SH akce??

Založil Shi-So, 06.04.2009, 14:59:49

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Colonel32

Citace od: Petrjr kdy 07.04.2009, 16:14:49
Citace od: Colonel32 kdy 07.04.2009, 16:01:04Rozebrat do BL?
No, a neplatí pro firmy jiná pravidla, při nákupu ze S@H? (Protože to už by ve výsledku dalo více než 20000 za rok - daňově se tuším počítá tržní hodnota, i když je prodej uskutečněn s fiktivně malou částkou - takže takový nákup, za účelem dalšího prodeje, smí uskutečnit pouze firma).

No ale tady narážíš na problém mezi "teorií" (jak by to být mělo) a "praxí" (Jak to u většiny případů bude)

Pokud TLC tyto objednávky vyřídí kladně, tak bude aukro, mimibazar, ebay? a několik BLshopů nabízet vlaky a buldozery ve velkém množství, za podezřele nízké ceny, ale nikdo si na to firmu zakládat nebude, to ti můžu garantovat. 

Hana129

#181
Citace od: peki kdy 07.04.2009, 16:23:46
Citace od: Petrjr kdy 07.04.2009, 15:49:48
....... Obzvláště, pokud (zde, později) bylo několikrát nezávisle potvrzeno že to byla chyba/překlep, tak zuby nehty trvat na dodávce. To už mi přijde naprosto ujeté.

Sorry kým a kde bylo co potvrzeno několikrát?  ??? Na začátku diskuse je informace od jednoho člena fóra, který říká že upozorňoval prodejce na divné nízké ceny před několika dny.  Evidentně bez adekvátní reakce, jinak by totiž nebylo možné v pondělí odpoledne dále "objednávat" - potvrzovací mail mi přišel, ale v jejich systému objednávky nejsou.

Kromě "potvrzovacích" mailů jsem žádnou oficiální informaci nedostal. Jeden uživatel fóra zavolal a byl ústně informován a nějakém blíže nespecifikovaném problému.

Od začátku k aktu objednání přistupuji jako k recesy, může potvrdit několik členů, kteří si u mně včera chtěli rezervovat nějaké vlaky.  Padl zde také dotaz na co je někomu 10 krát stejný vlak. Třeba jako cena pro děti v muzeu 20 velkých setů za tři tisíce to by byla krása  :o.

Zajímalo by mne jestli by byli všichni tak tolerantní  v případě, že by takovou chybu udělal nějaký tuzemský eshop (inzeroval set za nízkou cenu, "akceptoval" objednávku, poslal potvrzovací mail). U malé firmičky bych s něčím takovým počítal. U S@H jsem tím zklamán.  Kde mám nějakou záruku, že se situace nebude opakovat?  :-\ Záruku, že firma nebude líná a promítne do cen aktuální slevové akce (když každé přecenění znamená potencionální riziko)?

 


pod toto se plně podepisuji!

a sama bych věděla co udělat i s paletou vlaků   (to by bylo radosti a štěstí u nás) - taky bych si je nenechala pro sebe


na reakci TLC jsem zvědavá a dokonce jsem ráda, že se to stalo a že se tady ta "soudržnost" našla
možná i pochopí, že dobré ceny dělaji s odbytem divy  ;D



Chybovat je lidské, odpouštět je božské !!

Samotné by mi taky sety, ale radost neudělaly, kdyby měl za to někdo moc pykat.




Petrjr

Tak jsem to prohledal zpětně a musím dát peki-mu za pravdu, že ještě dnes po ránu tu bylo jen vyjádření od grohl a zvednuté ceny. Vše ostatní byly buď dohady nebo jen odkazy na starší zprávy, která vycházely z grohlova vyjádření. Takže tu byly jen tyto dvě indicie. Ostatní byly jen doměnky.

Omluva z mé strany.

vasek

#183
Vůbec nechápu proč se tady řeší morální problém.

Na S@H byly nějaké ceny (je jedno jaké, je to oficiální Lego obchod), to znamená, že za tu cenu byly sety nabízeny k prodeji - zákazníci za tu cenu objednávali, díky jejich systému byly objednávky zaregistrovány a potvrzeny. (při mém dotazu na Lego Direct jsem samozřejmě musel uvést číslo objednávky - v systému jej mají). Nejedná se tedy o krádež ani o uvedení někoho v omyl za účelem ho poškodit - podvést, okrást.
Celé je to jen a jen problém TLC, zákazník se choval tržně (jak by řekl p. Klaus (kterého opravdu nemusím) - zdravím na Hrad  ;D).
Předem upozorňuji, že nechci nikoho okrádat a jen čekám jak se k problému TLC postaví. Předem vím, že každé jejich rozhodnutí bude těžké a každé budu akceptovat, ale je pravda, že za chyby se platí - tady jen penězi, jinde i životem.

Znovu opakuji, že je to jen věcí TLC.  !! Oni nakonec rozhodnou co je pro ně přijatelnější zlo !!

PS: Celé toto téma beru jako lakmusový papírek co vše se v obchodu může stát a jak to vyřešit.

vasek

Ještě jedno mne napadlo, rozhodně bych nechtěl aby mi něco poslali a odpovědný člověk byl potrestán tak, že by to psychicky nevydržel a skočil pod vlak. To opravdu nééé. 

5o

Skôr sa obávam, že pokiaľ by ti niečo poslali, tak zodpovedného človeka si schovajú niekam na dlhšiu dobu. A tam vlaky nejazdia. Iba polnočný expres a ten nemusí každý stihnúť.
Preto lebo Lego...

okerol23

#186
Pokiaľ sa môžem vyjadriť k tejto téme, ktorú som až teraz zbadal, tak to je veľmi naivné a lacné konštatovanie, že Vám niekto za takéto absurdné ceny predá tieto stavebnice LEGA, aj keď tam nastala kdesi chyba, to si niekto, verím odskáče, ale toto sa logicky nemôže stať skutočnosťou. Treba sa jednoducho prebudiť, pretože realita je trošku iná...

okerol23

#187
A aby som to nejakým spôsobom uzatvoril, je to naivita prvého stupňa a ja by som k tomu pridal ešte aj hviezdičku ;D

Hardegon

Citace od: okerol23 kdy 08.04.2009, 00:40:45
Pokiaľ sa môžem vyjadriť k tejto téme, ktorú som až teraz zbadal, tak to je veľmi naivné a lacné konštatovanie, že Vám niekto za takéto absurdné ceny predá tieto stavebnice LEGA, aj keď tam nastala kdesi chyba, to si niekto, verím odskáče, ale toto sa logicky nemôže stať skutočnosťou. Treba sa jednoducho prebudiť, pretože realita je trošku iná...


To co ty zde psalo už mnoho lidí. Ale to vychází pouze ze selského tradičního rozumu, který brání pochopit, že jsme set za 3000Kč objednali v ceně 200Kč. Avšak prakticky vzato: cenu stanovili XYZ a my na ni přistoupili. Když se nám třeba zdá, že nyní jsou ceny vysoké, nekupujeme a nečekáme na to, až si to případně opraví a sníží třeba cca o 10%. Chováme se "tržně". ;D

Argumentem pro neposlání je zatím snad jen absurdita (ale krásná  :D) celé věci a jejich vlastní blbost. Ani jednoho neni předpokládám řádným důvodem ke stornu...

Colonel32

Citace od: okerol23 kdy 08.04.2009, 00:40:45
Pokiaľ sa môžem vyjadriť k tejto téme, ktorú som až teraz zbadal, tak to je veľmi naivné a lacné konštatovanie, že Vám niekto za takéto absurdné ceny predá tieto stavebnice LEGA, aj keď tam nastala kdesi chyba, to si niekto, verím odskáče, ale toto sa logicky nemôže stať skutočnosťou. Treba sa jednoducho prebudiť, pretože realita je trošku iná...


Pokud by ale TLC tato akce projít s tím, že se prostě všem akorát omluví, a to bude všechno, pak vzniká velmi nepříjemný precedens, že TLC se dobudoucna nebude podobným chybám snažit nějak extra zabránit.

okerol23

#190
Colonel32, súhlasím, mne ako tak sa to netýka, lebo ja som zberateľ Technic Lega, ja si kúpim, čo potrebujem, ale oči treba mať pre všetko....

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 08.04.2009, 02:54:46
Pokud by ale TLC tato akce projít s tím, že se prostě všem akorát omluví, a to bude všechno, pak vzniká velmi nepříjemný precedens, že TLC se dobudoucna nebude podobným chybám snažit nějak extra zabránit.
Tak to si opravdu nemyslím, to by byli sami proti sobě.

vasek

Citace od: otaznik kdy 08.04.2009, 09:43:18
Citace od: Colonel32 kdy 08.04.2009, 02:54:46
Pokud by ale TLC tato akce projít s tím, že se prostě všem akorát omluví, a to bude všechno, pak vzniká velmi nepříjemný precedens, že TLC se dobudoucna nebude podobným chybám snažit nějak extra zabránit.
Tak to si opravdu nemyslím, to by byli sami proti sobě.
A nyní nebyli sami proti sobě ? A trvalo dost dlouho než chybu odstranili, a to na ni byli upozorněni, za svou chybu prostě musí nést následky !
Určitě si jí budou pamatovat mnohem déle pokud je to bude stát peníze!

