Autor Téma: Znáte TOHLE?  (Přečteno 18401 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Helena

• Castle, HP a Creator
  • Trade Count: (0)
  • zelenáč
  • *
  • Pohlaví: Ženské
Helga

Offline Colonel32

• Trade Count: (176)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
  • Barding Collector

Offline Helena

• Castle, HP a Creator
  • Trade Count: (0)
  • zelenáč
  • *
Re: Znáte TOHLE?
« Odpověď #2 kdy: 25.09.2008, 12:36:44 »
Woow..tak to musí být novinka, ne? A v ČR to jde sehnat?
Helga

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #3 kdy: 25.09.2008, 13:00:18 »
Woow..tak to musí být novinka, ne? A v ČR to jde sehnat?
No, pokud se nepletu, tak o tomhle setu se vi uz tak pul roku?

V Cechach se da samozrejme sehnat vsechno, staci to dovezt treba z nemeckeho SH.

Offline J0hny54

• Trade Count: (61)
  • suprák
  • blackfalcon power :)
« Odpověď #4 kdy: 25.09.2008, 14:36:46 »

ten battle pack kostlivcu jsem koupil o prazdninach v Nemecku za 10 euro

Offline TomKQT

• Trade Count: (5)
  • suprák
« Odpověď #5 kdy: 30.09.2008, 08:31:30 »
A v ČR to jde sehnat?
V Cechach se da samozrejme sehnat vsechno, staci to dovezt treba z nemeckeho SH.
Je možné někde v ČR vidět Golden Gate Bridge?
Samozřejmě, v ČR jde vidět všechno, stačí si zajet do San Francisca.
 ;D
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #6 kdy: 30.09.2008, 13:54:17 »
Veci z nemeckeho SH je mozne dovezt bez toho, abych zvedl svuj zadek z Prahy.

Golden Gate neni mozne videt na zivo, aniz bych zvedl svuj zadek z Prahy.

Offline Honza D.

• Trade Count: (61)
  • mazák
    • málozvlk
« Odpověď #7 kdy: 30.09.2008, 14:41:19 »
Já na fóru spíš čtu než přispívám a tyhle příspěvky mě dokážou spolehlivě otrávit. Coloneli Coloneli, je sice hezké, že jsi Heleně odpověděl (narozdíl od nás líných), ale když už to děláš, nebuď prosím protivný. Každý den do tohoto vlákna omylem vlezu a přečtu si tvoje nové úsečné odpovědi...
Ne každý si skutečně může bez zvednutí zadku objednat lego z německého SH!

Asi se to už probíralo, ale kdyby šlo jednotlivé příspěvky hodnotit (třeba stupnicí 1-5), člověk by si pak vybíral jen ty dobré a ušetřil by dost času.

Abych aspoň trochu přispěl: hledal jsem a skutečně jsem battle packy v českých obchodech nenašel. Máte někdo tip? V německých kamenných obchodech jsem na ně (koncem srpna) také nenarazil.
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #8 kdy: 30.09.2008, 15:07:35 »

Zasadne nesouhlasim. Jsem presvedceny, ze kazdy clovek v CR starsi 18ti let ma moznost si zajistit dopravni kanal jak na nemecky S@H, tak na americky.

Abych aspoň trochu přispěl: hledal jsem a skutečně jsem battle packy v českých obchodech nenašel. Máte někdo tip? V německých kamenných obchodech jsem na ně (koncem srpna) také nenarazil.

No je to predmet, ktery neni v bezne distribuci, tz. nikdo z tech, kteri jsou zavisli jen na lego tradingu, by ho mit nemeli. Z obchodu, ktere v minulosti delali vic, nez ze jen nakupovali prez trading nebo MPK, me napada pouze Legacek nebo Morelega, tz. ti by teoreticky mohli byt schopni tohle dovezt.

Offline TomKQT

• suprák
« Odpověď #9 kdy: 30.09.2008, 17:51:22 »

Zasadne nesouhlasim. Jsem presvedceny, ze kazdy clovek v CR starsi 18ti let ma moznost si zajistit dopravni kanal jak na nemecky S@H, tak na americky.

Najdi někdy minutku a rozšiř svůj informační thread
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=2040.0
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #10 kdy: 30.09.2008, 17:59:09 »

O co?

