*TOP* (Vlastní) Rodový hrad

Založil Ryxe, 22.08.2010, 11:37:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Póža


Kiko97


Ryxe

Ano, o nedocvaknutých dílech hlavně střešních vím. Je to dané systémem stavby střech, který jsem špatně zvolil už na začátku. Což se projevilo až ve finálních úpravách. Nestavěl jsem totiž střechy zvlášť, ale stavěl jsem je přímo na palác, což mi neumožnilo dostatečnou výztuž a ve finále, kdy jsem dolaďoval komíny se střechy začaly na některých místech propadat. Při zpětné dostavbě, jsem už pak na dílky tolik nedotlačoval, aby se to nezbortilo celé. V reálu to nebylo tak výrazné, bohužel po nasvícení foťákem se to projevilo hodně. :( . Nicméně mě to dosti poučilo a střechy na nový hrad už budu dělat zvlášť a bytelněji ;). S tou svislou dírou u zdi bohužel nic moc dělat nešlo, v tomto místě vznikalo nejvěší pnutí, jelož tam byl dost komplikovaný přechod mezi palácem a věží s cimbuřím a problémové spojení vnější a vnitřní zdi, proto se to takto "odchlíplo".  Té fotky jsem si pak nějak nevšiml, probíral jsem se totiž dosti velkou porcí fotek a vybíral ty lepší, tato mi nějak proklouzla ;)

Na této stavbě jsem si chtěl natrénovat právě ty návaznosti nepravidelných úhlů i u budov se střechama a zkusit si opravdu nepravidelný hrad. Uznávám, že to ještě  mouchy má, které je potřeba při příští stavbě zohlednit ;)


Jinak moc díky za kladné komentáře. ;)

BlackDemon

Tak tenhle hrad se ti opravdu poved Ryxe, byl sem tedkon na adaptačnim kurzu se školou takže sem nemoch napsat dřív ;D.
V tom pajzlu jsme v haj-lu.