Shi-So

Citace od: otaznik kdy 08.04.2009, 09:43:18
Citace od: Colonel32 kdy 08.04.2009, 02:54:46
Pokud by ale TLC tato akce projít s tím, že se prostě všem akorát omluví, a to bude všechno, pak vzniká velmi nepříjemný precedens, že TLC se dobudoucna nebude podobným chybám snažit nějak extra zabránit.
Tak to si opravdu nemyslím, to by byli sami proti sobě.

Je otazkou na kolik si LEGO ceni sveho image obchodnika.... 8)
Nicmene za logicke bych predpokladal, ze budou mit na webu, neco jako "chyba v ceniku vyhrazena"
Ale zase, tech chyb, meli na tech 00000 nic polozek co tam maji az dost..... >:D
Jsem vazne zvedav jak to dopadne......


Honzik

Citace od: vasek kdy 08.04.2009, 10:15:46
....za svou chybu prostě musí nést následky !
Určitě si jí budou pamatovat mnohem déle pokud je to bude stát peníze!

S tím nesouhlasím, jelikož každá ztráta se musí nějak kompenzovat, tudíž ve finále bychom to opět zaplatili my. Chápu, že vidina vlaku za 179Kč je krásná, ale chce se to vrátit nohama na zem, zejména v tomto případě, kdy evidentně nešlo o špatnou cenu typu místo 4000Kč tak 2000Kč, ale o chybu v rámci jednotlivých měn.

Hana129

#195
a já už to vím  ;D ;D

v noci jsem měla sen , kdy Lego  k nám za supr  ceny  kamion přivezl přece jen, 
buldozery jsme hned postavili, abychom to uklidili  ;D


Né vážně, vlaky za tu cenu nebudou, ale pokud někdo bude chtít tu objednávku přece jen vyřídit tak  dostane slevu  :-*                              

Ondra

#196
Citace od: Hardegon kdy 08.04.2009, 02:43:50
Citace od: okerol23 kdy 08.04.2009, 00:40:45
Pokiaľ sa môžem vyjadriť k tejto téme, ktorú som až teraz zbadal, tak to je veľmi naivné a lacné konštatovanie, že Vám niekto za takéto absurdné ceny predá tieto stavebnice LEGA, aj keď tam nastala kdesi chyba, to si niekto, verím odskáče, ale toto sa logicky nemôže stať skutočnosťou. Treba sa jednoducho prebudiť, pretože realita je trošku iná...


To co ty zde psalo už mnoho lidí. Ale to vychází pouze ze selského tradičního rozumu, který brání pochopit, že jsme set za 3000Kč objednali v ceně 200Kč. Avšak prakticky vzato: cenu stanovili XYZ a my na ni přistoupili. Když se nám třeba zdá, že nyní jsou ceny vysoké, nekupujeme a nečekáme na to, až si to případně opraví a sníží třeba cca o 10%. Chováme se "tržně". ;D

Argumentem pro neposlání je zatím snad jen absurdita (ale krásná  :D) celé věci a jejich vlastní blbost. Ani jednoho neni předpokládám řádným důvodem ke stornu...

Ok, takže chceš aby ti poslali ty sety za těch 200 kč  :P .A uvědomuješ si vůbec(Teda jestli to projde), tak že ve finále za to zaplatíme všichni?

Pokuď to opravdu myslíš vážně(To jsi asi jediný tady  :-X ) tak si dej studenou sprchu, a to hodně studenou  ::) .Tvůj minulý argument, že je to milionová firma bych tak maximálně čekal u 10-ti letého dítěte a ne u 20-ti letého dospělého člověka...Trošku používat rozum by to chtělo :-*

Shi-So

Citace od: Honzik kdy 08.04.2009, 10:21:51
Citace od: vasek kdy 08.04.2009, 10:15:46
....za svou chybu prostě musí nést následky !
Určitě si jí budou pamatovat mnohem déle pokud je to bude stát peníze!

S tím nesouhlasím, jelikož každá ztráta se musí nějak kompenzovat, tudíž ve finále bychom to opět zaplatili my. Chápu, že vidina vlaku za 179Kč je krásná, ale chce se to vrátit nohama na zem, zejména v tomto případě, kdy evidentně nešlo o špatnou cenu typu místo 4000Kč tak 2000Kč, ale o chybu v rámci jednotlivých měn.

opravdu veris, ze tato chyba polozi TCL....???? ::)
Ze kvuli tomu zvednou cenu o X% aby si to kompezovali (pokud se uvoli to vzit na sebe a rozeslat to?)
Tomu neverim ani za mak.....To by byla cesta do pekel >:D

vasek

#198
Citace od: Honzik kdy 08.04.2009, 10:21:51
Citace od: vasek kdy 08.04.2009, 10:15:46
....za svou chybu prostě musí nést následky !
Určitě si jí budou pamatovat mnohem déle pokud je to bude stát peníze!

S tím nesouhlasím, jelikož každá ztráta se musí nějak kompenzovat, tudíž ve finále bychom to opět zaplatili my. Chápu, že vidina vlaku za 179Kč je krásná, ale chce se to vrátit nohama na zem, zejména v tomto případě, kdy evidentně nešlo o špatnou cenu typu místo 4000Kč tak 2000Kč, ale o chybu v rámci jednotlivých měn.
Ahoj Honzo,
předem upozorňuji, že nepočítám, že objednávky za "zlevněně" ceny budou vyřízeny kladně. Ale nemohu s tebou souhlasit, S@H je (dáli se to tak říci) maloobchodní divize a tato jednotka bude zisková i kdyby tyto objednávky vyřídili. Kompenzovat ztrátu mohou pouze v případě, že jim to umožní zákazníci, já osobně si u S@H objednám pouze ty věci které nelze sehnat v normální maloobchodní síti. Např. buldozer za 4300 + 330 poštovné si určitě nekoupím, dokázal jsem si jej sehnat o několik desítek % levněji a stejné je to s ostatními věcmi od Lega. Jak je tedy možné, že lze stejné zboží nakoupit v kamenném obchodě za tak odlišnou cenu ? Prostě zisk S@H je poněkud větší a já jako zákazník se rozhodnu kde koupím a koho nechám vydělat, bohužel S@H to v drtivé většině nebude.

Znovu říkám, že podle mne je to z pohledu S@H spíše morální problém, pokud napíšou jen promiňte, ztratili u mne jakékoliv sympatie ! Chybu může udělat každý, ale jak se k ní postaví ukáže jak moc o své zákazníky stojí !

Hana129

Lego bude, né za ty omylné ceny, ale kdo je bude chtít tak dostane slevu !!!

Zřejmě dnes všichni vyrozumění dostanou meilem.

volala jsem tam  ;)

Ravenhorn

Citacea já už to vím  Škleb Škleb

v noci jsem měla sen , kdy vlaky k nám za 172,-- přivezl kamion jen  Škleb

Sny se mají plnit ne?

By mě zajímalo, kdy asi dospějí k nějakému závěru.  :P


Castle, Pirates a Star Wars.

vasek

Zákazník a svině ?
Zákazník reagoval na nabídku, nabídka byla špatně zadaná, já opravdu nevím kdo udělal větší chybu, jestli ten kdo zadal nabídku nebo ten kdo na ni reagoval.
Podle mne ten kdo zadal špatně cenu, otázkou je jak se s tím S@H vypořádá, opravdu bych nechtěl být v jejich kůži, jak jsem psal dříve každé řešení je špatné.

Ravenhorn

CitaceLego bude, né za ty omylné ceny, ale kdo je bude chtít tak dostane slevu !!!

Zřejmě dnes všichni vyrozumění dostanou meilem.

volala jsem tam  Mrk

A to ti říkal ten na telefonu? Hm kolik bude sleva?
Castle, Pirates a Star Wars.

vasek

Počítej tak maximálně s 20%  ;D.

Ravenhorn

CitacePočítej tak maximálně s 20%  Škleb.

nj cenit se to lehce bude, ale víme, že když se připočte poštovné tak jsme zase na ceně setu a to pak je lepší si to koupit u nás třeba z legáčka nebo od někoho na mimibazaru nebo aukru.  ;D

Nechme se překvapit.
Castle, Pirates a Star Wars.

vasek

Citace od: Ravenhorn kdy 08.04.2009, 11:11:06
CitacePočítej tak maximálně s 20%  Škleb.

nj cenit se to lehce bude, ale víme, že když se připočte poštovné tak jsme zase na ceně setu a to pak je lepší si to koupit u nás třeba z legáčka nebo od někoho na mimibazaru nebo aukru.  ;D

Nechme se překvapit.

