Lugbulk 2012 v sekci Technic

Založil peki, 13.12.2011, 11:58:32

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Systematik

Citace od: Cavelon kdy 15.12.2011, 07:29:23
Nedá sa to nejako zabezpečiť, aby ten, kto nie je prihlásený cez kostky, tam nemal prístup? Príde hocijaký *** a všetko môže rozbabrať. :-\
Předpokládám, že nějaká záloha je
+ kdo by to rozbabrával? Ví o tom vůbec někdo mimo kostky.org? Si myslím, že tenhle brod je ještě hooodně daleko...

Jamesek

Citace od: Cavelon kdy 15.12.2011, 07:29:23
Nedá sa to nejako zabezpečiť, aby ten, kto nie je prihlásený cez kostky, tam nemal prístup? Príde hocijaký *** a všetko môže rozbabrať. :-\
Tak se navrátí předchozí verze, jako u wiki - vlastnost GDocs

eNTy

Citace od: Jamesek kdy 15.12.2011, 09:45:49
Tak se navrátí předchozí verze, jako u wiki - vlastnost GDocs

Tak tak, neřešil bych to.

Cavelon

Citace od: Systematik kdy 15.12.2011, 09:23:48
kdo by to rozbabrával? Ví o tom vůbec někdo mimo kostky.org? Si myslím, že tenhle brod je ještě hooodně daleko...

Ako je potom možné, že v tabuľke figuruje nejaký anoným. Veď pravidlá LB sú jasné, žiaden anoným sa LB zúčasniť nemôže, tak čo je nás po tom, aké dieliky on chce. Keď sa hanbí za svoj nick (ak vôbec nejaký má), tak nech tam nič nevkladá, akurát to skresľuje štatistiku. :(

Jamesek

Citace od: Cavelon kdy 15.12.2011, 09:48:38
Citace od: Systematik kdy 15.12.2011, 09:23:48
kdo by to rozbabrával? Ví o tom vůbec někdo mimo kostky.org? Si myslím, že tenhle brod je ještě hooodně daleko...

Ako je potom možné, že v tabuľke figuruje nejaký anoným. Veď pravidlá LB sú jasné, žiaden anoným sa LB zúčasniť nemôže, tak čo je nás po tom, aké dieliky on chce. Keď sa hanbí za svoj nick (ak vôbec nejaký má), tak nech tam nič nevkladá, akurát to skresľuje štatistiku. :(
Dvě možnosti - buď do konce hlasování doplní své jméno a upřesní počet dílků, nebo bude smazán a statistiku neovlivní. Komu vadí při průběžném hlasování - nemusí - jeho textové řetězce pending číslo se do vzorečku nezapočítávájí .. :)

otaznik

Dovolil jsem si jeden dílek přidat.

Jamesek

Citace od: otaznik kdy 15.12.2011, 12:22:01
Dovolil jsem si jeden dílek přidat.

8) Díky, podpořeno

Jak se pak vyhodnotí prvních deset? Očekávané objednané množství * průměrná cena na BL? Jak jinak porovnat mezi sebou ty levné (po 50ks) a drahé položky? Bude větší vliv počet uspokojených uživatelů nebo jeden hamižný nákupčí? U některých objednávek je pravděpodobně už teď překročen limit na jednoho objednávajícího, i když není dotyčný se statusem vystavovatel. Bude potřeba dost podporovatelů -  chtělo by to nějaký masivní nábor, nebo vykrást Jindrovu db .. :)

eNTy

Jsem otevřen nápadům vyhodnocení. Myslel jsem, že by to šlo naivně podle počtu lotů, 50 levných dílků bude +- stejně drahé jako jeden drahý kousek.

eNTy

Tak jsem to rozhodil - co barva to řádek (takže se dílky opakují). Rozřaďte si tedy prosím vaše poptávky podle barev, omlouvám se za komplikace, mělo mne to napadnout dřív.
Přidal jsem tam průměrné 6měsíční BL ceny a možnost spočítat sumu poptávky - proto to rozhození podle barev.

Navrhuji ve finále nominovat 10 dílků s největší poptávkou v Kč - to by mělo dle selské logiky přinést největší společný užitek (bereme-li v úvahu fixní procentní diskont pro LugBulk) - díky Jamesekovi za nápad. Má někdo lepší algoritmus?

