Lugbulk 2012 !!!!

Založil Jindroush, 23.09.2011, 11:22:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

co se záměnou dílků?

vzit si bíle 1x1
23 (65.7%)
vyměnit za menší počet 2x1 v odpovídající barvě
12 (34.3%)

Celkem hlasů: 35

Ojík

Citace od: Cavelon kdy 04.02.2012, 14:45:07
Už si si preštudoval všetko toto? ::)

Představ si, že ano. Nestál jsem o to, aby na mě někdo koukal jako na hlupáka, kterého jsi ze mě stejně udělal. Ale aby se neřeklo, pročetl jsem si to ještě podesáté a našel dvě zajímavosti:

Citace od: Jindroush kdy 28.01.2011, 14:53:58
h) Poštovné do ČR bude 5% hodnoty objednávky, po ČR budu řešit individuálně. Peníze budu vybírat zálohově v násobcích tisícikorun, veškeré zúčtování bude posléze zveřejněno zúčastněným v rámci transparentnosti - nehodlám na tom nijak profitovat (ani tratit).

Citace od: peki kdy 13.12.2011, 11:24:05
3) Peníze se budou posílat na speciální účet, který založí a bude mít na starosti peki (vracení přeplatků bude probíhat také bankovním převodem, proto budu potřebovat znát číslo vašeho bankovního účtu)

Stejně ale nejsem moudrý z těch dalších věcí. Inu, uvidím, jak to bude probíhat. Snad mě poštovné a zálohy nepřijdou dráž než celá objednávka. :)
All work and no play make Jack a dull boy.

peki

Citace od: Ojík kdy 04.02.2012, 17:50:36
Stejně ale nejsem moudrý z těch dalších věcí. Inu, uvidím, jak to bude probíhat. Snad mě poštovné a zálohy nepřijdou dráž než celá objednávka. :)

Ladíme poslední detaily.

1) cena dílků
Lego počítá a platí se mu v DKK kurz Kč vůči DKK bude navýšen o kurzovní rezervu (1 Kč : 3.9 DKK). Uvidíte cenu v Kč a měla by být hlavně pro kolegy ze Slovenska orientační cena v EUR

platba Legu v DKK vy budete platit v Kč kurz 1 Kč : 3.9 DKK  nevyužitá kurzovní rezerva bude vrácena při vyúčtování

ostatní náklady (upřesňuje se)
- záloha na poštovné v ČR
- záloha na balné (cena igelit. pytlíků obyč., kartonový krabice, nebo velký igelitový pytel
- záloha na bankovní poplatky, poštovné/dopravu z Dánska, poplatky za bankovní transakce
Nevyužitá záloha bude vrácena při vyúčtování

Princip jasný transparentní.

Pokud si koupíš dílky za 10 Kč (fiktivní příklad, neznám konkrétní částku) stane se že zaplatíš na režijních nákladech více než na dílcích, to je snad každému jasné  (stejně dopadneš na Aukru nebo BL).

Chairudo

Citace od: peki kdy 05.02.2012, 10:47:25
Lego počítá a platí se mu v DKK kurz Kč vůči DKK bude navýšen o kurzovní rezervu (1 Kč : 3.9 DKK). Uvidíte cenu v Kč

Jak koukám tak teď je kurz DKK 3.372 (3,4) po vánocích stabilně klesá a pravděpodobně půjde ještě níž, takže něco málo ušetříme ;D
Ta cena v Kč a Euru bude ukazovat skutečnou aktuální cenu nebo cenu s rezervou?
Navrhl bych skutečnou cenu at' to není matoucí a když chce člověk porovnat ceny na BL at' nemusí každý dílek přepočítávat.

A ten limit na nákup se bude odvozovat od skutečné ceny nebo ceny s rezervou?

Díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

pryb

Citace od: Chairudo kdy 05.02.2012, 11:26:35
Jak koukám tak teď je kurz DKK 3.372 (3,4) po vánocích stabilně klesá a pravděpodobně půjde ještě níž, takže něco málo ušetříme ;D
Ta cena v Kč a Euru bude ukazovat skutečnou aktuální cenu nebo cenu s rezervou?
Navrhl bych skutečnou cenu at' to není matoucí a když chce člověk porovnat ceny na BL at' nemusí každý dílek přepočítávat.

