Retro recenze 6506 city police (1989)

Založil Police collector, 04.02.2005, 19:52:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Police collector

6506 bylo malé policejní autíčko z roku 1989 Možná vůbec jedno z nejmenších autíček vůbec - hodně připomínalo staré sety ze 70.let. Moje bylo zakoupeno asi v roce 1994 v Prioru Dačice,tehdy již bylo značně dlouho mimo produkci.

Můj set byl zakoupen proto aby doplnil Lego sbírku na vysočině o sůseda policajta - nic velkého,nic drahého jen obyčejný vekovský policajt,co hlídá chatky před zloději (respektive swiss chalot také cca z roku 1989). Autíčko je super jednoduché - dvoje klasické blatníky,čtyřstudová jednořadová destička coby kapota,bílá dvířka,klasický podvozek s tehdy moderními bílými kolečky,černý rám a kulaté čočkovité majáčky které se mi velice líbily. Auto nemělo zadní světla,jen přední,klasická žlutá,čtvercová a černou masku. Na kapotě destička s nápisem Police.Posádka jeden policejní důstojník v uniformě s šedými knoflíky,košilí a odznakem nosící bilou čepici. Kdysi jsem četl že tento automobil připomíná Pandu - nevím jestli Fiat (asi) nebo Ford (kupodivu také existoval) mě ze všeho nejvíce připomínal motokáru. Prostě krásné jednoduché klasické lego. Mám ho dodnes ve 100% stavu i když neméně klasickou krabičku LEGOLAND a návod už odvál čas. A ani těch 11 let mu nic neubralo na barvě či lesku - je stále jako bych jej vybalil a  postavil právě teď. A co vy také máte svůj oblíbený set - třeba i takovýto malý ? 
Terminated.

niessnet

Teď v pátek jsem ho koupil, no a je to moc pěkný. Takový roztomilý.
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman