Autor Téma: Kam s tím? (skladování)  (Přečteno 241810 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
Re:Kam s tím? (skladování)
« Odpověď #660 kdy: 16.10.2019, 11:47:53 »
Kupoval jsem ho v akci min měsíc dokonce za 90 Kč.

Offline milanv

• Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #661 kdy: 18.10.2019, 14:36:40 »
Kupoval jsem ho v akci min měsíc dokonce za 90 Kč.
A osvědčil se? Máš i větší množství a stavěl jsi z těch boxů nějaké větší úložiště?
Pán na Žlutém hradě

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
« Odpověď #662 kdy: 21.10.2019, 08:59:09 »
A osvědčil se? Máš i větší množství a stavěl jsi z těch boxů nějaké větší úložiště?

Mám jich asi 6.Větší úložiště z toho nestavím. Mám to mobilní. Výhodou je že se dají šuplíčky jednoduše vyndat (při stavění) a pak zase zpátky vrátit.

Offline Bedbord

• Trade Count: (0)
  • zelenáč
  • *
« Odpověď #663 kdy: 23.10.2019, 19:31:07 »
v Baumaxu mají za 159 viz https://www.baumax.cz/vrobek/zasuvkovy-modul-tool-drawers,43574.html
a na Mallu dokonce za 209,- kdyby někdo věděl, že je někde v akci, dejte vědět

Před nedávnem jsem kupoval v Ikei Glis krabičky, protože je měli v akci za 49,- a jsem moc spokojený, dobře se dávají na sebe a drží
« Poslední změna: 23.10.2019, 19:48:42 od Bedbord »

Offline sm_oOx^

• zelenáč
  • *
« Odpověď #664 kdy: 28.12.2019, 20:50:54 »
z ikea skatul, neskor ikea kontajnera, som presiel na custom stolik, ktory mi na zaklade poziadaviek zbuchal moj stolar.

- 18 suflikov (2x9), plnovysuv
- kazdy suflik pojme 21 skatuliek sortimo, 3x7, pripadne ich nasobky
- boxy idu samostatne vyberat, ale aj dalej clenit pomocou prepazok
- madla na otvaranie zatial chybaju, chcel som ich z lega, ale nie je to idealne, cize zrejme pojdu kovove
- vsetko na kolieskach, ide lubovolne presuvat po izbe
- napravo system, vlavo planujem rezervovat par suflikov pre technic
- lava strana zatial z velkej casti prazdna - velke plates, navody, (holt, nie su najlacnejsie tie sortimo boxy :-))

Offline milanv

• furťák
  • Milan
« Odpověď #665 kdy: 28.12.2019, 21:53:43 »
Vypadá to přepychově. Že nejsou nejlacinější ty krabičky dovnitř? Ty bych asi dokázal zadat knihaři nebo i sám vyrobit. Ale ty plnovýsuvy musejí stát majlant, ne? Zvlášť když má člověk toho lega víc...
Pán na Žlutém hradě

Offline sm_oOx^

• zelenáč
  • *
« Odpověď #666 kdy: 29.12.2019, 09:50:11 »
tie krabicky su velmi drahe, ale nenasiel som ziadnu plnohodnotnu cinsku alternativu... :-) ked kupujes viac ako 24ks, je zlava 30%. v case, ked som to kupoval, mali dalsich -10% na tento sortiment, takze som to nakupil so zlavou cca 37%. stale nie najlacnejsie, ale uz sa to da. dalsi problem je, ze sortimo dorucuje len do nemecka alebo rakuska (z okolitych krajin), cize tam niekoho musis mat.

co sa tyka plnovysuvov, to nie je take zle, ak si dobre spominam, bavime sa o jednocifernom cisle v eurach za par. pocitam, ze mi ten stolik vydrzi dost dlho (stale velmi velka rezerva). ono, lego je samo o sebe drahe a ked sa na to pozriem tak, ze ten stolik (bez krabiciek) nestal ani tolko, co ucs millennium falcon, nie je az taka tragedia :-)
« Poslední změna: 29.12.2019, 09:51:44 od sm_oOx^ »

Offline peter

• Trade Count: (22)
  • furťák
  • Jiný už nebudu
    • ARTpeter.net
« Odpověď #667 kdy: 03.01.2020, 08:56:57 »
Je to fakt krásný a chápu tvé nedšení. Když však přihlédnu k AFOL-skému času, tak co se životnosti tohoto stolku týká, tak mu dávám rok, no možná maximálně dva ;D Myslím tím, že do dvou let bude většina přihrádek plná a bude potřeba se stejně přemístit do nějakých organizérů, regálů s boxy apod. Každopádně pro začátek moc pěkné ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Offline poMOCník

