(Vlastní) Moje vignetty

Založil FilipS, 23.05.2010, 16:35:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Zoufalec

Já to taky nechápu. Možná, kdyby autor žil v jiné části republiky či Evropy, tak by mu nepřišlo zvláštní, že lidé trpí předsudky a xenofobií >:D

FilipS

Díky médiím se do všeobecného podvědomí dostalo, že typický Muslim je zabiják, plánující zničení Zapadního světa a ve volném čase ukamenuje jednu ze svých žen. Ano jsou mezi nimi tahový, Ale z miliardové komunity to není ani jedno procento. Aby to to více bilo do očí, tak sem ty klasické symboly prohodil.
Citace od: Zoufalec kdy 26.04.2012, 13:23:13
Já to taky nechápu. Možná, kdyby autor žil v jiné části republiky či Evropy, tak by mu nepřišlo zvláštní, že lidé trpí předsudky a xenofobií >:D
Když vidím tvoji profilovku, je mi jasné,že moje šance, změnit tvoje mínění je zoufale malá. Nicméně, chodím do školy na proslulý Žižkov, často se tam ocitnu i v pozdních hodinách. Nebyl sem ani okradený ani zbitý.  Ani nikdo z mých přátel. Moji rodiče žili 3 roky v Damašku, sám sem byl na Blízkém východě několikrát (ne v letovisku na pláži) Konkrétně Muslimů znám několik, nikdo z nich ani jejich známých nejsou fundamentalisté ani nijak ortodoxní. Nemám (nedali mi) nejmenší důvod je házet všechny do jednoho pytle.

Rhox

Dobrej postřeh s tou profilovkou, to jsem si ani nevšiml. Jinak návštěvy Blízkého východu závidím, strašně bych se chtěl podívat do Damašku a Jeruzalému :)

Systematik

Citace od: Diidy kdy 26.04.2012, 14:32:35
Konkrétně Muslimů znám několik, nikdo z nich ani jejich známých nejsou fundamentalisté ani nijak ortodoxní. Nemám (nedali mi) nejmenší důvod je házet všechny do jednoho pytle.
Jj, bohužel velká část lidí věří mediální rovnici muslim = extremista terorista zabiják - jak říká James
Moriarty Read it in the papers, so it must be true. (Četl jsem to v novinách, tak to musí být pravda)

Vzhledem k tomu že extremista = blbec, je jedno jestli je to extremista takovej, makovej, fialovej nebo zelenej,
blbec je na rozdíl od berana (zepředu) a koně/osla (zezadu) nebezpečnej ze všech stran.
Všechno je to o lidech.

A zaráží mě odpovědi některých lidí na otázku REFLEXu Je islám ve svých radikálních podobách
pro evropskou civilizaci nebezpečný
- kdy jen řeknou že ano, aniž by (až na výjimky)
dodali jako každé náboženství v radikální podobě

Ojík

Sice jsem nepochopil úplně všechny detaily, ale dílo je to zajímavé a netradiční. A plní účel; vyvolává diskuze. Sám jsem byl na Blízkém Východě mnohokrát, pravda, nejsem s ním spřízněný tak jako tvá rodina, ale skutečně jsem neměl pocit, že bych měl očekávat nějaké nebezpečí. Oceňuji poznámku o profilové fotce a Systematikovu zmínku o Moriartym.
All work and no play make Jack a dull boy.

P4tr1cius

#365
Myslím, že posledná vineta do Diidyho a následné reakcie na ňu, by tu na KOSTKÁCH ani nemali byť.

LEGO je predsa krásna hračka slúžiaca pre zábavu a radosť. Keď chce, ale niekto zneužiť LEGO na riešenie, zviditeľnenie, poukázanie,..., vyvolanie diskusie o svojom presvedčení, vierovyznaní, farbe pokožky, a ďalších "ťažkých" témach, ktoré nedokázali vyriešiť niekoľko našich generácii pred nami,, je to viac ako hlúpe.
V súvislosti s týmto ma napadá, ako tu na kostkách dal niekto odkaz na jedného poľského "LEGO autora", ktorý postavil z tejto krásnej hračky Koncentračný tábor!!! DES A HRÚZA! Ďalej nebudem ani rozpisovať aký mám na to názor, bol to proste grc (sorry za "luxusný" výraz).

