Dotaz

Založil Tomášek, 12.03.2006, 21:09:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomášek

Mam takovej prihlouplej dotaz-jdou stavet trains zatacky a vyhybky na podlozky (study),kdyz jsou obloukovy ?  ???
Procházím DARK AGE.

otaznik

Citace od: tomasek kdy 12.03.2006, 21:09:50
Mam takovej prihlouplej dotaz-jdou stavet trains zatacky a vyhybky na podlozky (study),kdyz jsou obloukovy ?  ???
Je na tohle opravdu potřeba odpovídat?

Zkus si to po sobě přečíst, odpověď tě, myslím, ihned napadne.

Tomášek

Citace od: otaznik kdy 12.03.2006, 21:49:08
Citace od: tomasek kdy 12.03.2006, 21:09:50
Mam takovej prihlouplej dotaz-jdou stavet trains zatacky a vyhybky na podlozky (study),kdyz jsou obloukovy ?  ???
Je na tohle opravdu potřeba odpovídat?

Zkus si to po sobě přečíst, odpověď tě, myslím, ihned napadne.
Takze asi ne ?!  :-\
Procházím DARK AGE.

otaznik

Citace od: tomasek kdy 12.03.2006, 21:52:25
Takze asi ne ?!  :-\

Tak jinak - vyzkoušej to!

---------------

Je snad na první pohled jasné, že to nepůjde, rozhodně ne na baseplate (připevnit zahnutou kolej v celé její délce). Pokud se ale budeš snažit a použiješ třeba plate 1 x 1 round, tak se ti občas nějaká kolej v zatáčce díky téhle kostičce může povést připevnit...

rdk

Citace od: otaznik kdy 12.03.2006, 21:49:08
Je na tohle opravdu potřeba odpovídat?

Zkus si to po sobě přečíst, odpověď tě, myslím, ihned napadne.

IMO to není tak nelogickej dotaz. Lego se cíleně snaží, aby většina dílů šla dát na podložku...

otaznik

Citace od: rdk kdy 12.03.2006, 22:08:27
IMO to není tak nelogickej dotaz. Lego se cíleně snaží, aby většina dílů šla dát na podložku...

Pokud se na tu kolej nebo výhybku podíváš, tak je pak zbytečné se ptát - IMHO.

rdk

Citace od: otaznik kdy 12.03.2006, 22:10:03
Pokud se na tu kolej nebo výhybku podíváš, tak je pak zbytečné se ptát - IMHO.

Není, lego to mohlo udělat tak, aby to šlo...

otaznik

Citace od: rdk kdy 12.03.2006, 22:11:45
Citace od: otaznik kdy 12.03.2006, 22:10:03
Pokud se na tu kolej nebo výhybku podíváš, tak je pak zbytečné se ptát - IMHO.

Není, lego to mohlo udělat tak, aby to šlo...

Opakuji - pokud se na tu kolej PODÍVÁŠ (i na fotce), tak je to jasný.
To, že to LEGO mohlo udělat jinak, je věc jiná.

rdk

#8
A já opakuju, že v kontextu snahy lega o to, aby kostky šly dát na podložku, to při pohledu zhora nemusí být nezbytně nutně jasný...

8)

EDIT: Příklad: kostka a) nejde dát na podložku, kostka b) ano. Zezhora to nepoznáš...

otaznik

Nemá cenu to tady řešit - kolejnice jasně vypadá jako kostka "a". Prostě IMHO se stačí na kolejnici podívat a je to jasný - můj názor.

Tomášek

Citace od: rdk kdy 12.03.2006, 22:16:56
A já opakuju, že v kontextu snahy lega o to, aby kostky šly dát na podložku, to při pohledu zhora nemusí být nezbytně nutně jasný...

8)

EDIT: Příklad: kostka a) nejde dát na podložku, kostka b) ano. Zezhora to nepoznáš...
Prave proto jsem se ptal páč zatím nesbírám TRAINS a kdybych uz je sbiral (o cemz jsem uvazoval), tak bych potreboval aby se daly zatacky a vyhybky pripevnovat k podlozkam, a nebyl jsem si jistej jestli to tam ma ty vyrezy na study (jako u obrazku b)
Jinak Otazniku-ten tvůj nápad s tou 1x1 me taky napadl ale rikal jsem si ze by se mi to nelibilo
Procházím DARK AGE.

chadzi

koleje na baseplate jdou pomoci jednoho triku - dej vsechny koleje na 1x plate a pod zatacky dej 1x plate with turntable

Anakin

ale ak to bude dlhá trať tak s 1 x 1 plate nevystačí

betakaroten

Vážení, nezapomínejme, že koleje jsou do značné míry samonosné, takže není třeba je pevně přichycovat k podložce. Tam, kde to nevyjde, je možné oblouk podložit pomocí hladké (tile). Rovné mohou být přímo na podložce, poslední rovná před obloukem se podloží jen z jedné strany (takže bude zlehka do kopce).