31004 - Creator - Divoký dravec

Založil Tomik, 13.01.2013, 14:42:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Tento set s hlavním modelem v podobě orla bělohlavého je po několika letech prvním setem s tematikou "normálních" zvířat. V Creatoru vychází každoročně nějaký robot, pavouk, dinosaurus nebo drak, ale na zvířátka, která můžeme vidět v přírodě nebo v ZOO se od vydání setu 4884 dostalo až nyní. Tolik asi úvodem a nyní se pojďme v číslech podívat na vlastní set:

Rok vydání: 2013
Počet dílků: 166
Počet modelů: 3 (orel, bobr, štír)
Doporučená cena: 249,- Kč (v eshopech od 199,- Kč)

Už když uvidíte set v regálu v obchodě, tak si všimnete, že krabice je nějaká malá. V porovnání se setem 5763 z roku 2011, který je ze stejné cenové kategorie a má jen o trochu méně dílů (137), je krabice asi o třetinu menší. Menší krabice se tady na fóru už někde řešily a já v tom vidím jen změnu k lepšímu - aspoň doma nezaberou tolik místa. ;D



I přes menší rozměr je krabice zaplněná asi z 50%. Vypadnou na vás tři pytlíky s dílky a dva sešity s návody (první obsahuje návod na orla a druhý na zbývající dva modely). V setu nejsou žádné nové ani nijak zvláště zajímavé díly: pár dílků z Technicu (2x connector, 2x axle pin, 2x brick 1x1 s dírou), spousta plates, poměrně dost dílků pro klouby (hinge), nějaké slopes a jeden brick 2x4. Z barev se tu nejvíce vyskytuje hnědá (ve dvou odstínech), žlutá, bílá a černá.



Stavba začíná "podvozkem", kde jsou zabudované Technic connectory pro připojení nohou.



Pokračuje se stavbou těla a hlavy...



...následují nohy...



...a na konec křídla.



Stavba je svižná a i když jsem si jí vychotnával, tak jsem měl orla hotového za 25 minut, včetně pořízení průběžné fotodokumentace. Výsledek je opravdu povedený a věrný originálu. Orel má spoustu kloubů pro ohýbání křídel a nohou. Po stránce proporcí jsou sice nohy příliš velké, ale díky nim je model velmi stabilní a je schopen se udržet i na prstu.

Alternativní modely jsem zatím nestačil poskládat a na první pohled nejsou zdaleka tak povedené jako hlavní model. Bobr je ještě celkem ucházející, ale ten štír se opravdu moc nepovedl - nezbývá, než si postavit vlastní (grohl na něm už určitě pracuje, abych ho náhodou nepředběhl). ;D

A co říct závěrem? Je to povedený malý set, který by neměl chybět ve sbírce žádného milovníka zvířátek a navíc vám ani nezabere tolik místa díky malé krabici.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Anatyt

Dá sa spraviť fotka so zloženými krídlami? Dik.

Zoufalec

Výborná recenze, excelentní fotodokumentace!

Tomik

Citace od: Anatyt kdy 13.01.2013, 14:45:25
Dá sa spraviť fotka so zloženými krídlami? Dik.

Tady je:
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Systematik


Drobuliatko


Tomik

Citace od: Tomik kdy 13.01.2013, 14:42:28
...nezbývá, než si postavit vlastní (grohl na něm už určitě pracuje, abych ho náhodou nepředběhl). ;D

A je to tady - 1. alternativní model z mé vlastní dílny! :o Schválně, jestli poznáte, co to je?



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Systematik

Králík, zkusíš i zajíce?  ;D

blindmelon

Hezký den, Blindmelon

otaznik

Bezvadná recenze s výbornými fotkami. Díky za ni!!!

Tomik

Díky za vaše ohlasy. Jinak, návod na králíka je nyní k mání na buildinstu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr