Autor Téma: Star Wars 2016  (Přečteno 50658 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline havlik.jakub666

• Trade Count: (0)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
Re:Star Wars 2016
« Odpověď #120 kdy: 04.06.2016, 09:42:10 »
Objevili se leaknuté obrázky setů k Rogue one.
Na googlu jdou stále najít.
LEGO forever

Offline papluh

• Trade Count: (5)
  • furťák
« Odpověď #121 kdy: 04.06.2016, 17:13:00 »
A komu sa to nechce hladať tak popis.
Na lepšie porozumenie odporúčam obrázky z pripravovanej knihy http://culturedvultures.com/star-wars-rogue-one-character-details/
R1 sety
- ten nový Imperial tank (viď obrázky z knihy z linku)
- nejaká verzia AT-ST
- nový rebelský stíhač (viď obrázky z knihy z linku)
- nový Tie Striker impéria (viď obrázky z knihy z linku)
- čierny upravený Imperial shuttle

- budú tam obaja nový mimozemštania aj robot z tímu dobrákov, za impérium čierny trooper, grand admirál s bielym torsom a niečo podobné ako tan scout trooper

Offline Faire

• suprák
« Odpověď #122 kdy: 06.06.2016, 07:54:01 »
A Kalifornii už se našly figurky pilota A-Wingu.

Co se týče nových setů, jediné, co mě na první pohled zklamalo, byl tank, na který jsem se hodně těšil. U-Wing vypadal i s výběrem charakterů zajímavě, na kuře už nějakou dobu čekám. Tie-Striker měl kladné reakce, jen trochu strachu z toho, jestli bude odpovídat konstrukce křídel filmu (viz Kylo Ren...).
« Poslední změna: 06.06.2016, 07:55:41 od Faire »

Offline Marty713

• Trade Count: (6)
  • furťák
    • Brickshelf
« Odpověď #123 kdy: 06.06.2016, 12:20:56 »
Na jednu stranu paráda... na druhou:

To se jako za 30 let mezi epizodou VI a VII v podstatě skoro nic nezměnilo (až na drobné detaily stále ty stejné X-Wingy, Tie fightery, zbroj stormtrooperů atd.), ale během několika let po konci klonových válek a před zničením hvězdy smrti to byla v imperiální armádě snad každý měsíc nějaká novinka.

Hrozivý černý Lambda shuttle? Dejme tomu, osobní modifikace pro Directora Krennica
neohrabaný U-Wing? "Hele před pár lety jsme lítali s A-Wingama (viz Rebels), teď nám tu zbyly nějaký předky nových Y-Wingů a motory z nových X-Wingů, co s tím?"
Tie Striker? Přesně něco takového jsem si představoval, že uvidím v epVII. Elegantní a dravý design. Byl by to krásný nástupce Tie Interceptoru. Ale jako mezičlánek V-Wingu a Tie fighteru mi to rozum nebere.
Imperiální cosi? Na tank to má velice, ale velice omezené palebné pole. Pravděpodobně téměř nechráněné repulzory a vzhledem k počtu hlavní asi i malou palebnou sílu na jednu hlaveň. Na transportér to má malou nákladní kapacitu. Na vznášedlo ve smyslu flash speederu je to příliš těžké a neohrabané. Pro podporu pěchoty je ve všech ohledech lepší AT-ST. Tohle je jen ideální terč pro všechny druhy zbraní. Aby trefil někoho za sebou, musí otočit postranní blastery o 180° a nebo se otočit celý. Hlavní zbraň je na úrovni podvozku. Dobrý leda na lovení Wompských krys, ne do bitvy a už rozhodně ne do městský zástavby.
AT-ST? Super, bez výhrad.