• suprák
  • ... pomáhá hledat kostky svému malému staviteli.
« Odpověď #668 kdy: 07.03.2020, 23:38:09 »
Jak skladovat lego v obýváku? Z nenápadné skříňky s policemi na hračky je po otevření rázem sklad se spoustou druhů drobností. Větší díly nebo ty, kterých je hodně, skladuji v krabicích z IKEy. Méně používané dokonce ve sklepě. Tady budou k rychlému dohledání ty, které by jinak ve velkém množství zapadly.

Jak vidíte, syn už vnitřní skříňky vyzdobil vodovkami. Barevné odlišení usnadňuje orientaci.

Offline peter

• furťák
  • Jiný už nebudu
    • ARTpeter.net
« Odpověď #669 kdy: 08.03.2020, 14:04:02 »
Po prvotní regálové skříni z roku 2005 následovala druhá v roce 2012 a třetí pak v roce 2016 , kterou jsem doplnil v roce 2017 .

Poslední přírůstek v mých již skoro standardizovaných skříní je z letoška, tedy roku 2020 . Více o všech mých regálech najdete v tématu Regály inspirace. ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Offline klubo

• Trade Count: (1)
  • mazák
« Odpověď #670 kdy: 21.03.2020, 19:44:30 »
Tak když už máme tu karanténu, tak jsem pohnul s mojí novou vitrínou na lego.

Původně jsem měl 3x billy z ikea, ale to je tak blbá skříň, vedle sebe se vejdou jen 2,5 moduláru a je hrozně mělká. Tak jsem je prodal a pustil se do výroby vlastní vitríny, rozměr 2,2 m na výšku, 2,3 m na šířku, 40 cm na hloubku. V horních dvou třetinách budou posuvný skla, ve spodní třetině dvířka. Materiál březová truhlářská překližka, 18 mm korpus, 5 mm záda. Natírat budu čirým matným lakem. Foto výsledku časem dodám.

Offline peter

• furťák
  • Jiný už nebudu
    • ARTpeter.net
« Odpověď #671 kdy: 23.03.2020, 10:19:13 »
No super! Vitrínu bych také rád udělal do obýváku. Bude Tě pěkně sledovat a třeba se něčemu přiučím ve svém skromném truhlářském hobby :D

Offline ramsey1

• mazák
« Odpověď #672 kdy: 31.03.2020, 16:35:08 »
Až do dneška jsem měl všechny sety stále v krabicích, nasáčkované do ZIP bagů, postavené sety dlouho nevystavuji a opět zase po pár dnech až týdnech rozebírám. Problém s docházejícím místem pro Lego mě toto donutil začít řešit a nakonec jsem nakoupil euro přepravky bez perforace po stranách o objemu cca 35 litrů kus. Krásně se stohují, mají obrovskou nosnost - není problém mít jich 10 plných Lega na sobě jako komín ve skříni. Po naplnění prvních krabic sety je má zkušenost taková, že úspora místa oproti Lego krabicím je cca 65-70%. Jedna přepravka 60x40x18,5 cm pojme v průměru 11-12 tisíc rozsáčkovaných dílků.

Tip: na dno jsem dal 3mm mirelon, aby nebylo dno tak tvrdé a váha Lega v celé krabici netlačila na dílky vespod v sáčcích a nedocházelo např. k opotřebovávání ostrých hran tlakem na dno.

Praktický příklad: Do jedné přepravky 35l se mi podařilo uskladnit Ninjago City, Ninjago City Docks a Destiny's Bounty, odhadem je tam místo ještě tak na jeden 800-1000 dílkový set.

Krabice složené na placku + manuály uskladněné mimo (stejně stavím dle pdf otevřeném na PC na stole).
« Poslední změna: 31.03.2020, 16:42:42 od ramsey1 »

Offline Clermont

• suprák
« Odpověď #673 kdy: 31.03.2020, 17:28:46 »
Kdo jezdí na akce zná...
Vozíme v tom kostky do koutků.

