(Vlastní) Budování města

Založil Jonas, 13.08.2007, 22:25:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Skyder

Citace od: nesquick kdy 02.12.2007, 13:52:48
všechno je to nádherné ;)
jen se chci ale zeptat co to je za tu desku před tím sekajícím traktorem ??
Mam taky pocit ze je to solarny panel na ziskavanie energie zo slnka-je to maximalne ekologicke      ;)
Skyder

nesquick

Citace od: Skyder kdy 02.12.2007, 13:56:54
Citace od: nesquick kdy 02.12.2007, 13:52:48
všechno je to nádherné ;)
jen se chci ale zeptat co to je za tu desku před tím sekajícím traktorem ??
Mam taky pocit ze je to solarny panel na ziskavanie energie zo slnka-je to maximalne ekologicke      ;)
jo myslel sem si to že to bude solární panel ale radši sem se chtěl optat ;)

Jonas

#62
Je to tak. Jde o jižní stráň, tak tam radní města zkušebně nechali umístit 2 solární panely, jak je vidět zde.
Jonas - Můj Brickshelf

Jonas

#63
Konečně mi vybylo trochu času, abych zase něco přistavěl.

Zámeček na výšině nad městem (zrecyklovaná Liebiegova vila)


Piknik v parku
Jonas - Můj Brickshelf

Skyder

#64
Ndhera. Vydlazdene chodnicky, realne vyzerajuce budovy, a dokonca obdivujem aj to "háro" co ma minifig na hlave vlavo na druhej fotke. Odkial ho mas? akurat jedina vec sa mi nepozdava: Ked okolo tych sediacich minifigov co pozivaju pizzu prebehne vlak, ako sa asi zatvaria? (trosku nevhodne umiestnenie posedenia)


Ale je to super... ;)
Skyder

nesquick

je to nádhera ten zámek na kopci se tam krásně hodí  :)
ale s tim má pravdu dit když by kolem přejel vlak tak ta pizza se zapráší  ;D

máš to nádherný jen tak dál  ;)

Jonas

Citace od: Skyder kdy 23.12.2007, 10:20:10
akurat jedina vec sa mi nepozdava: Ked okolo tych sediacich minifigov co pozivaju pizzu prebehne vlak, ako sa asi zatvaria? (trosku nevhodne umiestnenie posedenia).

Taky se těm lidem divím, že piknikují tak blízko železnice. Asi tam vlaky nejezdí příliš často. ;)
Jonas - Můj Brickshelf

H0636

Ten zámeček na té hoře je super. Nehledal si inspiraci v Liberecké Liebigově vile?  ;) ;D

Jonas

Citace od: H0636 kdy 23.12.2007, 18:00:53
Ten zámeček na té hoře je super. Nehledal si inspiraci v Liberecké Liebigově vile?  ;) ;D

Je to tak - viz můj MOC Liebiegova vila.
Jonas - Můj Brickshelf

hobby

Citace od: Jonas kdy 23.12.2007, 11:01:50
Taky se těm lidem divím, že piknikují tak blízko železnice. Asi tam vlaky nejezdí příliš často. ;)
Jsou nadšenci, kteří potřebují být blízko vlaků a vůbec jim to nevadí, ba naopak. Znal jsem kdysi ajzipoňáka, který bydlel těsně u frekventované tratě a projíždějící vlaky ho v noci nedokázaly vzbudit ani vyrušit. Zato štěkot psa, nebo jedoucí motorka ze vzdálené vesnice - a bylo po spánku; na to byl háklivý  :D.
Takže Jonas to má správně :).

Jonas

Citace od: hobby kdy 23.12.2007, 20:01:37
Citace od: Jonas kdy 23.12.2007, 11:01:50
Taky se těm lidem divím, že piknikují tak blízko železnice. Asi tam vlaky nejezdí příliš často. ;)
Jsou nadšenci, kteří potřebují být blízko vlaků a vůbec jim to nevadí, ba naopak. Znal jsem kdysi ajzipoňáka, který bydlel těsně u frekventované tratě a projíždějící vlaky ho v noci nedokázaly vzbudit ani vyrušit. Zato štěkot psa, nebo jedoucí motorka ze vzdálené vesnice - a bylo po spánku; na to byl háklivý  :D.
Takže Jonas to má správně :).

Hobby má pravdu. Jsou to určitě právě takoví podivíni anebo lenoši.

Vždyť podle mapy je to do lesa jen necelý kilometr.


a navíc tam vede žlutá turistická značka ...
Jonas - Můj Brickshelf

Jonas

Letos jsem měl volného času jako šafránu a tak budování města pokračovalo jen velmi pomalu. Nicméně, po nějakých 7 měsících výstavby se projekt pomalu završuje.

Takto tedy vypadá město na počátku dubna 2008.



To hlavní, co přibylo, je horní - historická - část města, pod níž zároveň tunelem prochází železní trať i silniční výpadovka.




