Dobyvací technika

Založil Hacislav, 20.05.2014, 00:27:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hacislav

Trochu si teď hraji se stavbou středověké dobývací techniky z Lega.
Pokud by jste měl někdo nějaký zajímavý typ, nebo konstrukci tak budu jen rád.

Jako druhotný efekt pár experimentů, vznikla velká "příruční" kuše, kterou jsem po drobném doladění zařadil jako zbraň pro mé trolly v Green army.

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Dnes jsem si hrál se stavbou ručního beranidla, ale nějak se úplně nemůžu rozhodnout pro nějakou konkrétní verzi.



I - vznikla jako alternativa k III.
Přemýšlel jsem totiž  nad hranatým beranidlem, ale příjde mi, že líp vypadá hranaté "na koso"
Neměl jsem zrovna po ruce vhodnou  "tyčku", tak jsem pracovně použil kopí.

II - hranaté kde jsem zkusil jinou konstrukci madel

III - první verze hranatého "na koso"

IV - hranaté klasika

V - kulaté klasika
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Postavil jsem malý testovací polygon a v Green army vyhlásil "nácvik s beranidly"


I - Při tomhle druhu madel, mi příjde že to minifigové drží správně.
Jen ne úplně dobře se to "seštelovává" při umisťovaní figům do rukou.
A asi mi příjde vhodnější ho nechat jen takhle kratší (4 mužné)


II - Nepůsobí na mě uplně dobře velikostní poměr beranidla a figů


III - Přijde mi, že tohle beranidlo figové drží správně, hranaté na koso se mi prostě libí.
Ale vadí mi tam ty "probrání" u madel, obávám se že by "v reálu" bylo zhruba stejně pravděpodobné že vyrazí vrata, nebo že se samo zlomí.


IV - hranaté klasika Maji ho držet takto nebo raději "nadhmatem" jako na obrázku dole?


V - Kulaté klasika při držení "nadhmatem"


moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

danyboy


richchie

za mna taktiez moznost V  :)

MÍLA

Kdyby si udělal ještě nějaké třeba s trollí hlavou jako jsou občas vidět na středověkých kresbách tak to by bylo ideální, protože beranidla mívali ten konec nějak vyztužený a tvarovaný.

Hacislav

Citace od: EM4CZ kdy 20.05.2014, 10:22:01
Kdyby si udělal ještě nějaké třeba s trollí hlavou jako jsou občas vidět na středověkých kresbách tak to by bylo ideální, protože beranidla mívali ten konec nějak vyztužený a tvarovaný.

To máš sice pravdu, ale to býva podle mne spíše u těch velikých co jsou na nějakém podvosku, ať už v dobývací věži, nebo v ve velké "psí boudě" na kolečkách.

Ale pokud máš nějaký zajimavý inspirativní obrázek budu jen rád.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

MÍLA

#7
Jedna věc je jasná, tvarovaným nebo rovnou špičatým koncem uděláš do vrat větší díru než plochým polenem.

Beru to podle wikipedie http://cs.wikipedia.org/wiki/Beranidlo

Nebo podle pána prstenů



či různých webů o české historii http://noviny.libochovice.cz/index.php?art=1566


DarkDrago

Líbí se mi ta V, ale asi bych u ní předělal úchyty, protože tam kde to momentálně drží mají málo místa na ruce, na to je zase dobrá II :D
Dračí páni s mocí ohně...

Izmael10

Tiež preferujem verziu: V.

Hacislav

Finální verze beranidla.

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav



Žebříky
Udělal jsem 1x černej tak akurát na 14bricků + jeden krátkej poskládanej ze zbylých dílků.
Šedivej je extra dlouhej, třeba se využije v této délce, nebo se může rozdělit na jeden o správné délce a jeden krátkej.
Pak mám 3ks originál lego žebříku co se dá nacvakávat na sebe.
Ještě jsem udělal jeden ostrev, to je můj oblíbený typ žebříku.
+ 2ks lana s kotvičkou

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#12
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Pokusil jsem se taky o dobývací věž s beranidlem.
Nakolik se mi to povedlo nebo nepovedlo, můžete posoudit podle fotek. Ke konci stavby mi dost sylně začli docházet některé druhy hnědých dílků.



moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Aki

Ostrev je super, dobývací věž vypadá jako že se právě sype dolů.  :-\

Mr. Cube

Zdá se mi to, nebo ta kola dobývací věže létají ve vzduchu? Dal bych větší kola. Jinak se mi to líbí. Jestli to je pro skřety, tak nějaká taková "neučesanost" není na škodu.

Hacislav

Citace od: Mr. Cube kdy 28.05.2014, 13:47:52
Zdá se mi to, nebo ta kola dobývací věže létají ve vzduchu? Dal bych větší kola.
Máš pravdu kola malinko levitují, ale za normálních okolností to není až tak vidět, jen ten lesklej podklad to dost "napráskal". Jsou tam pro usnadnění manipulace taková ta "kluzná" kolečka, ty se dají před finálním umístěním sundat a kolečka regulérně dosednou na podložku.Jinak větší bych je nedával, myslím si že takhle jsou poměrově tak akurát, oni moc velké nebývali a někdy tam nebyli vůbec a jelo to na volných kulatinách.

Citace od: Mr. Cube kdy 28.05.2014, 13:47:52
Jestli to je pro skřety, tak nějaká taková "neučesanost" není na škodu.
Citace od: Aki kdy 28.05.2014, 11:46:57
dobývací věž vypadá jako že se právě sype dolů.  :-\

Ano do budoucna s tím budou určitě řádit mí skřeti. ale tentokrát by to měli používat lidi.
Pokusil jsem se teda malinko odstranit hroucení a sypání a doufám že takhle už by to nemuselo vypadat jako výdobytek skřetího inženýrství.


Co vy na to? Je to takhle už lepší? spodní patro samozřejmě příjde taky ještě polepšit.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Parsey

#17
Moc se mi to líbí, po úpravě ještě lepší, působí to stabilnějším dojmem.
Mimochodem, nechceš zkusit tu variantu na kulatinách?

peter

No a mně se zase podstatně víc líbila ta předchozí verze. Tato mi přijde taková jednoduchá až odfláklá ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

richchie

povodna verzia bola lepsia, akurat by som tam tiez dal vacsie kolesa

Hacislav

Moc děkuji za komentáře, pomáhá mi to se posunout a rozhodnout se...

Citace od: Parsek79 kdy 28.05.2014, 17:49:37
Moc se mi to líbí, po úpravě ještě lepší, působí to stabilnějším dojmem.
Mimochodem, nechceš zkusit tu variantu na kulatinách?

Nechci, protože není dostatek materiálu na kulatiny. Byla to jedna z zavržených variant.

Citace od: peter kdy 28.05.2014, 17:57:17
No a mně se zase podstatně víc líbila ta předchozí verze.

Já mám mnohem raději ten orčí halabala styl, použiju všechno co se namane...
Ale přecejen, tentokrát by to mělo aspoň trochu vypadat, že to mají na svědomí lidé a ne šílený gobliní stavitel.

Citace od: richchie kdy 28.05.2014, 20:26:16
akorát by som tam tiez dal vacsie kolesa
Větší kola tentokrát fakt nebudou, sice bych na ně matroš našel, ale takto mi příjdou víc správně a především výměna kol by znamenala kompletně předělat celou věž, protože teď je stavěna na výšku hradby 14 bricků a z většíma kolama by se plošina zvedla.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

A máme tu další kolo oblíbené kvizové soutěže "najdi 10 rozdílů" proti předchozí verzi.



Toto už je asi pro teď finální verze. Ale časem bych rád postavil ještě jednu dobývací věž, tentokrát čistě skřetí.
Děkuji všem za reakce a názory.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

germik

Myslím že tahle je nejlepší ;)
Já mám takový pocit že v reálu bývaly pokryty kůžemi (aby nešly zapálit) a to se dosti těžko znázorňuje z kostek >:D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik