Postřehy z LIpna 2013 co zlepšit/dělat jinak

Založil Aki, 20.10.2013, 12:00:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Aki

Seznam:

1) je potřeba vyztužit podkladovou desku pro modely ve skvošových kurtech

peki

#1
Dokud to máme v paměti tak sem s připomínkami, návrhy náměty:

Citace od: Aki kdy 20.10.2013, 12:00:30
Citace od: Mtron kdy 20.10.2013, 11:26:16
je tam problém s vitrínou. Spodní deska se tíhou lega kroutila. Lego bylo nahnuto. Rád bych tímto a myslím, že mi dají mnozí za pravdu požádal pro další výstavu vyztužit spodní desku. Špatně se nejenom spojovali různé části do sebe, ale bylo to dost nestabilní při té metrové výšce modelu.
Tak s tímto jsme se také potýkali a pokládám to za nejhorší moment výstavy. Ty stoly jsou IMHO projektované na papírové modely a ne na lego. Také jsme měl problém věci pospojovat i jen umístit na plochu byl problém.
Myslím, že toto je nejdůležitější problém k vyřešení pro výstavu na příští rok!

Aki

Citace od: Peki kdy 20.10.2013, 12:00:30
Seznam:

1) je potřeba vyztužit podkladovou desku pro modely ve skvošových kurtech
Domnívám se, že vyztužení nepomůže.
Jde o to, že už ty hliníkové rámy jsou  takové dost fórové. Aby ty papundeklové desky unesly takovou váhu, bez prohýbání a bez schodů, musely by být ty rámy co půl metru. Nějaké pořádné desky zase ten rám podle mne neunese.

Pokud bych to vyráběl sám, tak bych asi z masivních OSB desek vyrobil celé pulty a na ty jen položil tu část hliníkového rámu, která nesla plexi.


2) nespokojený jsem byl i s výškou pultu. Myslím, že by bylo lepší mít ty modely výš. Tohle byla taková divná výška - myslím pohledově a to nemluvím o mých bolavých zádech při montáži. Na druhou stranu to bylo lepší, než kolejiště za sklem, ale na zemi.

3) Myslel jsem si, že klimatizace zabrání nadměrnému zaprášení modelů. Při demontáži jsem byl překvapený tím, jak hodně to zaprášené bylo. (pravda doma by to bylo horší, ale to je tím, že stále ještě bydlím na stavbě) Navíc část mého dioramatu byla pod klimatizační mřížkou a tam krom prachu bylo lego zasypané jemným černým bordelem.  :-\

gearcs

Souhlasím s Akim, je potřeba to více vyztužit, deska se pod mým modelem prohýbala znatelně, asi i díky tomu jsem s ním po čtyřech měsících nemohl hnout, až za dlouhou chvíli se mi povedlo ho posunout a odřel jsem si přitom ruku.

Dále mě napadlo, že by návštěvníky mohlo zajímat něco o tom, kdo modely stavěl. Třeba někam výš na zeď (aby nepřekážel při focení) za model udělat vždy nějaký menší plakát s pár věcmi o autorovi, kdy začal stavět, proč, případně fotka, pokud si někdo troufne.  ;D Být já návštěvník, mě osobně by to zajímalo hodně.

Dál bych navrhoval udělat aspoň jeden plakát, kde by bylo vidět, jak naše modely vznikají - aspoň já si ho celkem hodněkrát při stavění dokumentuji, i když fotky nebývají moc kvalitní. Třeba fotky ze stavby postupně, případně zajímavosti ze stavby - např. model mi před dostavěním smetla napružená manželka apod.  ;D Kolik to má dílků - přibližně, kolik měsíců stavba zabrala atd.

Zároveň bych ale nedával stoly výš, i když se na tom blbě stavělo a museli jsme se ohýbat. Menší děti by z toho jinak moc neměly...

