Společný projekt: Město z MOC modulárů - Lipno

Založil Igorus, 30.10.2014, 22:01:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

MÍLA

7 studů na chodník vepředu mi nevadí, ale vzadu ať si to udělá každej jak chce, stejně se zatím nikdo s nikým nedohodl co bude za těma barákama v těch dvorech, minimální šířka obou dvorů je 32 studů a máme na dohodnutí minimálně 3 měsíce.

1 stud obrubník+6 studů chodník a stejná pozice technic bricků, rozměry baráky už každej po svým, stejně plno věcí v těch dvorech nebude vidět.

Igorus

Citace od: Ethan kdy 02.01.2015, 12:08:02

Přesně 7 studů? To bude vypadat divně, když budou všechny domy začínat stejně. Myslel jsem, že právě tím, že se jasně řeklo modulární domy, tak jsou pravidla dána a není třeba nic dodávat. V zásadě je dáno jen umístě ní kostek na zasunutíá pinů a velikosti baseplate. Viz třeba dobře sepsaný článek na https://amodularlife.wordpress.com/2010/06/12/modular-standards-for-lego-city-buildings/

No vzhledem k tomu, že aktuálně jsou vedle sebe maximálně dva domy, tak divně vypadat nebude. Pokud by jich bylo víc, tak ano, bude to vypadat lépe.

Nicméně suma sumárum - šířka chodníků může být v rozmezí 7-8 studů. Jak jsi uvedl, důležité je umístění technic bricku.

Igorus

Citace od: skmaand kdy 02.01.2015, 12:59:05
Pravidlá by mali vychádzať z fabrických modulárov . V prípade slabšej účasti MOCov , môžeme nimi hocikedy vyplniť medzery .
Určitě ne, žádné tovární moduláry, jen vlastní MOCy.

Citace od: skmaand kdy 02.01.2015, 12:59:05
Priestor , ktorý ostane na road baseplate je možné v spojoch doplniť ostrovčekmi zelene napr. 6x8 studov , lemovaný šedým obrubníkom . Tam môžu byť stromy alebo kvety . Medzery medzi ostrovčekmi budú parkovacie miesta , prípadne tam môže byť aj autobusová zastávka . 
Ano, to je možnost. Ideální by bylo, aby každý stavitel připravil prostor před svým MOCem, včetně silniční baseplate.

Bruno

Ahoj, co jsem koukal, tak u továrních modulárů je chodník od 4  do 8 studů.
Těch 7-8 je myslím ideál. Jen mám modulár na plate 32x32 a to přes celou. Se silniční plate není problém.
Technic bricky, mám přesně podle továrních setů. Teď čekám na materiál, tak by mohlo být cca za 14dní hotovo.

MÍLA

U továrních modulárů ale šířku chodníku snižujou schody a další věci vybočující z půdorysu budovy, základní šířka chodníku je u většiny stejná.

Bruno asi budeš muset ten barák přestavět, protože na silničních baseplate budou stát auta nebo dekorace či zastávka, takže musíš udělat prostor minimálně těch 7 studů.

Citace od: Igorus kdy 04.01.2015, 13:40:14
Ano, to je možnost. Ideální by bylo, aby každý stavitel připravil prostor před svým MOCem, včetně silniční baseplate.
před svým MOCem si to vydláždím a upravím a vezmu sebou baseplate pro celou čelní stranu prvního bloku plus křižovatku, jak jsem psal na předchozí straně.

Bruno

šíři chodníku mám 8 studů, jen na dvou studech pod oknem jsou květináče.

Bruno


Igorus

#67
Návrh se začíná pěkně plnit. Děkuji všem zainteresovaným za spolupráci. Na začátku příštího týdne udělám aktuální podobu.

Zároveň bych rád požádal ostatní Kostkaře o spoluúčast co do různých doplňků, vozidel atd. Uvítám rovněž stavitele stromů (vím, kdo měl kolik materiálu na stromy v LB  >:D ), piště sem, SZ... Díky díky moc!!!




Bruno

Děti mají hromadu City setů, tak se nenápadně kouknu co bych z aut, zeleně a minifigů dal do kupy a pomalu jim začnu ubírat :-)

Teď u nás frčí SW a Superheroes, tak je na něco ukecám s tím, že se pak pojedem kouknout na Lipno :-)

waf


waf

Citace od: MÍLA kdy 05.01.2015, 07:24:04

Citace od: waf kdy 04.01.2015, 23:17:59
Já si přiberu i ten vnitroblok C.

Vnitroblok C mít nemůžeš, zatím se rozděluje podle igorusovy katastrální mapy a zde je pouze vnitroblok A a vnitroblok B do kterého je možné vjíždět vozidly. Pokud chceš vnitroblok C tak musíš postavit parcely 21 až 31 aby si mohl mít jejich vnitroblok.

Já mám parcely 10,11 a za nimi na mapě navazuje vnitroblok C, na který asi nebude vidět, ale říkal jsem si, že bych ho stejně zastavěl v souvislosti se svou budovou... ale klidně ho můžeme nechat prázdný, když to nejde... :)

Igorus

Citace od: waf kdy 04.01.2015, 23:17:59
Já si přiberu i ten vnitroblok C.

Vnitroblok C je tvůj. Tím, že céčko bude viditelné (pro dospělé  ;D ) se můžeš vyřádit. Pokud by se roztáhla přední část o více domů, bylo by z tvé strany možné připravit dvě, tři baseplate?



waf

Citace od: Igorus kdy 05.01.2015, 16:18:07
Citace od: waf kdy 04.01.2015, 23:17:59
Já si přiberu i ten vnitroblok C.

Vnitroblok C je tvůj. Tím, že céčko bude viditelné (pro dospělé  ;D ) se můžeš vyřádit. Pokud by se roztáhla přední část o více domů, bylo by z tvé strany možné připravit dvě, tři baseplate?




myslím, že ano

Igorus

#73
Takže abych nějak shrnul předchozí příspěvky a dal k tomu jakožto organizátor této srandy resoumé. Pravý blok (neplést s Pravým blokem) nebude historickým jádrem, protože zatím ostatní okolní stavitelé kolem inkriminované parcely 5 mají v plánu domy na způsob továrních modulárů.

Takže co stavíme: modulární domy v architektonických slozích od začátku devatenáctého století do současnosti.


Ethan

Je stále nějaká možnost se vejít? Zatím jsem si o parcelu neříkal, protože ani skoro měsíc po nastěhování do nového domu jsme se k Legu ještě nedostali (a asi ještě nějaký čas nedostaneme), ale koukám, že už to začíná být příliš rozebrané. Kdy je vlastně deadline?

peki

Citace od: Ethan kdy 11.01.2015, 14:02:51
Je stále nějaká možnost se vejít? Zatím jsem si o parcelu neříkal, protože ani skoro měsíc po nastěhování do nového domu jsme se k Legu ještě nedostali (a asi ještě nějaký čas nedostaneme), ale koukám, že už to začíná být příliš rozebrané. Kdy je vlastně deadline?

Mimo tento projekt bude opět i kolejiště. Tam se MD vejde  ;)

Igorus

Citace od: Ethan kdy 11.01.2015, 14:02:51
Je stále nějaká možnost se vejít? Zatím jsem si o parcelu neříkal, protože ani skoro měsíc po nastěhování do nového domu jsme se k Legu ještě nedostali (a asi ještě nějaký čas nedostaneme), ale koukám, že už to začíná být příliš rozebrané. Kdy je vlastně deadline?

Možnost rozhodně je. V pondělí vystavím nové schéma stavitelů. Několik lidí mi psalo SZ, takže se to pěkně rozrůstá.

Otázka - preferuješ rohovou a nebo řadovou budovu?

Igorus

Doplnil jsem nově přihlášené účastníky. Tímto vítám Hardegona, Edwarda193, Kluba a Ethana.

Docela zajímavě se nám to rozrůstá :)



Co se týká termínů. Upřímně bych byl rád, kdyby byly moduláry prezentované zde na fóru nejpozději dva týdny před stavěcím víkendem na Lipnu. Ale čím dříve tím lépe, aby bylo možné doladit nějaké detaily atd.


Vasyk

Citace od: MÍLA kdy 16.01.2015, 16:43:35
Stavěcí víkend bude asi jako v loňském roce, tedy na začátku června, loni se otevíralo na den dětí, ale přesně tu bude vědět peki a bourací asi bude opět posunut jako loni, peki ti to řekne.

Termín ještě není znám, výstava by měla být tentokrát kratší, takže čekejme na info.

Skyrider

#79
můžu se zeptat má tam být nějaká mozaika na chodník

MÍLA

Já si myslím že je to jedno kdo bude mít jaký chodník, pokud tvoje budova není nějaký velký podnik nebo hotel tak podle toho co znám třeba z prahy tak není nijak důležité jak vypadá chodník kolem budovy, většina chodníků bývá v majetku města a to se většinou stará o to aby byl stejný v celé délce ulice s vyjímkou výše uvedených kteří si za to zaplatí.

Sihaja

Ahoj, ráda se přidám s nějakými drobnostmi do ulic, parků a vnitrobloků (Stánky, scénky s lidmi setkávajícími se, zahradník v parku, piknik).

Igorus

Citace od: Sihaja kdy 20.01.2015, 15:58:41
Ahoj, ráda se přidám s nějakými drobnostmi do ulic, parků a vnitrobloků (Stánky, scénky s lidmi setkávajícími se, zahradník v parku, piknik).

Děkuji moc, právě tyto drobnosti tomu dodají kýžený život!

šipka

Začínám se stavbou.  Spojovací Technic, brick 1 x 2 with Hole na 10 a 11 studu, chodník 7 studu (8 stud stěna baráku)  Silniční baseplate bohužel nemám (pouze starý oldgray)

Igorus

Citace od: šipka kdy 29.01.2015, 08:38:56
Začínám se stavbou.  Spojovací Technic, brick 1 x 2 with Hole na 10 a 11 studu, chodník 7 studu (8 stud stěna baráku)  Silniční baseplate bohužel nemám (pouze starý oldgray)


Ideální popis, jménem tvých sousedů děkuji, není třeba další diskuze  >:D

Igorus

Citace od: elerond kdy 29.01.2015, 11:19:22
bude tam i něco jezdit nebo ne ???

Žádné pohyblivé věci typu tramvaj, vlak atd.

Igorus

Pro inspiraci  ;D

Dokážu si i představit, že by i prostor pro podélné parkování byl vyskládán tiles s výrazným ohraničením místa pro parkování.





šipka

Představa je fajn :D ale je třeba se přesně domluvit abychom to pak při instalaci hladce dotáhli do zdárného konce, přeci jenom majitelů parcel je dost a bezpečnost na silnicích je důležitá  ;D

Igorus

Jelikož se kvapem začíná blížit začátek letošní výstavy, rád bych získal jasnou představu o tom, kdo bude co (a jestli) stavět. Co se týká modulárů tak tam je to v podstatě jasné. Jde mi tedy především o několikrát zníměné doplňky, auta atd.

Díky moc za reakce!

Igorus

Stavitelé, máte už představu, jak budou vaše moduláry vysoké? Ptám se kvůli tomu, abychom se už nyní mohli sladit a případně abych přerozmístil rozložení.

Mám info od Šipky, že jeho modulár bude do velikosti spíš co do radnice. Rád bych měl  v této oblasti představu (aby se pak při instalaci nemuselo bourat  ;D )

Díky