Mary a jeho sbírka

Založil mary, 28.12.2008, 12:18:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

otaznik

Citace od: Atom kdy 25.10.2015, 21:29:55
Ano to souhlasím. Mezi mé staré favority patří set 4958 a 4954 a nebo 4957
Nechci plevelit vlákno, ale mary tady vystavuje sety z 80. let., ne ani 10 let staré novinky.  ::)

mary

Jeden z mých nejstarších town setů,s krásně zachovalou 36 let starou krabičkou  :) :

675 - Snack Bar (1979)

Villa Legina

Green Base plate je originál? Nejako sa mi zdá podozrivá tou príliš svetlou hranou. Takto rezaný originál nezvykne vyzerať, alebo foto skresľuje?

mary

Hrana baseplate vypada opravdu svetlejsi,nez obvykle a nevim,jestli je original ze setu...takto mi set komplet pred casem dorazil...

Futurion

Takhle světlé okraje má baseplate po přeříznutí.

otaznik

Je to originál, respektive to je standardní vzhled těchto baseplates (třeba je v té době v továrně někdo - tedy spíše něco - vyráběl(o) rozřezáváním větších).

Je to vidět i u některých jiných setů - viz moje sbírka např. zde.

Villa Legina

Áno, treba potom skontrolovať ako sú skosené rohy, prípadne aj pozrieť ako baseplates vyzerajú zospodu, zdá sa, že v rôznych dobách mali rôzne tvarované tie inverzné výklenky, pravdupovediac, nemám celkom zvládnutý prehľad v tomto, že čo a kedy sa striedalo, alebo či vychádzali rôzne baseplates súčasne)  iba som si všimla istú rôznorodosť aj čo sa týka odtieňov v rámci samotnej green (vtedajšie, nemám na mysli súčasné iné označené odtiene zelenej).

papluh

#157
Mám odniekaľ dve zelené 8x16 baseplate a obe sú evidetne rezané, rohy nie sú zaoblené, ale len jednou linkou odseknuté.
Tiež som si myslel, že bol niekto kreatívny, ale pri porovnaní tie rezy sú zhodné na oboch kusoch, aj na rohoch. Nepredpokldám, že niekto doma by si na to robil mašinu.
Inak zospodu nemajú žiadne číselne označenie, len LEGO na studoch.

Villa Legina

#158
Pri starých baseplates sú rohy rezané ostrejšie, to je ok, ide o to pozrieť celkovo či je to rovnomerné, laikovi sa nepodarí úplne presne to naimitovať, aspoň si myslím. Tá celková optika - mala som na mysli aj viď obrázky (ten prvý je novšia baseplate, to druhé staršia - avšak či to platí univerzálne alebo to je len nejaká výrobná odchýlka - nekontinuálna - z času na čas- to neviem).

mary

Rok 1985 přinesl do lego města nejen set letiště,ale i toto hezké letadlo  :)

6368 - Jet Airliner (1985)

peter

Citace od: mary kdy 10.11.2015, 11:19:31
Rok 1985 přinesl do lego města nejen set letiště,ale i toto hezké letadlo  :)

6368 - Jet Airliner (1985)

Nevím pro kolik lidí je to známé, ale reálným předobrazem tohoto setu bylo skutečné letadlo ;)

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Niripe

Mary:
Ty mi dáváš. Vracíš mě naprosto nekompromisním způsobem do doby, kdy jsem jako dítě listoval v několika málo katalozích a byl neskutečně šťastný, když mi otec jednou za čas nějakou stavebničku pořídil.  Z mého pohledu naprosto super sbírka.

mary

Dnes zase pro změnu jeden train set,sehnal jsem ho teprve nedávno a ve výborném stavu:

7822 - Railway Station (1980)

mary

7710 - Push-Along Passenger Steam Train (1980)

mary

Tento set mi udělal velkou radost,navíc je ve stavu,který jsem ani nečekal,všechny díly jako nové,prakticky nepoužité,samolepky precizně nalepené  :) Jedná se o jeden z posledních 12V setů:

