(Vlastní) Mako M35 - Mass Effect

Založil Měch, 07.09.2011, 08:32:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Měch

Řekl jsem si, že vyzkouším nějaké 6 ti kolové auto, ale jenom na nějaké domácí ježdění, žádný trial.
Tak jsem se rozhodl pro rychlé 6x6 vozítko ze hry Mass Effect

Abych nemusel dávat diferenciály, tak jsem ke každému kolu připojil jeden motor, dohromady teda 7 M motorů (6 na pohon, jeden na zatáčení.

Největším problémem bylo odpružení. První verze měla každé kolo odpružené zvlášť jakoby tohle ale místo torzní tyče byly 2 pružiny. To ale nefungovalo, protože se kola rozjížděly a kroutily. Pak mě napadlo, že udělám každou nápravu v celku a dám do ní jen jednu pružinu. Tím dostanu pohyb nápravy nahoru a dolů. O nezávislý pohyb kol už se postará vůle lega.
přední náprava nepruží. Je připevněna na točně.
Jako zdroje jsem nádherně využil dva akumulátory 8878 místo jednoho těžkého BB.

Fotky

Video


Foto první verze:
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

winring

Moc hezké, ale pokud si pamatuji, Mako bylo pouze v prvním díle Mass Effect :)

Ivansliz

To je opravdu nádhera. Takový "space"-technik. ;D To porovnání s předlohou je skoro identické. Suprově vypadá i to odpružení podvozku na nerovném terénu. ;) Dobře nafocené.
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

otaznik

Citace od: winring kdy 07.09.2011, 09:30:39
Moc hezké, ale pokud si pamatuji, Mako bylo pouze v prvním díle Mass Effect :)
Přesně tak, pouze první díl.  :)

14miro14

Krása toto, ten dizajn úplne ako originál. Pamätám si akoby to bolo včera čo som s týmto autíčkom brázdil po planétach :D

Bery

Jak jsem ti psal, paráda. Ale čekal jsem že bude rychlejší :-\
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Rastwo

uz na prvy pohlad ma to prekvapilo :D vyzera to uplne uzasne   :o len som cakal ze to bude trochu pomalsie (predtym ako som si kukol fotky a text). NO ale 6M-motorov urobi svoje  ;D
Ementál je syr, ktorý má diery. Čím viac je dier, tým menej je syra. Čím viac je syra, tým viac je dier. Teda: Čím viac je syra, tým menej je syra.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=rastwo http://www.youtube.com/user/Rastwo666

peter

Hru jsem nikdy nehrál ani neviděl a ani o ní nikdy neslyšel a proto se ptám. Proč se téma jmenuje Mako M-35, když na tom ilustračním obrázku je na tom autě M-28?

Jinak co se týká samotného modelu, tak vypadá opravdu pěkně a za sebe nemám žádných výhrad ani jiných poznámek.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Měch

#8
Abych se přiznal hru jsem taky nikdy nehrál, jen jsem o ní slyšel a napadlo mě tohle vozítko. M35 je správný název, obrázek je z nějakého FanArtu (už jsem to opravil).

Ano vím, že bylo pouze v Mass Effectu 1, nevím jak se mi tam dostala ta dvojka  ;)

A ještě pro ty, co si chtějí taky postavit něco podobného, přední náprava je strašně slabá kvůli knobům. Popředu to skoro nic nevyjede (co je na videu je vždy tak 5-6 pokus) Radil bych postavit zadohrab se zatáčením vracejícím se do středu, já už se k tomuto projektu asi nevrátím.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

grohl

Jsem rád, že už jsi ho aspoň ty dotáhl do konce. Já už čekám jen na bílej brajgl z BL, protože ta flekatá potvora, co mi stojí v polici, je nepublikovatelná.

Překvapuje mě vysoká rychlost tak velikého vozidla. Smím se zeptat na rozměry?  Moje má pouhopouhých 32 cm.

Škoda, že jsi opomněl některé detaily. Chybí mi tam zastoupení červené barvy a výfuky na zadní části. Věž si dle mého taky zasloužila motorizaci. 

Měch

Rozměry jsou 45 cm na délku a 18 cm na šířku a výšku. Ohledně barvy té jsem koupil set 8756, ale nějak mi tam ta DkRed neseděla a nechal jsem to čistě bílé (samolepkám nehovím). Výfuky jsem nějak na obrázcích neviděl, mám tam jenom takové dva černé bobky nahoře. A kanón má pod sebou asi 2 study místa takže se motorizace nekonala.

Momentálně je model rozebraný, ale pokusil jsem se nafotit střeva tak by snad neměl být problém znovu to postavit.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!