Přesně tak, rozhodně nebude za nějakou velmi dobrou cenu, alespoň uvidíme jak jim na nás záleží. Podle mých zkušeností nic moc, zákazníků je přece dost  ;).

Hardegon

Citace od: Ondra kdy 08.04.2009, 10:33:39
Citace od: Hardegon kdy 08.04.2009, 02:43:50
Citace od: okerol23 kdy 08.04.2009, 00:40:45
Pokiaľ sa môžem vyjadriť k tejto téme, ktorú som až teraz zbadal, tak to je veľmi naivné a lacné konštatovanie, že Vám niekto za takéto absurdné ceny predá tieto stavebnice LEGA, aj keď tam nastala kdesi chyba, to si niekto, verím odskáče, ale toto sa logicky nemôže stať skutočnosťou. Treba sa jednoducho prebudiť, pretože realita je trošku iná...


To co ty zde psalo už mnoho lidí. Ale to vychází pouze ze selského tradičního rozumu, který brání pochopit, že jsme set za 3000Kč objednali v ceně 200Kč. Avšak prakticky vzato: cenu stanovili XYZ a my na ni přistoupili. Když se nám třeba zdá, že nyní jsou ceny vysoké, nekupujeme a nečekáme na to, až si to případně opraví a sníží třeba cca o 10%. Chováme se "tržně". ;D

Argumentem pro neposlání je zatím snad jen absurdita (ale krásná  :D) celé věci a jejich vlastní blbost. Ani jednoho neni předpokládám řádným důvodem ke stornu...

Ok, takže chceš aby ti poslali ty sety za těch 200 kč  :P .A uvědomuješ si vůbec(Teda jestli to projde), tak že ve finále za to zaplatíme všichni?

Pokuď to opravdu myslíš vážně(To jsi asi jediný tady  :-X ) tak si dej studenou sprchu, a to hodně studenou  ::) .Tvůj minulý argument, že je to milionová firma bych tak maximálně čekal u 10-ti letého dítěte a ne u 20-ti letého dospělého člověka...Trošku používat rozum by to chtělo :-*

Čti tedy všechno co jsem napsal a přestan se navážet. Psal jsem už na začátku, že se případná ztráta může projevit na setech v roce 2010. To s milionovou firmou bylo k té věci, že je ta ztráta nepoloží. Přijde mi, žes nestihl objednat, a ted se vztekáš...

Ale argument, proč to neposlat jsi nedal. Jsem idealista. A rád věřím v úspěch z toho (když nic, aspon je to oživení fora).

Co se týče slevy, je to vstřícné gesto, ale jak píše Ravenhorn, dělat slevu na předražené zboží? Ale nesudme dopředu. Třeba to vyjde i o nějakou stovku méně...

Jindroush


Citace

Due to a human error in uploading prices to the website on Monday April 5th, several items appeared on LEGOshop.com at extremely low prices for the Czech Republic. We received a large number of orders on this day by customers who had recognized this error. 

We always try our best to provide a perfect service, but sometimes an error sneaks through. As a result of the incorrect pricing, we have had to cancel the orders affected. However as a gesture of goodwill we are contacting all affected customers today and providing a 15% discount on their next order from LEGOshop.com.

We apologise for any disappointment this error may have caused and hope to welcome you back to our LEGO online shop very soon.

Best regards,

Your LEGO team

Kvůli lidské chybě při nahrávání cen v pondělí 5.4. došlo k tomu, že některé zboží mělo nastaveno extrémně nízké ceny pro Českou republiku. Obdrželi jsme velké množství objednávek od zákazníků, kteří si této chyby všimli.

Ačkoli se stále snažíme o co nejlepší služby, občas se chybička vloudí. Kvůli tomuto neplatnému nacenění, musíme zrušit všechny takovéto objednávky. Jako gesto dobré vůle budeme dnes kontaktovat všechny zákazníky a nabídneme jim 15% slevu na jejich další nákup na LEGOshop.com.

Omlováme se za zklamání, které mohla tato chyba způsobit a doufáme, že se brzy vrátíte na náš online LEGO shop.


Jindroushův komentář: Haj hou! A další debatu už krotťe.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

vasek

Skvělé, tak to si to objednám v Anglii a jsem na tom s konečnou cenou lépe i s jejich velkodušnou slevou. Pánové z S@H nezklamali jste mne !

Anatyt

No ved ale co ste cakali, ze vam to poslu za tie ceny?  ;D Ved zas nie su padnuti na hlavu.  :D