jak se k nám přidat.

Offline networ

• mazák
« Odpověď #79 kdy: 30.08.2018, 15:56:36 »
Mohu se optat, kdo by mi poslal aktuální logo k použití?

Děkuji
Učím se stavět ...

Online milanv

• Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #80 kdy: 30.08.2018, 16:02:37 »
Technicky ho mám já, ale vyřizuje to peki - domuv se s ním a buď ti ho pošle přímo on nebo kdyby ho náhodou neměl u sebe, pošlu já.
Pán na Žlutém hradě

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #81 kdy: 05.09.2018, 09:29:51 »
Tak jak to vypadá? Včera jsem komentoval celkem pozitivně jeden draft. Bylo by fajn přenést věcnou diskusi do tohoto vlákna. Zatím mi příde že se to nějak "zadrhlo".

Tak to pro začátek nebude 100 procentní. Ale pořád lepší něco než nic.

To co jsem měl jsem předal. Pro začátek by bylo fajn mít představení Kostek - RLUGu. Tím  bych začal. S nějakým kontaktem jak se k nám přidat.

Offline Jezevec

• furťák
« Odpověď #82 kdy: 05.09.2018, 09:50:06 »
Stimpi připravuje rollupy. Říkal, že na tom dělá. O dalších lidech nevím.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Offline Marty713

• furťák
    • Brickshelf
« Odpověď #83 kdy: 06.09.2018, 10:18:39 »
Co? :o :(

Domluva byla jasná, ale možná jsem to špatně pochopil:

Peki dodá vše co má - to se stalo -> já a stimpi jsme se na to koukli a zjistili, že tam toho dost chybí -> domluvili jsme se, že se na to Stimpi podívá, projde a doplní (tady jsme se asi nepochopili) -> po asi 2 týdnech předložil Stimpi koncept rollupu na téma "Co je AFOL" -> text zůstal nezměněn, jde jen o grafický návrh.

Takže, pokud budu mít souhlas přítomných, rád projdu texty, sem tam je upravím, zestručním, rozhesluji a připravím koncept layoutu a grafiky rollupu. Ale k tématu č. 1 - Kostky.org - Kdo jsme a co děláme? - nemáme v tuhle chvíli ani čárku. Resp. máme jen tohle:

Takovým československým LUGem je neformální sdružení Kostky.org, virtuálně provozované nad diskuzním fórem běžícím na adrese www.kostky.org.
AFOLové jsou tedy stavitelé nebo sběratelé, ochotní vyměňovat si své zkušenosti, spolupracovat a sdílet své stavitelské úspěchy. Rádi se pochlubí nejen mezi sebou, ale i ostatním na výstavách podobných této, které probíhají každoročně na mnoha místech České a Slovenské republiky.

Nemám problém s copywritingem, ale potřebuji aspoň v bodech materiál. Aktuálně mám k dispozici (počítám jen texty týkající se přímo Kostek, nikoli LEGO obecně) tyto témata:

Space - 5 a půl stran textu a obrázků o jednotlivých rasách LEGO SPACE (Classic, Spyrius, M-Tron, Futuron atd. - nejmladší na seznamu jsou Insectoids)
Soutěže na kostkách - dost obecný text o tom, že se na fóru konají soutěže
Radnice Sedlčany - několik řádek o tomto MOC
Micro - o stavění v micro měřítku zaměřené ale na Micropolis - tedy architektura, nic víc
Set vs. MOC - popsán rozdíl
Výstavy LEGO modelů - O tom, že je LEGO hezká stavebnice, kterou si lidé rádi vystavují a Kostky pořádají vlastní výstavy
AFOL - kdo to je a co dělá

Zpracuju to, ale je otázkou, zda by se na tyhle texty neměli podívat třeba aspoň moderátoři jednotlivých sekcí a sem tam něco doplnit (např. chceme rollup o space tématu věnovat popisu jednotlivých ras, které jsou spíše zajímavostí pro AFOLy.

Bylo by taky fajn, aby se udělal rollup o Trains, Castle, Technicu, Společných projektech atd. K dispozici mám ještě materiál o LTTT, to je dost specifická oblast, nevím jak moc spojená s výstavou -> věnoval bych jí jen část rollupu, ne jeden samostatný.

Myslím, že narážíme na to, že tu není nikdo, kdo by to vedl. Jeden čeká na druhého, třetí si jde po svým a čtvrtý to jen pozoruje. :P

Online Stimpi

• furťák
« Odpověď #84 kdy: 06.09.2018, 10:39:50 »
Ale jestli to chce Marty převzít a má na to čas a elán (z mého pohledu zmizel, teď se najednou objevil a nevím kdy zase zmizí :) ), já bránit nebudu.