Offline Faire

• suprák
« Odpověď #124 kdy: 06.06.2016, 13:12:22 »
Více méně souhlas, až na U-Wing. Jak mám rád B-Wingy, tak poslední Rebel Transport mě nenadchl - široká a křehká konstrukce s vyloďováním vojáků směrem dopředu je prostě hovadina. U-Wing je v tomhle daleko zajímavější koncept, navazující svým způsobem na Hind - a LAAT.

Offline Marty713

• Trade Count: (6)
  • furťák
    • Brickshelf
« Odpověď #125 kdy: 06.06.2016, 13:39:06 »
U-Wing je v tomhle daleko zajímavější koncept, navazující svým způsobem na Hind - a LAAT.

Nejsem si jistý, zda je to i transportér. Spíš bude součástí setu i nějaký kontejner, který ve filmu použijí k přepravě a zavěsí ho pod U-Wing. Na obrázkách je vidět jakýsi spodní kokpit, ale žádné boční střílny jako na setu. Nebude to spíš nějaké místo pro střelce?

Od dob republiky si nevybavuji žádný stroj, který by byl tak univerzální a měl tak vyvážený poměr přepravní kapacity, palebné síly a rychlosti jako LAAT. :-\

Offline Faire

• suprák
« Odpověď #126 kdy: 06.06.2016, 13:52:57 »
LAATky miluju a dost mě mrzí, že mi unikly. Hrajeme teď pnp RPG z hvězdných válek (WEG D6) a první transport, který hráči dostali, byla LAAT upravená pro let ve vesmírném prostoru :)

Co se u-wingu týče, pořád je slušná naděje na to, že z něj bude gunship: https://stormtrooperlarry.com/2016/05/29/the-u-wing-is-not-a-starfighter/

« Poslední změna: 07.06.2016, 06:44:20 od Faire »

Offline STARHAWK

• Trade Count: (14)
  • furťák
  • STAR WARS zberatel
« Odpověď #127 kdy: 06.06.2016, 17:48:24 »
Tiez sa priklanam k tomu, ze U-Wing je transport. Z tych setov vidim na kupu len U-W a AT-ST aj to budem dufat v nejaku Force Friday zlavu + nejaky zaujimavy polybag k nakupu aby sa to oplatilo. Directora Krennica z BL lebo kupovat kvoli jednemu dobremu figovi kopu nepotrebnych ciernych dielov sa mi nechce.
Ostatne asi az vo vecsich zlavach, kvoli zaujimavym generickym figom, ale mozno by to poriesili battlepacky ak vyjdu skor ako budu zlavy. Na U-W sa mi velmi pozdava vyber a pocet figov.

Offline Lukino

• bažant
  • **
  • Lukino
« Odpověď #128 kdy: 07.08.2016, 21:15:55 »

Offline STARHAWK

• Trade Count: (14)
  • furťák
  • STAR WARS zberatel
« Odpověď #129 kdy: 08.08.2016, 20:27:46 »
http: // starwarscollector.de / news / alle-bilder-der-lego-star-wars-rogue-one-sets

rychlo ak sa vam to da otvorit, postahujte si fotky novych RO setov dokial to nezrusia

pre moderatora: ked uz to bude toxicke, kludne zmazat prispevok :)

obrazky, momentaln na EUB fore v prislusnej sekcii, asi tiez nie na dlho :D
« Poslední změna: 08.08.2016, 20:30:24 od STARHAWK »

Offline papluh

• furťák
« Odpověď #130 kdy: 09.08.2016, 12:32:03 »
Inak U-Wing vyzerá že bude mať mechanizmus otočenia krídel viď video predlohy od 1:20 http://www.starwars.com/video/the-star-wars-show-episode-13

Offline roko86

• bažant
  • **
« Odpověď #131 kdy: 16.08.2016, 17:46:45 »

Offline ramsey1

• mazák
« Odpověď #132 kdy: 17.08.2016, 18:46:27 »
Tak už uteklo nějaké info o Death Star. Je to čistě stará verze s updatovanými figy, prakticky shodný set, něco jako Toy Shop druhé vydání. Pár vylepšení a změna některých barev šedé a černé.