Colonel32

Citace od: eNTy kdy 15.12.2011, 16:10:53
Má někdo lepší algoritmus?

Moderátor má vždy pravdu. Má jednodušší implementaci.

Jamesek

#40
Citace od: Colonel32 kdy 15.12.2011, 16:14:59
Moderátor má vždy pravdu. Má jednodušší implementaci.

S Nikolovou znalostí tvorby tabulek bych se nebál sebekomplikovanějšího vzorečku pro vyhodnocení. Když tak bych pomohl .. :) Máme šikovného moderátora ...

Edit: doplněny chybějící vzorečky, upraveno formátování .. :)

Jamesek

Přidán sloupec cena lotu a součet objednávky pro každého objednávajícího ... Takhle je třeba vidět, že 50ks CV jointů je docela řacha. Sám jsem si dovolil za sebe upravit objednávku podle reálných potřeb tak, aby odpovídala. Tzn. někde jsem dal zlomky množství s tím, že pevně doufám, že se ke mně najde někdo, kdo by si vzal zbylé množství z lotu (v objednávce pro LEGO budou celé loty).

Nevím, kolik bude limit na osobu, ale zatím skoro všichni jsou přes .. :)

To celé je založené na BL cenách. Když dá LEGO CV joint za korunu, bude nejspíše zájem větší (já bych bral celý lot) :)

MeNadruhou

Citace od: Jamesek kdy 15.12.2011, 17:15:06
... Nevím, kolik bude limit na osobu, ale zatím skoro všichni jsou přes .. :)
To celé je založené na BL cenách. Když dá LEGO CV joint za korunu, bude nejspíše zájem větší (já bych bral celý lot) :)

To že jsou někteří přes limit je dáno právě tou cenou CV a CV-A jointu. (1+1 lot =cca 3500) , v tom případě bych objednávku CV a CVA jointů musel zrušit ( a být vystaven veřejné potupě) nebo zredukovat a jít do nich třeba s někým napůl.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Colonel32

Citace od: Jamesek kdy 15.12.2011, 17:15:06
Nevím, kolik bude limit na osobu, ale zatím skoro všichni jsou přes .. :)

1500 DKK pro běžného uživatele.
minimálně cca 3000 DKK pro vystavovatele. (vycházeje z loňských statistik, bude záviset na poměru vystavovatelů/podporovatelů a tom, kolik nevyčerpají běžní uživatelé)

Zásadní problém této kalkulace ale je, že počítá s průměrnými BL cenami, které se od LB mohou, ale nemusí, řádově lišit. Ideálním kritériem by byl rozdíl BL a LB ceny * počet dílů, jenže LB cena bude známá teprve až bude seznam.

Jamesek

Citace od: Colonel32 kdy 15.12.2011, 23:08:39
1500 DKK pro běžného uživatele.

Limit přidán (dle kurzu lehce přes 5000kč), díky včerejšímu zobrazení cen se již někteří dostali pod něj .. :)

Zrovna u toho CV jointu bychom měli znát TLC cenu z minulých LB, otázka zda ji tam můžeme "zveřejnit" .. :)

V tabulce přidáno pořadí dílku do výběru, dle pravidel moderátora. Úpravou svého výběru hned vidíte jak se ovlivnilo pořadí vybraných dílků a zda se vůbec vámi vybrané dílky do výběru dostanou.

eNTy

Citace od: Jamesek kdy 16.12.2011, 13:33:03
Limit přidán (dle kurzu lehce přes 5000kč), díky včerejšímu zobrazení cen se již někteří dostali pod něj .. :)

Zrovna u toho CV jointu bychom měli znát TLC cenu z minulých LB, otázka zda ji tam můžeme "zveřejnit" .. :)

V tabulce přidáno pořadí dílku do výběru, dle pravidel moderátora. Úpravou svého výběru hned vidíte jak se ovlivnilo pořadí vybraných dílků a zda se vůbec vámi vybrané dílky do výběru dostanou.

Dík moc, parádní.

MeNadruhou

Citace od: Jamesek kdy 16.12.2011, 13:33:03
Zrovna u toho CV jointu bychom měli znát TLC cenu z minulých LB, otázka zda ji tam můžeme "zveřejnit" .. :)
tak v rámci fora by se myslím nic nestalo, ale nějak si nepamatuji, že by se do minuléých LB dostal ???
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

blackrabbit

Nejsem sice technikář, ale Technic, Liftarm 1 x 3 Thin (black) bych bral všemi deseti.  >:D

eNTy

Citace od: blackrabbit kdy 18.12.2011, 00:33:30
Nejsem sice technikář, ale Technic, Liftarm 1 x 3 Thin (black) bych bral všemi deseti.  >:D

Nic ti přece nebrání si to tam zaznamenat: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AuRKzLIxgW1odEowaG5UR21BQUhtTTFELXM1RnhiYlE

Jamesek

Woyta by si měl tu svoji poptávku poupravit  8). Myslím, že sám ani neví, co by dělal s 300ks CV jointů ...  >:D

Woyta

Ooops. Diky za upozorneni. Nasobky jsem vcera prehlid.
Ale zase by to mohl byt pekny vanocni retez. :)
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

MeNadruhou

Co ten sloupeček "X" , dělá to tam nějaký bordel. čí je, tak ať si to spraví, nebo mu to zítra opravím já >:D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Měch

Tabulka je jaksi zamklá, nejde připisovat ani odepisovat...
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

eNTy

Citace od: malý Měch kdy 20.12.2011, 18:07:31
Tabulka je jaksi zamklá, nejde připisovat ani odepisovat...

Tabulka je zamklá pro nepřihlášené uživatele - je nutné se přihlásit přes Google účet. Vzhledem k míře vandalismu to bohužel jinak nešlo, současný stav odpovídá stavu včera dopoledne v 10:48 poté, co si Woyta vyplnil své informace.

Po Vánocích bude tabulka již zcela needitovatelná a poprosím všechny, kteří si vyplnili info, aby si zkontrolovali, že to sedí. Bohužel jsou mezi námí hlupáci, co přidělávají ostatním práci.

Colonel32

Co ty vandaly dohledat dle logů IP adres a pak jim přijet osobně domluvit? Viděl někdo Jay and Silent Bob strike back?

http://www.youtube.com/watch?v=tsXKAtpLm4I

Měch

C32: už si to stahuju  ;)

eNTy: přihlásil jsem se, ale stále nemůžu měnit políčka, je tam ještě nějaká "pojistka" ?
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

eNTy

Citace od: malý Měch kdy 20.12.2011, 20:43:13
eNTy: přihlásil jsem se, ale stále nemůžu měnit políčka, je tam ještě nějaká "pojistka" ?

Vypadá to, že budu muset explicitně povolovat lidi pro editaci. Kdo ještě chce editovat, pošlete mi SZ s emailem spřeženým s Google účtem.

Jamesek

Taky už nemůžu tabulku editovat ...


Chtěl jsem zkusit přidat tento míček - http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=x45pb03 - pro GBC. Na BL jsou v nabídce nad 50ks pouze 4 obchody a ceny mají více než trojnásobné proti prodejcům, co mají kolem deseti kusů. Z toho usuzuji, že by je dokázalo TLC nabídnout levně.

Osobně bych si vzal určitě 100 kusů. Když by se ke mně přidali ještě dva po padesáti, tak hravě předběhneme desátou položku v seznamu.

votrelec

Ta lopta sa vyrabala naposledy v roku 2006. Je to pre lugbulk dost 'aktualny' datum?

MeNadruhou

Citace od: Jamesek kdy 21.12.2011, 13:38:40
Taky už nemůžu tabulku editovat ...


Chtěl jsem zkusit přidat tento míček - http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=x45pb03 - pro GBC. Na BL jsou v nabídce nad 50ks pouze 4 obchody a ceny mají více než trojnásobné proti prodejcům, co mají kolem deseti kusů. Z toho usuzuji, že by je dokázalo TLC nabídnout levně.

Osobně bych si vzal určitě 100 kusů. Když by se ke mně přidali ještě dva po padesáti, tak hravě předběhneme desátou položku v seznamu.

Co je GBC? to je ten kuličko dopravník? balony jako materiál pro bagrování by byl taky dobrej
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou