Strašidelný Globus

Založil Jindroush, 21.09.2005, 15:49:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

No, tak v opavským Globusu to těžce vylepšili:

Z poměru 1/3 Megablocks : 2/3 Lego se to změnilo na

1/3 Megablocks : 1/3 Cobi : 1/3 Lego.

Navíc to Lego jsou jen samý starý ležáky - nejsem si jist Bionicle a Duplo, to nesleduju, ale letošní sety si prostě nemůžu vybavit vůbec žádný, ani City, ani Technic, o nějakých Vikings ani nemluvě. Vypadá to jako doprodej za plný ceny  ???
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mates

Nechci být špatným prorokem, ale mám pocit, že více obchodů od prodeje stavebnic LEGO upouští....čím to tak asi bude?!? ;)
Před cca týdnem jsem byl v Globusu v Čakovicích(Pha) a nestačil jsem se divit, vypadalo to tam podobně strašidelně jako u vás :D ;D

Cavelon

To je dôsledok slabej kúpnej sily obyvateľstva a masového hlúpnutia. Chudobní kúpia lacné (čínske ap.) haraburdy a bohatí majú iné zábavky. Väčšina uprednostňuje pasívnu zábavu (TV, video, PS) pred aktívnou. Hlavne, že máme všelijaké reality show. Je mi z toho zle. Fuj. :P
A samozrejme výsledok: kde nie je dopyt, nie je ani ponuka...

corelxt

jestli to taky nebude mit spojitost s tim, ze novejsi sety uz za moc nestojej, jao ty starsi...

Jindroush

To je nesmysl, letošní rok je proti předchozím vyjímečně silný a třeba Vikings se prodávaj jako blázen. Takový Cobi je kvalitativně zcela nesrovnatelný (vyloženě zlatej Megablock), cenově ovšem taky...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Micho

Aj Carrefour na Slovensku (konkrétne BA a KE) má už v svojej ponuke tak na tretinky Lego, Playmobil a Cobi. A z nových Lego vecí nič moc. A mám pocit, že už aj v Tesci som videl uvedené stavebnice iných značiek.

Inak zaujímavá informácia - Tesco na SVK a v čechách preberie reťazce Carrefour - viď tu.

Citace od: corelxt kdy 21.09.2005, 16:55:52
jestli to taky nebude mit spojitost s tim, ze novejsi sety uz za moc nestojej, jao ty starsi...
Ja osobne si myslím že nie. Skôr je to tým, že tieto veľké reťazce sa sústreďujú na rýchloobrátkový cenovo dostupný (lacný) tovar. A Lego tam bohužel veľmi nepatrí. Preto Cobi a pod.


Mates

wow :o
tak to už bude s konkurencí horší...bojím se, aby se marže u zboží nezvedly více, než jsou nyní... ::)

corelxt

pokud to tak dopadne, tak nezbyde nic jinyho, nez sosat ze zahranici... ebay, BL a pod.. :/

Colonel32

staci se zamerit na specializovane lego obchody, ty by problemy mit nemely... a mozna by teoreticky mohli mit jeste vetsi trzby, pokud nektrea mista prestanou lego prodavat

Mates

Takže Legáček to jistí ;D >:D

Police collector

#10
No já nevím, co checkuju obchody ve vnitřní Praze tak tam Lego pořád mají - myslím třeba Kotvu (tam mají i MB ale jsou separovány do úplně jiné části prodejny, Sparkys, Pompo v Labuťce, Debenhamsu (ex KRONE) - tam mají i starší sety)a Andělu, třeba i na Zličíně Lego pořád mají... Spíš mám pocit že nějak vázne distribuce setů - viz SW-2005, HP 2005 - což je docela ostuda vzhledem ke Kladenské továrně. Rozhodně bych řekl že Praha je na tom ještě s Legem dobře.
Terminated.

lordvader

No koukal jsem v Makru ve Zlíně, pár krabic Lega, ale většinu místa zaplácaly Cobi.

Tak jsem naštvaně přešel vedle do Carefouru, a tam mě čekalo překvapení:

1/3 Lego (ani jeden Star Wars), 2/3 Cobi.

Tak jsem zašel ještě do Pompa, tam Lega sice měli dost, ale ze SW jenom Millenium Falcon (za původní cenu), 2ks Jedi Starfighteru a 1ks Darth Vader Transformation.

Zkusil jsem ještě hračkářství ve městě, kde mě překvapilo zmenšení prodejny na 1/4 původní velikosti a přítomnost čeho pouze? .... chvilka překvapení...... Cobi  :'(

Micho

#12
Je to tak. Naš poľský sused nás dobíja nielen lacným stavebným materiálom, nábytkom, ale už aj hračkami.

Police collector

Fů, ještě že bydlím v Praze  ;D. Jinak ale třeba na Vysočině, v Třebíči, jak už jsem tu psal tak tam je dokonce speciální Lego Shop. V Praze jsem Cobi vídával jen v Kotvě - ale tam je i Lego no a v Carrefouru, což mi nevadí, protože tam nechodím nakupovat. Možná to je i větší kupní silou v hl.m. anebo tradicí - ačkoliv si myslím že to může být i kvůli cizincům - ti asi nějaké Cobi neznají a radši koupí dětem lego. Nemusí jít nutně o turisty, myslím třeba lidi co tu pracují atd. Do toho Sparkyho třeba chodí turistů dost. V rakouských shopech (i těch relativně příhraničních - třeba ve Weidhofenu am Thaya) jsem taky viděl jenom Lego...
Terminated.

Mellory

U nás v Chomutově se děj ta samá situace jako v Opavě.

V našem globusu to je lego (JEN DUPLO!!!!) : cheva : cobi : megablocks v poměru 1:1:2:3

Hrůza!
Nothing is true. Everything is permitted.

Colonel32

kdyz nevite coby, tak si kupte cobi...