A ten limit na nákup se bude odvozovat od skutečné ceny nebo ceny s rezervou?

Díky

Díly se počítaj primárně v Dkk, limit je taky v Dkk. Kurzovní převod na to tedy nemá vliv.

Ceny v Kč jsou prostě přepočítány násobkem 3.9.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

peki

Citace od: STARHAWK kdy 05.02.2012, 11:19:21
Mohol by sa uz zverejnit zoznam dielov + cena (trebars bez moznosti objednavat), nech si to mozem zacat porovnavat s BL ?

Aplikace pro objednávání je již k dispozici  zde (včetně seznamu dílků, které jsou k dispozici). Abychom to zbytečně neprotahovali můžete už nyní začít vytvářet objednávku. Během zítřka budou provedeny ještě nějaké kosmetické úpravy.

Záloha na balné,bankovní poplatky   50 Kč
Záloha na poštovné v ČR (povinná) 150 Kč (pouze AFOLs ze Slovenska 0 Kč)
Podíl na dopravě z Dánska záloha 6 procent z výše vaší objednávky (aktualizace !!)
Platíme v DKK kurz s rezervou stanoven na 3,9
Platba na účet jehož číslo do konce tohoto týdne zveřejním. Slováci po dohodě s Cavelonem platí přes Cavelona. Cavelon pak pošle platbu v Kč

Nevyužité zálohy budou v rámci konečného vyúčtovaní vráceny bankovním převodem.

pokud vydělím 826 410 / 163 = 5 070 Kč přibližný základní účastnický limit.
5 070 + (5 070 * 42 (počet podporovatelů))/54(počet vystavovatelů)= 9010 Kč přibližný základní vystavovatelský limit.

objednat a zaplatit bude nutné do 20.2.2012 pondělí 24:00 .

Objednávky které nebudou k 20.2.2012 zaplaceny budou bez výjimky zrušeny

peki

Citace od: peki kdy 05.02.2012, 14:26:34
[/b]5 070 + (5 070 * 42 (počet podporovatelů))/54(počet vystavovatelů)= 9010 Kč přibližný základní vystavovatelský limit.

Žádam vystavovatele, kterým nebude základní vystavovatelský limit stačit, plánuji větší investici, aby mne kontaktovali SZ a  a řekli mi orientační velikost jejich plánované investice. Cílem je v maximální možné míře využít přidělené prostředky.

Colonel32

Možnost objednávání LUGBULK 2012 už je otevřena.  

Základní pravidlo TLC bylo, že díly do 10 DKK se objednávají v násobcích 50ti kusů, díly nad 10 DKK v násobcích jednoho kusu.

U několika dílů, jejichž cena se limitně blížila deseti DKK zleva jsme nakonec tyto násobky snížili, s vědomím že pokud uživatelé sami nezarovnají díky náhodě, budeme to na konci muset udělat za ně. Poděkujte Martinovilx, který byl hlavní propagátor této myšlenky.

Ten drahý díl před kterým Pryb varoval má násobek 10 kusů, snadno ho najdete.

Prosíme především řadové uživatele, aby s objednávkou neotáleli. Následně prosíme vystavovatele, aby též poslali objednávku ve chvíli, kdy již budou mít dostatečný limit. Teoreticky to vypadá že je času dost, prakticky ho není dost nikdy. (Zvlášť pak na to že je stanoven deadline do kdy musí platba od vás DORAZIT, nikoli do kdy musí být odeslána)

peki

příklad č.1:
Počet dílků v balení: 25
Objednávám počet balení: 1

Objednal jsem si jedno balení dílků, které obsahuje 25 dílků. Jinak řečeno objednal jsem si 25  (25*1) dílků

příklad č.2
Počet dílků v balení: 50
Objednávám počet balení: 10

Objednal jsem si deset balení dílků, které každé obsahuje 50 dílků. Jinak řečeno objednal jsem si 500  (50*10) dílků

