Měřítko

Založil franta, 19.04.2006, 11:40:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

franta

Přátelé, existuje někde srovnávací tabulka (či něco podobného) měřítek, ve kterých jsou vyrobené stavebnice Technic? Je totiž zjevný rozdíl mezi minitraktorem a šampionem.

otaznik

Citace od: franta kdy 19.04.2006, 11:40:00
Přátelé, existuje někde srovnávací tabulka (či něco podobného) měřítek, ve kterých jsou vyrobené stavebnice Technic? Je totiž zjevný rozdíl mezi minitraktorem a šampionem.

Podle mě neexistuje, na to si LEGO nehraje. Jde spíše o hratelnost a funkčnost.

hobby

#2
Také jsem o tom přemýšlel, vztáhnu to k vlakům: tak např. rozchod kolejí je cca 1:35, přitom geometrie (oblouky) tak 1:1000 až 1:2000, paňáčkové jsou cca 1:45, vagony- délka cca 1:100, budovy taktéž. Kdepak, tady měřítko a vzájemné souvislosti mezi nimi nelze hledat a je to asi dobře :).

Edit: opravil jsem se s tou geometrií. A to jsou lokální tratě, na kterých by nemohl ani ICE, ani TGV či Pendolino.

Jindroush

No zhruba se dá říct, že věci pro Technic figy (a Belville  ;D) jsou zhruba 1:20. Minifig je mezi 1:38 až 1:45.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mellory

U Velkých racers modelů měřítko je. U 8653 a 8386 je měřítko 1:10, u budoucí velké formule a pravděpodobně i u 8458 a 8461 je měřítko 1:8. Můžete porovnávat. :)
Nothing is true. Everything is permitted.