Rozumování nad cenami, pokus číslo 63.5

Založil Llevelyn, 05.09.2006, 20:52:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

myth

Citace od: Llevelyn kdy 06.09.2006, 14:15:49
... A nakonec jsem málem majitelem chiquity. ...

Nepreháňaš trošku? Veď ešte nemáš ani warning. J. vám obom dal iba varovanie, že môže nastať warning. Prvý je vždy warning, ban nasleduje až po ňom. Od banu si ešte veľmi ďaleko.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Micho

Ten socík nám v tom myslení teda narobil škody ....!  Na druhej strane ani ja nechcem byť tvrdý neľudský kapitalista, ktorý pozerá len na zisk. Teda nejaký ľudský kapitaliuzmus? Kde je tá hranica?  ;)

PS: Nech si to zúčastnení vykomunikujú, pokiaľ je to v rámci slušnosti. A keď chú verejne, tak nech to je verejne. Sedím v prvom rade a zrejme sa aj niečo naučím ...  :P


Citace od: myth kdy 06.09.2006, 14:19:34
Prvý je vždy warning, ban nasleduje až po ňom. Od banu si ešte veľmi ďaleko.

To je otázka pohľadu .... A stačí tak málo ....  ;)

Llevelyn

#122
Ačkoliv zakliknu zamknout.. něják nemám dobrý klíček. Takže... prosím majitele klíčů, aby to už fakt utnul. 8)  ;)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

otaznik

Eh, zajímavá diskuze, až teď jsem si jí celou přečetl. Když pominu osobní napadání, které zde obě strany provedli, tak mě zaujali i další věci.

Legálnost nelegálnost - někteří pletli páté přes deváté v tom, že porovnávali Kanálovi marže s marží jiných (i neprodávajících LEGO, případně platících daně a majících zaměstnance). To je absolutně mimo.
Za kolik kdo co prodává je absolutně jeho věc, maximálně ho tady na foru osolím, že to má drahý (případně nechutně drahý  ;D). Je ovšem také potřeba počítat s tím, že větší objem prodeje s sebou přináší jistá (daňová) rizika.

Ještě bych polemizoval s vezírovým názorem, že BL je drahý - jak v čem, například některé town sety se tam dají sehnat za stejnou cenu jako na Ebayi, ceny šly hodně dolů.

Poštovné z Německa - je i menší než 17 EUR, ne každý posílá všechno DHL. Nejmenší poštovné jsem měl 9 EUR (samozřejmě sety po jednom také nekupuji).

Ad zkušenosti na Ebayi - počet proběhmých transakcí podle mě nevyjadřuje úplně přesně zkušenosti. Já provedl jen 29 nákupů, ale bidoval jsem a zjišťoval mnohokrát víc aukcí. Například 6380 jsem bidoval cca 20-30 krát, než jsem jí koupil.

kocour

#124
no myslim že celou tudle frašku sem rozpoutal já a to pouze tim že sem konstatoval ať má kdo chce jakej zisk, třeba 500% ale ať se nediví až mu na to přijdou a trestní sazbu už sem tady psal  ;)

EDIT: krácení daně je v naší republice skoro horší než vražda  ;D

***Banana.com

#125
Citace od: kocour kdy 06.09.2006, 16:14:46
no myslim že celou tudle frašku sem rozpoutal já a to pouze tim že sem konstatoval ať má kdo chce jakej zisk, třeba 500% ale ať se nediví až mu na to přijdou a trestní sazbu už sem tady psal  ;)

EDIT: krácení daně je v naší republice skoro horší než vražda  ;D

Z kontextů předchozí diskuze se domnívám, že toto bylo myšleno hlavně na mně. K tomu jen dodám, že bych se nedivil ani trochu, neboť ČR je odjakživa zemí, kde o zbabělé udavače nikdy není nouze.  Z nejznámějších například Karel Čurda :P (jen obecný názor, aby to zase někdo nevztáhl na sebe)

Rudy

Celé je to zábavné čítanie pre nezainteresovaného. To myslím teraz úplne vážne. Ako pozitívum hodnotím to, že niektorí novici získajú aspoň lepšiu predstavu o stálych prispievateľoch a ich vlastnostiach a budú si ich vedieť lepšie zaradiť do svojich ,,psychologických" profilov.