Cavelon

Info pre účastníkov LB zo Slovenska:

Ak potrebujete zaplatiť za objednávku v LB, môžete tak urobiť s využitím môjho bankového účtu, ktorý je vedený v mene EUR vo FIO banke. Sumu v EUR, ktorá sa Vám zobrazí na konci objednávky, zašlite zo svojho účtu vedeného v slovenskej banke na účet 2700071546/8330. Zároveň mi pošlite správu s Vašimi údajmi: Meno, nick, čiastka v Kč pre zaplatenie a sumu v EUR, ktorú ste mi zaslali. Prevod je bezplatný, preplatok kvôli pohyblivému kurzu EUR -> CZK Vám neskôr pošlem naspäť.

POZOR!!! Vzhľadom na pevné termíny mi peniaze aj so správou zašlite najneskôr vo štvrtok 16.2.2012!

mesje

Je nejaký limit na počet konkrétnych dielikov? Napr. môže niekto v rámci svojho limitu cca 5000 kč nakúpiť napr. 1000 ks z jedného druhu?

Colonel32

Citace od: mesje kdy 05.02.2012, 20:02:49
Je nejaký limit na počet konkrétnych dielikov? Napr. môže niekto v rámci svojho limitu cca 5000 kč nakúpiť napr. 1000 ks z jedného druhu?

Ne.

Ale organizátoři samozřejmě vítají, aby počet různých typů dílů co člověk objednává byl co nejmenší, protože pak není taková režie na zpracování objednávky.

Jako třeba ten pán, co objednal 3000 stejných tiles. To se bude dělat mnohem snáz než kdyby objednal 10 typů a 300 od každého.

Colonel32

Citace od: rdk kdy 05.02.2012, 20:32:14
Pro položku x1687 Train Wheel RC Train, Metal Axle píšete v objednávce: 4KS v baleni.

Ste si tím jisti? V krabičce bývají 2 ks....

Takhle to přišlo v poznámkách přímo od Lega.

peki

Citace od: Colonel32 kdy 05.02.2012, 20:06:39
Ale organizátoři samozřejmě vítají, aby počet různých typů dílů co člověk objednává byl co nejmenší, protože pak není taková režie na zpracování objednávky.......

Jenom pro jistotu, Vaše objednávka (v rámci přiděleného limitu) je Vaše. Můžete objednat co chcete (organizátory šetřit nemusíte  >:D   ) Tedy klidně objednat co nejvíce různých dílků v minimálním počtu.

Frco

Ja nemam problem to objednat aj hned, ale rad by som pockal co bude s cenou za ten LBG Brick 1x16...Neviete kedy zhruba sa ta cena potvrdi/vyvrati?

peki

Citace od: Frco kdy 05.02.2012, 20:47:24
Ja nemam problem to objednat aj hned, ale rad by som pockal co bude s cenou za ten LBG Brick 1x16...Neviete kedy zhruba sa ta cena potvrdi/vyvrati?

zitra se zeptám JB, předpokládám že do konce týdne bude jasno  ;)

P4tr1cius

Mám dve otázočky:
1, je možné urobiť objednávku (užívateľ) v hodnote niečo málo nad stanovený limit? Napr. +100,- Kč, alebo hľadať "dlho" variantu presne, resp. približne, do hodnoty limitu?

Príklad - stanovený limit pre užívateľa 5.850,-Kč
          - moja (teoretická) objednávka 5.950,-Kč, čiže +100,-Kč

2, stanovený limit (pre užívateľa) - 5.850,-Kč je výlučne iba pre diely, réžia sa do toho nezapočítava?

Ďík za odpovede.
Apropo, tabuľka je parádna.

peki

Citace od: P4tr1cius kdy 05.02.2012, 21:20:43

2, stanovený limit (pre užívateľa) - 5.850,-Kč je výlučne iba pre diely, réžia sa do toho nezapočítava?

