Autor Téma: Lego festival OC Galéria MLYNY Nitra 12.8.-1.9.2014  (Přečteno 1668 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Micho

 • Trade Count: (10)
 • furťák
 • *****
 • Příspěvků: 2404
 • Pohlaví: Mužské
Lego festival OC Galéria MLYNY Nitra 12.8.-1.9.2014

Obchodné centrum Galéria Mlyny (www.mlyny-nitra.sk) v rámci programu pre verejnosť v spolupráci s bratislavskou eventovou agentúrou E-motion (www.emotion.sk) a s budapeštianskym Hungarian LEGO Train Club-om (www.hunltc.hu) pripravila Lego festival, kde sú okrem už štandardných v reálnej veľkosti lepených modelov (tiger, medveď, ťava ...) a bust a mozaik od Dirka Denoyella aj ďalšie rozsahom aj kvalitou veľmi zaujímavé MOC expozície.

Rozsah MOC je jednoznačne zatiaľ z realizovaných akcií v obchodných centrách na Slovensku najväčší. Ja som sa s Cavelonom podieľal na 7 menších vitrínach pod E-motion, naše vitríny sú označené popisom a logom Kostky.org. Do jednej vitríny sme vložili aj aktulizovanú históriu Kostky.org, kde je aj pozvánka na Lipno 2014. Škoda, že nie sú označené maďarské MOC, ktoré sú na profesionálnej úrovni. Je tam napr. model Budapeštianskej železničnej stanice na ploche zhruba 9 x 3 m. E-motion teraz prvykrát veľmni dobre označili lepené sochy, kde uvádzajú váhu modelu komplet, váhu kociek a počet hodín stavby.

Z oficiálneho textu Galérie MLYNY:
-------------------------------------------------------------------------
... Práve preto sa Galéria MLYNY v Nitre rozhodla pripraviť pre vás v prázdninových dňoch 12. 8. - 1. 9. 2014 unikátny LEGO FESTIVAL, ktorý bude zaujímať a fascinovať všetky vekové kategórie. Expozícia geniálnej dánskej značky LEGO sa bude rozprestierať na všetkých troch podlažiach a bude nielen uchvacovať, ale i lákať ku hre. V rámci tejto netradičnej interaktívnej výstavy budete môcť obdivovať nadrozmerné LEGO sochy, jedinečné LEGO objekty a scenérie vytvorené LEGO klubmi (železničná stanica, mesto, scenérie Vikingov, Rimanov či Keltov, Chima scenéria a mnohé iné), i LEGO vitríny s pohyblivými LEGO modelmi. Počas celej výstavy budú návštevníkom k dispozícii denne od 10.00h do 17.00h LEGO detské kútiky: LEGO Chima zóna, LEGO Friends zóna, LEGO kútik s klasickými kockami ako i kockami DUPLO. Príďte sa zahrať na LEGO dni, ktoré budú plné hier a zábavy. 16. a 29. 8. 2014 od 10.00 sa budú stavať nadrozmerné LEGO sochy Mr. Yoda a Hasič a 30. – 31. 8.2014 od 14.00 súťaže Postav najvyššiu  LEGO vežu, Najrýchlejší LEGO staviteľ a Postav LEGO bez pozerania. Príďte teda na menšiu alebo i väčšiu návštevu tohto stavebnicového raja, poobdivujte a zapojte sa do hry. Zabavte sa spolu so svojimi deťmi, veď čas tak neúprosne letí a pre vlastné deti ho nie je nikdy dosť. Strávte u nás zopár chvíľ a poriadne sa zabavte. Veď kto sa hrá, nehnevá...

LEGO dni plné hier:
16. a 29.8.2014 (10.00 – 17.00h)   
Stavanie nadrozmerných
LEGO sôch – Mr. Yoda a Hasič

30. – 31.8.2014 (14.00 – 17.00h)   
LEGO súťaže: Postav najvyššiu LEGO vežu
Najrýchlejší LEGO staviteľ
Postav LEGO objekt bez pozerania


-------------------------------------------------------------------------

Súčasťou expozícii je prvykrát aj predajný stánok E-motion orientovaný na neštandardné veci od Lega (svietidla, boxy, koše, obaly na desiaty ...), žiadne štandardné sety, bohužiaľ ani exkluzívne sety.

Pripájam link na pár oficiálnych fotiek. Ja som zabudol foťák, niečo mám na mobile. Cavelon fotil, možno to tu hodí.
http://mlyny-nitra.sk/clanok/350/LEGO_Festival

Doporučejem si to pozrieť aj tým, ktorý už videli výstavu vo februári v Bratislave v OC Centrál, rozsahom MOC-ov zásluhov Maďarského klubu je to oveľa väčšie, lepených modelov a bust je menej, zhruba polovica.   8)

Offline Cavelon

 • Trade Count: (26)
 • furťák
 • *****
 • Příspěvků: 1602
 • Pohlaví: Mužské
 • Lego & Trains Maniac
Re: Lego festival OC Galéria MLYNY Nitra 12.8.-1.9.2014
« Odpověď #1 kdy: 15.08.2014, 11:52:02 »
Zopár obrázkov našich 5 vitrín (Kito + Cavelon), čo som stihol narýchlo nafotiť, si môžete pozrieť TU.