Nic přebírat nechci. Jednak jsem si proste vsimnul, ze se tu resi propagace a chtel jsem pomoct, jednak si ani nemyslim, ze je co prebirat. Naopak to bez lidí, jako jsi ty, vůbec nepůjde.

Napsal jsem nějakou strukturu, která by mohla sloužit, jako odrazový mustek pro reseni aktuální potřeby. Samozrejme i muj postup je veci diskuze. A jsem si jistý, že je lepší si jednotlive body v klidu odskrtat, než si udělat stručný plán,  na půlku veci zapomenout, 2. půlku zacit dělat od konce a pak se spokojit s polovicatym výsledkem.

Věřte mi, že sepsat základní texty, přidat grafiku a vyrobit takhle pár roller upů je prace na 3 dny. A ani k tomu není třeba mít plán s nějakými body.

Spoustu toho nevim, porad se ucim a taky se pletu a delam chyby. Ale já se tímhle živím. Každý den píšu reklamní a propagacni texty, navrhuji bannery, úzce spolupracuji s grafiky a copywritery, vymýšlím newslettery, tvorim obsah pro sociální site a hlavně dohlizim na to, aby to všude fungovalo jako jeden celek a aby to nebylo ploché a nudné, ale zajímavé a atraktivní.

Marty, beru tě za slovo, mohl bys prosím připravit sadu roll-upů? Texty, to co tu dal Peki, grafiku pořešíme (napadá mě ala sedlčanský komix + foto), dát tomu myšlenku - stačí do ppt, a já to pak zpracuju graficky. Výsledkem by bylo zatím několik pdf na roll-upy nebo nějaké vizuály, které by bylo možné rozmístit po výstavě. Funkce - univerzální orientace po výstavě + info k dané části (viz texty). Díky Sti

Psal jsem toto...

Offline Marty713

• furťák
    • Brickshelf
« Odpověď #85 kdy: 06.09.2018, 12:32:14 »
Aha, už chápu. To jsme si nerozuměli. :-\ Vycházel jsem z této tvé zprávy a slova "zadání" a "podklady" jsem pochopil jako obsah, textovou náplň, nikoli grafický návrh. :)

Nevezmeme, proste ti pripravim zadani na roll-upy, nejake podklady a zacneme tvorit ;-) presne jak si psal pozdeji. Zitra na to snad sednu.

Offline Sihaja

• suprák
  • Pohlaví: Ženské
    • Sihájin pinterest i s vlastními výtvory z Lega
« Odpověď #86 kdy: 13.09.2018, 13:34:47 »
K textu banneru:

Kostky.org

Vše, co kolem sebe vidíte, je dílem dospělých fanoušků stavebnice LEGO (AFOLů - Adult Fan of LEGO).
Tito AFOLové pro vás připravují modely a sdílí svou radost ze svých výtvorů zde na této výstavě a na dalších podobných po celé České republice i v zahraničí.
AFOLové se rádi scházejí a sdílí své stavitelské zkušenosti s ostatními jak virtuálně, tak na srazech, které pořádají.

Kostky.org sdružují české a slovenské AFOLy.

Rádi vás uvidíme i příště a rádi se s vámi budeme těšit z naší společné vášně z kostek LEGO a všeho, co se z nich dá postavit.

Tohle na baner ne?

Offline Marty713

• furťák
    • Brickshelf
« Odpověď #87 kdy: 13.09.2018, 15:03:03 »
Sihaja: Díky, to jsem přehlédl. Zkusím přes víkend zpracovat koncept rollupu. ;)

Offline Chairudo

• furťák
« Odpověď #88 kdy: 14.09.2018, 12:30:28 »
K propagaci na výstavách by se nám kromě Bannerů hodily také letáčky o naší komunitě, základní info cca jako na rollup, akorát A6 co si můžou návštěvníci odnést domů.
V množství 10,000 letáčků vyjde na 2,000,- možná i levněji. Pokud se stihnou rollupy mohlo by se stihnout i toto a trousit je na všech našich výstavách.

Co vy na to?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Offline Jezevec

• furťák
« Odpověď #89 kdy: 14.09.2018, 12:37:08 »
Hlavně by se hodilo, aby na těch letáčcích byly uvedeny sociální sítě, kde nás lze najít a konkrétní adresy aspoň na facebook a instagram, pak taky na web samozřejmě až bude. Aby se tam lidi mohli podívat doma a sledovat nás. Když to je někde na tabuli nebo rollupu během výstavy, tak to sice lidi uvidí, ale než dojdou domů k počítači tak na to zase zapomenou. Tudíž můj návrh je něco, co je hodně levné a ve velkém množství, aby si to lidi vzali jakožto informační handout s sebou domů.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.