A ešte hádanka. Viete  čo znamenajú tieto čísla? 21, 21 , 38 , 21, 25, 28, 24, 29, 44, 21, 34, 32, 27, 34, 32, 37, 16?  Je to vek ľudí, ktorý sa tu hádali. Ale čo už. Je po prázdninách a začal sa nový školský rok, tak treba začať zostra. 

Petrjr

#127
Citace od: banana.com kdy 06.09.2006, 17:09:18
... kde o zbabělé udavače nikdy není nouze.  ...

:(
Ale, tak to mi nedá a reaguji tady a ne PM.

- Takže, když někdo zabije Tvou ženu a najdou ho jen proto, že to na něj někdo řekl (takže věděli kterým směrem jít hledat další důkazy, tak je zbabělý udavač?
- Takže když Ti někdo ukradne auto a světe div se vrátí Ti ho, tak ten co na zloděje upozornil, je zbabělý opráskač?
- Takže, pokud zkrachuji, protože jiný použil dumpingové cenu, přece nebudu zbabělý udavač abych to na něj naprášil
- Takže pokud mi utečou zisky, protože mi druhý přebral zákazníky (EDIT: neoprávněně, nelegálně) , tak ho přece nenapráším, nebudu zbabělý udavač /vždyť tfuj, zisk přece smrdí, co se vůbec dovoluji ozvat/.
...

   Tak a teď si každý může udělat hranici - ale mějte na paměti, že pokud je někde MEZI těmi body, tak se může najít i někdo, kdo jí to bude mít posunuté třeba až nahoru. "Přece nebudu zbabělý práskač, jen ať si vraždí dál". Koneckonců, vlastně proč nějaké hranice, vždyť ty zákony jsou všechny stejně pitomý.

Llevelyn

#128
Jedno dementi..  ;D ;D ;D

Jelikož jsem něco napsala a myslela jinak než to vyznělo, tak opravuji. A nepíšu opravu tam kam patří, bo by v někom mohl zůstat nějaký dojem, který mohl můj příspěvek nechtěně vyvolat. >:D

V této diskuzi zaznělo, že mohu mít Enzo 1:10 za 850.- a vyplynulo z toho něco jako, že ten co mi ho sehnal ve slevě / Leguán/ za asi dvojnásobou cenu je vyžírka, co si na setech z obchodu vydělává. NENÍ TOMU TAK.. to "moje"  Enzo je 1:17 a já popleta vidim Enzo a už nekoukám, který to je.


Dotyčnému se omlouvám ještě jednou a veřejně, detaily jsem pořešila soukromou cestou.

Jo a nejni to "kachna" ten člověk se mi ozval. Enzo 1:17 za ty prachy ....

Tato omluva je uveřejněna na žádost "poškozeného". Nikoliv tedy dalším pokračováním zde rozebíraného.. 8)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

buf91

musim uznat ze jako nestranyho pozorovatele to clovkea docela popbavi ale proc se kvuli tomu hadfate vzdyt kazdej by to mel delta podle svedomi a nemusi se obhajovat pred nikym jenom pred sam sebou a potom mozna pred soudem:)
Můj blog... http://buf91.blog.cz

***Banana.com

#130
Citace od: Petrjr kdy 06.09.2006, 17:25:05
:(
Ale, tak to mi nedá a reaguji tady a ne PM.

- Takže, když někdo zabije Tvou ženu a najdou ho jen proto, že to na něj někdo řekl (takže věděli kterým směrem jít hledat další důkazy, tak je zbabělý udavač?
- Takže když Ti někdo ukradne auto a světe div se vrátí Ti ho, tak ten co na zloděje upozornil, je zbabělý opráskač?
- Takže, pokud zkrachuji, protože jiný použil dumpingové cenu, přece nebudu zbabělý udavač abych to na něj naprášil
- Takže pokud mi utečou zisky, protože mi druhý přebral zákazníky, tak ho přece nenapráším, nebudu zbabělý udavač /vždyť tfuj, zisk přece smrdí, co se vůbec dovoluji ozvat/.
...
   Tak a teď si každý může udělat hranici - ale mějte na paměti, že pokud je někde MEZI těmi body, tak se může najít i někdo, kdo jí to bude mít posunuté třeba až nahoru. "Přece nebudu zbabělý práskač, jen ať si vraždí dál". Koneckonců, vlastně proč nějaké hranice, vždyť ty zákony jsou všechny stejně pitomý.

