Study rule, čudlíky.die.die.die

Založil otaznik, 30.08.2007, 21:22:20

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

otaznik

Můžeme to uzavřít tím, že tady se používá slovo "stud".

Hansel

Tak jinak. cuplík pro mě není o nic víc české slovo než stud (ve smyslu válec). Najdi mi, Tome, někde důkaz, že je to kodifikovaný výraz a začnu ho respektovat. Takhle je to nesmysl a basta.


EDIT: Než jsem tohle stačil napsat, už jsem byl mimo :)
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

TomKQT

Citace od: otaznik kdy 31.08.2007, 22:40:07
Ach jo. Je přece jasné, že diskuze není o tom, jak tomu kdo kdy říkal, ale jak a proč se tomu říká zde na foru.
Je to jasné, protože jsi to teď řekl ty?  ;)
Mýlíš se. Pro mě, pro tu část téhle diskuze, kterou vedu já (= přesný protipól diskuze kterou vedeš ty, jak se zdá, totálně se totiž míjíme) to důležité je. Opravdu mě totiž zajímá, jak tomu říkali před touhle komunitou (= před studem) lidi, co teď říkají, jak se jim z čudlíků a cuplíků zvedá žaludek.
Mi totiž narozdíl od slova papat nepřipadá čudlík and cuplík dětinské slovo, je to zdrobněle znějící slovo a je to tak prostě proto, že označuje malou věc, ne proto, že ho říká malé dítě.

Mimochodem - nemám rád na fóru osobní útoky, respektive takhle osobně vedenou diskuzi, jaká se tu vyvíjí kontrétně mezi námi dvěma.
Teď narážím hlavně na vedlejší téma se sbírkou jednoho uživatele. Schválně jsem se opravil z původního "mé LEGO" na "můj LEGO set" tak, že jsem tu opravu napsal (a ne to jen jednoduše přepsal), aby bylo vidět, že se učím a mám snahu se adaptovat abych tu nikoho nenaštval. Jenže ty jsi jako i v jiných případech přečetl jen co se ti hodilo a okamžitě mě napadl jaký jsem ubožák že si předem neumím přečíst celé fórum abych zjistil, že použít slovo LEGO jako podstatné jméno je naprosto nepřípustné). Načež následovala rada, ať raději do fóra nepíšu vůbec (samozvaný moderátor?).

Je hodně příjemné přijít na nové fórum, navíc zabývající se takhle příjemnou záležitostí jako je LEGO (pardon, jako jsou LEGO stavebnice) a hned si udělat nepřátele jen proto, že někteří lidi nejsou schopni klidně a s rozvahou diskutovat o takhle bezvýznamných věcech.
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

Petrjr

Citace od: TomKQT kdy 31.08.2007, 22:44:24
... že se bude zakazovat používání i jiných výrazů, pokud tím nebude narušena srozumitelnost.
Tohle už píše ale asi po páté ;)
A já (a nejen já) už po několikáté opakuji, že mixování synonymních výrazů v odborné diskusi NARUŠUJE srozumitelnost. Kdo si má od každého výrazu pamatovat X alternativ, aby pochopil o čem je řeč.

TomKQT

#64
Opravdu to uzavřít můžeme, stejně to nemá smysl. Další příval přirovnání ke slovům typu telefon (mezinárodně přijaté slovo vzniklé spolu s danou věcí, v době kdy jazyky pochopitelně pro tu věc výraz neměly; tedy něco naprosto odlišného od studu) a komentáře o tom, že se stejně bude dále používat stud (což mi je jasné od počátku, jasně jsem to 6x napsal a nikdy mi o tohle nešlo) mě ujišťuje v tom, že to nemá smysl ;)

(Google - cuplík - 827 výsledků - celkem slušný výkon na neexistující slovo ;) )

Poslední reakce na příspěvek Petrjr, který se objevil než jsem tohle dopsal - vraťme se k začátku toho všeho - sekce CAD - téma Mé 3D pokusy - několikrát mnou použito slovo cuplík - existoval někdo, kdo to četl a nepochopil? To bych se hodně divil. Akorát existoval někdo, komu se to slovo nelíbílo ;) Takže srozumitelnost tak závažným problémem nebude. Jinak ale zase znovu viz všechny mé příspěvky o tom, že výraz stud beru a jsem schopen se mu adaptovat.
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

drSEBY

jako nováček jsem nejdrive proSTUDoval forum (dva mesice), lecos jsem pochytil a pak neco napsal....

kdyz jsem četl čuplík - prvně mi nedošlo co to je.. ??? vetu jsem přečetl podruhé a z kontextu pochopil....

otaznik

Citace od: TomKQT kdy 31.08.2007, 22:53:15
Je to jasné, protože jsi to teď řekl ty?  ;)
Ne. Jestli sis nevšimnul, tak provozovatel fora ti *CENSORED* přeškrtnul.