7823 - Container Crane Depot (1986)

otaznik

Citace od: mary kdy 27.11.2015, 15:38:06
Tento set mi udělal velkou radost,navíc je ve stavu,který jsem ani nečekal,všechny díly jako nové,prakticky nepoužité,samolepky precizně nalepené  :) Jedná se o jeden z posledních 12V setů:

7823 - Container Crane Depot (1986)
12V nesbírám, ale tenhle set už dlouho chci. Parádní pohled na takový stav.

mary

Můj oblíbený set z train kolekce:

7838 - Freight Loading Depot with Wagon (1983)

mary

A jeden menší setík z classic town,opět ve stavu blízkém právě otevřenému novému setu:

6691 - Red Cross Helicopter (1981)

otaznik

Citace od: mary kdy 07.12.2015, 13:09:36
A jeden menší setík z classic town,opět ve stavu blízkém právě otevřenému novému setu:

6691 - Red Cross Helicopter (1981)
Stav setu vypadá opravdu velmi dobře. Nádhera.  :o
Budu muset začít asi i já vytahovat starší sety ze skříně.  ;)

mary

Dnes dva malé sety classic space ve slušném zachovalém stavu:

6846 - Tri-Star Voyager (1984)
6801 - Moon Buggy (1981)

Valentin Dobrotivý

Hezké...u setu 6846 je dobře vidět, co to dělá, když se použije nesprávný typ Plate 1 x 1 with Clip Light. Tady má být správně Type 1. Jinak nejdou nahoru zcela zdvihnout bílé Space Wing 4 x 2, které jistí správnou pozici sub-raketky v celém setu ;) Nebo mě šálí zrak?
Ale jinak závidím, tenhle set, resp. krabice mi chybí...

znouzectnost

Zrak tě nešálí, je (bývá) tam špatný clip, ale jestli se nepletu tak je chyba na straně TLC protože při výrobě měnili Light Clip type 1 za 2 a nikdo neověřil, že to nebude fungovat.
Jestli se pletu tak mě někdo opravte. Protože jsem MISB neměl.

Valentin Dobrotivý

No, já si s tím TLC nejsem zcela jistý. Ten set vyšel v roce 1984, ale tlustší Type 2 clipy se v setech objevily nejdříve v roce 1986, ale možná až o rok později.

Osobně se přikláním tomu, že spousta sbírkových setů je prostým sesypem dílků, který měl někdo doma k dispozici, dal je tam a Type 1 či 2 vůbec neřešil. Tak se do těchto setů dostaly clipy, které tam fakticky nepatří...stalo se tak zejména poté, co se se starými sety začalo čile obchodovat na netu.

Podobný funkční problém má třeba set 6692, kde se při použití špatných clipů netočí zadní kola návěsu.

mary

Tady je detailnější foto a podle mne ta křídla nejdou do úplně svislé polohy nikdy,tomu překáží tr red plate 1x1 ať je tam jakýkoliv typ clipu...možná se ale pletu  :)

mary

A ještě jeden cs set,který se mi hodně líbí:

6872 - Lunar Patrol Craft (1985)

Aki

Citace od: mary kdy 16.12.2015, 15:42:41
,tomu překáží tr red plate 1x1 ať je tam jakýkoliv typ clipu...možná se ale pletu  :)
Pleteš, nemá tam být plate, ale tile!

mary

No pak by to fungovalo,podle návodu jsou tam ale plate.

Ondrej

Viděl bych to na nový díl v roce 1984, v trans red je v tom roce novinka dle BL tak se s ním možná před tiskem návodu nepočítalo a nakonec se tam dal. Koukal jsem na to ještě v návodu na brickfactory a tam to vypadá chvíli jako plate chvíli jako tile.

Valentin Dobrotivý

Když se podívám na druhou stranu krabičky s alternativními modely, tak tam vidím tile....

mary

Maličký setík classic space poloviny 80. let :

6806 - Surface Hopper (1985)