Myslím, že kdo má původní DS, může tedy zůstat v klidu.

Offline Faire

• suprák
« Odpověď #133 kdy: 18.08.2016, 08:30:10 »
Odhalení by prý mohlo být 1. září, jinak se kolem toho klasicky rozpoutává bouře ve štamprli.

Offline papluh

• furťák
« Odpověď #134 kdy: 18.08.2016, 20:50:12 »
Už je vonku obrázok krabice "novej" Death Star. Je to remake tej predošlej.

https://www.reddit.com/r/lego/hot/ (kto hľadá nájde ak to Disney nenašiel skorej  >:D )

« Poslední změna: 18.08.2016, 20:56:46 od papluh »

Offline ramsey1

• mazák
« Odpověď #135 kdy: 18.08.2016, 21:25:13 »
Na jednu stranu jsem rád. Vzhledem k tomu, že mám původní DS a chystám se na Disney Castle, tak kdyby to nebyl prakticky původní set, tak by letošní Lego rok vzhledem ke GBHQ byl pro mě asi už trochu moc drahý :) Takto mohu tento set zcela ignorovat. Je pravda, že Lego nic neslibovalo a lidé, kteří teď vyjadřují rozčarování, si nějaké představy o nové DS apod. vycucali z prstu. Holt DS jako set se asi dobře 8 let prodával, Lego jej nechtělo ukončit, zároveň potřebovalo zaměnit některé již DS only vyráběné dílky kvůli nákladům, přihodit pár dílků, natisknout UCS a Disney logo, zvýšit cenu a pojedeme dalších 8 let ;) Nic proti, jsem rád, že jsem koupil původní, protože tato nová je de facto stejná a dražší...
« Poslední změna: 18.08.2016, 21:30:14 od ramsey1 »

Offline Atom

• Trade Count: (1)
  • mazák
  • Lego kostky jsou vrženy
« Odpověď #136 kdy: 18.08.2016, 22:28:02 »
Tady jsem našel dvě stránky

http://minifigpriceguide.com/wordpress/lego-75159-fist-box-art-image-over-on-flickr/
http://www.promobricks.de/6-dinge-zum-neuen-lego-star-wars-todesstern-75159/18555

Počet kostek - 4016
Cena - 499,99 eur
Pro VIP bude k dostání od 15. září (pokud se stránka neplete)

Online Anatyt

• Trade Count: (16)
  • furťák
« Odpověď #137 kdy: 18.08.2016, 22:39:24 »
Tak to je za hubičku.

Offline Faire

• suprák
« Odpověď #138 kdy: 19.08.2016, 08:01:38 »
Tak to definitivně vypadá, že "nová" DS je vlastně update staré, a to téměř výhradně ve figurkách (nove vlasy, potisk zad...).

Osobně chápu zklamání některých AFOLů, ale současně je IMHO škoda jediné věci, a to je propadlý UCS slot. To, že vydali updatovanou verzi DS mi přijde jako celkem logický krok, to, že je vyšší cena, taky - už jen díky inflaci (kolik vlastně stála původní?).

Stále se těším na RO sety, docela stojím o AT-ST a U-Wing, ale i Striker vypadá parádně, a černý raketoplán daleko lépe, než jsem si myslel.

Offline Faire

• suprák
« Odpověď #139 kdy: 19.08.2016, 11:35:04 »
Inflace dolaru mezi 2008-2016 je 11,8%, to není úplně málo... Jinak Tvůj příspěvek mi moc nedává smysl - pokud dojde k inflaci, tak samozřejmě budeme nuceni akceptovat vyšší ceny, vždyť to je podstata inflace (nárůst faktické ceny spotřebitelského koše).