No tak přesně podobnou reakci jsem očekával. Porovnávat vraždu s daňovým únikem v řádu max.tisícikorun mi přijde hodně, hodně uhozené. Pokud bych dovoz zlegalizoval, řádně a zcela v duchu platné legislativy pronákladoval auto, mobil apod., byl bych ve ztrátě a neplatil bych daně žádné, či minimální, dle obchodního statutu (OSVČ, s.r.o.)

Abych to tedy upřesnil : Měl jsem na mysli to, že když někdo v ČR vidí, že se druhému v něčem daří, místo aby sám začal vymýšlet, co udělat, aby se dařilo jemu, začne přemýšlet, jak druhému škodit. Jako v tom vtipu :"Panebože, chcípla mi kráva, pomoz mi " " Co mám udělat, člověče? " "Zařiď, ať chcípne i sousedovi ".

Pokud některý ze zavedených obchodníků s Legem vidí problém v tom, že já jako soukromá osoba přivezu pár setů, pak to tedy o kvalitě a úspěších jejich podnikání moc nesvědčí. Využil jsem díru na trhu, kdy IMHO nikdo v podobném rozsahu nenabízel starší sety. Rovněž i mizerné politiky Lego Tradingu, který stanovuje prodejcům doporučené ceny(ač to patrně nikde nebude stát v papírech), což je myslím i trestné (kartelová dohoda), a tím jim neumožňuje mít ceny stejně atraktivní, jako němečtí prodejci na Ebay. Domnívám se, že z Lego továrny to jde do distribuční sítě za stejné peníze, ať u nás, či v SRN. V SRN se např.jeřáb 7905 při troše štěstí dá sehnat za 42-45 Euro, a uvidíte, za kolik bude u nás. ;D
V ČR je potenciálních kupců Lega mnoho, a já z nich oslovuji jen velmi malou část. Navíc kdo si zadá defaultní adresu lego.cz, dostane se na Legáčka, Scandimex, Dino, tzn. většina prvokupců nakoupí tam a jen málo z nich se prokliká na kostky. Vycházím z presumpce, že e-shopy s Legem mají většinu klientů mezi rodiči kupujícími Lego dětem, ne mezi AFOLy, kteří ví, kde a jak většinu věcí sehnat levněji. (Ebay apod.)
Pokud se některému e-shopu něco nelíbí, pak to může začít řešit přes PČR/FÚ apod. Já jsem pevný v kramflecích, a strach z toho nemám.

Petrjr

#131
Citace od: banana.com kdy 06.09.2006, 17:47:44
No tak přesně podobnou reakci jsem očekával. Porovnávat vraždu s daňovým únikem v řádu max.tisícikorun mi přijde hodně, hodně uhozené.
A já jsem pro změnu čekal tuto reakci. Pokud si všímáš tak jí neporovnávám. Naopak, je tam hezký žebříček a obojí je na právě opačných koncích. Ale obojí je proti zákonu.

  Jde jen o to, že pokud člověk vezme zákon do svých rukou a určí si svůj žebříček - protože je to pro něj zrovna výhodné - tak proč by to nemohl udělat druhý, třetí, pátý, všichni.  :'(

P.S.: Mne se také spousta zákonů nelíbí, ale co nadělám.



Edit: Vyhlášen oboustranný klid zbraní. Ti, kteří čekají na pokračování (zbyl-li ještě někdo) máte smůlu.  :)

otaznik

#132
Citace od: banana.com kdy 06.09.2006, 17:47:44

Domnívám se, že z Lego továrny to jde do distribuční sítě za stejné peníze, ať u nás, či v SRN. V SRN se např.jeřáb 7905 při troše štěstí dá sehnat za 42-45 Euro, a uvidíte, za kolik bude u nás. ;D

Tak to se tedy rozhodně pleteš, české obchody nemají stejné nákupky jako německé. A taky pochybuju, že se 7905 bude prodávat u nás přes LEGO Trading - českým obchodům ho nenabídnou, stejně jako Batmana a pár dalších věcí.

Edit admin: koniec flamu ;).