Offline TomKQT

• suprák
« Odpověď #11 kdy: 30.09.2008, 18:21:24 »

O co?
O to jak nakoupit na německém S@H z pohodlí domova v ČR.

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #12 kdy: 30.09.2008, 18:39:34 »
Aha. Tak to uz v planu nemam, protoze vetsina z tech veci funguje prave proto, ze je vyuziva jen nekolik lidi, ale kdyby je chteli vyuzivat vsichni, tak by fungovat prestaly. Ale ti co opravdu hledaji nejake reseni, ti ho najdou.

Ale pro ucely tohoto threadu to shrnu takto:

-kdyz neco potrebuju z Nemecka, napisu jednomu kostkari, ktery do nemecka jezdi a ma tam znameho, ktery si to necha posilat domu. (a tomuto kostkari se zase revanzuju jinak)

-kdybych nemel tuto moznost, tak napisu jinemu kostkari, ktery si nechava posilat veci na nemeckou benzinku.

-kdybych nemel ani tuto moznost, tak bud zkusim vyuzit nekoho z otcovych kolegu profesoru matematiky, NEBO zkusim zkontaktovat nejakeho nemeckeho prodejce z ebaye nebo bricklinku, a dohodnout se s nim na preposlani do CR za nejaky poplatek / pripadne ze bych k nemu nechal zaslat vetsi varku zbozi a nasledne si pro ni zajel, az by dorazila.

Offline TomKQT

• suprák
« Odpověď #13 kdy: 30.09.2008, 20:42:09 »
zkusim zkontaktovat nejakeho nemeckeho prodejce z ebaye nebo bricklinku, a dohodnout se s nim na preposlani do CR za nejaky poplatek
Tak jedině takhle varianta z celého výčtu je univerzálně aplikovatelná.
Ale za jednoduchou bych ji zrovna neoznačil a dost mám obavy, že někdo s nulovou reputací na ebay/bricklink (tzn. někdo kdo tam zatím nic nekoupil ani neprodal) by šanci měl hodně blízkou nule.

Každopádně těžko obstojí jako odpověď na otázku jestli jde něco v ČR sehnat.

Tím končím z mé strany tento offtopic.
« Poslední změna: 30.09.2008, 20:43:44 od TomKQT »

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #14 kdy: 30.09.2008, 20:55:00 »
Ano, to presne myslim. Podle me neexistuje zadne reseni, ktere by bylo univerzalne aplikovatelne jako nejlepsi. Ale kazdy clovek muze najit nejlepsi reseni, ktere odpovida jeho konkretni situaci. Kanalovi taky nezavolali z pumpy, jestli by si k nim nechtel nechat posilat lego. Proste to z jeho strany byl 1) napad a 2) realizace - prizpusobena pro nej vhodnym podminkam - bydli blizko u hranic, a ma k dispozici sluzebni auto.

Ovsem pokud bychom se bavili o moznosti nejakeho prodejce z Ebaye, tak nevim, proc by mel byt clovek bez fragu na ebayi diskvalifikovan. Clovek s beznou ceskou kreditni kartou muze S@H nakup zaplatit, pouze musi nastavit cilovou destinaci nekde v nemecku, tz. pokud bych byl clovek bez hodnoceni na ebayi, a mel tohle realizovat.

- najdu vhodneho prodejce, ktery prodava prez ebay nove sety bezne produkce
- navrhnu mu tuto dohodu, ze ja si k nemu necham neco poslat, sam tu vec zaplatim, a nasledne mu poslu neco na posotvne (nebo se dohodneme tak, ze neceho objednam vic, a on si cast nakupu necha za postovne a zprostredkovani), tak tento prodejce neriskuje defacto vubec nic, a tudiz neni duvod, proc by do toho nemel jit nezavisle na tom, jestli mas ebay hodnoceni 0, 50 nebo 5000. Samozrejme to muze odmitnout jako TMEFTLB, ale to uz je jina otazka.

Každopádně těžko obstojí jako odpověď na otázku jestli jde něco v ČR sehnat.