Přibylo také několik detailů:


Jonas - Můj Brickshelf

***Banana.com

#72
Velmi pěkné. Líbí se mi kompozice se silničním tunelem. Je také vidět, že jsi prostě rozený stavitel - nápady jako užít na střeše domku vzor "obráceného kalichu" dodávají scenérii na zajímavosti..
Jak to je s vlakovou tratí, tvoří okruh, či nikoliv? Podle fotek se zdá, že je to půloblouk končící v tunelu, ale vedle 10182 vidím zcela vzadu závory, je tedy okruh dokončen, či nikoliv?. Fotky se zástavbou matou, prošel jsem Tvůj Brickshelf a vidím, že kolejiště skutečně je celé..paráda..

Jonas

Citace od: banana.com kdy 05.04.2008, 19:45:48
Jak to je s vlakovou tratí, tvoří okruh, či nikoliv? Podle fotek se zdá, že je to půloblouk končící v tunelu, ale vedle 10182 vidím zcela vzadu závory, je tedy okruh dokončen, či nikoliv?. Fotky se zástavbou matou, prošel jsem Tvůj Brickshelf a vidím, že kolejiště skutečně je celé..paráda..

Tak to jsi mě skutečně potěšil, žes podlehl optickému klamu, na kterém jsem delší dobu usilovně pracoval. Opravdu jsem dělal všechno proto, aby divák nabyl dojmu, že ta trať není jen obyčejným oválem (kterým ve skutečnosti samozřejmě je). Nebylo to ovšem jednoduché, když jsem měl k dispozici šířku (hloubku) kolejiště pouze 125 cm.
Jonas - Můj Brickshelf

***Banana.com

Citace od: Jonas kdy 05.04.2008, 20:04:58
Tak to jsi mě skutečně potěšil, žes podlehl optickému klamu, na kterém jsem delší dobu usilovně pracoval. Opravdu jsem dělal všechno proto, aby divák nabyl dojmu, že ta trať není jen obyčejným oválem (kterým ve skutečnosti samozřejmě je). Nebylo to ovšem jednoduché, když jsem měl k dispozici šířku (hloubku) kolejiště pouze 125 cm.

Tak pokud to byl záměr, povedl se Ti dokonale. Na první, druhý i třetí pohled jsem si říkal, že ta trať musí nutně končit rovnou kolejí někde v té zdi za celým panorámatem, a až na čtvrtý pohled jsem si všiml těch závor u CC, otevřel Tvůj BS a seznal skutečný stav věci.  Jen pro zajímavost - šířku jsem odhadoval na 2 m   ;D

Icewalker

Sleduji toto město už nějakou dobu, a musím velmi pochválit zasazení historické čtvrti, která město výborně doplňuje. Hned je takové útulnější. A ten tunel pro motorová vozidla se mi taky líbí. Vůbec toto město je nádherné ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Blake

Musím se připojit k ovacím nad tímto městečkem, opravdu klasa.

Zajímalo by mě jak se z takového města odstraňuje prach a jak často je to potřeba.

mato

Citace od: Blake kdy 07.04.2008, 17:27:45
Zajímalo by mě jak se z takového města odstraňuje prach a jak často je to potřeba.

je to trosku off topic, ale toto by zaujimalo aj mna. neznasam, ked nieco mam chvilku postavene a hned je to plne prachu  >:(

ale mesto je super. tesim sa na kazde nove fotky. a tie s detailami su naj ... uz sa tesim, ako sa necham inspirovat.

Jonas

Citace od: Blake kdy 07.04.2008, 17:27:45
Zajímalo by mě jak se z takového města odstraňuje prach a jak často je to potřeba.

Za těch 7 měsíců, co město vzniká, jsem zatím nezaregistroval žádný velký problém s prachem. Na rozdíl např. od výstavy ve Svitavách, odkud se mi po 3 měsících modely vrátily se značnou vrstvou prachu, což bylo samozřejmě dáno velkým pohybem osob v prostorách muzea.

Teď když je téměř dostavěno, samozřejmě přemýšlím o ochraně proti prachu. Bude to nejspíš velká plachta toho nejlehčího igelitu (nevím jak se přesně jmenuje), který bude připevněn na dvou delších tyčkách (dřevěných nebo plastových), díky nimž  bude možné plachtu snadno položit i odstranit.
Jonas - Můj Brickshelf

5o

Ja na prach požívam antistatickú prachovku, ale čo je väčší problém, u nás postavené mesto nevydrží dlhšie ako dva týždne. Staviame ho na zemi (na parketách) a tie treba občas povysávať a umyť. A potom, keď sa rozhodneme zase sa hrať s Legom, postavíme si nové mesto, ulice..
Preto lebo Lego...

ejancar

Nádhera! Ty tunely jsou vyřešeny báječně!
Lego = každý den nový model/hračka!

LLLuky

taky bych nejraději vystavěl podobné město, je to krásné a moc mě to inspirovalo