Lego nestaví pricing primárně na nákladech (to by udělala slušná neziskovka), ale na poptávce. Snaží se nastavit cenu tak, aby maximalizovali zisk, jako téměř každá firma. To, co je může donutit snížit ceny, není primárně snížení ceny vstupů, ale daleko spíše hrozba ztráty zisku vzhledem ke konkurenci (Megablocks jsou celkem agilní a pomalu vystupují ze stínu).

Navíc jestli DS považuješ za domeček pro barbíny, platí to, co jsem psal výše: že jediná věc, která zamrzí, je ztráta slotu, který mohl být věnovaný něčemu jinému (MF).

AoH byl velký fail. Primárně marketingový (nikdy tomu neměli dávat UCS značku, tím si opravdu znepřátelili řadu AFOLů), ale k tomu i designově. Mimo tyhle věci to ale bylo legitimní - stavebnice mířila na nové fanoušky, kteří neměli příležitost staré sety získat, tak je mohli dostat v jednom balíku. Z tohohle důvodu si to řada lidí pochvalovala. Selhalo IMHO primárně marketingové provedení, ne nápad. On je totiž problém s dlouholetými sběrateli v tom, že mají nulovou empatii k nováčkům, kteří aktualizovanou DS bez váhání koupí - s minimálními náklady pro TLG na vývoj. Mě tohle přijde logické a nevadí mi to, dokud to TLG umožní získat peníze, které pak bude moci investovat do nových setů. Moje pocity asi ovlivňuje i to, že UCS jsou na mě příliš drahá, takže mě ty zmařené sloty až tak nemrzí.

Takže shrnutí: započítání inflace mi přijde naprosto logické (ale nepochybuju o tom, že se ceny SW setů zvýšily o něco nad rámec inflace, jenom si myslím, že to není tak dramatické). Vydání setů a la DS a AoH (tedy vlastně znovuvydání starších, updatovaných setů) mi přijde logické, a nijak mě nepobuřuje, dokud budou vydávány i zajímavé nové sety, a dokud ty zisky bude TLG investovat do dalšího rozvoje. Tady mě více pálí to, jak začínají marvelovské figurky zpracováním SW ujíždět...

Offline otaznik

• Moderátor
  • Trade Count: (174)
  • furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
« Odpověď #140 kdy: 19.08.2016, 12:49:20 »
Inflace dolaru mezi 2008-2016 je 11,8%, to není úplně málo...
... Tady mě více pálí to, jak začínají marvelovské figurky zpracováním SW ujíždět...
Velmi rozumný příspěvek s nadhledem, díky za něj!

Offline Faire

• suprák
« Odpověď #141 kdy: 19.08.2016, 14:52:04 »
...Pritom to zvysenie ceny pri death star ani inflaciu nekopiruje, kedze je dvojnasobne - 20%... je to len z brucha vycucane cislo, ze skusime viac ludi osklbat (resp je disney nenasytne a tlaci na zvysenie licencnych poplatkov). Jediny zmysluplny faktor pri cene je najst rovnovahu medzi ponukou a dopytom - kludne mozu strelit aj cenu 1000 dolarov, ak by to dost ludi kupovalo...

Ještě uvidíme, jestli to bude těch 500 USD, nástřel byl mezi 450 a 500 USD (takže hádám, že spíše 490 než 460, že? :). Jinak souhlas, právě kvůli té poptávce uvádím jako významnější faktor konkurenci. A ano, taky myslím, že ceny šly o něco nad inflaci (jenom si nemyslím, že by to bylo tak brutální). Více mě trápí převody mezi dolary a EUR, nahodil jsem si to do tabulky, kde jde vidět, jak náhodné ty přepočty jsou (resp. že se při jejich stanovování hledí na několik faktorů):  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1qeZOTvjV67oGkKrwgEQQSXPIm_cNmO-S61TUsml0Pn0/edit?usp=sharing

Offline ramsey1

• mazák
« Odpověď #142 kdy: 19.08.2016, 17:17:40 »
Nemýlíš. V závislosti, v jakém státu v USA nakoupíš, zaplatíš cca 0% - 10% další daň navrch k ceně na Lego shopu...