Lego kostky váží s bednou i 15kg a už jelo cca 12 beden na paletě do Plzně na výstavu a vše v pořádku dojelo.
Nakoupili jsme pár beden navíc a dvě zatím využívám na své modely a jak píše Ramsey, pro přepravu na modely dobré. :)

« Poslední změna: 31.03.2020, 17:39:30 od Clermont »

Offline poMOCník

• suprák
« Odpověď #674 kdy: 06.04.2020, 15:55:17 »
Jsou vhodné i na přepravu hotových modelů? Vejde se tam baseplate 48x48?

Offline Clermont

• suprák
« Odpověď #675 kdy: 07.04.2020, 00:55:57 »

Nevejde... je to široké 46 studu.

Offline poMOCník

• suprák
« Odpověď #676 kdy: 07.04.2020, 01:09:26 »

Nevejde... je to široké 46 studu.

Ajaj, tak to mi trochu zkazilo plány s těmito krabicemi. Co tedy používáte na skladování / převážení modelů této velikosti?

Offline milanv

• furťák
  • Milan
« Odpověď #677 kdy: 07.04.2020, 11:13:11 »
Co tedy používáte na skladování / převážení modelů této velikosti?

Kartonové krabice 40x40 cm. Modely se do nich zapouštějí pomocí pruhu látky, fólie atp. (princip jak rakev do hrobu). Tam jsou modely tak napevno, že se při přepravě ani nehnou, navíc takové krabice vytvářejí standardizovaný rozměr, takže se pak dobře skládají k sobě a na sebe. Dělají se několika různých výšek, plus já do některých vyráběl i patro na umístění dvou nízkých modelů nad sebou.
Pán na Žlutém hradě

Offline Borekity

• bažant
  • **
« Odpověď #678 kdy: 12.04.2020, 09:28:29 »
Tak toto je ten regál, který mají v Bauhausu (konkrétně jsem byl v Praze Chabrech). Kromě tohoto typu tam měli i variantu s deseti šuplíky.

Peki, Igorusi, Jonasi,
jak vám slouží tyto úložné boxy po dvou letech zkušenností? >:D Nekroutí se? Nedeformují, když jsou tolik zatíženy?
Pracuje se s nimi dobře? Spokojenost?

Zvažuji koupi pro všechny dílky ve větších počtech.
Děkuji za recenzi. :-*

Jinak i cenu mají pořád stejnou.  Všechny varianty jsou zde na pravé stránce.

Už dlouho jsem chtěl tyhle šuplíkové skříně, ale nechtěl jsem kvůli ním jezdit z Ostravy do Brna do nejbližšího Bauhausu. Po urputném hledání jsem našel něco podobného na Mallu.
https://www.mall.cz/skrinky-vesaky/heidrun-poradac-a4-3-supliky-hneda
Mají podobné rozměry jako ty z Bauhausu jen nemají kolečka. Dají se spojovat do jakýkoliv výšek. Koupil jsem dvě a spojil jsem je do 6ti šuplíkové skřínky o celkových rozměrech d380 x š270 x v740 mm. Šuplík má rozměr d340 x š220 x v100. Kvalita plastů odpovídá ceně, není špatná a ani nic extra. Zatím je mám krátce a ještě jsem je ničím nenaplnil, takže nosnost posoudit nemohu. Šuplíky Šuplíky lze celé vysunout a vytáhnout.

Na rozdělení vnitřních prostor jednotlivých šuplíků jsem koupil kartónové krabice https://www.inpap.eu/kartonova-krabice-3-vrstva-310-x-220-x-100-mm. Které rozdělím vystřižením a nalepením kartónových rozdělovačů podle potřeby z desky https://www.inpap.eu/kartonove-prolozky-3-vrstve-535-x-355-mm. Zatím čekám až mi přijdou krabice, tak pak uvidím jestli to bude vyhovující.

Rád bych se zeptal co jiného používáte na rozdělení šuplíků? Nenašel jsem nic více vyhovujícího než si je udělat z těch kartonových krabic. Jediné co mě ještě napadlo, je si krabičky navrhnout, vymodelovat a nechat si je vytisknout na 3D tiskárně.
Děkuji za případné odpovědi.
« Poslední změna: 12.04.2020, 09:34:10 od Borekity »

Offline klubo

• Trade Count: (1)
  • mazák
« Odpověď #679 kdy: 29.04.2020, 18:40:49 »
Práce na vitríně už finišují, dnes dokončeno osvětlení, zítra jedu pro skla (posuv + police)