kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Čína je na podvozku a kompletní. Ještě dostavím vagon.

milanv

Citace od: mirek kdy 25.05.2024, 14:16:25Se SNOT technikou jsem se tedy vyřádil na předku kapoty. Řekl bych, že jen ty šikmé dlaždice LEGO nemá,
jak podotkl Fanda. Jinak kostky TLG má, nevím zda ve stříbrné a oranžové. To jsem nehledal.
Díky, Mirku. To je zajímavé - zkusím si třeba sehnat jejich návod, abych viděl ty SNOT techniky.
Pán na Žlutém hradě

mirek

Svítíme...

milanv

teda... Podle vnějšku jsem soudil, že se jedná o obrněný vagón - a oni mají uvnitř pohodičku s lampičkama! :)
Pán na Žlutém hradě

mirek

Po zkušenosti z výstavy v Praze (jízda po dlažbě a sněhu) a Ostravě (jízda po zvětralém betonu a dvřních prazích)  jsem si zhotovil nový transportní vozík s většími kolečky a lépe přenositelný.

Jeho kvality určitě ocení IGORUS, který v Ostravě měl v rukou ten starý.

mirek

Pro Vsetín je připravena v plexiobalu i "Čína".
Kostky jako kostky pro " FESTIVAL KOSTEK" .

mirek

#3426
Citace od: milanv kdy 04.06.2024, 09:48:36teda... Podle vnějšku jsem soudil, že se jedná o obrněný vagón - a oni mají uvnitř pohodičku s lampičkama! :)

Právě díky čínské stavebnici jsem si rozšířil způsob připojení osvětlení.
Vytvořil jsem si vlastní osvětlení ( třeba k lampičkám) ovšem velice podobné
tomu čískému provedení.
Snad i časem nafotím.

milanv

Citace od: mirek kdy 08.06.2024, 07:04:55Právě díky čínské stavebnici jsem si rozšířil způsob připojení osvětlení.
Vytvořil jsem si vlastní osvětlení ( třeba k lamičkám) ovšem velice podobné
tomu čískému provedení.
Snad i časem nafotím.
Tak na to se hodně těším!
A s poznámkou o čínské stavebnici naprosto souhlasím: člověk se musí koukat po inspiraci všude a rozšiřovat si obzory. Jedině tak lze přicházet k novým nápadům. Já hledám i v různých muzeích, učebnicích dějin umění, galeriích, srazech technických "bláznů" ala Maker Faire apod. Podle typu modelu...
Pán na Žlutém hradě

mirek

MilanV  jak jsem slíbil, tak jsem osvětlení nafotil.
Dal jsem si práci a vytvořil snad dostačující popis práce.

milanv

Díky, Mirku!
To by mě nikdy nenapadlo, že se ti povedlo tam všude ve vagónu schovat relativně velkou LEDku i s těmi trubičkami. Musím si to někdy prohlédnout naživo. Já čekal něco jako jsem kdysi dělal do betlému, tj. 1x2 mm velké SMD LED na koncích 0,2 mm silného smaltovaného drátku. S tímhle jsi mě fakt překvapil.

A to řešení na nepájivý spoj k LED je geniální! Aspoň jak si to představuju v praxi, tak to musí hodně pomoct, protože si člověk může natáhnout drátky skrz model, navíc klidně delší a zaštípnout je až na místě, a pak na ně teprve nasadit tu LED. Takže drátky všude "prolezou", i kudy by ta LEDka nikdy neprošla. Super nápad!
Pán na Žlutém hradě

mirek

Návštěva na kolejích ... nepřenosných a výstavních.