Návrh kolejiště pro výstavu v Brně

Založil peki, 14.11.2007, 11:56:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jakou věžičku by jste chtěli na Akiho hradě?

1
2a
2b

Micho

Na takú malú plochu vynikajúce spracovanie. To vyzerá, že by to mohol byť veľmi pekný kláštor. Mníchov alebo mníšky som ešte v Legu nevidel stvárnené.  8)

Jonas

Mně osobně zase skvělý Akiho výtvor asocioval zámek Smolenice - zejména díky tvaru věže a zdobnému provedení obytné části.
http://en.wikipedia.org/wiki/Smolenice
Jonas - Můj Brickshelf

otaznik

Citace od: Aki kdy 06.01.2008, 18:16:54
A tady je tedy ještě jedna ochutnávka - tentokrát z druhé strany a s výše zmíněnou kaplí:

Božské!  :D

Citace od: Mtron kdy 06.01.2008, 16:10:07
Aki je to fakt super, ale nic nefoť žádné detaily nech to pěkně až do Brna, aby i ten Otazník přijel se na tu nádheru kouknout  ;)

Tak to by mě zajímalo, kolik lidí si myslí, že do Brna dorazím.  ;)

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 07.01.2008, 01:25:10
Tak to by mě zajímalo, kolik lidí si myslí, že do Brna dorazím.  ;)

Vetsina z nas doufa, ze nejsi takovej dsnak, jakeho obcas hrajes, a ze bojkot Svitav ti stacil  ;)

zakm

Citace od: Jonas kdy 06.01.2008, 21:34:39
Mně osobně zase skvělý Akiho výtvor asocioval zámek Smolenice - zejména díky tvaru věže a zdobnému provedení obytné části.
http://en.wikipedia.org/wiki/Smolenice

S tými Smolenicami úplne súhlasim s Jonasom . Ta vrchná veža je naozaj podobná a dám vám ešte jeden typ ak raz budete mať možnosť ísť do okolia Smoleníc tak neváhajte vezmite foťák a foťte , ten hrad je perfektná inšpirácia . Príroda takisto super  ;)
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Matthes_CS


peki

Citace od: mates9 kdy 08.01.2008, 19:05:16
A co takhle nadzemka??(monorail)

Návrh kolejiště je již uzavřen. Momentálně se řeší obsazení města viz diskuse návrh města pro kolejiště 3x2. Jsou očekávané konkrétní návrhy JAK,CO,KDO, nikoli výkřiky do tmy  >:( >:(

hobby

#157
Pokud jde o mne, tak podle potřeby moderátorů (Aki, Peki) zapůjčím do kolejiště budovy a stavby (vláčkaři viděli, ostatní viz: vánoční kolejiště, které jsem začal právě demolovat). Ovšem stavbu tratě vynechávám; jsem zvyklý stavět mnohen větší kolejiště z připravených dílů během pár dnů a na stavbu z kostiček nemám nervy ani čas >:D.
Ještě k těm stavbám: jak napsal Jindrouš, že Akiho hrad je pro vláčkaře škoda, tak to není úplně od věci :D. Akiho hrad je opravdu výborný, ale aby nakonec vlaky nedělaly stafáž krásnému hradu, místo, aby tomu bylo naopak. Nepřehánějte to s krásou a propracovaností těch staveb a mějte na paměti, že stavíte kolejiště + vlaky, vlaky, vlaky. Ty jsou hlavní, ostatní je stafáž, takže ať je to v nějakém adekvátním poměru ;).

peki

Citace od: hobby kdy 09.01.2008, 08:14:47
Ještě k těm stavbám: jak napsal Jindrouš, že Akiho hrad je pro vláčkaře škoda, tak to není úplně od věci :D. Akiho hrad je opravdu výborný, ale aby nakonec vlaky nedělaly stafáž krásnému hradu, místo, aby tomu bylo naopak. Nepřehánějte to s krásou a propracovaností těch staveb a mějte na paměti, že stavíte kolejiště + vlaky, vlaky, vlaky. Ty jsou hlavní, ostatní je stafáž, takže ať je to v nějakém adekvátním poměru ;).

Já bych se Akiho hradu nebál, pokud bude nějak kvalitou vyčnívat, tak ho trošku "opravíme"  >:D >:D

Aki

Citace od: hobby kdy 09.01.2008, 08:14:47
Nepřehánějte to s krásou a propracovaností těch staveb a mějte na paměti, že stavíte kolejiště + vlaky, vlaky, vlaky. Ty jsou hlavní, ostatní je stafáž, takže ať je to v nějakém adekvátním poměru ;).
Víš Hobby já nestavím kulisu pro někoho. Já si stavím v prvé řadě pro sebe a pro svoje potěšení ze stavby. Proto je přirozené, že chci mít svou stavbičku co nejvíc promakanou. To že bude 3-4 měsíce vystavená společně s jinými má popravdě jen vliv na rozměry či směřování té dané stavby, na nic víc.