Rozhodne patrím do veľkej skupiny ľudí, čo nemá nič proti Moslimom, Cigánom, Mongolom,.. proti nikomu, ak je ten človek slušný a hľadí si svojho. Tzn. keď je niekto "moslimfil" (alebo iný "-fil"), tak nech je, ale nech to neťahá sem na KOSTKY. Keď zas niekto neznáša Moslimov (alebo niekoho iného), tak ať, nech v tom presvedčení žije ďalej, ale nech to neťahá sem na KOSTKY !!!

PS: Existuje predsa ďalších x-internetových stránok, kde sa tieto témy rozoberajú do nekonečna. Tak treba tieto problémy riešiť tam.

PS2: Diidy, poprosím ťa, vráť sa k svojím tradičným krásnym dielam, ktorými si nám robil radosť a pre ktoré ťa obdivujeme. Témy poslednej vinety a jej podobné, nechaj pre iné komunity, resp. weby.

Colonel32

Diidy:

Poslední vinětu pořádně nechápu ani po přečtení doprovodného textu, ale rozhodně ti neupírám prostor pro vyjádření názorů (které považuji za překvapivě rozumné v porovnání s tvým věkem). Dějiny ti možná jednou dají za pravdu a budou tuto vinětu vyzdvihovat jako tvé stěžejní dílo, ale na to asi ještě musíme nějaký čas počkat. Hlavně ale stav co sám uznáš za vhodné a nenech si něco diktovat od druhého nejméně tolerantního člena tohoto fóra.

Systematik

Citace od: Colonel32 kdy 26.04.2012, 17:05:30
Diidy:

Poslední vinětu pořádně nechápu ani po přečtení doprovodného textu...
To já taky  :-\ asi bych potřeboval popisek k figům (mimo sochy spravedlnosti)

Ojík

Citace od: Systematik kdy 26.04.2012, 17:18:04
To já taky  :-\ asi bych potřeboval popisek k figům (mimo sochy spravedlnosti)

Já to chápu tak, že nalevo je člověk ze Západu a napravo dva Arabové. Prohodili si role, a tak teď stojí Evropan či Američan na ulici v prostém oblečení s vojenskou výbavou a Arabové ve smokingu a typickém civilizovaném oblečení s doutníkem a knihou. Spravedlnost tomu přihlíží s ropou u nohou, což má dost jasný význam. A tak se chytrácky otáži: Am I wrong?
All work and no play make Jack a dull boy.

Colonel32

Aha, dobrý  ;D To bude ono.

FilipS

Tak napřed k tomu významu, Ojík to vystihl víceméně přesně, jen je tam ještě symbolika Rodičovství a péče dítě s knížkou v ruce- normálně honosný rys vzdělané Evropy, Spravedlnost je pokřivená a ropa co vytéká z kanystru tvoří tlustou čáru mezi dvěma světy.
Teď jednotlivým reakcím:

CitaceVzhledem k tomu že extremista = blbec, je jedno jestli je to extremista takovej, makovej, fialovej nebo zelenej,
blbec je na rozdíl od berana (zepředu) a koně/osla (zezadu) nebezpečnej ze všech stran.
Všechno je to o lidech.
Pod tohle bych se podepsal a souhlasím i se zbytkem.

P4tr1cius:
Já myslím, že stavitelé pokořili už všechna tabu- staví se scény z válek, apokalypsy, abstraktní díla. Kdybych uměl zpívat/ psát texty napíšu o tom písničku, kdybych uměl malovat, hodím to na plátno. Já se ale realizuji ve stavbě modelů z Lega. Můžu ti slíbit, že ode mě uvidíš ještě spoustu, odlehčený, reálných a vtipných modelů, ale neslíbím ti, že si ještě někdy nerýpnu nebo neztvární moje přesvědčení.

