(Vlastní) Royal město

Založil Marťan, 11.07.2007, 16:52:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Nejlépe ztvárněná postava z Royal města

Kovář
Podkoní
Prodavač lektvarů
Prodavač zeleniny
Prodavač v "army shopu"
Zelinář
Hrobař
Rybář
Obyčejný sluha
Pokrývač

Marťan

#30
Farma

Achad

Mohu-li přispět nějakými postřehy - jestli je to farma, bude tam i nějaká zvěř (koně, krávy, prasátka, slepice)? Co takhle k tomu přistavit buď chlévy a nebo třeba jen hnojiště? ;) (chlévy vlastně nebyly, zvěř se pásla v lese a okolo)...
Další možností je stodola, ale to už by byla rovnou celá nová stavba. Ačkoliv vlastně farma se stodolí se k městu či podhradí moc nehodí... ::)
Ještě postřeh - farma s červenou střechou? Spíš bych to viděl na doškovou, ale asi chceš zachovat barvu střech u všech staveb v červené, co?
Mimochodem - nechceš to ještě vevnitř trochu rozšířit? Chybí tam pec (+komín na střeše!) a postel. Víc místa uvnitř bys možná získal, že bys jedno okno vyhodil ven (tři jsou už docela luxus na tak malou stavbu) a navíc zazdil ten východ z domu na dvorek... Nebo z něj udělej průchod do maštalí a z nich pak východ ven! ;)
Jsou to jen návrhy a moje malé představy, co bych s tím udělal já, takže to ber když tak s rezervou... V každém případě Ti to nekritizuju! Obdivuju, s jakým elánem pokračuješ! ;)

Marťan

Moc ti děkuji za tvůj příspěvek. Asi jsem zase nějak nevhodně pojmenoval dům, když to v tobě vyvolalo dojem, že by tam měly být i prasata a zvěř. Protože živočišstvo jsem vůbec neměl v plánu dělat. Zamýšlel jsem spíše postavit takovou hospodářskou budovu, kde by človíčci pěstovali jen nějakou zeleninku a další plodiny. Nic velkýho to nemělo být = Tedy moc se mi ta budova zvětšovat nechce. Vevnitř by se opravdu hodila ještě třeba postel nebo krb. To místo by se dalo získat zazděním toho průchodu. Ale jak by se pak dostali na zahradu? Myslíš, jako že by tam chodili kolem domu (venkem?)

- jinak ano, máš pravdu, všechny budovy budu mít ve steném stylu a to je červená střecha a černé zdi = no prostě můj styl stavění :-)
- díky za nápad s hnojištěm, to by se tam snad nějak udělat dalo.

LiBorec

Já taky mam jeden napad,zkus tam udelat z nejakych mensich plates takove "hrboly",at to nevypada tak jaksi zvlastne(myslim prostor pred farmou,aby se nejak zaplacl,koneckoncu je to baseplate 32x32 a ten predsunutej prostor mi tam nejak nestymuje,tak proto),jinak se mi to moc líbí ;) :-*,nechtel bys udelat jako dalsi budovu staje? >:D

Marťan

Citace od: LiBorec kdy 24.07.2007, 21:43:25
Já taky mam jeden napad,zkus tam udelat z nejakych mensich plates takove "hrboly" .....  nechtel bys udelat jako dalsi budovu staje? >:D


Jo, to je jasný, nerovnosti udělám z plates a bricků, tak jak to mám u kovárny a kasáren. Ale momentálně čekám na zelené plates. Jinak stáje mám v plánu taky udělat, neboj.  ;)

Achad

#35
Na Marťanovu žádost uveřejňuju SZ, kterou jsem mu poslal, aby na ni prý mohl náležitě reagovat! ;)

Citace od: Achad Ha-Am kdy 24.07.2007, 17:31:31
Krb bych do takové maličké budovy ani nedával. Jak jsem pochopil, jedná se o stavení spíš "nižší vrstvy" obyvatel, a pro ně by byla mnohem typičtější pec - krb spíš byl na hradech, šlechtických sídlech, panských dvorech apod... V každém případě si i na tomto stavení něčím musí topit, což by mohla být pec. Na druhou stranu - až takoví realisti být zase nemusíme a když by se Ti tam ta pec prostě nevlezla, tak tam holt bude krb, že... :)
Jinak nevidím důvod, proč by nemohli chodit na zahradu z ulice, resp. venkem. To bych tam ale místo těch hnědých "zakulacených" (prostě ty westernové) bricků postavil raději plotek s brankou. Uznávám ovšem, že Tvoje řešení s těmi bricky je originální! ;) Plotek bys mohl docela lehce postavit z: round-brick 1x1 na něm 1x1 brick-headlight a na něm ještě třeba 1x1 round-plate (to vše v hnědé či červenohnědé barvě). Brick-headlighty by byly propojeny tilesy, třeba 1x6, na rohu plotku by byl 1x1 Brick with Studs on 4 Sides...
Teda doufám, že teď máš představivost jak já a pochopil jsi mne... ;D
Jinak když už je to nějaký "zelinář", tak můžeš přistavit k jeho domku i krámek, nemyslíš? ;) Úplně krásné a přitom jednoduché krámky jsem, tuším, včera zaregistroval na Brickshelfu (tady a případně tady) - v tom případě bys mohl obydlí (či Tvou "farmu") spojit s tímto krámkem (tj. oba by byly čelem k hlavní ulici, vnitřně třeba propojené) a zahrádka by byla až vzadu za domem...