Tady spis vyvstava otazka, do jake urovne narocnosti definujeme slovo "sehnat" - napr. zdali sehnat znamena, ze to jde koupit v kamenem krame, nebo se to da poslat na dobirku - nebo jestli operujeme i s nemeckou a americkou postou, ebayem, bricklinkem, paypalem, paypayem atd...
« Poslední změna: 30.09.2008, 20:59:26 od Colonel32 »

Offline Jarmila

• Trade Count: (26)
  • furťák
  • Prý jsem bosorka.
« Odpověď #15 kdy: 30.09.2008, 21:13:45 »
Honzíku, slez zpátky na zem z té do nebe vyrostlé fazole. Pro normální lidi, co si občas pro sebe nebo pro někoho chtějí koupit lego, je čtení předchozího příspěvku podobné čtení sci-fi povídky. Ne každý má spřízněnou duši na západ od Aše. A chtěla bych vidět toho Němčíka, který se bude krkolomně domlouvat s nějakým neznámým Čehúnem. Němce se svatozáří na hlavě jsem ještě neviděla.  ;)
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #16 kdy: 01.10.2008, 00:38:26 »
Honzíku, slez zpátky na zem z té do nebe vyrostlé fazole. Pro normální lidi, co si občas pro sebe nebo pro někoho chtějí koupit lego, je čtení předchozího příspěvku podobné čtení sci-fi povídky.

Ano, ano ano. Vzdyt ano. Pro vetsinu populace bude hledani takoveto cesty prilis narocne a spokoji se s lamentovanim, ze SH pro ceskou republiku jeste nespustili - ale coz nic nemeni na tom, ze kazdy tu moznost ma, jen ji 9 z 10ti lidi nevyuzije.

A chtěla bych vidět toho Němčíka, který se bude krkolomně domlouvat s nějakým neznámým Čehúnem. Němce se svatozáří na hlavě jsem ještě neviděla.  ;)

Vzhledem k tomu, ze vim o cloveku, ktery si defacto timto zpusobem nalinkoval americky S@H, nevim, proc by mel byt problem domluvit to same s nemcem.
« Poslední změna: 01.10.2008, 00:40:04 od Colonel32 »

Offline Jarmila

• furťák
  • Prý jsem bosorka.
« Odpověď #17 kdy: 01.10.2008, 20:04:49 »
9 999 z 10 000 lidí vůbec neví, že nějaký S+H existuje. Možná jsem velký optimista a ten poměr je ve skutečnosti 99 999 ze 100 000.
Amík není Němčour.
Co připadá Tobě naprosto samozřejmé, může být a většinou i je pro zbytek populace "španělskou vesnicí".

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #18 kdy: 01.10.2008, 22:16:41 »
9 999 z 10 000 lidí vůbec neví, že nějaký S+H existuje. Možná jsem velký optimista a ten poměr je ve skutečnosti 99 999 ze 100 000.

Jak souvisi?

Co připadá Tobě naprosto samozřejmé, může být a většinou i je pro zbytek populace "španělskou vesnicí".

Prave proto ze jsem jeden z tech cca 10%, kteri jen nesedi na zadku a nelamentuji, ze neco nefunguje.

Offline Jarmila

• furťák
  • Prý jsem bosorka.
« Odpověď #19 kdy: 01.10.2008, 23:09:25 »

Jak souvisi?

Většina populace v ČR vůbec neví, že existuje nějaký S+H (lego) nebo si myslí, že to je zkratka pro Spejbla a Hurvínka. Nemůžou si tedy něco objednávat z Němčour či ze Země za velikou louží. Všichni nejsou lego blázni.

Prave proto ze jsem jeden z tech cca 10%, kteri jen nesedi na zadku a nelamentuji, ze neco nefunguje.

Lamentuje jen ten, kdo ví, že to v ČR nefunguje a rád by tu možnost měl. Možnost objednat bez nutnosti prudit jiného legoblázna. Ne všichni razí "Drzé čelo lepší poplužního dvora." To, co provozuješ Ty - dovoz pro sebe a občas pro jiné AFOLy opravdu nemůže dělat každý. Protože tato činnost vyžaduje určité předpoklady - vyšší IQ, dávku drzosti, schopnost vzít na sebe riziko nezdaru, jazykovou vybavenost, obchodního ducha,......... Ty to máš.

A pokud by si všichni našly vlastní cestičky k nákupu z S+H, kdo by pak nakupoval u Tebe? Buď rád, že nejsme všichni dokonalí jako Ty a sedíme na zadku a lamentujíc čekáme, až nás zazásobíš.  :-* :-* :-*