Stejný přístup očekávám i od ostatních stavitelů. když se každý bude snažit, nebude kulisou v tom kolejišti nic. Ani propracované domky, ani propracovaná krajina, o promakaných vláčcích ani nemluvě.
Přece se všichni chceme zase ukázat, ne?!

Aki

Tak je tu zase neděle a to pro mne znamená že mám chvilku na stavění.

Nějako se mi nelíbila ta zvonička na kapli. Tak jsem se jí snažil upravit, ale jsem z toho trochu rozpačitý.
Povězte která varianta se vám nejvíc zamlouvá!
Varianta 1 je původní.

peki

Citace od: Aki kdy 13.01.2008, 13:38:49
Povězte která varianta se vám nejvíc zamlouvá!
Varianta 1 je původní.

No popravdě se mi nejvíce líbí ta původní - varianta 1. Možná by šla použít kosta "oblouk" douhá 2 bricky?

Aki

Citace od: peki kdy 13.01.2008, 14:31:39
Možná by šla použít kosta "oblouk" douhá 2 bricky?

:o takovou neznám!

descale

#163
Varianta číslo 1 mně přijde lepší. U té druhé varianty zvonice působí jako taková neucelená. Jinak smekám, parádní stavba! ;)

buf91

Též mi příjde hezčí varianta 1. ale konečné slovo máš stejně ty. ;)
Můj blog... http://buf91.blog.cz

peki

Citace od: Aki kdy 13.01.2008, 14:56:04
Citace od: peki kdy 13.01.2008, 14:31:39
Možná by šla použít kosta "oblouk" douhá 2 bricky?

:o takovou neznám!

aha spetl jsem se o stud, je dlouhá 3 study  :(

peter

#166
Citace od: Jindroush kdy 05.01.2008, 18:58:32To si trainisti nezasloužej, dej to ven do zvláštní vitríny  ;D

Citace od: hobby kdy 09.01.2008, 08:14:47
... jak napsal Jindrouš, že Akiho hrad je pro vláčkaře škoda, tak to není úplně od věci :D. Akiho hrad je opravdu výborný, ale aby nakonec vlaky nedělaly stafáž krásnému hradu, místo, aby tomu bylo naopak.

Tak trochu se bohužel musím přiklonit k názorům, že pro kolejiště tento hrad není vhodný. Od prvních fotek mi ten hrad přijde neskutečně ohromný, resp. vysoký. Když vezmu v potaz na jakém malém kopečku a ploše ten hrad stojí, tak je na to neskutečně ohromný/vysoký. Když si u toho představím možné nádraží a další domy ve městě, které jistě nebudou o moc větší než to nádraží, tak to opravdu dle mého názoru nebude to pravé, ale spíše to bude jak pěst na oko. Je mi líto, ale též bych se přiklonil k tomu hrad buď dát jinam, nebo ho bohužel předělat na nějakou malou zříceninu tvořenou např. pár hradbama, jedním malým domkem a pobořenou kulatou věží, hezky pěkně obrostlé stromy.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Aki

Jenom pro porovnání s rozměry nádraží (červenými kostkami je naznačena jak výška, tak šířka). Hrad stojí na podstavcích které nahrazují druhou část skály.

Výška hradu je dána výškou vstupního mostku - taky jsem si původně myslel, že bude o jedno patro nižší. Každopádně vysoká je vlastně jen věž - což správná rozhledna být má.  ;)

Aki

#168
Tak ještě jedno rozhodování:

Líbí se vám více varianta střechy 1 nebo 2, a u varianty 2: a nebo b?

nesquick

mě se určitě víc líbí ta varianta 1 :)

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

JardaL

Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

otaznik


H0636


peki

1 nebo 2b  ;D. Příjde mi že ta 1 se k tomu celkově hodí lépe, ale možná je to tím že se dívám na celek. 2b je zajímavá. Hoď ještě celkovou fotku s 2b.

Ještě info ke skále. Bude určitě vyšší něž 16 bricků min 30 cm.

zakm

...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Colonel32


Mark

#177
Já hlasuji pro 2a. Skvělý hrad  :)

blackrabbit


myth

When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.