Autor Téma: Objevitelská kolonie Spyrius-T.o.g.  (Přečteno 98832 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Online Villa Legina

• Trade Count: (5)
  • furťák
  • Pohlaví: Ženské
Re:Objevitelská kolonie Spyrius-T.o.g.
« Odpověď #270 kdy: 14.03.2021, 17:07:27 »
Za mňa AX5 dobrá, AX6 lepšia.

Offline Kanak

• Trade Count: (0)
  • bažant
  • **
  • Pohlaví: Mužské
« Odpověď #271 kdy: 14.03.2021, 22:13:26 »
Paráda. Moc se mi líbí řešení s hangárem vpředu.

Offline Togaran

• Trade Count: (11)
  • furťák
« Odpověď #272 kdy: 15.03.2021, 09:05:25 »
Děkuji moc za reakce  :)

Chairudo: díky, to by bylo cool, ale nevím na kolik by takovej 9000-10000 dílkovej set vyšel  ;D a není podmínka na ideas udělat návod?

HD: On prostor mezi kabinama k tomu přímo vybízel  :) Nevím, co jinýho by se tam hodilo. Nad dveřma do hangáru je generátor silovýho pole, kterej loď ochrání. Ono to stejněs asteroidama ve vesmíru funguje trochu jinak - tak hustý pole asteroidů, jako jsou třeba v SW jsou nereálný, velkým se loď vyhne, nebo je zničí a proti prachu má velký štít (viz třeba film Passangers).

Villa Legina: Děkuji, konzert se mi zdál jako něco čerstvýh co se moc často nevidí :) Ale klidně můžu udělat alternativní patro s něčím jiným - jakou zábavu bys považovala za důstojnější?  8)

Petronel: Bez interiéru by to ani nebylo ono :) Fotek mám hodně, ale tolik to z nich nevyzní, naživo je to určitě lepší, snad bude příležitost. Dveře jsou všechny funkční, to znamená třístudové stěny na mnoha místech, ale je to něco, co jsem v týhle lodi hodně chtěl dodržet.
AX5 vs AX6 ... mám to stejně, Kitiara byla prostě drsná, řekl bych dospělejší, realističtější tvary, byla taky větší a víc jsem ji plánoval. Prostě lepší prvotní nápad. Tady bylo hodně kompromisů, aby fungovalo rozkládání a taky je tahle loď víc inspirovaná starými sety. U AX5 některým lidem nesedla nesymetričnost, ale pro mě to naopak bylo největší plus.

Kanak: Díky, shodou okolností je to typově podobná konstrukce, jako tvoje loď, proto jsem se na ní tolik vyptával, když jsem si ji na jedné fotce všiml 8) Bylo by fajn je někde zaparkovat spolu.

Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Offline milanv

• Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #273 kdy: 15.03.2021, 09:18:40 »
Tak tohle "já můžu". Prostě srdcovka. Moje klukovské sny nad Space sekcí LEGO katalogu (skutečné sety jsem nikdy neměl)...
...akorát že postavené na úrovni, o které se mi jako klukovi ani nesnilo... A navíc se skvělou prezentací.

Co ti mám víc říct? Že jsem to prošel na Flickru nejen obrázek po obrázku, ale kousíček po kousíčku, se zatajeným dechem? Přesně tak!
Chtěl bych to vidět naživo jako tu minulou v Olomouci, to bych fakt chtěl... Ale ta prezentace je tak dobrá, že jsi mě do toho "vtáhl" hodně i tak! A navíc tvůj styl stavění všeobecně, ten je pro mě hodně speciální. Ale o tom bych se musel rozepsat na půl stránky :)

No, chybí už jen video s animací, jak ta VIP banda po koncertě a pár skleničkách Supergalaktického cloumáku pluje rozjařeně do výletních modulů, ty se odpojují, přiklápějí se k nim motory... ...a už se fičí kolem asteroidu! Max chce kolem žlutého, tak první modul letí tam. Hugo kolem zeleného, ale něco mu našeptává, že raději poletí kolem červeného. To něco je svůdně se usmívající Berta v úžasném kosmickém mini. No a Bennymu je to jedno, ten už toho viděl tolik, že je vysmátý až na půdu a užívá si každý výlet jen tak...
Pán na Žlutém hradě

