(Vlastní) Karlštejn

Založil linhi, 28.10.2013, 21:45:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Citace od: linhi kdy 07.12.2014, 22:03:33
To s uhly nemela bejt samochvala,ale bedovani :-D
Jinak ty strechy to je jedna velka divocina,zatim nevim,musim zkouset a nejak to dopadne.

;D

Ještě zkus zvážit variantu "1902"  >:D  To by ti stačily krovy a mohl bys zopakovat fór s dělníkama...
Pán na Žlutém hradě

Aki

Vypadá to naprosto bombasticky.
Hódně se mi líbí ten Cisařský palác - jestli jsem ho dobře identifikoval.

linhi

Dnešní test osvětlení...

milanv

Tak teď to krásně vyniklo! A ten úhel zdi paláce vypadá tak přirozeně jako by to byla normálka, takové úhly v legu...  Nádhera, fakt nádhera.
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: linhi kdy 16.12.2014, 22:41:29
Dnešní test osvětlení...

Takže jsi s tou zářivkou spokojený  ;D . Jinak stavba super snad se to stihneš.

Igorus

Linhi, je to fakt parádní DÍLO!


Lego town

Citace od: Igorus kdy 17.12.2014, 13:09:51
Linhi, je to fakt parádní DÍLO!


Ja tak tiez suhlasím!!! >:D

linhi

Diky za pochvalu,obcas to cloveku znovu nastartuje chut do prace
a verte ze u takhle velkych projektu je to obcas potreba.

MÍLA


Chairudo

Citace od: linhi kdy 17.12.2014, 16:44:50
Diky za pochvalu,obcas to cloveku znovu nastartuje chut do prace
a verte ze u takhle velkych projektu je to obcas potreba.


Tomu naprosto rozumím ;D já tu svoji první šílenost stavěl 2,5 roku a párkrát mi z toho hráblo ;D
Ale ta spokojenost a úleva až to dotáhneš dokonce bude stát za to ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

linhi

Makám i mezi svátky,musel jsem zase něco totálně přestavět,ale jedeme dál...

Hardegon

Jako pravej. To bude parádní práce  ;)

linhi

A budeme plést proutěné košíky :-D

milanv

Tak tohle je bomba! Nafotil bys prosím celý hotový a držící krov než ho pokryješ?
Pán na Žlutém hradě

linhi

To bohužel nejde,krov pokrývám za pochodu,jinak by to nebylo možné a pokud nějaká z tašek odpadne tak bych to nechtěl opravovat :-D
Určitě jste si všimnuli že už to nemám jako na Brlohu s příčně vedenejma trubkama ale svisle,lépe se tak určí sklon krovu a přijde mě to jako další posun ve stavbě kulatých střech.

milanv

ty svislé trubky mi právě přijdou jako skvělý nápad, proto jsem byl z toho tak unešený - umožňují totiž plynuleji tvarovat nejen kruhové tvary. Ale zajímalo mě, jak to budeš nahoře přichytávat, protože tam není dost místa ani na Clip-y vedle sebe. A pak taky jak vyřešíš úplný vršek.
------
Poznámka pod čarou: tohle všechno jsou důvody, proč mě pak za vás autory mrzí, že lidi ocení jen velikost díla a stavebních detailů si moc nevšimnou a Karlštejn jim přijde podobně úžasný jako poloautomaticky vyrobené rastrované legové "sochy" z 3D scanneru...
Já za sebe můžu říct, že to byla jedna z velkých odměn za práci na fotoknize - objevil jsem neuvěřitelné množství krásných detailů na mnoha stavbách. Skoro se odvažuji tvrdit, že sečteno a zprůměrováno přes všechny exponáty jsem určitě nejpozornější divák lipenské výstavy :D
Pán na Žlutém hradě

linhi

Po mnoha verzích a hodinách testování už jsem věž dokončil,více se touto střechou zaobírat nebudu,musím frčet dál...

milanv

Z té fotky to není vůbec poznat - co to máš nahoře?
Pán na Žlutém hradě

peter

#138
Obyčejné slopes 75°.

Citace od: milanv kdy 30.12.2014, 16:21:12
Ale zajímalo mě, jak to budeš nahoře přichytávat, protože tam není dost místa ani na Clip-y vedle sebe. A pak taky jak vyřešíš úplný vršek.

Přiznám se, že tato kombinace si mi vůbec nelíbí a působí na mne velmi lacině jak rychle střechu dokončit a (jak píšeš) jít dál. Čekal jsem též něco sofistikovanějšího, když jsi s ní začal.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

linhi

#139
Kdo si mysli ze je to rychle reseni at si to otestuje..
A me se to tak libi  >:D
Ano nahore jsou slope 75 a prislo me to fajn reseni,mozna to z fotky
vypada divne.

Chairudo

Citace od: peter kdy 05.01.2015, 22:03:13
Obyčejné slopes 75°.

Citace od: milanv kdy 30.12.2014, 16:21:12
Ale zajímalo mě, jak to budeš nahoře přichytávat, protože tam není dost místa ani na Clip-y vedle sebe. A pak taky jak vyřešíš úplný vršek.

Přiznám se, že tato kombinace si mi vůbec nelíbí a působí na mne velmi lacině jak rychle střechu dokončit a (jak píšeš) jít dál. Čekal jsem též něco sofistikovanějšího, když jsi s ní začal.

Až přijdeš na lepší řešení dej nám vědět. Já to na Minas Tirith udělal stejně a vypadá to dobře.
Do špičky ploutve nedostaneš kvůli zatočení a nedostatku prostoru, leda bys je lepil na sebe.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peter

No já bych je právě nepoužil přesně z těch důvodů, které uvádíte. Proto jsem čekal, jak to bude zde vyřešené ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Aki

#142
Navštívili jsme se Sakorasem o víkendu Linhiho v jeho lego dílně a já pro vás mohl namačkat pár snímků.



Mé pocity jsou, že to bude obrovské. Spustu pěkných detailů, spoustu šikmých zdí, lomených domů, střech atd.
Měl jsem i pár výtek, hlavně k osvětlení. Manský palác nyní po osvětlení vypadá zblízka trochu jako Luckyho stavby - prázdná svítící krabice.
Přitom stačí i jen trochu černého papíru, některé okno zakrýt, nenechat svítit sklepení, nebo podstřeší.



Snad se u císařského paláce, kde se také plánuje osvětlení, dočkáme upgradu.  ;) :-*

Další foto zde: link

Sanna

No,panečku to bude zase macek  :) . Je to skvělé dílo. Ostatně jako vždy u tebe.

linhi

Díky za pochvalu,doufám že se podaří udržet laťku..

Sanna

Myslim,že to u tebe nebude problém  :D . Tvoje stavby jsou vždycky skvělé,ale ten časový pres viď,to je mazec, hi.

linhi

Dnes jsem se pokusil to dát k sobě,jeden bok je tedy hotov,každý den to roste jeko z vody.

linhi

Neustálé stavební práce na postupu,Lipno už je za dveřmi..

linhi

Další update,roste to a žere to tolik materiálu a času.. Dnas se začala stavět menší hlavní věž,pak už jen dvě malé vstupní věže a bude hotovo,tady jsem si tedy užil,je to úhel na úhel a udělat to tak aby to drželo a ještě se dalo rozebírat,to je peklo :-D

šipka

ještě trocha času zbývá  ;D  vypadá to luxusně. Těším se naživo, každopádně přeji  vrchovatě trpělivosti ;)