Prvé Lego

Založil zakm, 31.12.2005, 12:51:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

germik

U mě to byl v asi 4 letech 4142



S tím jsem si vydržel hrát celý dny, a ten kufr mám na skladování dílků doteď  :D

První system jsem dostal o něco dýl - 6487


,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

juraj

Citace od: milanv kdy 21.01.2014, 14:03:12
740 byl skvělý. Krabici jsem vyhazoval před těmito Vánoci. Byla už v neopravitelně ubohém stavu. Zato kostky i motorek fungují pořád perfektně.  Mimochodem až teď jsem se od jbohac-e dozvěděl, že do těch malých dírek v motorku pasují trains kola. Víc než 20 let jsem to považoval za jen tak díry (třeba kvůli výrobě) :)

:)tak zrovna na tu maličkost s kolesami som prišiel, len nikdy som také kolesá nemal. Nedajbože ešte kolajnice v tej dobe.

Ale pasovali tam aj kolesa http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=7039
Taktiež mám toto lego funkčné aj s krabicou, len pri stahovaní sa stratila 1 strana z návodu.  Stále si pamatam ako som prvy krat postavil to prvé auto, vrtulnik, kamion a dom. Je to super set. Asi ho znova vytiahnem.

Ked uz hovorime o nevadomosti. Ja som nevedel na co je tato kocka http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=3049. Nahodou som to zistil pri sete 1555, ked som to dal mikulasovi na bradu.

Kuba

Moje první vlastní lego, když nepočítám trochu lega co jsem měl po bratrech, byl pirát 1464.  ;)

linhi

Jedny z prvních setíků.....

TUKE

moje prvé čo si pamätám bolo toto:


danyboy

Jeden z prvních setů byl zděděný basic kyblík po sestře.
Dodnes jsem nedohledal konkrétní kyblík.
Co si dále pamatuji, tak poté po strýci a mamince  used 6074 a nějaké další town setíky.

První sety co jsem dostal já, byli tuším SW: 4475, 4480

Tomtombuy

6643 byl též můj první! Přivezli mi ho rodiče, když byly ještě za totality na pár dní v Bavorsku. Perfektní set, vyhrál jsem si s ním hrozně dlouho. Bohužel sled v jakém jsem dostal následující sety si nepamatuji přesně...

branio

Moje úplne prvé lego, kúpené ešte za komunizmu v LEGO obchode na Michalskej v Bratislave, bol set 557. Veľmi veľa som sa s ním vyhral. Neskôr mi ešte mama kúpila niekoľko malých cosmic setov...

arnold

Mé první lego bylo 6103 a 6054 pak následoval set 6066,ale musím říct,že jsem dost často pokukoval po některých setech  Space :-)

Bard

To Arnold: Být tohle mé první sety, tak bych po Space vůbec nepokukoval.  ;D
Prima začátky...

Jaky

První lego, které jsem dostal bylo http://guide.lugnet.com/set/263_2 - garáž s modelem autíčka, bohužel už neexistuje. V roce 1975 jsem si prvně koupil v DTM - Dům techniky a mládeže za ušetřené peníze lego http://guide.lugnet.com/set/659_1 - policejní hlídka, které mám bez krabičky dodnes.

arnold

Citace od: Bard kdy 22.01.2014, 07:12:29
To Arnold: Být tohle mé první sety, tak bych po Space vůbec nepokukoval.  ;D
Prima začátky...

To byly jen takové chvilkové záchvěvy,když jsem si listoval v katalozích  :D
Ale jak začali dávat v televizi seriál Robina Hooda,tak jsem jasno,od té doby,jsem nic jiného v hlavě neměl...snad jen to,že jsem chtěl mít všechny ty sety castle co byly tenkrát k sehnání  :)

MiP

Moje první sety byly tyto: 135 a 660. U setu 135 mi dodnes přežila i krabice. U setu 660 nemám kola (praskly úchyty os) a asi už bych nedal do kupy letadlo. Pak přišel na řadu set 897 a ten mě poznamenal dodnes  ;D Vrcholem všeho byl vymodlený set 6970, který jsem tenkrát bez problémů dokázal postavit nazpaměť.
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Villa Legina

#73
Mám 5 rokov a nastáva nezabudnuteľný okamih.

Zízam na krabicu, ktorú mi rodičia slávnostne predkladajú a keď odklopím veko,
cez priehľadný kryt vidím farebnú zmes plastu úžasných tvarov.

Počúvam: "Táto stavebnica bola veľmi drahá, každá jedna kocočka vychádza na 1 Káčées" vraví tatko,
držiac medzi palcom a ukazovákom white brick 1x2 (moje vtedajšie pomenovanie: "biela tenká dvoička"),
dávaj si na stavebnicu pozor, aby sa ti nič nepostrácalo.