Offline ramsey1

• mazák
« Odpověď #143 kdy: 20.08.2016, 17:21:18 »
Zajímavé, jaký se všude šíří na staronovou DS hate po Lego fórech. Až příští rok vydají ve stejném duchu staronový Millenium Falcon, tak se všichni budou rozplývat štěstím (až na resellery) :)

Offline danyboy

• ...
  • Trade Count: (28)
  • furťák
« Odpověď #144 kdy: 20.08.2016, 17:33:02 »
Zajímavé, jaký se všude šíří na staronovou DS hate po Lego fórech. Až příští rok vydají ve stejném duchu staronový Millenium Falcon, tak se všichni budou rozplývat štěstím (až na resellery) :)

Tak ono přece jen je v těch dvou stavebnicích rozdíl. >:D

Offline papluh

• furťák
« Odpověď #145 kdy: 01.09.2016, 17:18:41 »
obnovená Death star bola oficiálne predstavená
4016 dielov - US $499.99 - CA $599.99 - DE 499.99€ - UK £399.99 - DK 4499.00 DKK
nejaké zmeny vo figoch , Han Solo dostal nové vlasy a hra na nájdi 200 nových dielov môže začať  ... a v podstate to nikoho nezaujíma, teda okrem predajcov starej verzie >:D
http://brickset.com/article/23322/75159-death-star-press-release
http://www.thebrickfan.com/lego-star-wars-ucs-death-star-75159-officially-announced/

Tak isto už sú oficiálne obrázky Rogue One setov - ale tie už tu kolovali, po novom aj ceny v Eurách
http://brickset.com/article/23348/lego-reveals-rogue-one-range
http://www.thebrickfan.com/lego-star-wars-rogue-one-sets-officially-revealed/

Offline Drobuliatko

• Trade Count: (1)
  • mazák
  • Pohlaví: Ženské
« Odpověď #146 kdy: 01.09.2016, 17:45:41 »
Asi som tu sama kto si mysli, ze to uz Lego dost prehana. :) To si z nas uz fakt robia prdel? :)  :o

Offline zedman

• Trade Count: (3)
  • bažant
  • **
« Odpověď #147 kdy: 01.09.2016, 22:27:00 »
Za poslední dobu si mojí největší pozornost získala dospělá Ahsoka, kterou bych moc chtěl, ale jinak mě zbytek setu Rebel Combat Frigate vůbec nezaujal. Těším se ale na AT-ST.

Offline Faire

• suprák
« Odpověď #148 kdy: 02.09.2016, 07:23:50 »
Asi som tu sama kto si mysli, ze to uz Lego dost prehana. :) To si z nas uz fakt robia prdel? :)  :o

Ne, to si myslí většina lidí :) Mě to moc nezasahuje, beru to tak, že na nějaký set buď mám, nebo nemám. Sety jako je DS nebo AoH jsou pro mě moc drahé, takže mě nevzrušují, z každé vlny zvládnou koupit max. tak 2 věci, takže mám celkem na výběr. Kompletisté a lidé, kteří LEGO kupují dlouho, to vidí z jiného úhlu pohledu, no.

Zvednutí cenové hladiny (a ta prapodivná kurzová politika) mě samozřejmě taky netěší.

U-wing vypadá stále skvěle: http://www.lego.com/en-us/starwars/products/rebel-u-wing-fighter-75155
« Poslední změna: 02.09.2016, 08:37:05 od Faire »

Offline Darth

• Trade Count: (42)
  • furťák
    • Darthova sbírka - galerie
« Odpověď #149 kdy: 03.09.2016, 19:04:36 »
Sety z Rogue One jsou už nahozené na Lego shopu, začnou se prodávat na Force Friday 30.9.