Auto na stlačený vzduch

Založil Pepan, 04.04.2006, 17:12:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Pepan

Momentálně to nemam jak vyzkoušet, včera jak jsem točil to video, tak to třísklo do topení a něco asi odešlo >:(, protože to od té doby nejede. Musím to rozebrat a odzkoušet.  :-[

Numbi2

jajajaj ... docela krutá daň položená na oltář propagace  :'( :'( ... jsme s Tebou a držíme palce brzkému návratu k funkčnosti  ;) ;D
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

Pepan

Auto už jezdí ;D Vyměnil jsem levý píst, dojezd se zvýšil na 6 přejetí 5 metrového pokoje a nějaké drobné.  Tj. 6*5 = 30 metrů. :D Nevim jak to, protože normálně te píst zvlášť funguje bez problémů  ???

Citace od: pongo94 kdy 05.04.2006, 21:05:26
jede to aj s jinimi kolami

Zkusil jsem zaměnit zadní (hnací) kola za tyto z 8455. Pneumatika: http://www.peeron.com/inv/parts/45982. Disk: http://www.peeron.com/inv/parts/41896.
Jezdí to stejně, ale vypadá to blbě ty velké kola. :P Nehodí se to k tomu a nejdou dát do předu, protože je tam málo místa. Ty co tam mám jsou asi nejlepší  ;)
Menší velikost kol je nepřípustná, ty ovladače ventilů by narážely na zem. Navíc by to jezdilo pomaleji a méně plynule.  Muselo by se to jedině celé překopat.

Hansel

Zkus tomu dát nějaký design a trochu to namaskovat. Pojede to sice pomaleji, ale zase to bude skoro dokonalé ;)
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

expertik

Citace od: pepan kdy 06.04.2006, 18:31:24
Auto už jezdí ;D Vyměnil jsem levý píst, dojezd se zvýšil na 6 přejetí 5 metrového pokoje a nějaké drobné.  Tj. 6*5 = 30 metrů. :D Nevim jak to, protože normálně te píst zvlášť funguje bez problémů  ???

Citace od: pongo94 kdy 05.04.2006, 21:05:26
jede to aj s jinimi kolami

Zkusil jsem zaměnit zadní (hnací) kola za tyto z 8455. Pneumatika: http://www.peeron.com/inv/parts/45982. Disk: http://www.peeron.com/inv/parts/41896.
Jezdí to stejně, ale vypadá to blbě ty velké kola. :P Nehodí se to k tomu a nejdou dát do předu, protože je tam málo místa. Ty co tam mám jsou asi nejlepší  ;)
Menší velikost kol je nepřípustná, ty ovladače ventilů by narážely na zem. Navíc by to jezdilo pomaleji a méně plynule.  Muselo by se to jedině celé překopat.

Mne zas blbne jedna z mojich tlakovych nadrzi...samo, ze ta modra z Lega...inac dokoncujem 4 valcovy pneumotor do V tak uvidim ako mi to pofachci na 3 nadrzky a skusim to dat aj do nejakeho "libivejsieho" satu :-)

Pepan

Na nádrži nemá co blbnout, nanejvýš propouští ;D 4 válec do V? To jsem zvědavý  :o Pak to sem dej, jak to dopadlo  :D  Ale na tři nádržky se ti to sotva na chvíli rozjede a hned to chcípne. Když mám dvouválec na půllitrovou flašku a ujede to 30 metrů a ty čtyřválec tj. dvojnásobná spotřeba na půl litrovku tak 15 metrů. Na tři nádržky o objemu cca 30ml tak 3 metry  ;)  500ml / (3*30) = 5.555555556  a 15m/ 5.555555556 = 2.7m  ;) Ten výpočet se samozřejmě orientační, ale daleko to nedojede  :P

Citace od: Hansel kdy 06.04.2006, 18:51:21
Zkus tomu dát nějaký design a trochu to namaskovat. Pojede to sice pomaleji, ale zase to bude skoro dokonalé ;)

No nevím, ja jsem to postavil s cílem co nevyžších výkonů, je to takovej prototyp na pokusy. Spíš možná postavit kopii a tu zkusit zkrášlit  ;D Ale jsem spíš přes tu technickou stránku věci, co se týče estetiky moc úspěšnej nejsem  :-[

expertik

#36
Citace od: pepan kdy 07.04.2006, 14:47:29
Na nádrži nemá co blbnout, nanejvýš propouští ;D 4 válec do V? To jsem zvědavý  :o Pak to sem dej, jak to dopadlo  :D  Ale na tři nádržky se ti to sotva na chvíli rozjede a hned to chcípne. Když mám dvouválec na půllitrovou flašku a ujede to 30 metrů a ty čtyřválec tj. dvojnásobná spotřeba na půl litrovku tak 15 metrů. Na tři nádržky o objemu cca 30ml tak 3 metry  ;)  500ml / (3*30) = 5.555555556  a 15m/ 5.555555556 = 2.7m  ;) Ten výpočet se samozřejmě orientační, ale daleko to nedojede  :P

Ano toho som si vedomy, ale zabudol som napisat, ze sa pokusam a pokusim vyriesit tlakovanie pomocou kompressora, ktory sa bude pohanat tym istym 4 V motorom....proste to nazaciatku natlakujem ako najviac to pojde, rozbehne sa motor, kedze je 4 piestovy, snad to pojde plynulejsie, aj ked ako 8V by to plynulejsie urcite islo a som zvedavy na dve veci, zaprve ci to vobec pojde, ale skusal som na necisto dva piesty ako mas Ty len som rucne ovladal ventil a slo to pekne. A za druhe, ze ked to aj pojde plynule, tak ako dlho to dokaze samocinne natlakovavat nadrzky a nasledne samo seba pohanat....lebo donekonecna to ist "logicky" nemoze, potom by som sa musel zakonite stat najznamejsm clovekom na svete  ;D

Pepan

Perpetuum mobile ;D Jsem moc zvědavý jak to dopadne. Jasně, že to bude plynulejší, pokud to bude fungovat :D Ono největší problém je v té synchronizaci toho ventilu. S tím řešením co jsem použil jsem se (i když to vypadá jednoduše) dost natrápil. Aby to jelo plynule, nerozpadlo se to atd. Držim palce  :D

expertik

Citace od: pepan kdy 08.04.2006, 10:50:46
Perpetuum mobile ;D Jsem moc zvědavý jak to dopadne. Jasně, že to bude plynulejší, pokud to bude fungovat :D Ono největší problém je v té synchronizaci toho ventilu. S tím řešením co jsem použil jsem se (i když to vypadá jednoduše) dost natrápil. Aby to jelo plynule, nerozpadlo se to atd. Držim palce  :D

Dik :-)) no s tou synchronizacou by to urcite bolo 100% pri tej 8V verzii, ale kedze som bol nuteny to okresat na 4V tak som aj ja sam zvedavy ci to vobec pojde a ak ano tak ako :-)))
dnes vecer by som chcel pokracovat...obe strany ventilov aj z nacasovanim mam uz hotove, len som ich este neodskusal naostro a teraz mam "rozdelane" samotne piesty, len mi to nejak trva, pretoze musim zabranit zadrhovaniu....kedze ja to cele budem mat vtesnane do skutocne vyzerajuceho V motora, cize vsetko je bezprostredne blizko seba...no a este som popritom vsetkom zistil, ze lego este nevyraba nejake diely, ktore som si pri stavbe vymyslel....:-))))))