Citace od: TomKQT kdy 31.08.2007, 22:53:15
Mimochodem - nemám rád na fóru osobní útoky, respektive takhle osobně vedenou diskuzi, jaká se tu vyvíjí kontrétně mezi námi dvěma.
Teď narážím hlavně na vedlejší téma se sbírkou jednoho uživatele. Schválně jsem se opravil z původního "mé LEGO" na "můj LEGO set" tak, že jsem tu opravu napsal (a ne to jen jednoduše přepsal), aby bylo vidět, že se učím a mám snahu se adaptovat abych tu nikoho nenaštval. Jenže ty jsi jako i v jiných případech přečetl jen co se ti hodilo a okamžitě mě napadl jaký jsem ubožák že si předem neumím přečíst celé fórum abych zjistil, že použít slovo LEGO jako podstatné jméno je naprosto nepřípustné). Načež následovala rada, ať raději do fóra nepíšu vůbec (samozvaný moderátor?).
Mně (nebo mám napsat po tvém "mi"??) osobní útoky nevadí, někdy je nutné pročistit vzduch.

Moje poznámka na "LEGO set" měla znamenat to, že jsi zbytečně (podle mého názoru, opakuji, pouze podle mého názoru) provokoval tím, že jsi nenapsal buď to nebo ono, ale naopak zvýraznil, jak jsi "nad věcí". Sám sis o tu poznámku řekl. A dobře to víš.
Mým příspěvkem jsem chtěl naznačit, že místo psaní blbostí o *CENSORED* jsi měl věnovat čas pročtení fóra. Mnoho věcí bys pochopil nebo by se ti vyjasnilo, viděl bys, jak se tu bavíme a co při tom používáme za výrazy.

Mimochodem měl bys pozorněji číst mé příspěvky, nenapsal jsem, že použití slova LEGO ve smyslu set je nepřípustné.


A ano, jsem samozvaný moderátor.

Petrjr

#67
Citace od: TomKQT kdy 31.08.2007, 22:57:19
Poslední reakce na příspěvek Petrjr, který se objevil než jsem tohle dopsal - vraťme se k začátku toho všeho - sekce CAD - téma Mé 3D pokusy - několikrát mnou použito slovo cuplík - existoval někdo, kdo to četl a nepochopil? To bych se hodně divil. Akorát existoval někdo, komu se to slovo nelíbílo ;) Takže srozumitelnost tak závažným problémem nebude.
No, ohledně srozumitelnosti mohu mluvit akorát za sebe. Ostatním do hlavy nevidím.

   Když jsem to v 3D diskusi četl poprvé, tak jsem si řekl: "Jé, to je pěkné slovo". Ovšem hned jsem v kontextu kontroloval, nemyslíš-li náhodou třeba toto. Takže, ano, pochopil jsem. Ale musel jsem (naštěstí jen malou) chvíli přemýšlet a hledat kolem, zda myslíme totéž.

EDIT: opravena vypadlá slova

Jarmila

#68
Ač jazykový tupec (modří vědí), naučila jsem se číst těch pár anglických slovíček, které tu AFOLové používají a nečiní mi žádných problémů číst o studu, bricku, plate,  MISB, slope, SNOTu, IMHO, ROFL, LOL,   ... a další mně donedávna naprosto neznámé a nepochopitelné výrazy. Již nemusím čísti v tomto fóru o legu se slovníkem anglicko-českým v ruce. Ale doma stejně při stavění chci po synkovi podat pajduláka, kostku 6x1 čudl, obrácenou střechu, placku 2x2 bezčudlovou,  ...  , a další dílky z lega, přičemž používám takové slovní novotvary a patvary, že by leckterý z vás z poslechu mé řeči květnaté dostal dětské osypky.  :P

Ač hezky česky užvaněným hnidopichem jsem a jsem jím ráda, zde na fóru používám a používati nadále budu zažité anglické výrazy, protože mi jiní AFOLové rychleji porozumí.

Ostatně český význam slova "stud" jsem již dávno zapomněla.  ;D ;D ;D






Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

lsdage

Ja trochu rozvirim diskuzi.
Kdyz jsem hledal co je to ten SNOT, tak zde ve slovniku je napsano:

SNOT   smrk
   Aliasy: sopel, nudle
   Způsob stavění, kdy jsou čudlíky do všech směrů. Anglicky: Studs Not On Top

Colonel32

to jsem tu jediny, kdo nerika cudlik, ale "Ťuflík"?

Llevelyn

Konečně se tu hádá s někým jiným než se mnou  ;D Je to přece jednoduché.. zde používám "stud" a nestydím se za to  :P aby mi rozuměli AFOLové .. venku "čudel" aby mi rozuměli LIDI ...  >:D 

Jak prosté milý Watsone.. ::)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Dejv

... a já myslel, že AFOL je ČLOVĚK  >:D ;D

Llevelyn

Je li sám, je jistě člověk.. ovšem je-li jich více na jedné kupě...  >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

nesquick

Citace od: Llevelyn kdy 01.09.2007, 11:22:51
Je li sám, je jistě člověk.. ovšem je-li jich více na jedné kupě...  >:D

třeba jako vás žejo ;D

Petrjr

Citace od: Colonel32 kdy 01.09.2007, 10:59:12
to jsem tu jediny, kdo nerika cudlik, ale "Ťuflík"?
Citace od: Petrjr kdy 31.08.2007, 21:55:58
P.S.: Když jsem se berušce (manželce) zmínil o cuplíkách a čuflíkách, dostal jsem jasnou odpověď. To jsou přece ŤUFLÍKY.  ;D
Neboj, nejsi.

   Cuplík se mi líbí hlavně proto, že jsem to ještě neslyšel a že by to pro mne mohlo být unikátní (jednoznačné) a přesto srozumitelné převedení do běžné mluvy (v CZ). A nemusely by nastat (tak často) kolize s plate 1x1, brick 1x1, technic spojkami, a podobně. Prostě u mne cuplík spíše evokuje nějaký výstupek, kdežto pod ostatními zde zmiňovanými výrazy si třeba samostatnou kostičku představím spíše než u cuplíku.

Hug

#76
je-li  jich vice na jedné kupě   
A patří to ještě na kostky  ;D

TomKQT

Citace od: otaznik kdy 31.08.2007, 22:40:07
Ach jo. Je přece jasné, že diskuze není o tom, jak tomu kdo kdy říkal, ale jak a proč se tomu říká zde na foru.
Citace od: TomKQT kdy 31.08.2007, 22:53:15
Je to jasné, protože jsi to teď řekl ty?  ;)
Citace od: otaznik kdy 31.08.2007, 23:22:58
Ne. Jestli sis nevšimnul, tak provozovatel fora ti *CENSORED* přeškrtnul.
Aha, už to chápu. Takže proto, že provozovalateli fóra se slova cuplík a čudlík nelíbí natolik, že je nechal škrtat (přičemž je ale sám používá, viz slovník), je logicky všem jasné, že diskuze není o tom, jak tomu kdo říkal, ale jak a proč se tomu říká na fóru. Jestli tohle dává smysl, tak já jsem asi Maďar a tímhle se celá tahle diskuze vysvětluje :D :D

Citace od: otaznik kdy 31.08.2007, 23:22:58
Mně (nebo mám napsat po tvém "mi"??) osobní útoky nevadí, někdy je nutné pročistit vzduch.
Rád bych tě upozornil, že tvar mi je gramaticky přípustný naprosto stejně jako tvar mně, příště si to zjisti, než si rýpneš, nebo se ztrapníš ;)
A že ti osobní útoky nevadí je sice pěkné, ale vzduch se tím nepročistí nikdy, vzduch se pročistí leda tak rozumně vedenou diskuzí, která povede k nějakému rozumnému závěru. Jestli ty pročisťuješ vzduch osobními narážkami, pak teda klobouk dolů. Děláš to i v reálném životě?

Citace od: otaznik kdy 31.08.2007, 23:22:58
Sám sis o tu poznámku řekl. A dobře to víš.
O tu poznámku bych si řekl, kdybych to tak nechal. Jenže když se sám opravím, je hodně dětinské přijít hned s tím "hele hele on to má zase blbě".

Citace od: otaznik kdy 31.08.2007, 23:22:58
Mým příspěvkem jsem chtěl naznačit, že místo psaní blbostí o *CENSORED* jsi měl věnovat čas pročtení fóra. Mnoho věcí bys pochopil nebo by se ti vyjasnilo, viděl bys, jak se tu bavíme a co při tom používáme za výrazy.
Z fóra jsem četl poměrně hodně témat, která mě zaujala a před napsaním mých prvních příspěvků (má sbírka, mé 3d pokusy) jsem měl dostatečný přehled o zde používaném názvosloví, o tom jak to tu funguje, jak se tu lidi baví, o pravidlech, o významu ztratek atd. Takže díky za radu, ale přišla s křížkem po funuse. Řadím si tě do nepsaného seznamu věštců, kteří vždycky vidí do hlav ostatních diskutujících lépe než oni sami, ale buď klidný, seznam je dlouhý, podobných lidí je na každém fóru plno ;)

---

Nevím proč, ale vždycky když mi padne do oka název tohoto tématu, mám pocit, že tu bude vychvalováno studium  ;D
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

Dejv

Citace od: TomKQT kdy 01.09.2007, 13:04:04

Nevím proč, ale vždycky když mi padne do oka název tohoto tématu, mám pocit, že tu bude vychvalováno studium  ;D

Ano, je to zajímavá směs angličtiny s českým skloňováním.. Buď tedy Studs rule nebo česky čudlíky vedou. A nebo ještě lépe "Zbytečně dlouhá diskuse o ničem"  >:D

nesquick

já si myslim že to je úplně jedno jak tomu kdo řiká je to jeho věc ne ;)

Shi-So

Citace od: nesquick kdy 01.09.2007, 14:23:41
já si myslim že to je úplně jedno jak tomu kdo řiká je to jeho věc ne ;)

Obecne jiste ano...
Ale na moderovanem foru ,kde je i uveden slovnik vyrazu je vhodne drzet se zazitych zvyku a terminologie (zvlast pokud te na to  moderator upozorni)

otaznik

Citace od: TomKQT kdy 01.09.2007, 13:04:04

Aha, už to chápu. Takže proto, že provozovalateli fóra se slova cuplík a čudlík nelíbí natolik, že je nechal škrtat (přičemž je ale sám používá, viz slovník), je logicky všem jasné, že diskuze není o tom, jak tomu kdo říkal, ale jak a proč se tomu říká na fóru. Jestli tohle dává smysl, tak já jsem asi Maďar a tímhle se celá tahle diskuze vysvětluje :D :D

Jsi demagog (a asi i Maďar - ale nic proti Maďarům).
Už tu padlo, že jiné slovo pro stud je zde použito pouze ve slovníku, je snad jasné, proč to tak je.

Diskuze s tebou je z mé strany ukončena, meleš pořád to samé dokola a zdá se, že jsi stále nepochopil, o čem je tu vůbec řeč a co ti chtějí ostatní naznačit.

Za sebe doufám, že si podržíš svůj názor a svou sbírku nebudeš rozšiřovat, protože pak je tu jistá šance, že na forum už nebudeš chodit a nebudeš ho megablockovat magablockovými a megablockovými *CENSORED*!

Howgh!

myth

Asi nikoho neprekvapím konštatovaním, že celý tento thread je úplne o ničom. Avšak na druhú stranu musím uznať, že tu už dlho nebol poriadny flame na ktorom by som sa naviac dobre pobavil ;).

Diskusia skĺzla do osočovania a už nikam nevedie, zamyká sa. Za jej výsledok považujte doporučenie používať zaužívanú "odbornú" terminológiu, nie hocijaké české alebo slovenské novotvary.

PS: Našich novších členov upozorňujem, že otváranie tejto témy ako off-topic v inom threade bude mať za následok nápravné opatrenie v zmysle pravidiel.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.