A ďalej: "vidíš, toto všetko sa dá z tehličiek postaviť" ukazuje mama na obrázky domčekov,
auta a čudného panáka s rukami vo vreckách.

Légo - ako zaťahuje mama a "prosím kúp mi Légo! " ako po ďalšie roky budem zaťahovať ja.

Set s číslom 3 !!! Chytám do rúk tie magické tehličky, (ktoré štrkotajú v krabici rovnako ako keď stará mama
si vyberá krankkasové zuby a vkladá do pohárika) a skladám na zelenej podložke môj prvý dom.

Prekladám dieliky tak ako ma učí tatko, tak ako pri ozajstnej stavbe, aby držala pokope. 
Nádhera! "Légo" vstúpilo do môjho života.

Ďakujem mama, Ty si mi kúpila to prvé.

ejancar

Citace od: Villa Legina kdy 24.01.2014, 15:03:44
Mám 5 rokov a nastáva nezabudnuteľný okamih.

Zízam na krabicu, ktorú mi rodičia slávnostne predkladajú a keď odklopím veko,
cez priehľadný kryt vidím farebnú zmes plastu úžasných tvarov.

Počúvam: "Táto stavebnica bola veľmi drahá, každá jedna kocočka vychádza na 1 Káčées" vraví tatko,
držiac medzi palcom a ukazovákom white brick 1x2 (moje vtedajšie pomenovanie: "biela tenká dvoička"),
dávaj si na stavebnicu pozor, aby sa ti nič nepostrácalo.

A ďalej: "vidíš, toto všetko sa dá z tehličiek postaviť" ukazuje mama na obrázky domčekov,
auta a čudného panáka s rukami vo vreckách.

Légo - ako zaťahuje mama a "prosím kúp mi Légo! " ako po ďalšie roky budem zaťahovať ja.

Set s číslom 3 !!! Chytám do rúk tie magické tehličky, (ktoré štrkotajú v krabici rovnako ako keď stará mama
si vyberá krankkasové zuby a vkladá do pohárika) a skladám na zelenej podložke môj prvý dom.

Prekladám dieliky tak ako ma učí tatko, tak ako pri ozajstnej stavbe, aby držala pokope. 
Nádhera! "Légo" vstúpilo do môjho života.

Ďakujem mama, Ty si mi kúpila to prvé.


Tak rodičia vám zmenili život, respektíve mamička. Naozaj pekne napísané. A z ktorého roka set pochádza? Nejako som to nemohol na Toysperiod.com nájsť na internete.
Lego = každý den nový model/hračka!

Villa Legina

#75
To je tak ejancar, set pochádza z roku 1973, vyrábal sa cca do roku 1975, ale ja som ho dostala niekedy v roku 1976. Myslím si, že to už bol v tom čase výpredajový "ležiak" tak to posunuli alebo dohodli nejakými transakciami s podnikom zahraničného obchodu  :) aby to išlo do Československa. Ale to je iba moja špekulácia, naozaj neviem ako sa to dialo. Ak by mal niekto skutočné informácie tohto druhu, celkom by ma to zaujímalo, ako to vtedy fungovalo.
Dokonca to nebolo kúpené v Tuzexe, ale v obyčajnom obchodnom dome Prior.
Bol k tomu aj originál katalóg v češtine (z roku 1976), ktorý dodnes urputne zháňam.

ejancar

Citace od: Villa Legina kdy 24.01.2014, 15:41:31
To je tak ejancar, set pochádza z roku 1973, vyrábal sa cca do roku 1975, ale ja som ho dostala niekedy v roku 1976. Myslím si, že to už bol v tom čase výpredajový "ležiak" tak to posunuli alebo dohodli nejakými transakciami s podnikom zahraničného obchodu  :) aby to išlo do Československa. Ale to je iba moja špekulácia, naozaj neviem ako sa to dialo.
Dokonca to nebolo kúpené v Tuzexe, ale v obyčajnom obchodnom dome Prior.
Bol k tomu aj originál katalóg v češtine (z roku 1976), ktorý dodnes urputne zháňam.

Ďakujem veľmi pekne za objasnenie, je to velka raritka z rokov semdesátých. Ja mám zo sedemdesiatok iba setík 625, ktorý mi kúpil otec a zmenil mi tým život.
Lego = každý den nový model/hračka!

phoenicis

Mojím prvým setom bolo toto:

1679 Basic Building Set

klubo

moje první lego bylo 6592 někdy v roce 1990 nebo 1991 k vánocům...