Tak už se těším, s čím že to hodlá příjít! 8) ;D

LiBorec

Reaguji na SZ:
Já bych ani k te farme nedaval kramek,ja mam jinci navrh >:D,tak jak je tam ten predsunutej prostor tak tam udelat asi ctyrstudovou "silnicku",u ni by stal ten fajnsmaker z te farmy a zeleninu by mel v bednach,pak by tam byl nejaky jednodussi pristresek,ale opravdu jednoduchy

BTW:Uz se na staje tesim ;D

Marcel

Kolik domů budeš ještě asi dělat ???, už se těším na splečné foto. ;)

Marťan

#38
Poté co mi Achad napsal SZ, pustil jsem se do přestavby domečku. Snažil jsem se v domě zajistit co nejvíce místa pro postel a také pro pec. Všechno se mi tam vlezlo, ale musel jsem tedy zazdít postranní východ a teďkom je to ok.
Ohraničení zahrádky jsem nechal tak, protože se mi to líbí tak jak to je. A přeci jenom borci můžou překročit tu ohrádku.
Jinak obchůdek jsem tam nechtěl, protože plánuju přímo postavit velkej obchod a  nechtěl jsem míchat tyto dvě stavby nějak dohromady. Vyřešil jsem to tedy stavbou malého vozíku, a v něm veze farmář věcičky na prodej do města.
Ten kompost jsem ještě nepostavil, ale asi se ještě o něco malého pokusím. Nerovnosti před domem určitě budou, ale jak sem již psal, čekám na zelené plate a bricky.
Co myslíte, je to teďkom už lepší? Jo a neměl bych to přejmenovat z "farmy" na něco jinýho? Třeba "zelinářství"?

Marcel

Název zelinářství mi přijde jak pro obchod (takže bych to nechal). ;)
Co takhle udělat tržiště. :D

LiBorec

Me se to ted líbí,jen bych mel dalsi pripominku >:D,takze jak je ta uzitkova zahradka tak co tam komplet dat hlinu?preci jenom by to vypadalo lepe,pochybuji ze by to meli presne vytyceny k tem rostlinam,tak ze brown bricky a nejake plate,mozna slopes a pokryt to misto,jinak o.k. ;D

Marťan

Citace od: LiBorec kdy 25.07.2007, 13:57:21
Me se to ted líbí,jen bych mel dalsi pripominku >:D,takze jak je ta uzitkova zahradka tak co tam komplet dat hlinu?preci jenom by to vypadalo lepe,pochybuji ze by to meli presne vytyceny k tem rostlinam,tak ze brown bricky a nejake plate,mozna slopes a pokryt to misto,jinak o.k. ;D

JJ, to je dobrá připomínka, no plánuju ty dvě políčka ohraničit 1x1 kulatými plates (černé,šedé). Prostě jako by to bylo ohraničené kolem dokola nějakými kameny. Nebo tak jak říkáš, udělat tam nerovnost z nějkých zelených plate, nebo hnědých plate... vyzkouším to...

Marťan

Citace od: MJager kdy 25.07.2007, 09:01:39
Kolik domů budeš ještě asi dělat ???, už se těším na splečné foto. ;)


Kolik domů budu ještě dělat? No nevím, mám v plánu ještě tak přinejmenším tři domy udělat. To také záleží na vás, jak se vám to líbí atd. Ale zatím jsem se setkal s kladnými ohlasy, takže neboj, budu pokračovat ve stavění...  :D

Marcel

OK, super už se těším na další domy  :D ;)

Marťan

#44
Tak mi konečně došly potřebné dílky na dostavění farmy. Pokusil jsem se s tím zase o něco hnout a dodělal jsem již zmiňované okolí (nerovnosti) a taky jsem udělal ohrazení kolem políčka. Toto by už mohla být finální verze. Interiéry zůstaly beze změny. Co na to říkáte?

LiBorec

Uz jsem se na upgrade dlouho tesil tak zase pár pripomínek  >:D,takze zkus udelat hreben strechy,ty study tam docela tlucou do oci,nebo to zkus "vyplateovat",taky by se sikla nejaka písková cesta od vstupu,nic extravelkého proste cesticka,jinak je to velmi fajn ;D

tazzy

#46
Citace od: LiBorec kdy 23.08.2007, 19:54:05
Uz jsem se na upgrade dlouho tesil tak zase pár pripomínek  >:D,takze zkus udelat hreben strechy,ty study tam docela tlucou do oci,nebo to zkus "vyplateovat",taky by se sikla nejaka písková cesta od vstupu,nic extravelkého proste cesticka,jinak je to velmi fajn ;D

S cestičkou souhlasím. Se střechou ne, byla by pak vysoká jak kostel.