Offline milanv

• Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #274 kdy: 15.03.2021, 09:33:49 »
Chairudo: díky, to by bylo cool, ale nevím na kolik by takovej 9000-10000 dílkovej set vyšel  ;D a není podmínka na ideas udělat návod?
Technické info: nic takového jako návod není podmínkou už jen protože to v TLG stejně méně nebo více předělají. To by problém nebyl. Ale je tam jasný limit na počet kostek (teď nevím jestli 2500 nebo 3000) a podmínka, že se v rámci Ideas nevydává žádný nový dílek. Typicky nikdo nemá očekávat obnovení výroby nějakého oblíbeného dílku z osmdesátých let. Návrhy obsahující takové díly nevyřadí (naštěstí), viz pirátský set původně na té historické baseplate, ale ve finálním setu to bude předělané.

Další podmínky nevím, samozřejmě kromě obligátního žádné zbraně, žádné náboženství, žádná politika. Což všechno zase umí mít výjimky atp. atd.
Pán na Žlutém hradě

Offline Foton

• Trade Count: (3)
  • furťák
« Odpověď #275 kdy: 15.03.2021, 11:08:11 »
Holly quacamolly !  AX-6 (i ostatní) jsou parádní. Musím  to ukázat synovi ať má inspiraci.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Offline Kanak

• bažant
  • **
« Odpověď #276 kdy: 15.03.2021, 11:35:48 »
Děkuji moc za reakce  :)

HD: On prostor mezi kabinama k tomu přímo vybízel  :) Nevím, co jinýho by se tam hodilo. Nad dveřma do hangáru je generátor silovýho pole, kterej loď ochrání. Ono to stejněs asteroidama ve vesmíru funguje trochu jinak - tak hustý pole asteroidů, jako jsou třeba v SW jsou nereálný, velkým se loď vyhne, nebo je zničí a proti prachu má velký štít (viz třeba film Passangers).

Villa Legina: Děkuji, konzert se mi zdál jako něco čerstvýh co se moc často nevidí :) Ale klidně můžu udělat alternativní patro s něčím jiným - jakou zábavu bys považovala za důstojnější?  8)

Petronel: Bez interiéru by to ani nebylo ono :) Fotek mám hodně, ale tolik to z nich nevyzní, naživo je to určitě lepší, snad bude příležitost. Dveře jsou všechny funkční, to znamená třístudové stěny na mnoha místech, ale je to něco, co jsem v týhle lodi hodně chtěl dodržet.
AX5 vs AX6 ... mám to stejně, Kitiara byla prostě drsná, řekl bych dospělejší, realističtější tvary, byla taky větší a víc jsem ji plánoval. Prostě lepší prvotní nápad. Tady bylo hodně kompromisů, aby fungovalo rozkládání a taky je tahle loď víc inspirovaná starými sety. U AX5 některým lidem nesedla nesymetričnost, ale pro mě to naopak bylo největší plus.

Kanak: Díky, shodou okolností je to typově podobná konstrukce, jako tvoje loď, proto jsem se na ní tolik vyptával, když jsem si ji na jedné fotce všiml 8) Bylo by fajn je někde zaparkovat spolu.

Na podzim snad bude příležitost na setkání. Raketu teď zanedbávám. Chuděrka je už rok zaparkovaná v krabici, protože si ve volných chvílích hraju se základnou.

Offline Togaran

• furťák
« Odpověď #277 kdy: 16.03.2021, 11:04:45 »
Petronel: ještě dodatek k těm Spyrius robotům - jednoho velkého už jsem dělal zde a oni mají trochu jiné barevné schéma, mají typicky červená skla, takže to, co píšeš, by potřebovalo TrRed zákadnové sklo, aneb svatej grál space stavitelů  >:D Ale mám v seznamu nápadů nějaké robotoidní stavby, třeba na ně někdy dojde :)

milanv: týjo, takovou pěknou pohádku si mi k tomu napsal :) Ty pravidla pro ideas teda moc nechápu, když má dneska každej lego set, pomalu i paní s kočárkem, rotačák střílíci study... u mě byl problém ty starý díly z devadesátek (ano, retrokosmokrámy).