Petronel

Citace od: gearcs kdy 21.10.2013, 13:25:22

Dále mě napadlo, že by návštěvníky mohlo zajímat něco o tom, kdo modely stavěl. Třeba někam výš na zeď (aby nepřekážel při focení) za model udělat vždy nějaký menší plakát s pár věcmi o autorovi, kdy začal stavět, proč, případně fotka, pokud si někdo troufne.  ;D Být já návštěvník, mě osobně by to zajímalo hodně.

Dál bych navrhoval udělat aspoň jeden plakát, kde by bylo vidět, jak naše modely vznikají - aspoň já si ho celkem hodněkrát při stavění dokumentuji, i když fotky nebývají moc kvalitní. Třeba fotky ze stavby postupně, případně zajímavosti ze stavby - např. model mi před dostavěním smetla napružená manželka apod.  ;D Kolik to má dílků - přibližně, kolik měsíců stavba zabrala atd.

Výborné nápady! To by bylo určitě zajímavé. Když návštěvníci uvidí kdo to stavěl, kolik to dalo práce a jak dílo vznikalo (i třeba střeva, výstuhy) tak by to bylo hodně dobré.
Pokud by šlo dát ke každému dílu takový popis, hned by to dalo lidem víc.

Hardegon

Párkrát mi napadlo udělat třeba něco na způsob "víkend se staviteli". Na "fundované" dotazy o legu nebo stavbách samotných brigádníci stěží odpoví. Klidně by se přímo na místě mohlo rovnou i něco stavět. Když by se to spojilo s akcí technikářů, mohlo by to být velmi dobré lákadlo.

Aki

#6
Citace od: gearcs kdy 21.10.2013, 13:25:22
jsem s ním po čtyřech měsících nemohl hnout, až za dlouhou chvíli se mi povedlo ho posunout
Domnívám se, že za tohle může nátěr těch papundeklů. Já měl přilepené k podstavci vše. Ovšem čím těžší model, tím víc přilepený byl. Hardegon říkal (Edit - že by Ryxe?), že má stejný problém na laminátové podlaze kde staví zakázky.

Hardegon

Citace od: Aki kdy 21.10.2013, 14:39:36
Domnívám se, že za tohle může nátěr těch papundeklů. Já měl přilepené k podstavci vše. Ovšem čím těžší model, tím víc přilepený byl. Hardegon říkal, že má stejný problém na laminátové podlaze kde staví zakázky.

Já na podlaze nic neměl. Ale taky se mi všechno přilepilo. Bartoloměj i diorama. Na modrých brickách položených přímo na tom se mi objevily i šedý puntíky. Snad to půjde spláchnout.

Thrawn

Šlo by zastřešit ty vitríny? Nejde jenom o prach, ale bylo tam docela dost "sestřelených" much  ;D
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Daniel

Obecně si myslím, že o výstavy od Kostek.org je zájem, takže je možné si "diktovat" nějaké podmínky. A právě celozakryté vitríny, u dlouhodobých výstav, by k těmto podmínkám měly patřit na 100%! Určitě nikoho nebaví z modelů dostávat prach.

Jinak souhlas, že (minimálně u větších MOCů) by nebylo špatné dát u exponátů pár fotek ze stavění a další zmíněné věci.

Vasyk

#10
Co se týče zastřešení, tak jsem se na to ptal už na bourání a bohužel to nevidí moc reálně a to z jednoduchého důvodu, vitríny jsou nehorázně drahé.
Okolo popisků, ze strany Lipna je to vítáno a ještě více ze strany návštěvníků. Určitě své stavby dokumentujte a připojte i tu zajímavou omáčku okolo. Na Lipně bude řešena sjednocená grafická stránka celé akce, takže pak bude stačit jen zaslat fotky a text a jejich grafik tomu pak dá výslednou podobu.

BlueRose

Pro letošní rok bych doporučila připravit vícejazyčné názvy modelů (angličtina, němčina, zvážit holandštinu), některé rodinky ze zahraničí trochu tápaly, němečtí dědečkové a babičky to zachraňovali :-)