Farma je moc pěkná, prostudoval jsem si celý thread a vypadá to víc něž dobře. Těším se na další budovy i na zvětšení farmy (hodilo by se nějaké to pole a kůň na orbu ;))

LiBorec

Asi máš pravdu,vzhledem k velikosti by vůbec neseděliproporce,ale plates by tam neškodily ;D,jinak bych možná malinko rozšířil zahrádku a dal tam nějaký vstup,protože se jim to bude asi těžko přeskakovat >:D

Marťan

Citace od: LiBorec kdy 24.08.2007, 12:31:39
Asi máš pravdu,vzhledem k velikosti by vůbec neseděliproporce,ale plates by tam neškodily ;D,jinak bych možná malinko rozšířil zahrádku a dal tam nějaký vstup,protože se jim to bude asi těžko přeskakovat >:D


Díky za nápady, ale střechu nechám tak jak je. A tu cestičku ještě nějak možná dodělám. Teďkom jsem ale zapracoval na další budově. A tady je  :D

Marťan

#49
Tržiště

Marťan

Hádejte kdo to je tam s tím vozíkem? No přeci náš zelinář,... zásobuje stánek zeleninkou a dalšími pochutinami z naší farmičky  :D

MwK

Citace od: Marťan kdy 24.08.2007, 15:15:42
Hádejte kdo to je tam s tím vozíkem? No přeci náš zelinář,... zásobuje stánek zeleninkou a dalšími pochutinami z naší farmičky  :D
Práve som študoval že je to nejaká známa postava...a ked som sa chcel spýtat tak si to napísal sám! ;D ;)
Je to naozaj super! :D Fakt pekná tržnica! :)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

LiBorec

Musím se pripojit,proste skvelé  :D,jinak zase mi tam chybí cesticka  ;D,tedka tam vazne chybí

drSEBY

#53
tak sleduji postupně tyto skvělé výtvory a musím říct SUPER. neměl bych k ničemu připomínku ale dost mi bije do očí ten (původní) kouzelník v tržnici bez pokrývky hlavy  :o přemýšlím i nad čím co poradit (ne jen napomínat)
navrhuji obyčejné  vlasy - co jsou třeba v paradise, nebo ve městech, nebo ty pirátské trojhrany....
co jsem ted vyzkousel tak se mi libi s kloboukem, cilindrem... zalezi vsak na tom, jestli ho mas  ::)

Marťan

#54
Citace od: drSEBY kdy 24.08.2007, 22:03:09
tak sleduji postupně tyto skvělé výtvory a musím říct SUPER. neměl bych k ničemu připomínku ale dost mi bije do očí ten (původní) kouzelník v tržnici bez pokrývky hlavy  :o přemýšlím i nad čím co poradit (ne jen napomínat)
navrhuji obyčejné  vlasy - co jsou třeba v paradise, nebo ve městech, nebo ty pirátské trojhrany....
co jsem ted vyzkousel tak se mi libi s kloboukem, cilindrem... zalezi vsak na tom, jestli ho mas  ::)

Díky, cestičku bych tam dal, ale to asi dám až v konečném seskupení všech budov dohromady. Kdybych to dal jen k jedné budově, tak bych to musel dát už ke všem. Mám v plánu to tak udělat až při konečném postavení celého města. To tam bude i hlavní ulice atd...
Nad tou pokrývkou hlavy jsem taky přemýšlel a zkoušel jsem mu tam dát obyč vlasy. Ale mám jen černé nebo hnědé a to se k těm bílým vousům vůbec nehodilo. A přeci to je jen stařec, tak by mohl být jako že bez vlasů... Jinak ten černý klobouk, co jsi navrhoval, ten se mi tam moc nehodí. To je spíše nějaká moderna, nebo tak. A ten kouzelnickej modrej se mi tam taky nehodí. Nevím. Nejlepší by byly bílé vlasy, ale ty doma zatím nemám...

LiBorec

K tomu starci,slo by bilé vousy vymenit za sede a potom i vlasy,ale to by pak vypadal jako Brumbál  ;D

Marťan

Citace od: LiBorec kdy 24.08.2007, 22:20:17
K tomu starci,slo by bilé vousy vymenit za sede a potom i vlasy,ale to by pak vypadal jako Brumbál  ;D

No právě, chtěl jsem ať nevypadá jako kouzelník, ani jako někdo jiný (Brumbál). Prostě obyč stařec...  8)

linhi

Tržnice je fakt super ...... abych se zastyděl......... měl bych něco taky dělat! No tak teď už jen to poskládat do kupy ne?

Marťan

#58
Stáje

Marťan

Citace od: LiBorec kdy 24.07.2007, 21:43:25
...nechtel bys udelat jako dalsi budovu staje? >:D ...

Přišel jsem s poslední budovou mého města. Ještě není zcela dokončená, chybí mi dostavět střecha. Nevím ale, jestli mi vyjdou červené dílky. Je to celkem velká plocha. Asi půjdu tři až čtyři slope nahoru a pak to utnu (nějak podobně jak u farmy). Jinak interiéry už by mohly být kompletní a okolí taky. Tedy už nezbývá moc k tomu, abych zkompletoval celé město dohromady...  :)