Foton: díky, vždycky když přijde návštěva s dětma tak si s panáčkama v interiéru vyhrajou  ;D

Offline Hardegon

• Trade Count: (27)
  • furťák
« Odpověď #278 kdy: 16.03.2021, 11:32:31 »
Fakt moc pěkný.
Když mi bylo 10, přesně takové lodě jsem chtěl stavět. Výsledky byly očekávatelné vzhledem k věku a počtu kostek. Z tohodle bych hýkal blahem.

Pokud nevadí, hodim to na FB Kostek  :)

Online Villa Legina

• Trade Count: (5)
  • furťák
  • Pohlaví: Ženské
« Odpověď #279 kdy: 16.03.2021, 11:41:01 »
Děkuji moc za reakce  :)...
...konzert se mi zdál jako něco čerstvýh co se moc často nevidí :) Ale klidně můžu udělat alternativní patro s něčím jiným - jakou zábavu bys považovala za důstojnější?  8)
...
Eeeeh, vzal si mi vietor z plachiet... ak je podmienka, že zábava má byť dôstojná, tak taká ma momentálne žiadna nenapadá... :)

Offline Togaran

• furťák
« Odpověď #280 kdy: 17.03.2021, 12:29:04 »
Fakt moc pěkný.
Když mi bylo 10, přesně takové lodě jsem chtěl stavět. Výsledky byly očekávatelné vzhledem k věku a počtu kostek. Z tohodle bych hýkal blahem.
Pokud nevadí, hodim to na FB Kostek  :)

Nevadí, klidně hoď, budu rád :)

Offline Togaran

• furťák
« Odpověď #281 kdy: 27.03.2021, 08:47:55 »
Doplňuji ještě jednu editovanou fotku a přehled všech lodí třídy AX  8)

Offline poMOCník

• furťák
  • ... pomáhá hledat kostky svému malému staviteli.
« Odpověď #282 kdy: 27.03.2021, 09:54:32 »

No to je paráda!

Offline Petronel

• Trade Count: (1)
  • furťák
« Odpověď #283 kdy: 27.03.2021, 12:00:11 »

Už se mi AX6 líbí daleko víc. ;D  Luxus! 8)

A ten přehled ja taky výborný. Už tam stačí doplnit jen čísla těch setů a doporučenou prodejní cenu. ;D

Online Chairudo

• Trade Count: (2)
  • furťák
« Odpověď #284 kdy: 27.03.2021, 14:25:41 »
Je to fakt hustý  ;D
Ještě bys k tomu mohl přidat do vesmíru nějaké takové mini vozítko s figem ať je líp vidět to měřítko.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Offline Robkteryten

• Trade Count: (16)
  • furťák
    • BrickLink
« Odpověď #285 kdy: 02.04.2021, 19:15:29 »
tyjo, clovek tu chvilku neni a takova pekna mezigalakticka raketka :D Chci ji videt nazivo! Pěkné srovnani tridy AX v meritku. Ja asi budu jinej, nejvice se mi liby asimetricka 5.

Offline Togaran

• furťák
« Odpověď #286 kdy: 03.04.2021, 21:17:48 »
A ten přehled ja taky výborný. Už tam stačí doplnit jen čísla těch setů a doporučenou prodejní cenu. ;D
Děkuju :) Poslední tři kusy mají přes 10 000 dílků, tak nevím jaká by ta cena musela být  ::) Ale UCS Spyrius, to by bylo.

Je to fakt hustý  ;D
Ještě bys k tomu mohl přidat do vesmíru nějaké takové mini vozítko s figem ať je líp vidět to měřítko.
Dobrej nápad :) zapracuju na tom, ale myslím, že vhodnější bude set 6835 nebo minifig.