6212 - X-wing Fighter

Založil Luky1987, 01.01.2011, 17:54:02

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Luky1987

Obecná charakteristika

Rok vydání: 2006
Počet dílů: 415
Počet minifigů: 6
Cena: donesl ježíšek, tudíž těžko říci...

Dojmy před koupí

Dlouho jsem se na tento set chystal, ježíšek to tudíž asi věděl a setík mi nadělil. Byl jsem totiž celý rok velice hodný :)

Obsah balení a vlastní stavba

Obsah balení nijak nevybočuje ze standardu Lega. Návodu ležícímu volně v krabici se naštěstí nic nestalo.
Stavba je velice zábavná a zajímavá, začíná se se středem lodi, kde je ovládací mechanizmus křídel a místo pro Ártůa.
Křídla se dají po sestavení a navlečení gumiček oddalovat a přibližovat až do stavbu ulomení křídla, což se možná dalo vyřešit lépe, ale v rámci normálních poloh to je v pořádku. Je otázka, jak dlouho gumičky vydrží...
Dalším krokem je sestavení čtyř křídel, které se ke středu připevní, stejně jako "čumák", pomocí technic pinů.
Obsah - http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=6212-1

Hratelnost

Hratelnost setu je vysoká, obsahuje skvělých šest minifigů snad nejdůležitějších postav staré série.
Křídla lze oddalovat a přibližovat, až do rovnoběžné polohy.
Na podvozku je vysouvací nožička pro přistání.Set je dostatečně bytelný.

Závěr

Za sebe jako fandu Star Wars mohu hodnotit jedině pozitivně. Jediné co to trošku kazí, je celkem vysoká cena v obchodech. 85%

Darth

#1
Gratuluji k dárku, počet figů je opravdu úžasný, stejně tak set.

Jen dodám, že je stále ještě skladem na Lego Shopu za pěkných 999 peněz. Ve srovnání s nejrůznějšími sety za 750 Kč je tento set svou velikostí, kvalitou zpracování a hlavně figama opravdu skvělou koupí.