(Vlastní) Offroad

Založil stricekfido, 21.10.2014, 09:43:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

stricekfido

Dovolím si představit můj první Moc. Jedná se o offroad. Nejdříve však něco o mě.
Lego jsem začal zbírat a stavět už před 15 lety. Hlavně system poté bionicle a nakonec technic. V pubertě přišel útlum, lego jsem přenechal v rodině mladším.
Teď když už stojím na vlastních nohách a při zaměstnání jsem si mohl dovolit koupit si po dlouhé době první set.
Dal jsem na toto forum, také na eurobrick a koupil jsem si 42009. Poté ještě několik menších stavebnic. Každý měsíc se zásoba dílků rozšiřuje a já dávám dohromady tento OFFroad.
Proto prosím omluvte nedokonalosti hlavně ze strany Kol, nedodělaného zatáčení (čekám na ir).

Podvozek je sestaven podle návodu na Eurobrick foru, lehce modifikován, z důvodu nedostatku dílů a celkové improvizace.
Kastle už je potom celá moje, ikdyž není dokonalá, stále se snažím vylepšovat
Děkuji za komentáře a nápady na vylepšení



fotky foceny telefone, lepší techniku nemám k dispozici







VocucBat

Celkem pěkné, na první stavbu, ale chtělo by to trochu zapracovat. Líbí se mi tvar kastle.

otaznik

Jaké to má (bude mít) vlastnosti v terénu? Po motorizaci určitě přidej video.

stricekfido

dík za názor
Na terén jsem sám zvědav, o víkendu budu předělávat zadní nápravu aby byla  zavěšená stejně jako přední,  motorizace okud se povede bude už příští měsíc, mám v plánu použít 2xL motor. Jen se bojím aby to daly ty gumy

tomaslambo

Na první stavbu je to pěkné. Taky jsem začínal podobně jako ty, takže vím jaké to je stavět něco z omezeného množství dílů. Jestli mohu poradit, tak kupuj sety a díly podle toho, jestli se ti budou hodit k tomu co budeš mít v plánu stavět (barva, specifické díly...)

stricekfido

No právě že se snažim. Třeba 42006 je dobrej. Za tu cenu jsouvtam pruziny a táhla. Ten plánuju koupit ještě jednou alespoň. Přemýšlím ale jestli mácenu investovat do rc, nebo radši koupit více dílků. Crawler má sice rc ale ty dily jsou naprd. To se mi vic líbí třeba ten rc bagr ale ta cena je přehnaná :-\

tomaslambo

Osobně bych bral spíše ty díly než rc a že by těch dílů za ty peníze bylo. Nemám moc rád originální LEGO RC a PF, připadá mi, že na to co umí je cena pekelně přemrštěná.

stricekfido

Stim souhlasím. No ale zas bych rad viděl co ten offroad dokáže :D ale máš pravdu. K čemu rc když nebude z čeho stavět

tomaslambo

Naprosto chápu tvé pohnutky proč si to RC koupit, ale z dej si ještě vedle toho na váhu, jestli to dále k něčemu dalšímu budeš chtít využívat ;)

stricekfido

tak nakonec jsem místo crawlera koupil jen 42029, na víc bohužel nevyšly finance. takže rc se odkláda a díly použiju na vylepšení a přestavbu stávajícího modelu. snad bude brzy update. Po víkendu mám 14 dní dovolenou takže bude čas stavět