Justin

Ahoj,

rád by som sa spýtal na jednu vec, aby som v tom mal úplne jasno.

ehm,

prosím ťa z akého setu je to sako s kravatou?

;)

Ďakujem

Justin

PS: Kanister je super.

FilipS


Colonel32

A ten shell brick je ten odemě, co si dostal v rámci kreditu?

Věšák

I když jsem dílko na poprvé moc nepochopil, skutečně mě zaujalo..
A fakt se mi líbí ty váhy :)

FilipS

Citace od: Colonel32 kdy 26.04.2012, 19:50:36
A ten shell brick je ten odemě, co si dostal v rámci kreditu?
Jj, říkal sem si, že na kanystr bude ideální.

Vešák:
To sem moc rád.  :)

Colonel32

Hehe, tak to jsem rád že jsem mohl být nápomocen ke vzniku tohoto díla  ;D

Justin


Luky1987

Jistě, islám je úplně v pořádku - http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/265973-v-egypte-chteji-zlegalizovat-sex-do-sesti-hodin-po-smrti.html
a stovky podobných zpráv z těchto krajin :P

Jinak dílko pěkné a proti takovýmto stavbám, které vyjadřují nějaké přesvědčení určitě nic nenamítám, každý má na to právo (když to nikoho neuráží)

Matošo

Tak Islám pochopitelně je v pořádku, problém je spíš s jeho výkladem a uchopením (a prezentaci médií, že).

Ostatně v kontextu křižáckých výprav se zdá i Křesťanství, na jeho ž základech stojí celá Evropská civilizace, jako naprosté barbarství...

Hold jsou o 300 let pozdu no, ještě si tim musej projít... Kdyby měl Žižka samopaly a dynamit, tak by to taky vypadalo jinak...

Rhox

Citace od: Matošo kdy 26.04.2012, 22:26:36
Ostatně v kontextu křižáckých výprav se zdá i Křesťanství, na jeho ž základech stojí celá Evropská civilizace, jako naprosté barbarství...
Hold jsou o 300 let pozdu no, ještě si tim musej projít... Kdyby měl Žižka samopaly a dynamit, tak by to taky vypadalo jinak...
O 700 let. A před sedmi sty lety byly právě ty křížový výpravy. Holt každý náboženství se vyvíjí.

Systematik

Citace od: Matošo kdy 26.04.2012, 22:26:36
Ostatně v kontextu křižáckých výprav se zdá i křesťanství, na jehož základech stojí celá Evropská civilizace, jako naprosté barbarství...
Ono to IMHO není jen o křížových výpravách, všude mimo domovinu kam vkročila bílá noha to šlo do kytek...
a ocituju Franka Zappu: I' m not black, but there's a whole lots a times I wish I could say I'm not white.
(Nejsem černej, ale už kolikrát jsem si přál, abych moh' říct, že nejsem bílej.)

yanice

skvělá vignetta. Chvilku jsem bádala, neb jsem si nevšimla, že diskuse pokračuje i na další stránce.
Xenofobní výkřiky mne zanechávají chladnou. Jsem multikulti  a vyjádření názoru pomoci umění je naprosto legitimní.
Tu rodičovskou linku jsem tam nepostřehla, myslela jsem, že je to dospělý a jeho "našeptávač" s koránem v ruce ;D

FilipS

Tyrion Lannister
Rozhodl jsem se udělat vinětu s tématikou Game of Thrones. Snad se bude líbit.

Ojík

Seriál bohužel dosud nesleduji, tak mi to nic neříká, ale jako vždy to obsahuje fantastické detaily. Svícen, krb, stojan na dřevo a kříž ve zdi jsou úžasné.
All work and no play make Jack a dull boy.

pryb

Obraz a kříž je výbornej, libí.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Colonel32

Game of Thrones?

Chybí tam prsa.

FilipS


Colonel32

Citace od: Diidy kdy 07.05.2012, 22:42:34
;D Ale noták, ber to jako epizodu 8.

EPIC COMMENT IS EPIC
  ;D

Bard

Super. Ve svém hodnocení bych musel zkopírovat Ojíkův komentář.
Využití nožiček figů je skvělé.