1) limit je pro objednávku dílků, režie se nezapočítává ;)
2) limit je u účastníků daný, nepřekročitelný. Limit u vystavovatelů se postupně dynamicky navyšuje (přerozdělováním nevyčerpaného limitu z uzavřených objednávek)

Colonel32

U všech "půlících" dohod prosím respektuje, že informace i díly se smí dostat jen k lidem, kteří se lugbulku účastní. Pokud si u někoho nejste jisti, napište mi zprávu a já vám to ověřím v databázi.

Nezveřejňujte informace o cenách !!!. Kdo je registrovaný, ceny zná.

peki

Aktualizace nákladů na poštovné z Dánska
Podíl na dopravě z Dánska záloha 6 procent z výše vaší objednávky (aktualizace !!)

peki

Citace od: kamk kdy 06.02.2012, 23:20:52
Prístup k informáciám majú tí, ktorí sa zaregistrovali.... -já jsem se taky zaregistroval

A kteří je potřebují (říká se tomu need to know). Registrací jako podporovatel se hlásíš k podpoře vystavovatelů (za což děkujeme), podporovatel nenakupuje = nepotřebuje znát cenu dílků. Některé jsou levnější než na BL, některé vyjdou na stejno, jiné seženeš na BL i levněji.

Citace od: kamk kdy 06.02.2012, 23:20:52
No nic, tak příští rok do toho půjdu rovnou jako účastník.

Nebo jako vystavovatel  ;)

peki

Citace od: peki kdy 05.02.2012, 21:12:13
Citace od: Frco kdy 05.02.2012, 20:47:24

zitra se zeptám JB, předpokládám že do konce týdne bude jasno  ;)

LBG Brick 1x16 a DBG Brick 1x16 jsou STEJNĚ DRAHÉ !!!!! Plati vyšší cena (jako u DBG Brick 1x16):
- bude upravena cena dílku
- pokud již někdo uzavřel objednávku se špatnou cenou  LBG Brick 1x16 bude objednávka znovu otevřena

killco

Tuším narástli ceny všetkých dielov o nejaký ten cent oproti nedeli. Alebo to počíta cenu podla aktuálneho kurzu?

Colonel32

O 4 příspěvky výš. Ani červená barva nepomůže.

werrac

Než mě nškdo ukamenuje, hledal jsem, ale stále nenacházím číslo účtu, kam zaslat "zálohu" na Lugbulk2012.

peki

Citace od: werrac kdy 07.02.2012, 20:26:49
Než mě nškdo ukamenuje, hledal jsem, ale stále nenacházím číslo účtu, kam zaslat "zálohu" na Lugbulk2012.

Účet jsem již založil Fio banka. Čekám až banka zprovozní jednu vychytávku ("transparentní účet"). Budete tak moci sledovat/kontrolovat pohyb na účtu, včetně příchodu vaší platby, odchodu vyúčtování atd.   

Číslo účtu zveřejním nejpozději do konce týdne.

hawran

Ahoj, především děkuji všem organizátorům Lugbulku za tuto výjimečnou možnost a hlásím se do první linie až dílky dorazí na jejich třídění!
Zároveň se pokusím sehnat přesnou váhu na jejich rovažování (to je zatím nejisté ale udělám maximum...)
K.
Bricks Forever!

peki

Jednu váhu už máme.
Jaké jsou tvoje možnosti ?

Luky1987

Zjistil jsem, že určitě nevyužiji vystavovatelský limit. Stačil by mi základní nižší limit. Pokud to lze změnit a pomohlo by ho to zvýšit pro ostatní, co by ho mohly využít, klidně mě můžete zařadit do nižší kategorie...

Colonel32

To se stane automaticky uzavřením tvé objednávky. Co zbývá se rozdělí mezi osatní.

macholeg

Nebylo by možné domluvit s TLC dopravu Lugbulku třeba jako přílož do nějakého kamionu ?
Tak nějak 50 000,-  kč (826000,- x 6%) za dopravu jedné palety o max váze 1 tuny mi přijde jako pěkný balík.
Praha -Billund je cca 1000 km jedna cesta (nevím tedy zda LB je odtud), kamion jezdí/l cca 25 kč/km, a tím mi vychází že takto nejspíš platíme jeden návoz na Kladno ?   ???